رفتن به مطلب

تاپیک جامع خمیرهای سیلیکون و حرارتی + نظر سنجی

بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)  

244 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)

• Deepcool z3 - 13000T
      3
    • Deepcool z5 - 13000T
      22
    • Deepcool z9 - 25000T
      29
    • ThermalRight CF3 - 26000T
      99
    • Arcitic mx-4 - 36000T
      12
    • Noctua NT-H1 - 40000T
      63
    • خمیر استوک خود فن - اشانتیون
      16

Recommended Posts

در 15 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

اختلاف با خمیر دندون 10 درجه هست! ممکنه درست باشه...

آیا خمیر دندون بعد چند ساعت که  زیر 70~80 درجه حرارت قرار گرفت، آیا هنوز هم اون مقدار رسانایی حرارتی خودش رو خواهد داشت!؟ یا کاملا خشک میشه!؟

حالا فرض کنیم خمیر فله ای که شما استفاده کردی، کیفیت قابل قبولی داشته! آیا تضمین میکنید که خمیر فله ای که ایشون تهیه کردند هم کیفیت قابل قبولی داشته باشه!؟

فقط هم دما نیست که، شما باید اینم در نظر بگیرید که وقتی 82 درجه بوده، چقدر افت فرکانس داشته تا جلوی داغتر شدنش رو بگیره!

خمیر دندون که میپزه خشک میشو گند به بار میاره،طرف داشت با واتر کولر aio تست میکرد سریع خمیر دندون گذاشتو تست کرد ،بعد پاکش کرد 

من منظورم این نبود در مورد خمیر هزار تومنیا،منظورم این بود که تفاوت این خمیرا با خمیر های گرونتر در چه حده ،که البته تفاوت هم کم نیست ۵ درجه 

پردازنده تروتل نشده بود از این بابت مطمئنم 

البته gt4 هم یه خمیر معمولیه چیز شاخی نیست ،خارج فلز مایع grizzly contactunant مفته مفت ۱۵دلار میفروشن kyronaut هم ۱۱دلار مفت ،تو ایران قیمتا اینجور بود ،کسی زیر فلز مایع به دم و دستگاش نمیزد،تو این فروم هم هزاران تاپیک سوختن مادر بورد و گرافیک زده میشد برای استفاده نادرست خخخ

لینک به دیدگاه

• ارسال 246
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

ولی Z9 برابر 4W/m-K هست!

عکسو دقت میکردی زده بود رسانایی گرماییش 3 هست 🙂

البته همه چی به رسانایی گرمایی نیست ولی خوب 

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، abidi گفته است :

سلام و درود

صرفا تجربه شخصیم رو میگم :

گرافیکم gaming x 1080 هست از وقتی خریده بودمش مشکل دما داشتم اونم تو زمستون و بهار ! به حدی که توی بازی (4k) دماش با فن 100 تا 83 درجه میرفت که یکی از دلایل خریدم کلا سیستم کولینگ خوب این سری بود که اولش ناامید شدم ! به دلیل مشکل دما بازی نمیکردم ! 😔

تا اینکه کلافه شدم و یه لکوئید الترا گرفتم واسش جالبه بدونی توی تابسسسسستون! دماش از 53 درجه بالاتر نمیرفت !!! این یعنی تغییر 30 درجه دما فقط با تغییر خمیرش با فلز مایع حتی چندتا از دوستانم که کارت نو خریده بودن با تغییر خمیر کولینگشون بهتر شد در نتیجه خمیر کارخونه ای گرافیکا آشغال ترین نوع ممکن هستن ! (طی تجربه خودم )

حتی به گارانتی گرینم هم زنگ زدم و گفتم خمیر گریزلی یا فلز الترا بیارم واسم عوض میکنید تا گارانتیشم نپره که با کمال پر رویی گفتن نه خیر فقط خمیر تایید شده آشغال خودمونو میزنم !(تو دلم گفتم نخواستم ارزونی خودتون ) 🤮

اینم گرافیک در حالت بیکاری : 🤗

2020-04-19_21-23-07.thumb.jpg.9cb52b23e9d032614fb10b9bd8e8d747.jpg

میدونین خمیرایی ک دوستانتون استفاده کردن چی بوده ؟

لینک به دیدگاه

اگه هم منظورت اون خمیر توی تصویر هست، شما تضمین میدی که واقعا 3 باشه!؟

منظورم همین تصویر بود که گذاشتن

عددی که زده تخیلی نیست یه چیز میانی رو به ضعیف به حساب میاد در بین خمیرهای انتقال حرارت و نسبت به ضریب انتقال گرمای فلزات در حد جوک حساب میاد این اعداد 3و 4 🙂

شما تضمین میدی که دیپ کول 4 باشه؟ بر اساس برند شما تضمین میکنی؟ جالبه! کلا شما همه چیو از دید رفرنس و برندینگ میبینی 🙂 خداروشکر که همیشه هم این برند ها خودشونو نشون دادن به تایم خودش.

وقتی برند و مارک و کمپانی معتبری نباشه، مالیات که نمیده، مینویسه 25W/m-K  ! اینطور نیست!؟

مگه زده 25؟ شما 3 رو با 25 یکسان میبینی؟ هروقت زد 25 شما بیا با چراغ قوه 50 هزار واتت مقایسه کن بگو جفتش تخیلیه 

البته من منکر این نیستم که این خمیر کیفیت مناسب نداره ، اصل مطلب این بود که بگم:

شما برا اساس ضریب انتقال مقایسه کردی منم نوشتم اگه به این عدد باشه تو تصویر ایشون زده 3 حالا بین 3و4 تفاوتی نیست که بگیم فرق انچنانی داره.

پس اون ضریب معیار درستی برای مقایسه کردن کیفیت نیست.

همین :- )

در 1 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

الان دعوا میشه 

با ایشون باید در حد مقاله، رفرنس صحبت کنید و باید اون منبع بتونه دلیل شمارو واضح تایید کنه وگرنه بقیه چیزا من دراوردی هست 🙂

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Reza6979 گفته است :

میدونین خمیرایی ک دوستانتون استفاده کردن چی بوده ؟

درود 

هرکی یه چیزی زده یکی نوکتوا ، یکی z9 ، خیلیام فلز ، شما ببین زورت چقدر میرسه تو همون حد بخر دیگه خونه پرش بخوای بزنی سیم آخر گریزلی هست اینکه بقیه چه نتیجه ای گرفتن خداییش واسه شما راهگشا نیست

یه مثال واست میزنم یکی از دوستان فلز زد به کارتش کلا 5 درجه کاهش دما داشت من خودم حدود 30 درجه ! 

این نشون میده تاثیر نهایی رو به جز دمای حرارتی بسته به نوع کارت ، سیستم کولینگ کارت میذاره هیچ نتیجه ای الان نمیشه گرفت شما مجبوری با توجه به سقف بودجت تست کنی تا به نتیجه برسی 

درضمن دمای محیط و کولینگ کیسم ممکنه تو این مشکل بی تاثیر نباشن .

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، M_R گفته است :

منظورم همین تصویر بود که گذاشتن

عددی که زده تخیلی نیست یه چیز میانی رو به ضعیف به حساب میاد در بین خمیرهای انتقال حرارت و نسبت به ضریب انتقال گرمای فلزات در حد جوک حساب میاد این اعداد 3و 4 🙂

شما تضمین میدی که دیپ کول 4 باشه؟ بر اساس برند شما تضمین میکنی؟ جالبه! کلا شما همه چیو از دید رفرنس و برندینگ میبینی 🙂 خداروشکر که همیشه هم این برند ها خودشونو نشون دادن به تایم خودش.

مگه زده 25؟ شما 3 رو با 25 یکسان میبینی؟ هروقت زد 25 شما بیا با چراغ قوه 50 هزار واتت مقایسه کن بگو جفتش تخیلیه 

البته من منکر این نیستم که این خمیر کیفیت مناسب نداره ، اصل مطلب این بود که بگم:

شما برا اساس ضریب انتقال مقایسه کردی منم نوشتم اگه به این عدد باشه تو تصویر ایشون زده 3 حالا بین 3و4 تفاوتی نیست که بگیم فرق انچنانی داره.

پس اون ضریب معیار درستی برای مقایسه کردن کیفیت نیست.

همین :- )

با ایشون باید در حد مقاله، رفرنس صحبت کنید و باید اون منبع بتونه دلیل شمارو واضح تایید کنه وگرنه بقیه چیزا من دراوردی هست 🙂

وقتی شما یک برند که همه چیزش مشخصه ، محصولاتش موجوده، بررسی های مختلفی ازشون تو نت هست رو با محصولی مقایسه میکنید که معلوم نیست کی ساخته، نه معلومه کجا ساخته شده و ...

دیگه چیزی نمیشه در مورد سطح منطق شما گفت!

به این نتیجه میرسیم که منطق شما داره به صفر میل میکنه!

در راستای رهنمود های جناب M_R همه برید برای GPU و CPU ها از این خمیر های 2 هزار تومنی استفاده کنید! میفرماید بهتر از خمیر هایی مثل z5 و موارد مشابه هست!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، abidi گفته است :

درود 

هرکی یه چیزی زده یکی نوکتوا ، یکی z9 ، خیلیام فلز ، شما ببین زورت چقدر میرسه تو همون حد بخر دیگه خونه پرش بخوای بزنی سیم آخر گریزلی هست اینکه بقیه چه نتیجه ای گرفتن خداییش واسه شما راهگشا نیست

یه مثال واست میزنم یکی از دوستان فلز زد به کارتش کلا 5 درجه کاهش دما داشت من خودم حدود 30 درجه ! 

این نشون میده تاثیر نهایی رو به جز دمای حرارتی بسته به نوع کارت ، سیستم کولینگ کارت میذاره هیچ نتیجه ای الان نمیشه گرفت شما مجبوری با توجه به سقف بودجت تست کنی تا به نتیجه برسی 

درضمن دمای محیط و کولینگ کیسم ممکنه تو این مشکل بی تاثیر نباشن .

بالاخره باید مشکل دما باشه ک اینکارو کرد کسی ک دماش نرماله خمیر زدن زیاد فرقی نمیکنه...اما کارت من هم مث شما با صدردصد فن دماش بالاس ...مسلما توی کارخونه جوری طراحی نمیکنن ک حتما با صدردصد دور فن خنک شه اینطوری عمر فنا هم به فنا میره ...و اینک منم دقیقا نمیدونم مشکل چیه فقط باید امتحان کنم و ببینم بقیه چه تجربیاتی دارن ....حالا اگ درست هم نشه دیگ سیم آخر میزنم کارتو میشکونم 😂چون خیلی داره اذیت میکنه ...ممنون از راهنماییتون 

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Reza6979 گفته است :

بالاخره باید مشکل دما باشه ک اینکارو کرد کسی ک دماش نرماله خمیر زدن زیاد فرقی نمیکنه...اما کارت من هم مث شما با صدردصد فن دماش بالاس ...مسلما توی کارخونه جوری طراحی نمیکنن ک حتما با صدردصد دور فن خنک شه اینطوری عمر فنا هم به فنا میره ...و اینک منم دقیقا نمیدونم مشکل چیه فقط باید امتحان کنم و ببینم بقیه چه تجربیاتی دارن ....حالا اگ درست هم نشه دیگ سیم آخر میزنم کارتو میشکونم 😂چون خیلی داره اذیت میکنه ...ممنون از راهنماییتون 

غصه نخور داداش یه گریزلی پیدا کن بزن بهش به ضرس قاطع روحش شاید میشه 😊

هرکی استفاده کرده بدون ردخور یه لبخند رو لبش نشسته 👌

ولی خوب جیبتو خالی میکنه در عوض ! 😀

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Reza6979 گفته است :

دوست عزیز کولر کارت ضعیف هست و توقع کاهش دمای زیادی نداشته باشید بالاخره اول باید خنک کننده خوب باشه تا تعویض خمیر بتونه راهگشا باشه این مورد به دلیل کوچیک بودن هیت سینک و نداشتن لوله های انتقال دهنده حرارت به میزان کافی! اون چیزی که من در اینترنت دیدم گیگابایت برای کارت 300 دلاری 2تا هیت پایپ گذاشته🙃 خاک تو اون سر این شرکت بکنن یکی از دوستان هم کارت گرافیک 3 فن 1660ti خرید از همین برند گیگابایت و دماش بالا بود حدود 75 اون مورد با اینکه هیت سینک عریض تر و حجیم تر بود و یک فن هم اضافه شده بود بازم به دلیل اینکه فقط 2تا لوله انتقال دهنده حرارت به کار برده بودن بازم کولر عملکردش جالب نبود اگر اشتباه نکنم ضعف در ساختار هیت سینک هست و بهتر هست باهاش کنار بیاید خلاصه دوستان در سری تورینگ حتی الامکان از مدل های گیگابایت که هیت سینک ضعیفی دارن که اکثر windforce ها شاملش میشه دوری کنید عکس باز شده کارتتون رو ندیدم ولی یک عکس میگذارم دوستان ببینن گیگابایت یک کولر ساده رو تا رنج 300 دلار استفاده می کنه فک می کنه این کارت مصرفش اندازه 1050ti هست😂

rtx 2060.PNG

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

خمیر های 2 هزار تومنی استفاده کنید! میفرماید بهتر از خمیر هایی مثل z5 و موارد مشابه هست!

😂من چیمیگم شما چیمیگی 

برای بار دوم میگم معیار بررسی کیفیت خمیر حرارتی یا مایع حرارتی، الزاما ضریب انتقال گرمایی نیست چیزای دیگم هست 

اون مثال برای فهم بهتر بود نه اینکه بگم اون با دیپ کول یکیه ^_^

در 2 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

نتیجه میرسیم که منطق شما داره به صفر میل میکنه

^_^ not problem عزیز جان شما منفی بینهایت بگیر اگه آسوده خاطر میشی

لینک به دیدگاه

دوستان صرفا برای دانستنی میپرسماگه بین کولرو سطح پردازنده از این لحیم مفتولیا بزاری بعد هویه رو بزنی بش تا بگیره ،چطوره؟9_9

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

دوستان صرفا برای دانستنی میپرسماگه بین کولرو سطح پردازنده از این لحیم مفتولیا بزاری بعد هویه رو بزنی بش تا بگیره ،چطوره؟9_9

اول اینکه اونجا همچین فضایی ندارید که بخواید لحیم کاری کنید.

دوم اینکه فکر نمیکنم بگیره چون جنس بخشی که به کولر متصل هست فلز نیست و از سیلیکون هست(البته تا جایی که میدونم)

سوم هم اینکه لحیم کاری فکر کنم دمایی حدود 180~200 درجه لازم داره و احتمالا در این دما کمی مشکل ساز باشه برای GPU ...

لینک به دیدگاه

qqb.PNG.c627058abb50234eb67a3d8886c789a8.PNG

در 2 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز کولر کارت ضعیف هست و توقع کاهش دمای زیادی نداشته باشید بالاخره اول باید خنک کننده خوب باشه تا تعویض خمیر بتونه راهگشا باشه این مورد به دلیل کوچیک بودن هیت سینک و نداشتن لوله های انتقال دهنده حرارت به میزان کافی! اون چیزی که من در اینترنت دیدم گیگابایت برای کارت 300 دلاری 2تا هیت پایپ گذاشته🙃 خاک تو اون سر این شرکت بکنن یکی از دوستان هم کارت گرافیک 3 فن 1660ti خرید از همین برند گیگابایت و دماش بالا بود حدود 75 اون مورد با اینکه هیت سینک عریض تر و حجیم تر بود و یک فن هم اضافه شده بود بازم به دلیل اینکه فقط 2تا لوله انتقال دهنده حرارت به کار برده بودن بازم کولر عملکردش جالب نبود اگر اشتباه نکنم ضعف در ساختار هیت سینک هست و بهتر هست باهاش کنار بیاید خلاصه دوستان در سری تورینگ حتی الامکان از مدل های گیگابایت که هیت سینک ضعیفی دارن که اکثر windforce ها شاملش میشه دوری کنید عکس باز شده کارتتون رو ندیدم ولی یک عکس میگذارم دوستان ببینن گیگابایت یک کولر ساده رو تا رنج 300 دلار استفاده می کنه فک می کنه این کارت مصرفش اندازه 1050ti هست😂

فکر نکنم مشکل ایشون فقط کولینگ گرافیک باشه چون چند نفری که تو یوتیوب این مدل رو بررسی کردن گفتن دماش 63تا68 هست ولی استارتر میگه خمیر رو عوض کرده آندرولت کرده و با دور فن صد در صد دما بالای 80 میره. یجورایی با 290x رفرنس رقابت داره با این تفاوت که مصرف 2060super حدوداُ 160 وات هست .

woc.thumb.PNG.d464ba6501922714e9f62261d44406a6.PNG

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

qqb.PNG.c627058abb50234eb67a3d8886c789a8.PNG

فکر نکنم مشکل ایشون فقط کولینگ گرافیک باشه چون چند نفری که تو یوتیوب این مدل رو بررسی کردن گفتن دماش 63تا68 هست ولی استارتر میگه خمیر رو عوض کرده آندرولت کرده و با دور فن صد در صد دما بالای 80 میره. یجورایی با 290x رفرنس رقابت داره با این تفاوت که مصرف 2060super حدوداُ 160 وات هست .

woc.thumb.PNG.d464ba6501922714e9f62261d44406a6.PNG

دوست عزیز شما مدل سوپر رو بررسیش رو گذاشتین که با کارت دوستمون فرق داره کارت ایشون rtx 2060 windforce هست طبق گفته خودشون مورد دیگه در امازون چند نفر صریحا به دمای بالای 80 اشاره کردن شما قیافه این کولرم ببینی معلومه به درد این چیپ نمی خوره و کولر ضعیفی هست کارت مورد نظر شما رو هم دیدم و نتیجش انچنان جالب نیست البته بهتر هست نسبت به کارت دوستمون در بازی این تستی که شما گذاشتین به نظرم جالب نیست و غلط انداز هست!!!

2060-super-windforce-temp-load.jpg

windforce oc.PNG

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

الیاژ قلعی؟ نمیدونم چیمیشه(چسبندگیش منظورمه چون ما یه سطح الیاژی از مس و نیکل معمولا داریم ویه سطح مسی یا المینیومی هیت سنیک ) ولی در لایه پایینتر یعنی در سطح IHS و قسمت  سیلیکونی die سیپیو در amd ها و بالارده های خاص اینتل با ایریدیوم معمولا لحیم میشن برای رسانایی بیشتر و قابل جدا کردنم دیگه نیستن تا اونجا که میدونم مگه بتونی دمای خیلی خیلی خیلی بالا بدی که در اونجا چیپ نابود میشه

دماشو نمیدونم بستگی به اون ماده لحیم شدش داره 

🙂 با فلز های خاص جوش بدیم چطوره؟ مثلا کاملا سطح رو با سطح خنک کننده جوش بدیم :-)))))))))) راحت میشیم دیگه ...(البته اگه زنده بیرون بیاد ازین عملیات)

در 19 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

چون جنس بخشی که به کولر متصل هست فلز نیست و از سیلیکون هست

عجب :-)))))))))) کدوم قسمت به جز die سیپیو از جنس سیلیکون هست؟ هیت پایپ ها که معمولا مسی هستن و اگه هیت پایپ هم نداشته باشه یا کلا مسیه یا کلا المینیومی 

در 19 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

لحیم کاری فکر کنم دمایی حدود 180~200 درجه لازم داره و احتمالا در این دما کمی مشکل ساز باشه برای GPU

به خود چیپ بخوره چیزیش نمیشه تا این دما البته تحت حرارت غیر مستقیم 

چون در ریبال و روش های دیگه ما حرارت هایی در همین حد به طور غیرمستقیم به چیپ میدیم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Reza6979 گفته است :

در 2 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود

با این تفاسیر به نظرم دو راه بیشتر نمیمونه یکی پیش رفتن با همین رویه اونم اگه سر کنید باهاش که نهایت فن بعد یه مدت خراب میشه و میدید گارانتی ویا با هزینه حدود 300 تا 500 تومن خودتون عوضش میکنید یا دست به دامن حلال مشکلات میشید یعنی واتر کولینگ 🤗

اوپن لوپ که کلا به دلیل هزینه ی سرسام آورش در وحله ی اول ، عملا هم قیمت خود کارت در میاد که خوب واسه خیلیا به صرفه نیست می مونه کلوز لوپ که لیون قرار گذاشته بود دوباره مثل قبل راه اندازیش کنه ولی مثل اینکه اینم به افق پیوسته 🙄 و باید خودتون دست به کار بشید !!!

یه کیت NZXT Kraken می خواد : 890 تومن با یک واتر کولر دست دوم (قیمت نو واتر کولرا رو دیدم پشمام ریخت !!! 😵) اگه گیر بیارید بهترین راه ممکن هست از نظر من ولی خوب هزینه کلوزشم به نظرم زیاده ! دیگه بستگی به خودتون داره !

موفق باشید 😉

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز شما مدل سوپر رو بررسیش رو گذاشتین که با کارت دوستمون فرق داره کارت ایشون rtx 2060 windforce هست طبق گفته خودشون مورد دیگه در امازون چند نفر صریحا به دمای بالای 80 اشاره کردن شما قیافه این کولرم ببینی معلومه به درد این چیپ نمی خوره و کولر ضعیفی هست کارت مورد نظر شما رو هم دیدم و نتیجش انچنان جالب نیست البته بهتر هست نسبت به کارت دوستمون در بازی این تستی که شما گذاشتین به نظرم جالب نیست و غلط انداز هست!!!

عجیبه , چون این تاپیک چند روز پیششون بود:

sss.thumb.PNG.6335edf299f85ef1aecd57059430dd4a.PNG

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

دمای ۲۵ میرسه به ۵۰

50 میمونه؟ یا نه میره بالاتر

اگه تو 70 اینا میمونه اوکیه بابا الکی اذیت نکن خودتو

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

با اجازه استارتر

دوستان یه سوال، گرافیک ۵۸۰ بنده تووی تست در عرض ۱ثانیه از دمای ۲۵ میرسه به ۵۰ و میخوام خمیر سیلیکون رو عوض کنم.

تووی خونه از این خمیر معمولی های طلایی دارم.

به نظرتون از هیچی بهتره ؟ یا اصلا به امتحانش نمی ارزه.

1587337905134.thumb.jpg.818fbee69f1ab5d9d99731a345e80461.jpg

قبلا خمیر Z5 به گرافیک 390X و RX470 زدم و نتیجه اش عالی بود در حد ۱۵ درجه پایین اومدند.

ولی متسفانه خمیر باکیفیت گرونه.

خیر داداش این خمیر نهایتا ضریب انتقال حرارتیش 2 باشه یکی از این ارزونا خونه دارم البته رنگش خاکستری هست گذاشتم جعبه ابزارم هر وقت دوستی اشنایی گرافیکش از این ارزونا مثل 5450 یا 5670 خلاصه کارتی که tdp پایین داره و خمیرش خشک شده باشه ارزش تعویض داره کارت rx 580 خمیرش رو عوض کردی با این فکر دمای 84 ثابت باش زیرلود با این خمیر😂

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

عجیبه , چون این تاپیک چند روز پیششون بود:

sss.thumb.PNG.6335edf299f85ef1aecd57059430dd4a.PNG

نگاه کردم مدل سوپر دو فن هم دقیقا خنک کنندش مثل مدل عادی هست پس نتیجه همون باید باشه قاعدتا تازه کمی داغ تر چون مدل سوپر کمی مصرفش بیشترم هست پس کلا این کولر مردود هست برای مصرف کننده ای که اهمیت میده به دمای پایین اما اینکه چرا در تست شما دما پایین بود ظاهرا بعضی از این دوستان بررسی کننده مغز تو کلشون نیست و زمانی که می خوان دمای کارت رو بسنجن فریم رو روی 60 قفل می کنن دمای کارتا توی این چارت رو ببینید متوجه منظورم میشید

temp.png

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، M_R گفته است :

عجب :-)))))))))) کدوم قسمت به جز die سیپیو از جنس سیلیکون هست؟ هیت پایپ ها که معمولا مسی هستن و اگه هیت پایپ هم نداشته باشه یا کلا مسیه یا کلا المینیومی 

وقتی ازت میپرسم فازت چیه، دقیقا منظورم همینه!

اگه در حد اول دبستان سواد داشتی، متوجه میشدی که بحث تو بخش:

بحث در مورد کارت گرافیک ( VGA ) 

هست!!!

از این به بعد هم لطف کن به پست های من جواب نده! 

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

نگاه کردم مدل سوپر دو فن هم دقیقا خنک کنندش مثل مدل عادی هست پس نتیجه همون باید باشه قاعدتا تازه کمی داغ تر چون مدل سوپر کمی مصرفش بیشترم هست پس کلا این کولر مردود هست برای مصرف کننده ای که اهمیت میده به دمای پایین اما اینکه چرا در تست شما دما پایین بود ظاهرا بعضی از این دوستان بررسی کننده مغز تو کلشون نیست و زمانی که می خوان دمای کارت رو بسنجن فریم رو روی 60 قفل می کنن دمای کارتا توی این چارت رو ببینید متوجه منظورم میشید

این نسخه gaming oc هست البته که چند درجه داغ تره بخاطر اورکلاک کارخونه. عکس هم دمای دلتا T هست که یعنی باید + دمای اتاقی بشه که منتقد متاسفانه اینو ذکر نکرده (احتمالاً چون موقع تست گرافیک های دیگه دمای اتاق فرق داشته کمی). 

داخل نتیجه گیریش هم اینو گفته :

Thermal performance is great too; a delta T of 44°C is technically better than we saw from MSI and Nvidia, but 2°C is not significant in this test – all three cards run nice and cool. Pleasingly, Gigabyte isn’t just ramping its fan really high to get this result; we found the noise output nicely balanced and not intrusive.

بعد از اورکلاک :

cooler still maintained a nice balance of noise and thermals with only a slight increase in fan speed and a moderate 4°C rise in delta temperature.

حالا من طرفداری کولینگ این کارت رو نمیکنم ولی دمای 85 درجه با دور فن صد در صد  بعد از تعویض خمیر و آندرولت خیلی بالا هستش , اونم وقتی که بقیه تو تست ها (سرعت فن اتوماتیک) دمای خیلی پایینتری داشتن در حد 63تا68 درجه :

qpc.thumb.PNG.ce2aa92816ce52833578f25897cedcab.PNG

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

اگه در حد اول دبستان سواد داشتی، متوجه میشدی که بحث تو بخش:

بحث در مورد کارت گرافیک ( VGA ) 

هست!!!

البته داداچ دوست ما حق داره من منظورم پردازنده بود نه کارت گرافیک

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 44 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

ظاهرا بعضی از این دوستان بررسی کننده مغز تو کلشون نیست و زمانی که می خوان دمای کارت رو بسنجن فریم رو روی 60 قفل می کنن دمای کارتا توی این چارت رو ببینید متوجه منظورم میشید

temp.png

We leave all GPU fan profiles and settings as they come and leave the game running for 15 minutes so that temperatures plateau. We record the peak GPU temperature using GPU-Z or equivalent and present the data as the delta T (the difference between the GPU temperature and the ambient temperature in our labs) in order to keep results comparable between cards tested on different days. 

دلتا T میگیرن عزیز که درست ترین کار هست. چون ثابت نگهداشتن دما، شرایط آزمایشگاهی و سنسور های اندازه گیری دقیق میخواد که معمولا در دسترس نیست.

من جایی ندیدم توضیح داده باشه که فریم روی 60 قفل باشه:

https://bit-tech.net/reviews/tech/graphics/gigabyte-geforce-rtx-2060-super-gaming-oc-review/10/

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، HeX گفته است :

We leave all GPU fan profiles and settings as they come and leave the game running for 15 minutes so that temperatures plateau. We record the peak GPU temperature using GPU-Z or equivalent and present the data as the delta T (the difference between the GPU temperature and the ambient temperature in our labs) in order to keep results comparable between cards tested on different days. 

دلتا T میگیرن عزیز که درست ترین کار هست. چون ثابت نگهداشتن دما، شرایط آزمایشگاهی و سنسور های اندازه گیری دقیق میخواد که معمولا در دسترس نیست.

من جایی ندیدم توضیح داده باشه که فریم روی 60 قفل باشه:

https://bit-tech.net/reviews/tech/graphics/gigabyte-geforce-rtx-2060-super-gaming-oc-review/10/

درود ممنون از تذکر هر چند ترجیحم به این هست که دمای نهایی در چارت باشه این سایت techpowerup بدعادتم کرده😄 اها تا هستین بپرسم خمیر master gel pro رو استفاده کردین؟ نظرتون در موردش چیه؟ در مقایسه سایت guru3d که برای ایرکولر سربلند بود قصدم این هست برای 5820k و rx 580 استفادش کنم و یک حالی به سیستم بدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...