رفتن به مطلب

بازار قطعات کامپیوتر توی شهر ما که داغونه و ساکت برای شهر شما چجوره

Analyser
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود 

توی هر مغازه ای میری و یا از توی خیابون نگاه میکنی یا ملت میان قیمت بگیرن و یا دارن باد میخورن توی مغازه 

عمده فروش های شهر ما هم که کلا قطعه فروشی مس گرافیک و سی پی یو سنگین رو کنار گذاشتن و زدن تو کار و قطعات 

سبک و یا لپ تاپ و کیس .خیلی بازار کامپیوتر درب و داغون شده هیچ مشتری  درستی توی بازار نداره 

لینک به دیدگاه

والا یادمه ی زمانی دوستم مغازه داشت روزانه 10 الی 12 تا سیستم فقط تحویل مشتری میداد البته خدایش قیمت هاش عالی بودن ولی الان داغونه اوضاع کسی توان خرید نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همه جا همینطوره

من صبح بازار کامپیوتر اهواز بودم پیش چندتا از دوستام

کلا بازار که خلوت بود

تو این دو سه ماه هم چندتا مغازه تعطیل کردن

لینک به دیدگاه

نرخ واقعی دولار این نیست که مردم رو سر درگم کردن دولار باید به همون نرخ 1000 تومن فروش بره نه 3000 و خورده ای 

وقتی تراز بازرگانی ایران مثبت هست چرا باید نرخ دولار رو اینقدر بالا بگیرن که توان خرید مردم تا این حد پایین بیاد 

وقتی کالایی رو توی داخل توان تولیدش رو نداری چرا باید ازش گمرک بگیری .چرا باید مالیات ارزش افزوده ازش بگیری 

چه خدماتی برای تولید این کالا ارایه کردی که داری ازش ارزش افزوده میگیری 

مانند سدهای اشتباهی که باعث خشکیده شدن دریاچ های ایران شد توی اقتصاد هم سدهایی زدن که جلوی بازار پویا رو میگیره 

من که خدایی توی این مملکت پیر شدم رفت پی کارش و بعد از عمری جون کندن توی بازار هنوز دست مایه درستی برای گذران زندگی ندارم 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان متاسفانه بدلیل توهم های ناشی از بحث هسته ای همه چیز کساد شده؛

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کلا فروش قطعات کم شده چون دیگه فروش مازاد حذف شده و اونی که واقعا نیاز داره خرید می کنه اونم در حد نیازش و جیبش نه بیشتر... ! ^_^

لینک به دیدگاه

درود

آره شهر ما هم بازار فروش سیستم داغونه!

فکر میکنم دو تا دلیل داشته باشه.

1.‏ نداشتن نقدینه گی مردم.

2.‏ نبودن فروش شرایطی.

لینک به دیدگاه

بازار جفت گیری هم تعریفی نداره. ما برای امسال نسبت به سال پیش که اون هم به جای خودش کساد بود، تقریبا نصف سفارش مراسم گرفتیم. زوجها تا جایی که بتونن توی همه چیز صرفه جویی می کنن، به جز خوراک، چون توی میهمانی های مملکت ما اگر کم و کسری داشته باشه، میزبان رو به صلابه می کشن.

سخت افزار هم نسبت به سالهای گذشته افت داشته. برای خیلی از کسب و کارهای دیگه هم همین طوره. همان طور که خبات گفت مردم منتظرن توافق براشون تخم دوزرده بگذاره، انگار پیش از این تحریمها همه چیز گل و بلبل بود و سوء مدیریت و رانت خواری و انحصار نداشتیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بازار جفت گیری هم تعریفی نداره. ما برای امسال نسبت به سال پیش که اون هم به جای خودش کساد بود، تقریبا نصف سفارش مراسم گرفتیم. زوجها تا جایی که بتونن توی همه چیز صرفه جویی می کنن، به جز خوراک، چون توی میهمانی های مملکت ما اگر کم و کسری داشته باشه، میزبان رو به صلابه می کشن.

سخت افزار هم نسبت به سالهای گذشته افت داشته. برای خیلی از کسب و کارهای دیگه هم همین طوره. همان طور که خبات گفت مردم منتظرن توافق براشون تخم دوزرده بگذاره، انگار پیش از این تحریمها همه چیز گل و بلبل بود و سوء مدیریت و رانت خواری و انحصار نداشتیم.

=)) =)) =)) =)) =))

آقا کلا کسی زیر بار ازدواج نمیره

درسته قبل تحریم ها گل و بلبل نبود ولی به این صورت هم نبود

طرف با 500 تومن یک سیستم نو میبست الان چی

قبلا دایی بنده 800 تومن حقوق میگرفت الان شده 1050

حقوق ها طبق تورم بالا نرفته که همه بتونن مثل قبل خرید بکنن

لینک به دیدگاه

بازار جفت گیری هم تعریفی نداره.

مگه کفترن که بخوان جفتگیری کنن ... =))  در ضمن انشالا دولت یارانه ها رو ادامه خواهد داد غمتون نباشه ... :laughing:

من حساب کردم اگه از همین الان جون بکنم شبانه روزی کار کنم و چیزی نخورم و مصرفی هم نداشته باشم و این روند همینجوری پیش بره ایشالا هفتاد نسل بعد از من میتونه یه مازراتی به مدل الان بدون رنگ بخره =))

لینک به دیدگاه

مگه کفترن که بخوان جفتگیری کنن ... =)) در ضمن انشالا دولت یارانه ها رو ادامه خواهد داد غمتون نباشه ... :laughing:

من حساب کردم اگه از همین الان جون بکنم شبانه روزی کار کنم و چیزی نخورم و مصرفی هم نداشته باشم و این روند همینجوری پیش بره ایشالا هفتاد نسل بعد از من میتونه یه مازراتی به مدل الان بدون رنگ بخره =))

ندیدی قبل از محرم شدن شرعی چطور بغبغو می کن؟

امید و انگیزه ت رو حفظ کن که بسیار به کار خواهد آمد.

لینک به دیدگاه

ندیدی قبل از محرم شدن شرعی چطور بغبغو می کن؟

امید و انگیزه ت رو حفظ کن که بسیار به کار خواهد آمد.

بغبغو رو هستم صددرصد ... =))

تو همه شهرها کاسبی افتضاع شد مخصوصا قطعات کامپیوتر!!!

الان پول تو شکمه ...من خودم صندوقدار رستورانم ... وقتی مشتریا میان با من در میون میزارن اوضاع کاسبیشونو میبینم آه در بساط نداره ولی خب هر کاری که بکنه نمیتونه گشنه بمونه :(

لینک به دیدگاه

سلام ب همه ی دوستان میگید اوضاع خرابه ی چیز میگید ی چیز باید ببینید دوستای من گیر کردن تو پنتیوم 1 و 2 نمیتونن سیستم بخرن سوکت جدید ... اینم بگم ک اون ...ها از ریشه جریانمونو کشیدن  :eek:  :eek:

:crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:

لینک به دیدگاه

مهم ترین دلیلش اینه تکنولوژی عوض شده. بازار لپ تاپ و وسایل پرتابل خوبه. مخصوصا از وقتی تلفن های هوشمند همه گیر شده طرف بشتر کارهاش رو با تلفن یا تبلت تهش با لپ تاپ انجام می ده. چه بسا هزینه ای که می پردازه می شه باهاش یک کیس خوب بست ولی نوع استفادش به کارش نمیاد! وقتی طرف 2 3 میلیون پول گوشی می ده و موبایل فورشی های بزرگ غلغله است نشون می ده تمایل مردم عوض شده. حقیقت اینه لپ تاپ ها خیلی خوش دست تر و بهترن برای مصارف عمومی . تنها کسانی که توی بازار pc همچنان مشتری های مشتاق هستند  گیمر ها هستند.

لینک به دیدگاه

درصد زیادی از کسانی که قطعه میخرن قشر جوون هستن یه جوون از کجا بیاره با این وضعیت قیمتا سیستم بخره ؟ با این اوضاع اشتغال و بیکاری :|

توانایی خرید خانواده ها هم  کم شده بیشتر مردم بتونن از پس خرج های ضروریشون بر بیان خرید قطعات کامپیوتر بماند

البته بازار گوشی هم خیلی تاثیر داره . مردم کشور ما متاسفانه عقلشون تو چششونه شاید مثلا خریدن یه گوشی اپل رو

به خرید یه کیس و قطعات جدید و به روز ترجیه بدن هرچند شاید اون کیس خیلی بیشتر به کارشون بیاد نسبت به اون گوشی ولی .. ( دیدم که میگم )

بعد مذاکراتم توقع معجزه دارن ! مثلا خونه باید بشه انقد ..ماشین بشه انقد .. لوازم خونگی انقد و غیره و ذالک ....

ویرایش شده توسط DeadSpace
لینک به دیدگاه

یه بخش بزرگی از کاهش تقاضا برای خرید کامپیوتر و قطعات اون هم بر می گرده به فراوان و مجهز شدن تبلت ها و گوشی های موبایل الان دیگه کسی سیستم نمی خره مگر برای کاری که از تبلت و نوت بوک و موبایل بر نیاد مثل رندرینگ و گیمینگ نمی دونم طرف چه طوری تو مانیتور 5 اینچی وبگردی می کنه ولی می کنه طرف گوشی دستش سه میلیونه بعد یه کامپیوتر داره 50 هزار تومن هم نمیارزه چرا چون اون رو تو کوچه خیابون می بینن ولی این رو نه واقعا باید به حال مردمی که واسه دیگران زندگی می کنند افسوس خورد به خدا طرف تو ابتدایی ترین نیاز هاش مونده ولی گوشی ایفون می خره 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...