رفتن به مطلب

دارندگان کارت گرافیک GTX 980 Ti نمی توانند ویندوز 10 را نصب کنند

Recommended Posts

e3dxvi49ois7ctr5lld9.jpg

اگر شما از آن دسته از کاربرانی هستید که در سیستمتان کارت گرافیک GTx 980 Ti شرکت nVIDIA نصب هست، نمی توانید از سیستم عامل Windows 10 و همچنین DX 12 بهره ببرید!

امروز صبح می خواستم (نویسنده) برای یک سیستم که کارت گرافیک آن، GTX 980 Ti بود، ویندوز 10 را رزرو کنم. طبق تجربه هایی که از رزرو ویندوز 10 برای سایر سیستم ها داشتم، می بایستی با دو گزینه Reserve your upgrade یا How this free upgrade works روبرو می شدم، ولی با کمال تعجب ابن اتفاق رخ نداد. سپس بر روی گزینه Check your PC کلیک کردم و پس از مدتی با صفحه ی زیر روبرو شدم، دلیل عدم پذیرش ویندوز 10 معلوم شد و آن هم چیزی نبود جز کارت گرافیک GTX 980 Ti . حتی با اینکه این کارت جزء اولین کارت هایی است که DX 12 و 12.1 را کامل ساپورت می کند.

toqs4qktx0qyshy8yr5.jpg

بله، من دچار اتفاقی کاملا معمولی شدم: بد شانسی، اونم از نوع وخیم !

کمی در اینترنت جست و جو کردم و فهمیدم کسانی مثل من به این مشکل دچار شده اند. من تنها نیستم...

مشکل مربوط به جدید بودن کارت گرافیک GTX 980 Ti بود، البته خودِ ویندوز 10 هم تقصیر داشت. از آنجایی که کارت مذکور با دریافت آپدیت 353.30 که حدود یک ماه پیش منتشر شده بود، بطور رسمی از API دایرکت ایکس دوازده پشتیبانی می کند، شاید مشکل از دیتابیس مایکروسافت باشد؟ (اگر به عکس بالا با دقت نگاه کنید، عبارت Last run 6/29/2015 نوشته شده)

البته فردای این اتفاق، یکی از کارمندان شرکت nVIDIA در صفحه ی توییتر خود، خبر از استفاده ی بدون مشکل از ویندوز 10 در دو روز آینده آمده است.

hzuoqw2u5eb6yfa9qyym.jpg

ترجمه ی تصویر بالا: Jason Evangehlo: کاربر BradChacos من فکر میکنم کاربر PellyNV برای این مشکل جوابی داشته باشد. --- Sean Pelletier: کاربر killyourfm و bradChacos مطمئن باشید همه ی دارندگان GTX 980 Ti در تاریخ 7/29 بدون هیچ مشکلی از ویندوز 10 استفاده خواهند کرد.

هنوز هم این ارور یقه ی دارندگان GTX 980 Ti را گرفته و نمی گذارد ویندوز 10 را رزرو کنند. من امیدوارم این مشکل هرچه زودتر حل شود، ولی اگر شما از آن دسته آدم های لجوج هستید، برای حل مشکل از این لینک استفاده کنید، البته من هنوز این راهکار این لینک را امتحان نکرده ام و نمی توانم بگم این روش کار می کند یا نه. راه حل دیگر که البته موقتی است، استفاده از پردازنده گرافیکی OnBoard یا APU یا iGPU است و تا زمان رزور ویندوز 10 باید با آن سر کرد.

منبع: pcworld

مترجم: مجتبی حیدرزاده

ویرایش شده توسط Zotac_ MHz
لینک به دیدگاه

امروز صبح می خواستم (نویسنده) برای یک سیستم که کارت گرافیک آن، GTX 980 Ti بود، ویندوز 20 را رزرو کنم.

ماذا فازا =))

لینک به دیدگاه

ماذا فازا =))

:laughing:  معذرت، این کلیدهای کیبردم دیگه پوکیدن، بعضی موقع ها هم خودم قاطی میکنم :D

لینک به دیدگاه

چقدر گفتم گول این کارت و نخورید 

برید 5450 بخرید حتما ساپورت میکنه :)

ویرایش شده توسط morteza pc
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...