رفتن به مطلب

رویای اورکلاکرها: می توان پردازنده Core i7 6700K را با کولر هوایی تا مرز 5.2 GHz اورکلاک کرد!

Recommended Posts

kpl0t729wcp4yv9bjje.jpg

ما ویژگی ها، توانایی و کارایی پردازنده اینتل Core i7 6700K را طی خبرهایی برای شما آشکار کردیم، حال ویژگی اورکلاک را هم اضافه کنید.

وب سایت چینی زبان " HKEPC " عکسی از برنامه CPU-Z را در صفحه ی فیسبوک خود گذاشتند. این عکس از پردازنده Core i7 6700K ، پردازنده مورد انتظار و پرچمدار سری Skylake اینتل می باشد. با یک نگاه می توان فرکانس پردازنده را دید: 5.2 GHz . فرکانس این پردازنده در حالت استاندارد مقدار 4.0 GHz و در حالت Boost مقدار 4.2 GHz می باشد.

تا اینجا همه چیز تقریبا عادی بنظر می رسد، اما شخصی که این پردازنده را اورکلاک کرده، گفته ما برای رسیدن به این فرکانس، نه ولتاژ زیادی به پردازنده اعمال کردیم و نه از کولر آبی یا لیموئید استفاده کردیم. ما با ولتاژ 1.35V و با کولر ایر (هوایی) به فرکانس 5.2 GHz دست پیدا کردیم.

اگر این نتایج و اداعای اورکلاکر صحیح باشد، باید یک خسته نباشید به اینتل بابت این معماری 14 نانومتری گفت. این نتایج نشان دهنده خوب و بی دردسر اورکلاک شدن پردازنده های ضریب باز اینتل (دارای پسوند K) و سایر پردازنده های Skylake است.

طبق شایعات منتشر شده، پردازنده Core i7 6700K دارای 4 هسته پردازشی، فرکانس 4.0 GHz در حالت استاندار و 4.2 GHz در حالت Boost ، 8 مگابایت کش L3 ، مصرف (TDP) برق 95 وات و ساپورت حافظه های DDR4 در سرعت 2133 MHz و DDR3L در سرعت 1600 MHz می باشد.

همچنین نام پردازنده گرافیکی داخلی (iGPU) پردازنده مذکور، GT2 است که دارای 24 هسته پردازشی، سرعت کلاک پایه 350 MHz و سرعت کلاک بوست 1.250 MHz و پشتیبانی کامل از DX 12 می باشد.

مشخصات این پردازنده بسیار شبیه پردازنده Core i7 4790K می باشد، منتها با کمی فرق: گرافیک بهتر، 200Mhz کلاک کمتر در حالت Boost ، بهبود کارایی در برابر سرعت کلاک و بهبود مصرف.

سوکت پردازنده های سری Skylake ، فرق دارد و LGA1151 نام گرفته، همچنین چیپست پردازنده های سری ضریب باز ، Z170 است و شاهد معرفی چندین مادربرد با چیپست مذکور بودیم.

l1qd2tbpbaxxl84mvvxx.jpg

منبع: maximumpc

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

چرا تو عکس core voltage زده 0.835؟

اگر به این راحتی تا ۵.۲ میرفت خب اینتل خودش یکم کلاک رو بالاتر میبرد لااقل.

بنظر من فیکه.

لینک به دیدگاه

بنظر من فیکه.

میتونه هم باشه. باید بزرگان اورکلاک در این باره نظر بدن. من فقط ترجمه کردم ^_^

این پردازنده ضریب بازه به این راحتی اور شده، البته به میزان مصرف و حرارت و معماری ساخت هم ربط داره.

البته بازم باید تا زمان معرفی رسمی صبر کرد.

ویرایش شده توسط Zotac_ MHz
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

فیک بودن یا نبودن مشخص نیست اما از اونجایی که اسکای لیک 14 نانومتریه، ولتاژ کمتری رو نسبت به هازول می طلبه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنظر من فیکه.

میتونه هم باشه. باید بزرگان اورکلاک در این باره نظر بدن. من فقط ترجمه کردم ^_^

این پردازنده ضریب بازه به این راحتی اور شده، البته به میزان مصرف و حرارت و معماری ساخت هم ربط داره.

البته بازم باید تا زمان معرفی رسمی صبر کرد.

سلام

وقتی که آپشن های پاورسیوینگ روشن باشه بعضی وقتها CPU-z در خوندن ولتاژ دچار مشکل میشه و با اینکه ولتاژ و فرکانس واقعا بالا هستند، فرکانس رو درست نشون میده اما ولتاژی رو نشون میده که واسه وقتهاییه که سیستم ایدل هست( یعنی وقتی که فرکانس و ولتاژ پایین میوفته برای کاهش مصرف)

در haswell و haswell-E هم اینطوری میشه گهگاهی

پ ن

با اینکه از سندی بریج به اینطرف کلی پیشرفت در کاهش مصرف وجود داشته در نسل های جدید اما همواره نسبت فرکانس به ولتاژ پردازنده ها مثل هم بوده تقریبا" و ولتاژ نسلی نسبت به نسل قبل کمتر نشده...فقط شاید چند صدم ولتاژ

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

دوستان به نظرتون i7 4790 k رو میشه تا چه فرکانسی رسوند با واترکول خوب و خمیر لیکویید ؟

منبع خاصی هست که این کار رو راحت کنه ؟

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

با سلام.

از دید بنده زیاد قابل اعتماد نیست.مواردی مانند delid کردن و یا نادر بودن و دستچین شدن و بسیاری عوامل دیگه میتونه دخیل باشه و از اونجایی که فقط یک عکس از cpu-z هست و نمیشه درمورد شرایطش نظری داد قابل اعتماد نیست.یادم هست درمورد 4790k هم قبل از حضور رسمی اورکلاک هایی با ارقام غیر منطقی به چشم میخورد و جملاتی مانند "5ghz on air"وامثال اون به چشم میخورد اما  در عمل نهایت اورکلاک پایدار در شرایط عادی برای بسیاری 4.7 وتعداد کمی 4.8 شد.در پاسخ دوست عزیزمون آقا معین هم باید عرض کنم  منابع بسیار زیادی هست که حتی لزوم به ذکر نیست .در بیشتر موارد و بصورت میانگین 4.6 هست برای کاربری های 24 ساعت و پایدار و البته امکان دستیابی به .4.7 و یا 4.8 هم هست اما به کیفیت پردازنده و low voltage بودنش بستگی داره.البته این در شرایط عادی هست برای کاربران نیمه حرفه ای با امکاناتی که فرمودین. یقینا با امکانات بیشتر و بهتر و و تکنیک هایی مانند delid کردن سطح پردازنده ویا  استفاده از ln2 و خنک کنندگی های پیشرفته و حرفه ای  این اعداد و ارقام متفاوت خواهند بود.برای مشاهده ی رکورد ها میتونین به سایت http://hwbot.org/ مراجعه کنین.

لینک به دیدگاه

ممنون بابت خبر.

امیدوارم مانند 4790k سی پی یو قدرتمندی باشد.

لینک به دیدگاه

داداشای عزیز ایا پردازنده های هاسول رفرش مثل 4690k و 4790k از دایرکست 12 پشتیبانی میکنن؟؟؟ در ویندوز 10 یا اینکه تو ویندوز 10 همون دایرکست 11 هست؟؟؟

وظیفه ی پشتیبانی از dx12 بر عهده GPU هست نه cpu ، ولی اگه منظورتون iGPU هست، احتمالش کمه پشتیبانی کنه، چون iGPU این سری زیاد بدرد گیم و کارهای پردازشی نمیخوره. (کسی که پول داشته رفته 4790K خریده، حتما پولی هم داره تا یک گرافیک یک میلیونی بخره :D )

لینک به دیدگاه

امروز دوتا عکس جدید از نتیج این اورکلاک بدستم رسیده... نتایج تا حد زیادی میتونه واقعی باشه.

vhkfo0a619tl9i5dq9y.jpg

0i11hyrhdrf0v8opfk.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...