رفتن به مطلب

لپتاپ یا دستکتاپ برای GPGPU

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان بزرگوار سایت... .

من دانشجوی اپتیک و لیزرم و پروژه کارشناسیم استفاده از محاسبات GPGPU برای شبیه سازی سیستم های فیزیکیه . پس نیاز به گرافیک های شرکت انویدیا که طراحی CUDA رو پشتیبانی می کنند و حافظه رم بالا هستم. بنابراین مجبورم لپتاپ فعلیم رو که probook 4530s هست رو عوض کنم. در کل بودجه ای حدود 3.5 میلیون دارم . ولی خیلی وقته از بازار قطعات و لپتاپ ها دور بودم... حالا می خواستم ببینم از نظرتون چه لپتاپ بخرم یا چه سیستمی اسمبل کنم ؟

Nvidia/ CUDA

RAM

این دو برام مهمتر هستند .

ممنون میشم دلایلتون رو هم برای انتخابتون بگید .

مهر افزون

لینک به دیدگاه

اگر منظورتون از پردازش موازی برای محاسبات پروژه ی کارشناسیتون هست بله، طبعاً باید از CUDA استفاده کنید، اما اینکه لپ تاپ انتخاب کنید یا پی سی دیگه یه مقداریش سلیقه ای هست و همینطور انتخاب از روی صرفه / کارایی

یک مدل هست که بیشتر از سقف بودجتون هست، اما پردازنده ی گرافیکی با قابلیت پشتیبانی از CUDA نسخه ی 5 رو داراست و 4 گیگی رم گرافیک داره اگر براتون مهم هست میزان رم:

Lenovo Y7070 - A

در مورد pc با این بودجه طبعاً سیستم بهتری میشه جمع کرد، ولی خب قابلیت حمل میشه صفر.

لینک به دیدگاه

اول ممنون از جوابتون و بعد از اون بله دقیقا بحث پردازش موازی و کار روی ماتریس های غول آساست و محاسبه بردار و مقدار ویژه اون ها ... .

قابلیت حمل زیاد واسم مهم نیست برام . بحث کارایی واسم مهمتره ! چون گل کل این چندسال درس خوندن میشه همین مسائل و بعدا هم دقیقا باید با همین سیستم کار کنم... پس حالا نهایتش صبر می کنم تا 4.5 هم دستمو بگیره .. ..

ویرایش شده توسط hamedofski
لینک به دیدگاه

اول ممنون از جوابتون و بعد از اون بله دقیقا بحث پردازش موازی و کار روی ماتریس های غول آساست و محاسبه بردار و مقدار ویژه اون ها ... .

قابلیت حمل زیاد واسم مهم نیست برام . بحث کارایی واسم مهمتره ! چون گل کل این چندسال درس خوندن میشه همین مسائل و بعدا هم دقیقا باید با همین سیستم کار کنم... پس حالا نهایتش صبر می کنم تا 4.5 هم دستمو بگیره .. ..

سلام

پس اگر حمل نقل براتون مهم نیست pc بگیرید و از اون جایی هم که بعدا با همون سیستم کار میکنید بهتره pc بگیرید.

قابلیت ارتقاع همیشه  توی pc هست ولی لب تاب محدودیت داره.

مشخصاتش رو هم دوستان دیگه بهتون میگن

ویرایش شده توسط *sajjad*
لینک به دیدگاه

post-14251-0-40551500-1437151052_thumb.png

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون ، حالا اگه 4.5 بتونم جور کنم چقدر رم و پردازنده رو میشه بهتر کرد؟

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون ، حالا اگه 4.5 بتونم جور کنم چقدر رم و پردازنده رو میشه بهتر کرد؟

بفرمایید

با بقیه بودجه هم میتونید به سلیقه خودتون یه مانیتور و بقیه تجهیزات رو بخرید

التبته مین برد رو با http://lioncomputer.ir/product/3886/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF+%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA+%D8%A7%DA%86+97+-+%D8%AF%DB%8C+%D8%AA%D8%B1%DB%8C+%D8%A7%DA%86/

هم میتونید عوض کنید که بیشتر هم به رم ها میاد چون داخل کیستون پیداست

5my2ot6wbulby8qj1opi.png

ویرایش شده توسط Nima.Rampage
لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان ، فقط یک سوال ، از مین هایی که معرفی کردید برای سیستمی که جناب آبراهام معرفی کردند هم میشه استفاده کرد ؟!

با تشکر فراوان از شما دوستان

مهر افزون

@};-

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان ، فقط یک سوال ، از مین هایی که معرفی کردید برای سیستمی که جناب آبراهام معرفی کردند هم میشه استفاده کرد ؟!

با تشکر فراوان از شما دوستان

مهر افزون

@};-

بله کاملا میتونید استفاده کنید،پردازنده هایی که بنده و ایشون معرفی کردیم هر دو سوکت 1150 هستن و اصلا برای اون پردازنده هم از همین مین برد های H97 استفاده کنید

ضمن اینکه فقط یه مورد هست ممکنه گرافیک 970 نتونه حداکثر قدرتش رو با پردازنده 4160 به نمایش بگذاره،یعنی حدود گلوگاه (اما نه محسوس)

:)

ویرایش شده توسط Nima.Rampage
لینک به دیدگاه

بله ،باز هم ممنون به خاطر راهمایی شما و دوستمون . لطف کردید ! @};-  مهر افزون :big hug:

لینک به دیدگاه

بله کاملا میتونید استفاده کنید،پردازنده هایی که بنده و ایشون معرفی کردیم هر دو سوکت 1150 هستن و اصلا برای اون پردازنده هم از همین مین برد های H97 استفاده کنید

ضمن اینکه فقط یه مورد هست ممکنه گرافیک 970 نتونه حداکثر قدرتش رو با پردازنده 4160 به نمایش بگذاره،یعنی حدود گلوگاه (اما نه محسوس)

بله، کاملاً حق با ایشون هست، بنده هم مادربرد رو فراموش کردم لیست کنم، هم اینکه گلوگاه میشه اگر بخواهید گیم بزنید، اگر فقط و فقط برای استفاده های غیر از گیم نیاز داشته باشید، در اصل همون پردازش موازی با CUDA، خیر، گلوگاه نمیشه، ولی خب، حالا که دارید تهیه می کنید و اینقدر بودجه دارید نباید همون یه مقدار رو هم گلوگاه داشته باشید که با پردازنده ی پیشنهادی نیما رفع میشه.

لینک به دیدگاه

بله، کاملاً حق با ایشون هست، بنده هم مادربرد رو فراموش کردم لیست کنم، هم اینکه گلوگاه میشه اگر بخواهید گیم بزنید، اگر فقط و فقط برای استفاده های غیر از گیم نیاز داشته باشید، در اصل همون پردازش موازی با CUDA، خیر، گلوگاه نمیشه، ولی خب، حالا که دارید تهیه می کنید و اینقدر بودجه دارید نباید همون یه مقدار رو هم گلوگاه داشته باشید که با پردازنده ی پیشنهادی نیما رفع میشه.

پس این شد اصل سیستم ، حالا هارد و مانیتور و ... میتونه متغیر باشه ...  بازم از دوستان ممنون به خاطر راهنماییشون !

3600 کلشه...

thumb_Untitled.png

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما فقط میتوند با cuda کار کنید نرم افزارایی که باهاش کار می کنی فقط cuda accelerate هستند ؟؟؟

با open cl آیا کار کردی تا حالا ؟؟؟ می خوای تازه کارو شروع کنی؟؟؟

در مورد cuda و کارتای انویدیا توی سطح consumer grade یعنی سری geforce این نکته در نظر داشته باش که double-precision رو باید بی خیال بش (حتی توی titan x ) و اگر بودجه به کارت مثل titan z نمی رسه بتونی کارت amd بگیری و open Cl استفاده کنی پرفورمنس بهتری می گیری خصوصا که open cl جدیدا خیلی خودشو کشیده بالا و library های خوبی هم براش اومده ....

+

اگر کد open cl رو خوب بهینه کن روی سخت افزار amd میتونی به پرفورمنس بهتری هم برسی + کد opencl رو راحت میشه پورت کرد.....

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما فقط میتوند با cuda کار کنید نرم افزارایی که باهاش کار می کنی فقط cuda accelerate هستند ؟؟؟

با open cl آیا کار کردی تا حالا ؟؟؟ می خوای تازه کارو شروع کنی؟؟؟

در مورد cuda و کارتای انویدیا توی سطح consumer grade یعنی سری geforce این نکته در نظر داشته باش که double-precision رو باید بی خیال بش (حتی توی titan x ) و اگر بودجه به کارت مثل titan z نمی رسه بتونی کارت amd بگیری و open Cl استفاده کنی پرفورمنس بهتری می گیری خصوصا که open cl جدیدا خیلی خودشو کشیده بالا و library های خوبی هم براش اومده ....

+

اگر کد open cl رو خوب بهینه کن روی سخت افزار amd میتونی به پرفورمنس بهتری هم برسی + کد opencl رو راحت میشه پورت کرد.....

تقریبا بیشترشون با کودا کار می کنند ... . شما من رو با توجه به سطح معلوماتم یه تازه کار در نظر بگیر ... .فعلا هم قراره با سیستم خودم راه بیفتم تا بعدا با سیستم دانشگاه کار کنم (که اون هیچ محدودیتی نداره ... بالاخره نیم میلیارد تومن سیستم :| )

منم مجبورم با توجه به استاد و سیستم های دانشگاه کار کنم پس مجبورم سمت cuda برم ... کارها هم فعلا جبر خطیه ...

به عنوان مثال برای کولا :

CULA requires a CUDA-enabled NVIDIA GPU.

کل بودجه من میشه 4.5 اگه خیلی خودمو اذیت کنم و اصلا با titan z همخوانی نداره !

لینک به دیدگاه

درود بر دوست عزیز،

حتما تگاهی به سری های Lenovo Thinkpad Workstations شامل Lenovo W520, w530 و W540 داشته باشید.

من روی W520،  سی و دو گیگ رم به همراه VGA انویدیا Quadro 2000M داشتم که کاملا برای کار رندرینگ جوابگو بود.

پاینده باشید

لینک به دیدگاه

@};-

درود بر دوست عزیز،

حتما تگاهی به سری های Lenovo Thinkpad Workstations شامل Lenovo W520, w530 و W540 داشته باشید.

من روی W520،  سی و دو گیگ رم به همراه VGA انویدیا Quadro 2000M داشتم که کاملا برای کار رندرینگ جوابگو بود.

پاینده باشید

دوست من،وقتی ایشون قابلیت حمل براشون مهم نیست خریدن لپ تاپ اشتباه حساب میشه و پول تلف کردنه

لینک به دیدگاه

درود بر دوست عزیز،

پاینده باشید

کاربرد ایشون پردازش موازی هست، یه نوعی از پردازش که بجای پردازنده ی مرکزی از پردازنده ی گرافیکی استفاده میشه

دلیل عمده ی اینکار هم اینه که تعداد هسته های بسیار بیشتری در اختیار هستند و سرعت بالاتری دارند برای انجام این نوع پردازش.

در مقایسه با پردازنده ای با 12 رشته ی پردازشی، پردازش موازی با CUDA بیش از 1644 رشته ی پردازشی انجام میشه.

لینک به دیدگاه

کاربرد ایشون پردازش موازی هست، یه نوعی از پردازش که بجای پردازنده ی مرکزی از پردازنده ی گرافیکی استفاده میشه

دلیل عمده ی اینکار هم اینه که تعداد هسته های بسیار بیشتری در اختیار هستند و سرعت بالاتری دارند برای انجام این نوع پردازش.

در مقایسه با پردازنده ای با 12 رشته ی پردازشی، پردازش موازی با CUDA بیش از 1644 رشته ی پردازشی انجام میشه.

درود بر شما،

درست می فرمائید. Quadro 2000m پردازش موازی با Cuda Core داره. البته الان سری های خیلی قوی تری داره. مسئله فقط این هستش توی Workstation های پرتابل این VGA ها هم Core کمتری دارند و اینکه خیلی هم خنک نمی شوند.

لینک به دیدگاه

@};-

دوست من،وقتی ایشون قابلیت حمل براشون مهم نیست خریدن لپ تاپ اشتباه حساب میشه و پول تلف کردنه

درود بر شما،

کاملا موافق هستم. بنده هم توصیه نمی کنم. صرفا جهت معرفی لپ تاپ های WorkStation گفتم. بنده هم توصیه بابت خرید سیستم دسکتاپ برای رندرینگ دارم.

1. قدرت پردازش بالاتر

2. زمان پردازش کمتر

3. خنک شوندگی غیر قابل مقایسه

پاینده باشید.  :)  :)

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام به دوستان.

ایشون فعلا برای شروع میتونن هزینه های اضافی رو به آموزش صحیح و اصولی اختصاص بدن و در مرحله ی بعدی انگیزه برای پرداخت وجوه بالاتر و شاید کسب درآمد از این زمینه بتونه به خرید سیستم های قویتر کمکشون کنه.

درمورد رم این 2 گزینه با توجه به قیمت انتخاب های مناسبی هستند.

http://lioncomputer.ir/product/1385/Gskill+Trident+X+16GB+8GBX2+2400Mhz+DDR3+Ram/

http://lioncomputer.ir/product/3938/CMY16GX3M2A2400C11+-+Vengeance+Pro+16GB+8GBx2+2400Mhz/

مینبورد هم درصورت امکان z97 انتخاب بفرمایین اگر این رمها رو جایگزین کردین.

کیس رو هم آقا نیما مورد خوبی پیشنهاد دادن اما میتونین deep cool kendomen ti side panel window رو با قیمت 230هزارتومان جایگزین بفرمایین

درمورد odd هم شخصا تجربه ی دلچسبی از pioneer بدلیل صدای زیاد و گیر کردن دربش نداشتم.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

ایشون فعلا برای شروع میتونن هزینه های اضافی رو به آموزش صحیح و اصولی اختصاص بدن و در مرحله ی بعدی انگیزه برای پرداخت وجوه بالاتر و شاید کسب درآمد از این زمینه بتونه به خرید سیستم های قویتر کمکشون کنه.

http://lioncomputer.ir/product/1385/Gskill+Trident+X+16GB+8GBX2+2400Mhz+DDR3+Ram/

http://lioncomputer.ir/product/3938/CMY16GX3M2A2400C11+-+Vengeance+Pro+16GB+8GBx2+2400Mhz/

کیس رو هم آقا نیما مورد خوبی پیشنهاد دادن اما میتونین deep cool kendomen ti side panel window رو با قیمت 230هزارتومان جایگزین بفرمایین

درمورد odd هم شخصا تجربه ی دلچسبی از pioneer بدلیل صدای زیاد و گیر کردن دربش نداشتم.

ممنون از راهنماییتون اما میخواستم اگه میشه لینک مینبورد و کیس مورد نظرتون رو قرار بدید ، چون در پیدا کردنشون دچار مشکل شدم . ممنون

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون اما میخواستم اگه میشه لینک مینبورد و کیس مورد نظرتون رو قرار بدید ، چون در پیدا کردنشون دچار مشکل شدم . ممنون

http://lioncomputer.ir/product/4042/ASRoCK+Z97+Pro4+LGA1150+Z97+Mainboard/ و یا  http://lioncomputer.ir/product/4116/ASRock+FATAL1TY+Z97+Killer+LGA1150+Z97+MB/  که مورد اول کافی هست و از لحاظ هزینه خودتون رو در مضیقه قرار ندین و مین بورد پیشنهادی دوستان هم خوب هست و تنها رمتون در فرکانس 1600mhz استفاده میشه و دلیلی برای خرید 2400mhz نیست در اون صورت .در مورد کیس هم در سایت آریا کامپیوتر موجوده .اینجا هم شاید موجود بشه بعد تعطیلی تماس بگیرین و سوال بفرمایین. dfm هم ظاهرا اتمام موجودی زده .

لینک به دیدگاه

دوست من،شما درست میفرمایید اما وقتی پردازنده ضریب باز نباشه،و کاربر قصد sli/cross هم نداشته باشه فکر نکنم فقط به خاطر باس رم z97 لازم باشه :)

لینک به دیدگاه

دوست من،شما درست میفرمایید اما وقتی پردازنده ضریب باز نباشه،و کاربر قصد sli/cross هم نداشته باشه فکر نکنم فقط به خاطر باس رم z97 لازم باشه :)

با توجه به این موارد نظرتون راجع به این کانفیگ چیه:

thumb_final.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...