رفتن به مطلب

لپتاپ یا دستکتاپ برای GPGPU

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست من،شما درست میفرمایید اما وقتی پردازنده ضریب باز نباشه،و کاربر قصد sli/cross هم نداشته باشه فکر نکنم فقط به خاطر باس رم z97 لازم باشه  :)

با احترام.

به قسمت "" اگر رم ها رو جایگزین کردین"" توجه بفرمایین که به ایشون حق انتخاب و تصمیم گیری داده شده و صرفا پیشنهاد خودم رو عرض کردم .بر خلاف گیمینگ در بعضی کاربری ها تفاوت بین 1600 و 2400 محسوس هست. 

بنده هزینه ی کیس رو با فرکانس رم بالاتر برای ایشون جایگزین کردم که البته گمان کنم قیمت کنونی این رم ها کمتر از adata هم باشه.در هر حال همونطور که عرض کردم ایشون میتونن از لحاظ هزینه خودشون رو فعلا تحت مضیقه قرار ندن و با مینبورد پیشنهادی شما و رم فرکانس 1600 سیستمشون رو اسمبل کنند

لینک به دیدگاه

با احترام

با توجه به این موارد نظرتون راجع به این کانفیگ چیه:

thumb_final.png

با احترام. این مینبورد هزینه ای اضافی هست با شرایط کنونی شما و گزینه های قبلی مناسب تر هستند.درمورد کیس هم به شخصه علاقه ی خاصی به کارهای corsair دارم اما در نظر داشته باشین این نمونه هم midtower هست و گزینه های ارزون تری پیش رو دارین

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

دوستان با توجه به اینکه امروز این امکان برام فراهم شد تا 10 میلیون تومن کل سیستم رو جمع کنم ، یکم سرچ زدم و این کانفیگ رو کنار هم آماده کردم ... . نظرات ، انتقادات و پیشنهاداتون رو ممنون میشم بدونم .

شرمنده یهو همه چیز تغییر کرد

thumb_final~0.png

لینک به دیدگاه

دوستان با توجه به اینکه امروز این امکان برام فراهم شد تا 10 میلیون تومن کل سیستم رو جمع کنم ، یکم سرچ زدم و این کانفیگ رو کنار هم آماده کردم ... . نظرات ، انتقادات و پیشنهاداتون رو ممنون میشم بدونم .

شرمنده یهو همه چیز تغییر کرد

thumb_final~0.png

با سلام و احترام.

دوست من اگه امکان فراهم شدن 10 میلیون در عرض یک روز برای شما وجود داره پیشنهاد میکنم در زمینه های دیگری سرمایه گذاری کنین.

جدا از شوخی باید عرض کنم سیستم مورد نظر به هیچ عنوان توجیه اقتصادی نداره و اگر قصد منطقی خرج کردن بودجتون رو دارین در خدمت هستم , در غیر اینصورت امیدوارم دوستان راهنماییتون کنن.

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام.

دوست من اگه امکان فراهم شدن 10 میلیون در عرض یک روز برای شما وجود داره پیشنهاد میکنم در زمینه های دیگری سرمایه گذاری کنین.

جدا از شوخی باید عرض کنم سیستم مورد نظر به هیچ عنوان توجیه اقتصادی نداره و اگر قصد منطقی خرج کردن بودجتون رو دارین در خدمت هستم , در غیر اینصورت امیدوارم دوستان راهنماییتون کنن.

اینی که فراهم شد یه وام بلند مدته 4 ساله است از طرف یکی از آشنایان :)

بگذارید یک مثال ساده براتون بزنم که بدونید حتی این هم واقعا کم میاره در محاسبات شبیه سازی فیزیک.

شما در نظر بگیرید لایه نشانی واقعی مثلا نانوذرات هسته پوسته روی یک سطح 5*5 میلی متر شامل 5 مول ماده باشه .

یعنی باید 23^10*5 ذره رو در واقعیت مدل سازی کنیم . بعد از اون ، معادلات دیفرانسیل حرکت روی هر ذره اعمال میشه .

پس از اون احتمالات برخورد و ... هم باید اعمال بشه .

در نهایت که حرکت نهایی تمام شد. تازه کلی محاسبات توپوگرافی سطح انجام میگیره .

با توجه به مشخصات بدست اومده شروع می کنیم خصوصیات الکتریکی یا هر چیز دیگه رو با توجه به همین خصیصه ها حساب می کنیم.

ولی شما در عمل شاید بتونی نیم مول این ماده رو شبیه سازی کنی و با تکنیک هایی پیش بینی کنی واقعیت رو .

حالا هرچی سیستم قوی تر بشه و این نیم مول بشه 1 مول کلی محاسبات ما دقیق تر میشه. (دقت کنید که در نهایت برای ما اگر یک خصیه 6.03 در بیاد با 6.1 هم بسیار متفاوته) ..

در واقع بعدا با این همین کار شبیه سازی رو ادامه می دهم و پول درمیارم ... و صرفه اقتصاید خواهد داشت ! این پول رو باید پس بدم ! الان هم تو کار GPGPU تازه واردم نه شبیه سازی به صورت کلی... پولو پس نتونم بدم باید برم زندان یا سیستمو بفروشم ! :)

ویرایش شده توسط hamedofski
لینک به دیدگاه

اینی که فراهم شد یه وام بلند مدته 4 ساله است از طرف یکی از آشنایان :)

بگذارید یک مثال ساده براتون بزنم که بدونید حتی این هم واقعا کم میاره در محاسبات شبیه سازی فیزیک.

شما در نظر بگیرید لایه نشانی واقعی مثلا نانوذرات هسته پوسته روی یک سطح 5*5 میلی متر شامل 5 مول ماده باشه .

یعنی باید 23^10*5 ذره رو در واقعیت مدل سازی کنیم . بعد از اون ، معادلات دیفرانسیل حرکت روی هر ذره اعمال میشه .

پس از اون احتمالات برخورد و ... هم باید اعمال بشه .

در نهایت که حرکت نهایی تمام شد. تازه کلی محاسبات توپوگرافی سطح انجام میگیره .

با توجه به مشخصات بدست اومده شروع می کنیم خصوصیات الکتریکی یا هر چیز دیگه رو با توجه به همین خصیصه ها حساب می کنیم.

ولی شما در عمل شاید بتونی نیم مول این ماده رو شبیه سازی کنی و با تکنیک هایی پیش بینی کنی واقعیت رو .

حالا هرچی سیستم قوی تر بشه و این نیم مول بشه 1 مول کلی محاسبات ما دقیق تر میشه. (دقت کنید که در نهایت برای ما اگر یک خصیه 6.03 در بیاد با 6.1 هم بسیار متفاوته) ..

در واقع بعدا با این همین کار شبیه سازی رو ادامه می دهم و پول درمیارم ... و صرفه اقتصاید خواهد داشت ! این پول رو باید پس بدم ! الان هم تو کار GPGPU تازه واردم نه شبیه سازی به صورت کلی...

لازم دونستم متن بالا رو دوباره تکرار کنم

ایشون فعلا برای شروع میتونن هزینه های اضافی رو به آموزش صحیح و اصولی اختصاص بدن و در مرحله ی بعدی انگیزه برای پرداخت وجوه بالاتر و شاید کسب درآمد از این زمینه بتونه به خرید سیستم های قویتر کمکشون کنه.

درمورد رم این 2 گزینه با توجه به قیمت انتخاب های مناسبی هستند.

لینک به دیدگاه

هزینه های آموزش و ... از طریق استاد انجام میشه و هزینه ای هم در بر داشته باشه خود استاد تامین می کنه . پس از این جهت هم زیاد نگرانی ندارم . این سیستم هم به قراری دیگه شاید تا ده سال دیگه نخوام عوض کنم ! پس سعی می کنم دیگه چیزی رو باهاش شروع کنم که قرار نباشه حالا حالا ها ولش کنم !...

پول باد آورده هم نیست که بخوام همینجور خرج کنم ! حالا اگه یشنهادی دارید بفرمایید ... .

شما دقت کنید که وام 4 ساله که میگیری اگه فرضا 10 میلیون باشه به بانک باید سر 4 سال 16 میلیون برگردونی ... .

لینک به دیدگاه

با سلام. 

هدف بنده این بود که با تکیه بر "چو فردا شد فکر فردا باش" ابتدا شما پی ریزی و بستر سازی کسب درآمد رو انجام بدین و در مرحله ی بعد اقدام به تصمیم برای خرجش بگیرین . به 2 دلیل. یک تا 10 سال دیگه و شاید حتی 5 سال دیگه رو نمیشه پیش بینی کرد و پیش بینی اینکه در اون زمان سیستمتون در چه حدی باشه دور از انتظار هست و اینکه آیا واقعا به بازدهی و کسب درآمد میرسین یا نه.

در هر حال اگر یقین دارین و با مشورت تصمیم گرفتین در خدمت هستم.

به نظر به توان محاسباتی زیادی احتیاج دارین پس در مرحله ی اول پردازنده ی 5820k+ یک کولر مناسب برای اورکلاک کردن و افزایش فرکانس که هزینش تقریبا نزدیک به همون 5930k میشه البته کولر 360تومانی هم میتونه کارتون رو راه بندازه و تفاوت زیاد نیست که قیمت میشه 1.600 در اون حالت.

مرحله ی دوم مینبورد انتخابی و قیمت آواژنگ توجیه ای نداره و بسیاری از امکاناتش مناسب کاربری شما نیست و asus x99 e ws حدود 1.570 یا evga x99 classified  1.530 و یا انتخاب های ارزان تر که چیزی باهاشون از دست نمیدین مانند msi x99s sli plus یا gigabyte ga-x99 ud4 در حدود 1میلیون.

درمورد رم هم پیشنهاد بنده  GSkill Ripjaws 4 | 4×4GB=16GB DDR4 2666MHz CL15 Red: 600,000  میتونین در صورت لزوم با استفاده از ramdisk به این مقدار 16gb دیگه اضافه کنین. درصورت حساسیت کمی هم میتونین اورکلاک کنین که به شخصه اصلا پیشنهاد نمی کنم.

در انتخاب کیس واقعا تجدید نظر بفرمایین و مواردی مانند green x8 یا enermax thormax giant تمام نیاز شما رو پوشش میدن و حتی برای صرفه جویی میتونین green x3+ viper gaming یا deepcool kendomen هم انتخاب بفرمایین اما در انتخاب کولر کمی محدود تر میشین. در نهایت با تعیین قطعات و بودجه میشه تصمیم مناسبی گرفت البته Case: Cooler Master CM 690 III | Side Panel Window: 550,000 هم انتخاب میانه و هوشمندانه ایست و با اینکه زیاد بزرگ نیست تهویه مناسبی داره.

درمورد پاور PSU: Corsair HX850i *Platinum*: 730,000 یا در نهایت با اینکه به هیچ عنوان نیازی نمیبینم PSU: Corsair HX1000i *Platinum*: 870,000  پیشنهاد میکنم.

هارد دیسک هم برای آرشیو از مدل های ارزانتر و مناسب تری مانند western digital caviar green پیشنهاد میکنم و برای ویندوز و نرم افزارهای مهمتون یک ssd 250gb مانند SSD: Samsung 850 EVO 250GB: 430,000  یا 2 عدد 120gb در حالت raid 0.

در مورد کارت گرافیک و مانیتور به کلاب رندرینگ مراجعه فرمایین و جناب محمدی و بهمنیان اطلاعات مناسبی دارند

در هر حال بازهم به عنوان یک دوست تکرار میکنم بی اطمینان از میزان بازدهی و زمان بازدهی و توان باز پرداخت هزینه ها تصمیم نگیرین.

موفق باشین.

.

لینک به دیدگاه

با سلام. 

در هر حال بازهم به عنوان یک دوست تکرار میکنم بی اطمینان از میزان بازدهی و زمان بازدهی و توان باز پرداخت هزینه ها تصمیم نگیرین.

موفق باشین.

.

مهمترین نکته ی تاپیک همین بود.

البته اینم عرض کنم که گرافیک رو حالا با این بودجه میتونید Titan Z انتخاب کنید چون تعداد Cuda Core در این گرافیک برابر 5760 هست.

و صددرصد این هسته های بیشتر کودا هست که در پردازش موازی به کارتون میاد و نه اون مین و پردازنده ی 2011 با رم های DDR4.

لینک به دیدگاه

مهمترین نکته ی تاپیک همین بود.

البته اینم عرض کنم که گرافیک رو حالا با این بودجه میتونید Titan Z انتخاب کنید چون تعداد Cuda Core در این گرافیک برابر 5760 هست.

و صددرصد این هسته های بیشتر کودا هست که در پردازش موازی به کارتون میاد و نه اون مین و پردازنده ی 2011 با رم های DDR4.

درست میفرمایین و بنده بر اساس جدول خودشون اصلاحات رو انجام دادم. قیمت titan z و سری quadro هم کمی موضوع رو پیچیده میکنه که اگه اشتباه نکنم در کلاب رندرینگ بهش پرداخته شده.

اگر مورد مناسب تری پیشنهاد بدین با توجه به تغییر محوریت گمان میکنم انتخابشون رو آسون تر کنه.

لینک به دیدگاه

درست میفرمایین و بنده بر اساس جدول خودشون اصلاحات رو انجام دادم. قیمت titan z و سری quadro هم کمی موضوع رو پیچیده میکنه که اگه اشتباه نکنم در کلاب رندرینگ بهش پرداخته شده.

اگر مورد مناسب تری پیشنهاد بدین با توجه به تغییر محوریت گمان میکنم انتخابشون رو آسون تر کنه.

خب ممنون میشم شما سیستم پیشنهادیتون رو با حداکثر 10 میلیون (کمترم شد ایرادی نداره)بگید تا منم بودجه رو روی همون تنظیم کنم. فقط شما در نظر بگیرید دو اولویت من CUDA core و RAM هست ... . حرف صریح استاد هم این بود: هرچی می تونی خرج کن ولی بعدا کلا بهینه کار کن و ازش بهترین نتیجه ممکن رو بگیر...

اون جدول هم یک پیشنهاد از طرف منی بود که آخرین دسکتاپم مال سال 10 سال پیش بود ! (سلرون 3.2 ! رم 1 گیگ و ... !)

رسما تو خود سخت افزار من پرت از ماجرا هستم برای همین اومدم اینجا سوال پرسیدم ...

لینک به دیدگاه

با سلام.

http://create.pro/blog/open-cl-vs-cuda-amd-vs-nvidia-better-application-support-gpgpugpu-acceleration-real-world-face/

میدونم نادرست هست اینکار اما متاسفانه کمی بی حوصله هستم در حال حاضر و از اونجایی که مطلب با شفافیت کامل و بدون حاشیه پردازی بی مورد با زبان کاملا ساده بیان شده به قرار دادن لینک اکتفا میکنم و به امید خدا فردا در فرصت مناسب کامل به فارسی سلیس توضیح خواهم داد  مطلب رو براتون اگر فرصت شد و درصورتی که google translate موجب سردرگمیتون شد , فقط زحمت بکشین حیطه ی کاری وبرنامه ی مورد نظر رو مشخص بفرمایین. درمورد انتخاب gpu هم باید عرض کنم حتی 980 در بسیاری از موارد کفایت میکنه و البته 780ti هم گزینه ی بسیارخوبیست  .درنظر داشته باشین معیار اصلی برای سهولت انتخاب اینه که بدونین برنامه , OpenCL یا CUDA یا هردو رو استفاده میکنه.درمورد سیستم کلی هم سعی کردم ارزانترین و قابل اعتماد ترین ها رو در اکثر موارد در پلتفرم x99 خدمتتون عرض کنم اما امکان کاهش قیمت و استفاده از z97 هم هست درصورتی که تغییر کاربری نمیدین و میتونین در زمینه کارت گرافیک بیشتر هزینه کنین در تایید سخن دوستان.

در هر حال یک ویرایش کوچک در سیستم پیشنهادی انجام میدم. 

در مینبورد و پردازنده مورد ارزانتر رو انتخاب بفرمایین رم و فرکانس مناسب هست اما در صورتی که حجم کار بسیار بالاست و یا به ramdisk نیاز میشه میتونین 16gb اضافه کنین هرچند ظاهرا نیازی نیست. کیس میتونین green x8  انتخاب کنین و از هر نظر کمبودی نداره اما موردی مثل green x3+ viper gaming هم میتونه نیازتون رو برطرف کنه صرفا جهت صرفه جویی. و ssd رو 2 عدد 120gb بصورت raid 0 در نظر بگیرین و هارد دیسک رو هم ظاهرا wd green مناسب نیست چون فقط برای آرشیو استفاده نخواهید کرد در این مورد و black یا blue استفاده کنین البته blue 1tb هست. پاور هم درصورت جایگزینی با سری RM مبلغ 150هزار تومان به صرفه تر هست و اگر لازن میبینین تعویضش کنین. حدود 5240 با هارددیسک 3tb black درصورتی که حس میکنین لازمه (البته seagate barracudaگزینه ی اقتصادی ای هست)دراومد بدون مانیتور ,اسپیکر ,ماوس و کیبورد و کارت گرافیک. درمورد مانیتور زیاد تصمیم گیری دشوار نیست.ماوس و کیبورد هم هزینه ای ندارن.فقط میمونه کارت گرافیک.

quadro k5200 نزدیک 7میلیونه که حتی با z97 از بودجه ی شما خارج هست (h97 نمیتونین استفاده کنین چون فرکانس 1600 رم برای کاربریتون کمه) و انتخاب های شما در زمینه ی کودا : pny quadro 4200  با قیمت حدودی 3میلیون و یا 780ti حدود 1800 یا 980ti حدود 3میلیون و یا titan x حدود 4.500 که زیاد پیشنهاد نمی کنم با قیمت فعلی. درمورد titan z هم نمیتونم نظری بدم.درکل  تصمیم در زمینه کارت گرافیک این سیستم بشدت مرتبط با کاربری شماست.اما در نظر داشته باشین با 780ti و صرف هزینه ی کمتر برای سیستم کلی میتونین زمانی که مسیرتون کاملا شکل گرفت , تصمیم به انتخاب مناسب تر و هماهنگ تر با نیازتون  بگیرین.پیشنهداد میکنم از تجارب آقای محمدی و جناب بهمنیان در کلاب رندرینگ بهره ببرین.http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=45937&page=1

در هر حال عذر میخوام اگه مطلب پخته و جامع نیست.

لینک به دیدگاه

خب به خاطر اون متن ممنون کامل خوندمش و بسیار خوب و روان توضیح داده بود.

خب چون کار من بیشتر با همون CUDA هست ، باید برم سراغ nvidia ، حالا شما چند گزینه گذاشتید پیش روی من ، اول اینکه سری quadro که به شدت گرون هستند و ارزشش رو واقعا از نظر من ندارند مخصوصا که این متن رو هم خوندم کلا دیگه مطمئن شدم سراغش نرم :

http://doc-ok.org/?p=304

میمونه 780ti ، 980,980ti و تیتان زد، خب بین خود 980 ها یک تفاوت قیمت 300 هزار تومنی وجود داره ولی مدل ti چیزی حدود 800 CUDA core بیشتر داره . و از لحاظ بنچمارک پردازشی هم نگاه کنیم به شدت 980ti سر هست و بهترین گزینه هم هست از این جهت که در متن شما گفته بود که یکی از ویژگی های 980 اینه که برای opencl هم تا حدود خوبی بهینه شده . قیمتش هم مناسب تره تا تیتان ... .

780ti در مقابل 980 ti

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-980-Ti-vs-GeForce-GTX-780-Ti

در مورد مین هم اگه به نظرتون مناسبه با همین مشخصات سیستم از ASUS X99-Pro استفاده کنم ؟   حدود 400 تومن ارزون تره ، پردازنده مورد نظر ما هم روش نصب میشه . تا 3300 هم رم پشتیبانی می کنه و SLI و CrossFire رو هم داره ... .

هارد هم 2 تا SSD به صورت Raid 0 که گفتید هم گزینه خوبیه.

کیس هم Green X8 پسندم بود احتمال زیاد همون رو استفاده کنم ، البته در صورتی که NZXT گیرم نیاد!

یه همچین چیزی :)

https://www.nzxt.com/product/detail/149-h440-razer-edition-mid-tower.html

https://www.nzxt.com/product/detail/34-phantom.html

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما اگر قرار هست با gpu پردازش کنی نباید لزومی باشه که cpu رو اینقدر های اند انتخاب کنی

لینک به دیدگاه

درسته ولی بالاخره از یکسری نرم افزار های دیگه هم به صورت عادی استفاده خواهم کرد که پردازنده هم بالاخره باید خوب کار کنه چون ما کارها رو چند قسمت می کنیم و هر قسمت رو به وسیله یک نرم افزار یا یک زبان برنامه نویسی انجام میدیم... . بهترین نوع پردازش هم استفاده همزمان از CPU و GPU هست مسلما !

لینک به دیدگاه

خب به خاطر اون متن ممنون کامل خوندمش و بسیار خوب و روان توضیح داده بود.

خب چون کار من بیشتر با همون CUDA هست ، باید برم سراغ nvidia ، حالا شما چند گزینه گذاشتید پیش روی من ، اول اینکه سری quadro که به شدت گرون هستند و ارزشش رو واقعا از نظر من ندارند مخصوصا که این متن رو هم خوندم کلا دیگه مطمئن شدم سراغش نرم :

http://doc-ok.org/?p=304

میمونه 780ti ، 980,980ti و تیتان زد، خب بین خود 980 ها یک تفاوت قیمت 300 هزار تومنی وجود داره ولی مدل ti چیزی حدود 800 CUDA core بیشتر داره . و از لحاظ بنچمارک پردازشی هم نگاه کنیم به شدت 980ti سر هست و بهترین گزینه هم هست از این جهت که در متن شما گفته بود که یکی از ویژگی های 980 اینه که برای opencl هم تا حدود خوبی بهینه شده . قیمتش هم مناسب تره تا تیتان ... .

780ti در مقابل 980 ti

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-980-Ti-vs-GeForce-GTX-780-Ti

در مورد مین هم اگه به نظرتون مناسبه با همین مشخصات سیستم از ASUS X99-Pro استفاده کنم ؟   حدود 400 تومن ارزون تره ، پردازنده مورد نظر ما هم روش نصب میشه . تا 3300 هم رم پشتیبانی می کنه و SLI و CrossFire رو هم داره ... .

هارد هم 2 تا SSD به صورت Raid 0 که گفتید هم گزینه خوبیه.

کیس هم Green X8 پسندم بود احتمال زیاد همون رو استفاده کنم ، البته در صورتی که NZXT گیرم نیاد!

یه همچین چیزی  :)

https://www.nzxt.com/product/detail/149-h440-razer-edition-mid-tower.html

https://www.nzxt.com/product/detail/34-phantom.html

با سلام. کیس اول تهویه ی بسیار ضعیفی داره با توجه به اینکه هدفش کاهش نویز خروجی هست و نسخه ی razer از معمولیش که 620تومنه گرونتره و midtower هم هست.

مورد دوم هم قیمت به مراتب بالاتری داره در قیاس با x8 .باتوجه به اینکه سیستم گیم نیست میتونین در هر حالتی هزینه های اضافی رو کم کنین. مینبورد هم گزینه ی خوبیست اما مورد msi x99 sli plus هزینتون رو کاهش میده و پیشنهاد بنده درمورد رم اینه که اگر قصد خرید فرکانس بالاتر از 2666 دارین میتونین بجاش 32gb با همین فرکانس تهیه کنین RAM: GSkill Ripjaws 4 | 4×4GB=16GB DDR4 3200MHz CL16 Black + Fan: 1,330,000     در مقابل  RAM: GSkill Ripjaws 4 | 4×8GB=32GB DDR4 2800MHz CL16 Black: 1,220,000 یا حتی RAM: GSkill Ripjaws 4 | 4×8GB=32GB DDR4 2400MHz CL15 Black: 1,120,000

درمورد تفاوت بین کارت گرافیک ها مد نظر داشته باشین مهمترین اصل همونطور که عرض کردم استفاده از کودا یا openCL در برنامه ای هست که مد نظر دارین و تفاوت اصلی رو مشخص میکنه (به عنوان مثال تفاوت هارددیسک با ssd و تفاوت ssd با ssd .در هر حال مشخصه که هرچی تعداد هسته های کودا بیشتر باشه پردازش سریعتر انجام میشه و بر اساس بودجتون تصمیم بگیرین.بنده هم نظرم روی 980ti هست با توجه به منصفانه تر بودن قیمتش نسبت به titan x و میتونین حدود2.900 تهیه بفرمایین .بالاتر از اون به امید خدا در آینده میرین سمت quadro 

برنامه ی دقیق مشخص نکردین که شاید نیازی به پلتقرم x99 نباشه و سیستمی کاملا gpu محور مشخص کنیم .در هر حال بازهم ببینین نظر دوستان چیه.
موفق باشین.
لینک به دیدگاه

با سلام. کیس اول تهویه ی بسیار ضعیفی داره با توجه به اینکه هدفش کاهش نویز خروجی هست و نسخه ی razer از معمولیش که 620تومنه گرونتره و midtower هم هست.

مورد دوم هم قیمت به مراتب بالاتری داره در قیاس با x8 .باتوجه به اینکه سیستم گیم نیست میتونین در هر حالتی هزینه های اضافی رو کم کنین. مینبورد هم گزینه ی خوبیست اما مورد msi x99 sli plus هزینتون رو کاهش میده و پیشنهاد بنده درمورد رم اینه که اگر قصد خرید فرکانس بالاتر از 2666 دارین میتونین بجاش 32gb با همین فرکانس تهیه کنین RAM: GSkill Ripjaws 4 | 4×4GB=16GB DDR4 3200MHz CL16 Black + Fan: 1,330,000     در مقابل  RAM: GSkill Ripjaws 4 | 4×8GB=32GB DDR4 2800MHz CL16 Black: 1,220,000 یا حتی RAM: GSkill Ripjaws 4 | 4×8GB=32GB DDR4 2400MHz CL15 Black: 1,120,000

درمورد تفاوت بین کارت گرافیک ها مد نظر داشته باشین مهمترین اصل همونطور که عرض کردم استفاده از کودا یا openCL در برنامه ای هست که مد نظر دارین و تفاوت اصلی رو مشخص میکنه (به عنوان مثال تفاوت هارددیسک با ssd و تفاوت ssd با ssd .در هر حال مشخصه که هرچی تعداد هسته های کودا بیشتر باشه پردازش سریعتر انجام میشه و بر اساس بودجتون تصمیم بگیرین.بنده هم نظرم روی 980ti هست با توجه به منصفانه تر بودن قیمتش نسبت به titan x و میتونین حدود2.900 تهیه بفرمایین .بالاتر از اون به امید خدا در آینده میرین سمت quadro 

برنامه ی دقیق مشخص نکردین که شاید نیازی به پلتقرم x99 نباشه و سیستمی کاملا gpu محور مشخص کنیم .در هر حال بازهم ببینین نظر دوستان چیه.
موفق باشین.

ممنون از راهنماییتون ، در مورد برنامه هم نگاه کنید خب الان درسته من دارم gpgpu کار می کنم ، ولی شاید یه پروژه بگیرم که لازم باشه مثلا از نرم افزار Comsol multiphysics استفاده کنم که در اون صورت نیاز به پردازنده نسبتا خوبی هم دارم .

من شبیه سازی انجام میدم ، gpgpu بیشترین کار من رو میتونه راه بندازه ولی نیاز به برخی دیگه نرم افزارها رو هم دارم که بتونم کارم رو راه بندازم . چون برای من گذاشتن تمام تخم مرغ هام در یک سبد کاملا اشتباهه !

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون ، در مورد برنامه هم نگاه کنید خب الان درسته من دارم gpgpu کار می کنم ، ولی شاید یه پروژه بگیرم که لازم باشه مثلا از نرم افزار Comsol multiphysics استفاده کنم که در اون صورت نیاز به پردازنده نسبتا خوبی هم دارم .

من شبیه سازی انجام میدم ، gpgpu بیشترین کار من رو میتونه راه بندازه ولی نیاز به برخی دیگه نرم افزارها رو هم دارم که بتونم کارم رو راه بندازم . چون برای من گذاشتن تمام تخم مرغ هام در یک سبد کاملا اشتباهه !

کاملا درست میفرمایین.کاربری خودم تمرین برخی مانور ها با شبیه ساز پرواز هست که بیشترین فشار رو روی پردازنده مرکزی داره اما دلیل نشده که پردازنده ی گرافیکی و رم رو ضعیف در نظر بگیرم چون با افزونه های واقع گرایانه به نسبت وابستگی به اون قطعات هم بیشتر شده .در عین حال از موردی مانند sli کارت گرافیک هیچ سودی نمیبرم و هزینه ی اضافی متحمل نشدم و بودجش رو برای کارهای دیگه مد نظر میگیرم.شما هم با کمی آنالیز کردن بیشتر بزودی سیستم مناسب رو انتخاب خواهید کرد و توصیه ی بنده این هست که بیش از حد حساس نشین و فراگیری رو آغاز کنین در زودترین زمان ممکن تا اولویت هاتون عوض نشده.

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

980ti الان جدید اومده و قیمتش بالاست شما تو انجمن بگردی 980 دست دوم با شرایط خوب زیاد هست شما می تونی چند تا کارت رو به طور موازی استفاده کنی به جای اینکه کارتی مثل تایتان بخری البته چون به نظر میرسه تازه اول کار هستید بهتره بیس رو ببندید و یک کارت مثل 980 بگیرید و بعدتر اگر نیاز شد ارتقا بدید بسته به کارتون. چرا هزینه اضافی بکنید به هر حال پروژه شما چند ماه طول میکشه و در این بازه هم قیمتها تغییر میکنه و هم مدلهای جدیدتری به بازار می آید

لینک به دیدگاه

980ti الان جدید اومده و قیمتش بالاست شما تو انجمن بگردی 980 دست دوم با شرایط خوب زیاد هست شما می تونی چند تا کارت رو به طور موازی استفاده کنی به جای اینکه کارتی مثل تایتان بخری البته چون به نظر میرسه تازه اول کار هستید بهتره بیس رو ببندید و یک کارت مثل 980 بگیرید و بعدتر اگر نیاز شد ارتقا بدید بسته به کارتون. چرا هزینه اضافی بکنید به هر حال پروژه شما چند ماه طول میکشه و در این بازه هم قیمتها تغییر میکنه و هم مدلهای جدیدتری به بازار می آید

تفاوت 980 با 980ti شاید برای بازی زیاد متفاوت نباشه ولی برای کار من فرقش زمین تا آسمونه !فرق 2000 و 2800 CUDA CORE !  منم یک ماه دیگه احتمالا پول رو از بانک بگیرم شایدم 2 ماه ! فعلا دارم پایین بالا می کنم همه چیز رو تا آخر بهترین سیستم رو ببندم... . ولی بازم ممنون @};-

لینک به دیدگاه

سفارش نهایی این میشه به احتمال زیاد:

thumb_for_buying.png

البته این هم گوشه چشمی بهش دارم...

thumb_for_buying_2.png

ممنون از نظرات دوستان.

@};-

لینک به دیدگاه

با سلام.

شما به هر حال نیاز به تهیه ی کولر برای این پردازنده هستین و کاربریتون هم نیاز به اورکلاک پردازنده داره درمواردی بجزgpgpu جهت کاستن از یه سری گلوگاه ها که در هر حال وجود دارند و میتونین کمترشون کنین. و پیشنهاد بنده اینه که اگر قصد sli ندارین 5820k  تهیه بفرمایین با کولری مناسب اورکلاکش کنین البته باید 100% پایدار باشه  .درمورد رم هم gskill انتخاب ارزانتریست و چیزی از دست نخواهید داد.دقت کنین که مانیتور هم انتخاب نکردین و بودجه ای براش باقی نمانده

پاور هم همچنان شخصا علاقه ای به این مورد و در کل green ندارم و البته نیازی به این میزان هم نیست. در این سایت برق مورد نیاز سیستمتون رو میتونین بسنجین http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp.پیرامون عمر ssd هم اخیرا پست ها و لینک هایی قرار دادم که نشان از عمر بیش از تصور عموم داره. میتونین evo 240gb یا 2 عدد 120gb در حالت raid 0 استفاده کنین .هرچند pro فوق العاده هست. درمورد کارت گرافیک هم که همچنان فرصت تحقیق دارین.قیمت quadro k4200 هم 2870 و در جایی دیگر 2970 هست.احتمالا بروز نشده اینجا.

لینک به دیدگاه

ممنون

راستی نظرتون در مورد کیس های شرکت مازستا چیه؟ با توجه به گارانتی و خدمات پس از فروشش فکر کنم گزینه های خوبی باشه؟ نظر شما چیه؟

اون پاور هم بیشتر به دلیل اینه که بعدا SLI میشه و با این برق ایران عمر پاورها معمولا افت می کنند در طول زمان ... .

فعلا یه مانیتور هم تو خونه افتاده فعلا از اون استفاده می کنم تا بعدا یه مانیتور خوب بخرم ... .

لینک به دیدگاه

کیفیت و بازدهی خازن ها در پاور نه فقط در ایران بلکه سایر کشور ها هم افت میکنه به مرور زمان که وارد جزییات نمیشم و در همون سایتی که اشاره کردم میزان افت کردنش رو هم با توجه به مدت زمانی که قصد استفاده دارین مشخص میکنه.درصورتی که قصد sli دارین و اورکلاک میکنین هم باتوجه به فشار کارتون  و مدت زمان استفاده مورد نظر بدون تعویض , پاور بیشتر از 850w منطقی تر میشه و corsair 1000w. گزینه ی خوبیست اما با توجه به قیمت قطعه ای که انتخاب کردین مناسب هست هرچند بازهم میگم جزو دوست داران green نیستم.

درمورد مازستا هم باید عرض کنم جناب دارابی شخصیت بسیار با معلومات و صبور و منصفی هستند و میتونن با توجه به کاربری دقیق راهنماییتون کنن البته این تبلیغ نیست و تعریف هست از شخصیت خود ایشون. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...