رفتن به مطلب

نگاهی بر کیفیت و طراحی مادربرد ASRock Fatal1ty Z97 Killer

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بسیاری مواقع خود من مادربردهای ازراک و بویژه Z97 و H97 رو به دوستان پیشنهاد کردم، چرا که قیمت گذاری بهتری نسبت به دیگر برندها دارند. یکی از دلایلم برای اینکار قابلیت ها و امکانات اضافی بوده که نسبت به همتایان هم قیمت ارائه می کنند. با اینکه خودم هم قبلاً مادربرد H97 ازراک داشتم اما تا حالا فرصت نشده بود که مقایسه ای عملی و ریز بینانه داشته باشم.

ASRock-FATAL1TY-Z97-Killer1.jpg

روز گذشته برای یکی از دوستان سیستمی با مادربرد ASRock Fatal1ty Z97 Killer و پردازنده 4690K تهیه کردیم.

قبل از هرچیز به محض اینکه مادربرد رو از جعبه خارج کردم کاملاً نازک بودن برد PCB و موج زدنش رو حس کردم، یعنی خیلی ساده خم میشد. حین پیچ کردن اگه تازه کار بودم میگفتم برد شکست ......با نصب کولر و کج کردن کیس میشد فشار و بیرون زدگی برد رو در بخش پایه های کولر دید

برد کاملاً نازک بودنش مشخصه و چگالی خیلی پایینی داره.

یکی دیگه از نکات منفی برد، لحیم ها هست که بشدت برجسته، بدفرم و دارای قلع اضافیه، تو لبه های برد این مسئله چشمگیر تره.

با نگاهی ساده بر برد میشه متوجه چیدمان نا منظم و شلوغ قطعات شد، کانکتور ها اصلاً در محل مناسبی قرار ندارن

حرارت گیر چیپ ست بشدت موقعیت نامناسبی داره و با کانکتورهای sata درگیره، این حرارت گیر از نظر طراحی هم یه تکه آلومینیوم صاف و ساده است و تماس خوبی با هوا نداره

کل 8 فاز تغذیه فقط یک حرارت گیر دارند که بازم جالب نیست، خود فاز ها بماند که تا چه حد توانایی دارن

بجز این نکات منفی همه چیز قابل قبول بود و اورکلاک پایدار و بدون دردسری رو تجربه کردیم که نشون از پیکربندی مناسب بایوس و مدار تغذیه است.

طبق چند بررسی که من داشتم و سریع از کنار مادربردهای مختلف نگذشتم، مادربردهای MSI به مراتب طراحی و کیفیت بهتری نسبت به ازراک دارن

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

ممنون از نقد و بررسی شما.

منظورتون از جمله ی آخر، نسبت به همه ی مادربورد هاست یا فقط ازراک؟( البته خودم فک میکنم مورد دومه)

لینک به دیدگاه

من هم دقیقا همین بورد رو از لیون برای دوستم گرفتم و براش اسمبل کردم  دقیقا اولین چیزی که توجه من رو جلب راحت خم شدن بورد بود !

البته من در مورد قرار گیری کنتاکتور ها ولحیم اطلاعی ندارم ولی حرف خبات جان 100% سند هست.

در مورد جمله آخر اگر میشه شفاف سازی کنید.

من خودم MSI رو بین کل سازنده های بورد بیشتر قبول دارم بهد گیگا.

لینک به دیدگاه

خب، بنده مادربرد های ASUS و Giga و MSI برای مشتری بستم با کولر های ایر و لیکوایید، تقریباً توی همشون اون فشاری که بعد از بستن کولر بوجود میاد مشاهده میشه.

از Asrock هم مدلهای ارزان قیمتش رو بستم تقریباً زیر 300، تجربه ای از برهای رده بالای Asrock رو ندارم، اما تأیید حرف خبات رو می تونید حتی توی بخش ویدئوی لیون برای مادربرد Fatality Z۹۷X Killer USB ۳.۱ براحتی مشاهده کنید.

لینک به دیدگاه

در مورد تعمیم دادن تجربه های شخصی باید احتیاط کرد. بر اساس دیده هایم توی بردهای ارزان قیمت با توجه به برند به طور کلی msi کیفیت ساخت ظاهری بهتری داره، اما برای تعمیم دادن باید نمونه های آماری بیشتری بررسیده شوند.

به نظرم بهتره عنوان تاپیک تغییر کنه، چون اینطور القا می کنه که بردهای ازراک همه به دلیل کیفیت ساخت پایین ارزان هستند، در صورتی که چنین نیست، همان طور که می دونیم برای رد کردن یک تعمیم، یک مثال نقض کافی است.

مادربورد z68 extreme4 زمان خودش برد ارزان قیمتی بود (۳۲۰ هزار تومان در برابر ۴۷۰ هزار تومان ایسوس z68 vpro). کیفیت ساختش هم خوب بود و طراحی ش هم کاستی ای نسبت به مدل ایسوس نداشت.

نه موردی که من ذکر کردم و نه تجربه ی خبات رو می شه مبنای تعمیم قرار داد، البته تجربه ی خبات رو می شه به عنوان آغاز جستاری برای بررسی بردهای ازراک در نظر گرفت.

لینک به دیدگاه

طول عمر اين مادربورد ها در حد ايسوز و گيگا هست؟

لینک به دیدگاه

قضاوت راجع به کیفیت ساخت محصولات یک برند و تعمیم دادنش به قول دوستمون آقای بهمنیان به تمام محصولاتش صرفا برمبنای کیفیت یک محصول خاص واقعا غیر منصفانه و بسیار نسنجیده هست مادربوردهای ارزون بعضی از برند های دیگه هستن که در بعضی موارد بیلد کوالیتی پایینتری از همین مادربورد مورد بحث داشته باشن من خودم تا حالا چندین مادربورد ازراک داشتم خیلی هم راضی بودم ازشون از هر نظر. اتفاقا ازراک در بعضی زمینه ها در زمینه بیلد کوالیتی هم پیشتاز بوده ازراک اولین کمپانی سازنده مادربورد بود که از خازنهای گولد۱۰۰٪ ژاپنی با توان و طول عمر بالا تو مادربوردهایی با قیمت رقابتی بهره برد. بهتره وقتی از واژه بیلد کوالیتی هم استفاده میکنیم دید جامع بهش داشته باشیم. ضمنا در محصولات سخت افزاری هر ارزونی لزوما به معنای کیفیت پایینتر قلمداد نمیشه. استراتژیهای مارکتینگ کمپانیها تاثیر بسزایی داره در این زمینه .ازراک کلا استراتژیهای مارکتینگش رقابتیه اون هم مخصوصا در بازار کنونی مادربوردها که بیشتر سهم بازار از نظر آمار شیپمنت در اختیار دو برند ایسوس و گیگابایت هست و مسلما نیازه که یه کمپانی با سهم کمتر از بازار مثل ازراک دید رقابتی تری داشته باشه در زمینه قیمتگذاری محصولاتش تا فروش خودشو افزایش بده ازراک مادربوردی داشت که بیشتر از ۳میلیون تومن اینجا قیمت خورده بود به دلایلی انگار دیگه وارد نشد توسط وارد کنندش. منظور اینکه محصولات High End و بسیار با کیفیتی هم داره بر هیچ اهل فنی پوشیده نیست. نباید با یه برند چیپ اشتباه گرفته شه عنوان تاپیک دقیقا یه چنین چیزی رو القا میکنه

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قضاوت راجع به کیفیت ساخت محصولات یک برند و تعمیم دادنش به قول دوستمون آقای بهمنیان به تمام محصولاتش صرفا برمبنای کیفیت یک محصول خاص واقعا غیر منصفانه و بسیار نسنجیده هست مادربوردهای ارزون بعضی از برند های دیگه هستن که در بعضی موارد بیلد کوالیتی پایینتری از همین مادربورد مورد بحث داشته باشن من خودم تا حالا چندین مادربورد ازراک داشتم خیلی هم راضی بودم ازشون از هر نظر. اتفاقا ازراک در بعضی زمینه ها در زمینه بیلد کوالیتی هم پیشتاز بوده ازراک اولین کمپانی سازنده مادربورد بود که از خازنهای گولد۱۰۰٪ ژاپنی با توان و طول عمر بالا تو مادربوردهایی با قیمت رقابتی بهره برد. بهتره وقتی از واژه بیلد کوالیتی هم استفاده میکنیم دید جامع بهش داشته باشیم. ضمنا در محصولات سخت افزاری هر ارزونی لزوما به معنای کیفیت پایینتر قلمداد نمیشه. استراتژیهای مارکتینگ کمپانیها تاثیر بسزایی داره در این زمینه .ازراک کلا استراتژیهای مارکتینگش رقابتیه اون هم مخصوصا در بازار کنونی مادربوردها که بیشتر سهم بازار از نظر آمار شیپمنت در اختیار دو برند ایسوس و گیگابایت هست و مسلما نیازه که یه کمپانی با سهم کمتر از بازار مثل ازراک دید رقابتی تری داشته باشه در زمینه قیمتگذاری محصولاتش تا فروش خودشو افزایش بده ازراک مادربوردی داشت که بیشتر از ۳میلیون تومن اینجا قیمت خورده بود به دلایلی انگار دیگه وارد نشد توسط وارد کنندش. منظور اینکه محصولات High End و بسیار با کیفیتی هم داره بر هیچ اهل فنی پوشیده نیست. نباید با یه برند چیپ اشتباه گرفته شه عنوان تاپیک دقیقا یه چنین چیزی رو القا میکنه

گفته دوستمون درمورد استراتژی زیرکانه هر شرکت تایید میشه و دقیقا برعکسش مادربرد های EVGA هستند، با اینکه فروش بالایی ندارن (مثل ازراک) ولی قیمت های بسیار زیادی برخوردارن (برعکس ازراک)؛ هرچند کیفیتشون مناسبه ولی رخ جذابی ندارن.

لینک به دیدگاه

من به شخصه واقعا به کیفیت گیگابایت ایمان دارم ... از چندین سیستمی که تا الان داشتم دوتاش گیگابایت بوده (همینی که الان دارم هم هست ) واقعا هیچوقت هیچ مشکلی چه نرم افزاری چه سخت افزاری با مادربرداش نداشتم . به تمام دوستانمم گیگابایت رو پیشنهاد میکنم . حاضرم یه مدل پایینتر از ازراک بگیرم ولی گیگابایت باشه ( ممکنه بعضی دوستان بگن اشتباهه ولی خوب جواب پس داده) .

لینک به دیدگاه

منم مادربرد امضام مشکل پیدا کرد فرستادمش گارانتی برای  تعمیری

تجربه شخصی من از ازراک زیاد  جالب درنیومد. :(

لینک به دیدگاه

بسیاری مواقع خود من مادربردهای ازراک و بویژه Z97 و H97 رو به دوستان پیشنهاد کردم، چرا که قیمت گذاری بهتری نسبت به دیگر برندها دارند. یکی از دلایلم برای اینکار قابلیت ها و امکانات اضافی بوده که نسبت به همتایان هم قیمت ارائه می کنند. با اینکه خودم هم قبلاً مادربرد H9 ازراک داشتم اما تا حالا فرصت نشده بود که مقایسه ای عملی و ریز بینانه داشته باشم.

ASRock-FATAL1TY-Z97-Killer1.jpg

روز گذشته برای یکی از دوستان سیستمی با مادربرد ASRock Fatal1ty Z97 Killer و پردازنده 4690K تهیه کردیم.

قبل از هرچیز به محض اینکه مادربرد رو از جعبه خارج کردم کاملاً نازک بودن برد PCB و موج زدنش رو حس کردم، یعنی خیلی ساده خم میشد. حین پیچ کردن اگه تازه کار بودم میگفتم برد شکست ......با نصب کولر و کج کردن کیس میشد فشار و بیرون زدگی برد رو در بخش پایه های کولر دید

برد کاملاً نازک بودنش مشخصه و چگالی خیلی پایینی داره.

یکی دیگه از نکات منفی برد، لحیم ها هست که بشدت برجسته، بدفرم و دارای قلع اضافیه، تو لبه های برد این مسئله چشمگیر تره.

با نگاهی ساده بر برد میشه متوجه چیدمان نا منظم و شلوغ قطعات شد، کانکتور ها اصلاً در محل مناسبی قرار ندارن

حرارت گیر چیپ ست بشدت موقعیت نامناسبی داره و با کانکتورهای sata درگیره، این حرارت گیر از نظر طراحی هم یه تکه آلومینیوم صاف و ساده است و تماس خوبی با هوا نداره

کل 8 فاز تغذیه فط یک حرارت گیر دارند که بازم جالب نیست، خود فاز ها بماند که تا چه حد توانایی دارن

بجز این نکات منفی همه چیز قابل قبول بود و اورکلاک پایدار و بدون دردسری رو تجربه کردیم که نشون از پیکربندی مناسب بایوس و مدار تغذیه است.

طبق چند بررسی که من داشتم و سریع از کنار مادربردهای مختلف نگذشتم، مادربردهای MSI به مراتب طراحی و کیفیت بهتری دارن

100%

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این تفاسیر باید دید واقعا ارزش خرید به چه صورت هست در بین رقبا مخصوصا در ایران

الان که دارم بهش دقت میکنم همیشه اولین گزینه برای من بشخصه قیمت به کارایی محصول هست و بطبع گرونترین محصولات در آخرین رده انتخابیم قرار میگیرن

از قیمت به کارایی هم که بگزریم وقتی قرار باشه که جزء برند های گرون تر خرید داشته باشم اونوقت هست که حس فن بازی تاثیر مستقیم میزاره توی خرید و کاریش هم نمیشه کرد، وزنه سنگینی هست این فن بودن :D

لینک به دیدگاه

خوب در توضیحات خبات جان باید اضافه کرد استراتژی ازراک همینه

ظاهر را و کیفیت اسمبل رو شاید بیاره پایین ولی در کیفیت قطعات به کار رفته مادربرد شکی نیست.

بسته بندی درخوری نداره شاید در نگاه اول این کیفیت پایین بسته بندی کاملا ناامید کننده باشه اما کارایی مادربرد اینو تضمین میکنم که بهتر از همپای ایسوس و گیگا و msi هست.

خبات جان دقیقا عین همون هتسینکی که برای چیپ جنوبی تعبیه شده روی بورد منم هست و خیالت راحت باشه که دماش رو خودم تست کردم خیلی خیلی پایین تر از سایر برند هاست.

حتی همون هتسینکی که برای ماسفت های مدار تغذیه به کار رفته هم کاملا خوبه. من مادربرد گیگا SOC Forec داشتم برای همون 8 فاز یه هتسینک کوچیک طراحی کرده بود که همیشه هم گرم بود.

اگر دقت کنین تمامی هتسینک های مادربرد های ازراک سری 9 کپی هم هستن. این باعث کاهش هزنیه ساخته که دقیقا بر میگرده به استراتژی ازراک برای تولید یک مادربرد ازران در عین حال با کیفیت.

البته بنده از نازکی PCB مادربرد های گیمینگ بی اطلاع هستم . ولی مادربرد های اورکلاکینگ اگز یادم باشه 8 لایه داره.

اون مکان نامناسب هتسینک هم با شما موافقم میتونست کمی به سمت بالا متمایل بشه.

اما نکته مثبت ماجرا مدار تغذیه قدرتمند و بایوس کاملا بهینه مادربرد های ازراک هست.

من هفته پیش ماژول های حافظه Apacer Ares 2400 CL9 به دوستم فروختم.

مادربرد ایشون msi Z97 Gaming 3 بود. ماژول ها بر روی مادربرد بنده در پروفایل XMP به راحتی بالا اومده و تست سنگین HyperPi 32M پاس میکنه ولی بر روی مادربرد ایشون حتی بوت نمیشه !

در کیفیت ظاهری مادربرد های msi شکی نیست حتی در کیفیت PCB و قطعات به کار رفته و بسته بندی وظاهر و چیدمان مادربرد بنده msi Z87 MGaming داشتم شاهد ماجرا هستم.

اگر یادتون باشه شرکت msi هم قبلا عین ازراک با مادربرد های نسبتا ارزان و خوش قیمت سعی در شناسوندن برندش داشت.

اما مشکلی که msi ازش رنج میبره باگ های متعدد بایوسه. بایوس بسیار ناکارامد خصوصا در بخش مموری ها و صد البته در بخش تغذیه ماژول ها. که بسیار ضعیف عمل  کرده.

گیگا هم که فقط کیفیت ساخت داره اینو هم داخل بسته بندی و هم در سطح بورد میشه دید ولی در عمل افیشنسی بورد در حد جلبک. Z97 X SOC FOrce رو داشتم .  :D

حین تست 4 رم اونم روی فرکانس 2400 سیستم خاموش میشد  =))

ولی با این حال بایوسش بهتر از msi هست.

حالا ملت میان میگن چون خودش ازراک گرفته داره از برند مادربردش تعریف میکنه ولی این پنجمین مادربرد بنده در طول یک سال اخیره ولی بیبرو برگشت عاشقشم

منم مادربرد امضام مشکل پیدا کرد فرستادمش گارانتی برای  تعمیری

تجربه شخصی من از ازراک زیاد  جالب درنیومد.  :(

داداش شما همونی نبودین که پاور گرین شما سوخته بود ؟
خوب پاورتون مورد داشته دیگه
ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان

سپاس از اینکه تجربیات خودتون رو به اشتراک گذاشتید

بینید درسته که گفتم کیفیت خوبی نداره اما باز هم کاملاً در حد قابل قبولیه و ارزش خرید بالایی دارند، شما با مبلغ یه مادربرد معمولی از ایسوس یا گیگا ، یه مین با قابلیت ها و امکانات بیشتری میگیرید، حالا مقداری برد pcb نازک تر باشه قرار نیست منفجر بشه، دیگه قرار نیست سر یه مادربرد 200 تا 500 تومن اضافی بدیم چون یه مقدار محکم تره، متاسفانه خیلی ها تبلغیات بدجور رو ذهنیتشون تاثیر گذاشته، قطعات بکار رفته از سوی ازراک کاملاً با کیفیت هستند و کارایی خیلی خوبی رو ارائه میکنه. این مدل که بررسی شد ارزان قیمته و بردهای دیگه ازراک کیفیت و طراحی به مراتب بهتری دارند

درسته کیفیت محصولات ایسوس و  گیگا یه سر و گردن بالاتر اما در حدی هم  اهمیت نداره که هر برد  100 تا 500 تومن گرونتر باشه

اینی که گفتم msi کیفیت بهتری داره در مقایسه با ازراک بود که از نظر قیمت گذاری قیمت معقول تری نسبت به ایسوس و گیگا دارن، پس میشه قابلیت ها و کارایی بیشتر نسبت به قیمت و نه اینکه کدوم بهتره، همه میدونیم ایسوس و گیگا برتری دارن اما اینکه برتری چقد موثره من کاملاً تردید دارم

بازهم بر این باورم که خرید ازراک بهتر از مادربردهای گران قیمته، چون این تفاوت کیفیت خیلی مهم نیست و یه عده الکی دارن پول تبلیغات میدن

شخصاً هیچ وقت دیگه حاضر نیستم الکی برای مین های ایسوس پول اضافی بدم @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد تعمیم دادن تجربه های شخصی باید احتیاط کرد. بر اساس دیده هایم توی بردهای ارزان قیمت با توجه به برند به طور کلی msi کیفیت ساخت ظاهری بهتری داره، اما برای تعمیم دادن باید نمونه های آماری بیشتری بررسیده شوند.

به نظرم بهتره عنوان تاپیک تغییر کنه، چون اینطور القا می کنه که بردهای ازراک همه به دلیل کیفیت ساخت پایین ارزان هستند، در صورتی که چنین نیست، همان طور که می دونیم برای رد کردن یک تعمیم، یک مثال نقض کافی است.

مادربورد z68 extreme4 زمان خودش برد ارزان قیمتی بود (۳۲۰ هزار تومان در برابر ۴۷۰ هزار تومان ایسوس z68 vpro). کیفیت ساختش هم خوب بود و طراحی ش هم کاستی ای نسبت به مدل ایسوس نداشت.

نه موردی که من ذکر کردم و نه تجربه ی خبات رو می شه مبنای تعمیم قرار داد، البته تجربه ی خبات رو می شه به عنوان آغاز جستاری برای بررسی بردهای ازراک در نظر گرفت.

ببینید دوستان بحث اینه که آیا این تفاوت ها در حدی هستن که ما با بودجه مشخصی بریم یه مادربرد معمولی از ایسوس یا گیگا بگیریم بجای یه مین با قابلیت ها و کارایی بالاتر از ازراک و msi؟

نظر من نه هست و همون ازراک و  msiرو ترجیح میدم

ازراک و ام اس آی مثل هواوی و ایسوس در بازار موبایل هستن که قابلیت ها و کارایی بیشتری رو با قیمت کمتری ارائه می کنن و استقبال خیلی خوبی هم شده ازشون

لینک به دیدگاه

درود

ازراک برند خوب و خوش قیمتیه و نرخ جهانی این بردها با نرخ داخلی متعادل تره

چون اسم آنچنانی در نکرده و برای مثال مادربرد 200 دلاری ازراک به لحاظ قیمت تو ایران با برد 170 دلاری برندی مثل گیگا یکیه و گیگا و امثالش پول اسم (شما بخون وارد کننده و گارانتی) رو میگیرن

برد h61 اسوس رو موقعی که خریدم گارانتی شرکتی 168 بود گارانتی اصلی 190 تقریبا! همون موقع p67 msi رو 185 قیمت کردم اما این کجا و آن کجا (ای کاش زود تر میدیدم p67 نصیبم میشد!)

اونقدر ها هم که میگید این جریان صحت نداره نازکی این برد ها برمیگرده به این که ازراک لایه 2 انسی مس رو برخلاف اسوس و گیگا بکار نمیبره چندان تاثیری ت کارایی نداره اما دمای برد با مس اضافه کمتر میشه

یه دلیل نازک تر شدن برد کمتر بودن لایه های برد های جدید نسبت به قبله چون تکنولوژی ساخت جوری پیش میره که با کمترین ماده مصرفی بالاترین بازدهی داشته باشیم

من موقع خرید کارت گرافیک برای کنجکاوی رو کارت قبلی سیستم و کارت نو رو کنار هم گذاشتم

750 MSI  رو کنار 260GTX lady bird که هیچ کس اسمش رو نشنیده گذاشتم و نتیجه زیر رو گرفتم

طبق دیده های خودم 750 از 260 برد نازک تر و نا منظم تری داشت چرا؟ چون برد 260 باید انقدری محکم باشه که دمای رفرنس تا سقف 85 درجه رو طاقت بیاره اما 750 با ضعیف ترین کولر با مدار 2 فاز معمولی دمای 70 رو هم تجربه نمیکنه!

مصرف 750 نهایتا 55 وات نمیشه اما 260 راحت 180 وات رو حروم میکنه پس لایه برد ضخیم تر و پهن تری داره داره تا این جریان قوی و وات بالا کارت رو به آتش نکشه! حتی اندازه چیپ مکسول نسبت به تسلا کوچکتره و هزاران دلیل دیگه!

این جوری بخوام نسبت بدم MSI آشغال ترین برد گرافیک رو میزنه! :-? 

لینک به دیدگاه

ببینید دوستان بحث اینه که آیا این تفاوت ها در حدی هستن که ما با بودجه مشخصی بریم یه مادربرد معمولی از ایسوس یا گیگا بگیریم بجای یه مین با قابلیت ها و کارایی بالاتر از ازراک و msi؟

نظر من نه هست و همون ازراک و  msiرو ترجیح میدم

ازراک و ام اس آی مثل هواوی و ایسوس در بازار موبایل هستن که قابلیت ها و کارایی بیشتری رو با قیمت کمتری ارائه می کنن و استقبال خیلی خوبی هم شده ازشون

حالا جدا از بحث تعصب روی برند ها ... خب هر برندی سیاست کاری خودشو داره تا در بازار جهانی بتونه به رقابت بپردازه ... بعضی ها از کیفیت کاملا میزنن مثل الایت گروپ =))  و بعضی ها با ظاهری دلنواز و فریبنده و دیگری با کیفیت خوب قطعات ... :D

خبات جان هم درست میگه ... هواوی و ایسوس برای در دست گرفتن بازار قیمت ها رو کاهش دادن نه اینکه از کیفیت بزنن ... الان هر کی رو میبینی هواوی داره قریب به 90 درصد ازش راضی اند ... خود منم ایسوس ZENFONE6 دارم ...خب اگه من گوشی با گانفیگ ایسوس (حالا هواوی قیمتش نسبت به ایسوس چون سریعتر از ایسوس تو بازار موبایل جا افتاده یکم بیشتره ) بخوام بگیرم از برندی مثل سامسونگ بالای 1.5 باید خرج کنم ...درسته ؟ درحالی که من گوشی رو 750 گرفتم ...اکثر گرونی محصولات هم فقط بخاطر یدک کشیدن برندش هست ...درحالی که من منکر دوربین و صفحه نمایش خوب سامسونگ نمیشم ...

در ضمن من اصلا MSI نمیگیرم ...اول ایسوس ... بعد گیگا

ویرایش شده توسط MAHDI_VAMPIRE
لینک به دیدگاه

خوب در توضیحات خبات جان باید اضافه کرد استراتژی ازراک همینه

ظاهر را و کیفیت اسمبل رو شاید بیاره پایین ولی در کیفیت قطعات به کار رفته مادربرد شکی نیست.

بسته بندی درخوری نداره شاید در نگاه اول این کیفیت پایین بسته بندی کاملا ناامید کننده باشه اما کارایی مادربرد اینو تضمین میکنم که بهتر از همپای ایسوس و گیگا و msi هست.

خبات جان دقیقا عین همون هتسینکی که برای چیپ جنوبی تعبیه شده روی بورد منم هست و خیالت راحت باشه که دماش رو خودم تست کردم خیلی خیلی پایین تر از سایر برند هاست.

حتی همون هتسینکی که برای ماسفت های مدار تغذیه به کار رفته هم کاملا خوبه. من مادربرد گیگا SOC Forec داشتم برای همون 8 فاز یه هتسینک کوچیک طراحی کرده بود که همیشه هم گرم بود.

اگر دقت کنین تمامی هتسینک های مادربرد های ازراک سری 9 کپی هم هستن. این باعث کاهش هزنیه ساخته که دقیقا بر میگرده به استراتژی ازراک برای تولید یک مادربرد ازران در عین حال با کیفیت.

البته بنده از نازکی PCB مادربرد های گیمینگ بی اطلاع هستم . ولی مادربرد های اورکلاکینگ اگز یادم باشه 8 لایه داره.

اون مکان نامناسب هتسینک هم با شما موافقم میتونست کمی به سمت بالا متمایل بشه.

اما نکته مثبت ماجرا مدار تغذیه قدرتمند و بایوس کاملا بهینه مادربرد های ازراک هست.

من هفته پیش ماژول های حافظه Apacer Ares 2400 CL9 به دوستم فروختم.

مادربرد ایشون msi Z97 Gaming 3 بود. ماژول ها بر روی مادربرد بنده در پروفایل XMP به راحتی بالا اومده و تست سنگین HyperPi 32M پاس میکنه ولی بر روی مادربرد ایشون حتی بوت نمیشه !

در کیفیت ظاهری مادربرد های msi شکی نیست حتی در کیفیت PCB و قطعات به کار رفته و بسته بندی وظاهر و چیدمان مادربرد بنده msi Z87 MGaming داشتم شاهد ماجرا هستم.

اگر یادتون باشه شرکت msi هم قبلا عین ازراک با مادربرد های نسبتا ارزان و خوش قیمت سعی در شناسوندن برندش داشت.

اما مشکلی که msi ازش رنج میبره باگ های متعدد بایوسه. بایوس بسیار ناکارامد خصوصا در بخش مموری ها و صد البته در بخش تغذیه ماژول ها. که بسیار ضعیف عمل  کرده.

گیگا هم که فقط کیفیت ساخت داره اینو هم داخل بسته بندی و هم در سطح بورد میشه دید ولی در عمل افیشنسی بورد در حد جلبک. Z97 X SOC FOrce رو داشتم .  :D

حین تست 4 رم اونم روی فرکانس 2400 سیستم خاموش میشد  =))

ولی با این حال بایوسش بهتر از msi هست.

حالا ملت میان میگن چون خودش ازراک گرفته داره از برند مادربردش تعریف میکنه ولی این پنجمین مادربرد بنده در طول یک سال اخیره ولی بیبرو برگشت عاشقشم

داداش شما همونی نبودین که پاور گرین شما سوخته بود ؟
خوب پاورتون مورد داشته دیگه

پاورم انرمکس یود که سوخت.

بعد از مشکل  پیدا کردنه  پاور مادربرد  یه  روز  کار  کرد  بعد مشکل  پیدا کرد.(با یه پاوره دیگه)

الان از همون  پاور دارم رو  یه سیستمه  دیگه استفاده میکنم و مشکلی هم نداره.

لینک به دیدگاه

اصلا مثل این میمونه بگی که مثلا شاسی بلند هیوندای از تویوتا بهتره

لینک به دیدگاه

من تا حالا مین ازراک نداشتم و نخریدم و برای کسی هم نبستم.چون بیشتر فروشنده ها میگفتن کیفیت ساختش زیاد جالب نیست.فقط گیگا و ایسوس

به نظر من اصلا اسم ازراک هم یه جوریه :wacko: :D

لینک به دیدگاه

حالا جدا از بحث تعصب روی برند ها ... خب هر برندی سیاست کاری خودشو داره تا در بازار جهانی بتونه به رقابت بپردازه ... بعضی ها از کیفیت کاملا میزنن مثل الایت گروپ =))  و بعضی ها با ظاهری دلنواز و فریبنده و دیگری با کیفیت خوب قطعات ... :D

خبات جان هم درست میگه ... هواوی و ایسوس برای در دست گرفتن بازار قیمت ها رو کاهش دادن نه اینکه از کیفیت بزنن ... الان هر کی رو میبینی هواوی داره قریب به 90 درصد ازش راضی اند ... خود منم ایسوس ZENFONE6 دارم ...خب اگه من گوشی با گانفیگ ایسوس (حالا هواوی قیمتش نسبت به ایسوس چون سریعتر از ایسوس تو بازار موبایل جا افتاده یکم بیشتره ) بخوام بگیرم از برندی مثل سامسونگ بالای 1.5 باید خرج کنم ...درسته ؟ درحالی که من گوشی رو 750 گرفتم ...اکثر گرونی محصولات هم فقط بخاطر یدک کشیدن برندش هست ...درحالی که من منکر دوربین و صفحه نمایش خوب سامسونگ نمیشم ...

در ضمن من اصلا MSI نمیگیرم ...اول ایسوس ... بعد گیگا

دوست عزیز من الان مینبرد الایت گروپ دارم، مدل ecs h81h3-m4 ، کیفیت ساختش اتفاقا خوبه و همچنین امکاناتی که این مین داره رو هیچ مینی تو رنج 130 تومن نداره،، درضمن من از همین برند کارت گراقیک داشتم که حدود 7 سال کار کرد و من فروختمش (سالم)

لینک به دیدگاه

هرکسی مینبرد ASRock Fatal1ty Z97 Killer داره کیفیتی خوبی نداره گفته باشم

ولی من قیمت تووووپ خریدارم

بفروشید کفیتش خوب نیست :D 

ویرایش شده توسط BABAKXZ
لینک به دیدگاه

هرکسی مینبرد ASRock Fatal1ty Z97 Killer داره کیفیتی خوبی نداره گفته باشم

ولی من قیمت تووووپ خریدارم

بفروشید کفیتش خوب نیست :D 

:laughing:

لینک به دیدگاه

اقا  یه  نکته  ای  رو در مورد  ازراک امضام   بگم بد  نیست.

اون  زمان  که  مادربردم  سالم بود دمای  سی پی یو  تو  بیکاری تو بایوس 40 بود.یه تاپیک  هم  تو  لیون  زدم واسه  اورکلاک که سی پی یو  خیلی خوب توش اور شد و عالی  عمل  کرد.

الان همون  سیستمه  قبلی رو(سیستم  امضام) که به  مادربرد  msi Z97 gurd  pro وصل  کردم  دما  10  درجه بالاتر رفته.

تو  فشار هم دما نزدیک 90 میرسه.

تا جایی که من دقت  کردم  خمیر  سی پی یو رو  خوب مالوندم و فن هم  محکم  بسته شده.

آیا مادربرد  تو دمای  سی پی یو  اینقدر  تاثیر داره؟

البته اینم  بگم که  قبلا  پاورم انرمکس بود الان  گرین.(پاور  که  به دمای  سیستم  ربطی نداره؟)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا  یه  نکته  ای  رو در مورد  ازراک امضام   بگم بد  نیست.

اون  زمان  که  مادربردم  سالم بود دمای  سی پی یو  تو  بیکاری تو بایوس 40 بود.یه تاپیک  هم  تو  لیون  زدم واسه  اورکلاک که سی پی یو  خیلی خوب توش اور شد و عالی  عمل  کرد.

الان همون  سیستمه  قبلی رو(سیستم  امضام) که به  مادربرد  msi Z97 gurd  pro وصل  کردم  دما  10  درجه بالاتر رفته.

تو  فشار هم دما نزدیک 90 میرسه.

تا جایی که من دقت  کردم  خمیر  سی پی یو رو  خوب مالوندم و فن هم  محکم  بسته شده.

آیا مادربرد  تو دمای  سی پی یو  اینقدر  تاثیر داره؟

البته اینم  بگم که  قبلا  پاورم انرمکس بود الان  گرین.(پاور  که  به دمای  سیستم  ربطی نداره؟)

درود

اگه اور کردی ولتاژ تاثیر میزاره+دمای محیط، پس ولتاژ و نه مادربرد

بعد یه مدت هم پردازنده ولتاژ خور میشه و مصرفش بالا میره

تن پاور و فنش 10 درجه تاثیر نداره احتمالاً همون دمای محیط باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...