رفتن به مطلب

مشاوره مادربرد برا گیم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوستان بنده یک مادربرد  Asus B85M-G دارم الان میخوام یه GTX960  با یه 4690K بخرم برا گیم و بندازم رو همین مین بنظرتون خوب جواب میده یا نه باید مین رو عوض کنم .. @};-

لینک به دیدگاه

سلام هیچ نیازی به تعویض مین نیست و به خوبی کار میکنه. پاور هم حد اقل 450 وات لازمه

لینک به دیدگاه

رم 8 دارم فقط خواستم ببینم مین همین خوبه یا تعویضش کنم

فرستاده شده از HUAWEI G730-U10ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

اوکی داداش پس اینو رد میکنم بین 960 اکبند و 970 کارکرده موندم بنظرت کدومو بخرم

فرستاده شده از HUAWEI G730-U10ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

خب مین همین گیمینگ 5 . گراف هم 970 جی 1 . فقط اینکه کیس گرین مگنوم 2 هستش بنظرت گراف توش جا میشه البته ببخشیدا سوالهام داره زیاد میشه 

لینک به دیدگاه

سلام والا مادربورد مشکلی نداره 

سیستم پروفایل من ببینید کمترین قیمت بستمش حدود 1 ساله مشکلیم نداشتم تا حالا 

پاور یک 600 بسه 

لینک به دیدگاه

اگه اور نمیکنی همون b85 کافیه برار . pci 3  هم داره . ولی اگه به فکر اور هستی z97 بگیر . 960 هم 4 گیگش تفاوت انچنانی توی پرفورمنسش نداره . یعنی توی یک یا دو بازی خاص که تکسچر های زیادی دارن شاید اختلاف 4 5 فریمی بده ! که به نسبت قیمتش نمی ارزه ... بخواین 1 تومن برای 960 بدین 1200 بدین 970 ... ارزون ترین مدل 970 از گرونترین 960 بهتره .

به جای هزینه مادربرد همون 970 رو بگیر و خیال خودتو راحت کن .

لینک به دیدگاه

اگه اور نمیکنی همون b85 کافیه برار . pci 3  هم داره . ولی اگه به فکر اور هستی z97 بگیر . 960 هم 4 گیگش تفاوت انچنانی توی پرفورمنسش نداره . یعنی توی یک یا دو بازی خاص که تکسچر های زیادی دارن شاید اختلاف 4 5 فریمی بده ! که به نسبت قیمتش نمی ارزه ... بخواین 1 تومن برای 960 بدین 1200 بدین 970 ... ارزون ترین مدل 970 از گرونترین 960 بهتره .

نه اهل اور نیستم فقط تو ال ایدی سونی 42 1080 فول اچ دی میخوام گیم بزنم همین پاورم هم  green 600 hp  هستش .

لینک به دیدگاه

سلام والا مادربورد مشکلی نداره 

سیستم پروفایل من ببینید کمترین قیمت بستمش حدود 1 ساله مشکلیم نداشتم تا حالا 

پاور یک 600 بسه 

حالا اخرش چیکار کنیم ما مین رو تعویض کنیم یا همین اوکی

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم من حوصلم زیاده بپرس طول کارت کرافیکهای جی وان 970 و 960 و 980 عرض کنم 31 سانتیمتر یا به عبارتی 310 mm هست خیر جا نمیشه کیس شما فقط 290mm هست که اصلا جا نخواهد شد طبق مشخصات سایت گرین

شما میتونید با 220 تومن هزینه کیس x3+ viper گرین رو تهیه کنید که خودمم میخوام بخرم ازش هم تهویه خوبی داره هم امکانات عالی و بی نظیر هم همه چی تموم به هیچ وجه کیستون به فرض اینکه گرافیک 970 هم جا میشد داخلش تهویه خوبی نداره.

برا کیس تا 250 الی 300 میتونم هزینه کنم بهتر از این موردی که پیشنهاد دادی نی

لینک به دیدگاه

مین بردت اکی هست اگه اور نمیکنی . حتی cpu هم 4460 بگیر اگه اهل اورکلاک نیستی . نیازی نداری .

اون اضافات رو بزار روی گرافیک همون g1 970 بگیر و زندگی کن  . کیس خیلی مهمه حتما چیز خوب بگیر با تهویه خوب . برای گیم مهمه . 

لینک به دیدگاه

حالا اخرش چیکار کنیم ما مین رو تعویض کنیم یا همین اوکی

شما همین مین استفاده کنید مشکلی نداره دوستانی دارم 780 هم رو این مادربورد بستن راحت بازی میکنن 

رم 8 گیگ کافی هست

پاور هم 600 کاملا جوابگو کارت 970 هست 

در مورد کیسم  یک کیس خنک تهیه کنید و یک خنک کننده برای سی پی یو هم فراموش نشه حداقل 100 تا 120 تومن

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

خب پس کیس x3+ viper گرین گراف هم 970 جی 1 مین هم شااااید تعویض کردم :D ..ممنون دوستان  @};- 

لینک به دیدگاه

خب پس کیس x3+ viper گرین گراف هم 970 جی 1 مین هم شااااید تعویض کردم :D ..ممنون دوستان  @};- 

مادربورد هم دوست داشتید تعوض کنید ولی 400 بیشتر خرجش نکنید 

موفق باشید

http://lioncomputer.ir/product/4042/ASRoCK+Z97+Pro4+LGA1150+Z97+Mainboard/

http://lioncomputer.ir/product/4293/MSI+Z97+PC+Mate+LGA1150+Z97+Mainboard/

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

درود بر شما،

اتفاقا برای FHD من 970 رو توصیه می کنم و نه 960.

در مورد 4K کارت 970 اصلا به درد نمیخوره.... 970 اصلا جایی برای صحبت در 4K نداره.

البته ببخشید اگر بر خلاف نظر دوست عزیزمون اینقدر رک می گم.  :)

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام دوست خوبم مشکلی نداره برخلاف حرفم عرض کردی

داداش گلم تمامی سایتها نوشتن که در رزولوشن FULLHD کارت GTX960 با حجم 4096 یعنی 4 گیگ کاملا کافی و جوابگو هست.

در مورد 970 اگر 4 گیگ واقعی بود توان اجرای رزولوشن 4Kبا جزئیات بالا رو داشت ولی متاسفانه 3.5 گیگ بیشتر قابل استفاده نیست شرکت انویدیا بعدها خیلی تلاش کرد که با بچ وفیکسر و اپدیت مشکل تخصیص حافظه رو حل کنه که همچنان درگیر هست این شرکت از من بپرسید نه 960 و نه 970 روقبول دارم خودم دارم با گرافیک INTELL HD سر میکنم تا بهمن یا اسفند نسل جدید معرفی کنه این نسل که چنگی به دل نمیزنه منتها دوستمون گفت گرافیک منم گفتم 960 کفایت میکنه از نوع 4 گیگ منتهاش.

درود بر دوست صبور من،

من خیلی در مورد 970 و تخصیص حافظه خوندم. صرفا 3.5 گیگ اولیه رو تخصیص میده و بعد 500 مگ باقیمانده. مشکل حافظه ندارد. بعضی از بنچمارک ها فقط نتونستن 4 گیگ رو به خاطر طراحی خودشون تشخیص بدهند. من به شخصه 4048 مگابایت حافظه تخصیص داده شده رو در Call of Duty Advanced Warfare (که برای بنچمارک های پایین مبنا قرار دادم) گرفتم.

در مورد اینکه چرا 970 برای FHD کاملا جوابگو هستش ولی 960 4 گیگ نه هم کلی دلایل دارم چون کلی در موردش تحقیق کردم.

حالت اول

سیستم خود من رو برا بنچمارک در نظر بگیرید.

1. 4790K  @ 4 Ghz

2. DDR3 16 Gig Ram

3. 970 Nvidia

در این حالت شما برای GPU امتیاز 180% میگیرید یعنی صرف 80% بیشتر از چیزی که برای با گرافیک ترین بازی سال 2014 با Ultimate Setting نیاز دارید  و شما گلوگاه ندارید.

برای 4K می بینید که حداقل low و medium بازی run میشه

حالت دوم

1. 4790K  @ 4 Ghz

2. DDR3 16 Gig Ram

3. 960 Nvidia - چهار گیگ

در این حالت شما برای GPU امتیاز 110% میگیرید یعنی صرف 10% بیشتر از چیزی که برای با گرافیک ترین بازی سال 2014 با Ultimate Setting نیاز دارید  و شما گلوگاه دارید! که دقیقا GPU هستش. در نظر بگیرید برای FHD شما بخواهید تا 2 سال آینده Upgrade نکنید (امکان ندارد!). این یعنی SLI دوتا 960 یا عوض کردن کارت گرافیکیتون سال دیگه.

برای 4K می بینید که حداقل مینیمم هم run نمیکنه.

امتیاز PassMark ام که بهتر میشناسید خودتون... بنچمارک 8634 کجا و بنچمارک 5978 کجا (البته بنجمارک برا 960 دو گیگ هستش ولی در کل زیاد تفاوتی نمیکنه) این یعنی 44% تفاوت در عملکرد.

آیا واقعا 960 ارزش 1 میلیون تومان رو دارد؟ یا 970 به قیمت 1.5 میلیون و عملکرد بی رقیب در FHD?

نتیجه گیری اخلاقی:

بدون پول گزاف دادن بابت 980، 980 Ti و Titan X با خرید 970 حداقل 2 سال عملکرد بی رقیب در FHD از 970 بگیرید.

امید وارم موید و موفق باشید دوست من و مرسی که حوصله کردید و مطالب من رو خوندید  و اینکه کاشکی 970 خودتون رو نمیفروختید... 

پاینده باشید.

ویرایش شده توسط REZAlastB.B
لینک به دیدگاه

درود بر دوست صبور من،

من خیلی در مورد 970 و تخصیص حافظه خوندم. صرفا 3.5 گیگ اولیه رو تخصیص میده و بعد 500 مگ باقیمانده. مشکل حافظه ندارد. بعضی از بنچمارک ها فقط نتونستن 4 گیگ رو به خاطر طراحی خودشون تشخیص بدهند. من به شخصه 4048 مگابایت حافظه تخصیص داده شده رو در Call of Duty Advanced Warfare گرفتم.

در مورد اینکه چرا 970 برای FHD کاملا جوابگو هستش ولی 960 4 گیگ نه هم کلی دلایل دارم چون کلی در موردش تحقیق کردم.

حالت اول

سیستم خود من رو برا بنچمارک در نظر بگیرید.

1. 4790K  @ 4 Ghz

2. DDR3 16 Gig Ram

3. 970 Nvidia

در این حالت شما برای GPU امتیاز 180% میگیرید یعنی صرف 80% بیشتر از چیزی که برای با گرافیک ترین بازی سال 2014 با Ultimate Setting نیاز دارید  و شما گلوگاه ندارید.

برای 4K می بینید که حداقل low و medium بازی run میشه

حالت دوم

1. 4790K  @ 4 Ghz

2. DDR3 16 Gig Ram

3. 960 Nvidia - چهار گیگ

در این حالت شما برای GPU امتیاز 110% میگیرید یعنی صرف 10% بیشتر از چیزی که برای با گرافیک ترین بازی سال 2014 با Ultimate Setting نیاز دارید  و شما گلوگاه دارید! که دقیقا GPU هستش. در نظر بگیرید برای FHD شما بخواهید تا 2 سال آینده Upgrade نکنید (امکان ندارد!). این یعنی SLI دوتا 960 یا عوض کردن کارت گرافیکیتون سال دیگه.

برای 4K می بینید که حداقل مینیمم هم run نمیکنه.

امتیاز PassMark ام که بهتر میشناسید خودتون... بنچمارک 8634 کجا و بنچمارک 5978 کجا (البته بنجمارک برا 960 دو گیگ هستش ولی در کل زیاد تفاوتی نمیکنه) این یعنی 44% تفاوت در عملکرد.

آیا واقعا 960 ارزش 1 میلیون تومان رو دارد؟ یا 970 به قیمت 1.5 میلیون و عملکرد بی رقیب در FHD?

نتیجه گیری اخلاقی:

بدون پول گزاف دادن بابت 980، 980 Ti و Titan X با خرید 970 حداقل 2 سال عملکرد بی رقیب در FHD از 970 بگیرید.

امید وارم موید و موفق باشید دوست من و مرسی که حوصله کردید و مطالب من رو خوندید  و اینکه کاشکی 970 خودتون رو نمیفروختید... 

پاینده باشید.

بسیار عالی و مبسوط  . همینو پست کنین هم خوبه خیلیها ببینن .

لینک به دیدگاه

بسیار عالی و مبسوط  . همینو پست کنین هم خوبه خیلیها ببینن .

درود بر شما،

چشم به روی چشم  :)

لینک به دیدگاه

سلام دوست خوبم مشکلی نداره برخلاف حرفم عرض کردی

داداش گلم تمامی سایتها نوشتن که در رزولوشن FULLHD کارت GTX960 با حجم 4096 یعنی 4 گیگ کاملا کافی و جوابگو هست.

در مورد 970 اگر 4 گیگ واقعی بود توان اجرای رزولوشن 4Kبا جزئیات بالا رو داشت ولی متاسفانه 3.5 گیگ بیشتر قابل استفاده نیست شرکت انویدیا بعدها خیلی تلاش کرد که با بچ وفیکسر و اپدیت مشکل تخصیص حافظه رو حل کنه که همچنان درگیر هست این شرکت از من بپرسید نه 960 و نه 970 روقبول دارم خودم دارم با گرافیک INTELL HD سر میکنم تا بهمن یا اسفند نسل جدید معرفی کنه این نسل که چنگی به دل نمیزنه منتها دوستمون گفت گرافیک منم گفتم 960 کفایت میکنه از نوع 4 گیگ منتهاش.

خیر جناب به دلیل پهنای باند محدودی که 960 داره مدل 4 گیگش هیچ سودی نداره...فقط چندتا بازی مثل AC: U ( که کلا مشکل مموری داره) و GTA V اونم حدود 6-8 فریم حد اکثر تاثیر داره...در جواب استارتر شما چرا می خوایید CPU سری K  بردارید ؟ مادربرد های  سری Z برای اورکلاک هستند ( با بعضی برد های دیگه هم می شه ولی به صورت خیلی محدود که فقط هزینه ی الکی صرف CPU سری K کردید) شما به نظر من یه 4690 معمولی بگیرید( یا حتی 4460) که کولر نخواد و لازم نباشه مینتون رو عوض کنید.یه 960 2 گیگ.هر مدلی می خوایید بگیرید بگیرید ولی بیشتر از 900 تومن هزینه نکنید برای 960 قیمت مناسب 750 تومن و حد اکثر 900 تومن هستش چون از 900 به بعد می شه دنبال 970 دست دو بود...یا اینکه می تونید که کلا از هزینه ی های اضافی مثل خرید 4690K و عوض کردن مین بزنید و پولتون رو برای یه 4460 و یه GTX 970 خرج کنید که خیلی بهتر از 960 هستش...

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

من نمیدونم دوستانی که میگن برای گیم بهتره مین بردو عوض کنی میشه یه لینک از منبع معتبر بزارن که توش نوشته باشه نوع مادربرد رو کیفیت گیم موثره؟؟

لینک به دیدگاه

درود بر خودت درود برشرفت قانع شدم عزیزی داداش انشالا بهترشو میخرم 970 و بیخیالش.

ایشالا دوست خوبم.... همیشه موفق و خوشحال  باشییییییی    :)  :)  :)  :)

لینک به دیدگاه

من نمیدونم دوستانی که میگن برای گیم بهتره مین بردو عوض کنی میشه یه لینک از منبع معتبر بزارن که توش نوشته باشه نوع مادربرد رو کیفیت گیم موثره؟؟

مادربرد گیمینگ در گرفتن فریم ریت بالاتر 0 تا 1 درصد فرق داره...عمده ی عوض کردن مین برای امکاناتی مثل SLI,Cross Fire یا اورکلاک و داشتن تعداد بالا تر SATA و کارت صدای بهتر هستش...وگرنه مین برد تاثیری برای گیم نداره به خودی خودش...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...