رفتن به مطلب

تاپیک جامع خمیرهای سیلیکون و حرارتی + نظر سنجی

بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)  

244 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)

• Deepcool z3 - 13000T
      3
    • Deepcool z5 - 13000T
      22
    • Deepcool z9 - 25000T
      29
    • ThermalRight CF3 - 26000T
      99
    • Arcitic mx-4 - 36000T
      12
    • Noctua NT-H1 - 40000T
      63
    • خمیر استوک خود فن - اشانتیون
      16

Recommended Posts

@babak1388

@M_R

این بحث های بچه گانه شما دیگه خیلی خسته کننده شده . اگر یک بار دیگه ببینم ، با هر دوی شما برخورد میشه . لطفا هر دو اول اطلاعات خودتون رو تکمیل کنید ، بعد اظهار نظر کنید که مجبور نباشید به همدیگه ایراد بگیرید . تمامش کنید .

لینک به دیدگاه

• ارسال 246
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 2 ساعت قبل، Hamed گفته است :

اگر یک بار دیگه ببینم ، با هر دوی شما برخورد میشه

چشم 🙂

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

همشون پردازنده هستند

عرف کدومشو برمیگردونه؟ شما برو بازار یه مغازه بگو پردازنده میخوام نمیپرسه کدوم از اون حالات 

فقط cpu رو در بر میگیره 🙂

روزتون خوش

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، M_R گفته است :

عرف کدومشو برمیگردونه؟ شما برو بازار یه مغازه بگو پردازنده میخوام نمیپرسه کدوم از اون حالات 

فقط cpu رو در بر میگیره 🙂

روزتون خوش

در 5 ساعت قبل، Hamed گفته است :

@babak1388

@M_R

این بحث های بچه گانه شما دیگه خیلی خسته کننده شده . اگر یک بار دیگه ببینم ، با هر دوی شما برخورد میشه . لطفا هر دو اول اطلاعات خودتون رو تکمیل کنید ، بعد اظهار نظر کنید که مجبور نباشید به همدیگه ایراد بگیرید . تمامش کنید .

بدون شرح...

لینک به دیدگاه

دوستان خمیر gt4 گرین چطور خمیری هست ؟( خمیری که الان روی کارت گرلفیکمه)

اینکه چقدر خمیر باید برا کارت گرافیک استفاده کنیم؟( و به چه شکلی روی گرافیک بزنیم)

و من توی بازی بتلفیلد وی دمای کارت گرافیکم تقریبا بیا ۷۰ تا ۶۰ درجس با دور فن ۶۳ درصد.

و چیزی که جالبه وقتی فیلم های ضبط شده از بازی رو میبنم دما تا ۸۰ درجه میره اگر دور فن روی ۳۰تا،۲۵ درصد باشه، حالا سوال من اینه یعنی یه فیلم اندازه یه بازی به کارت فشار میاره؟

اینکه چقدر خمیر باید برا کارت گرافیک استفاده کنیم؟( و به چه شکلی روی گرافیک بزنیم)

و من توی بازی بتلفیلد وی دمای کارت گرافیکم تقریبا بیا ۷۰ تا ۶۰ درجس با دور فن ۶۳ درصد.

و چیزی که جالبه وقتی فیلم های ضبط شده از بازی رو میبنم دما تا ۸۰ درجه میره اگر دور فن روی ۳۰تا،۲۵ درصد باشه، حالا سوال من اینه یعنی یه فیلم اندازه یه بازی به کارت فشار میاره؟

در در ۱۳۹۹/۲/۲ در 16:55، Abouzar گفته است :

کارت گرافیک 

R9 290x Refrence

ویرایش شده توسط Abouzar
لینک به دیدگاه

@HeX

سلام و عرض ادب

عزیز این خمیر Halnziye Hy880 را تاکنون تست کرده اید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

@HeX

سلام و عرض ادب

عزیز این خمیر Halnziye Hy880 را تاکنون تست کرده اید ؟

درود

خیر از این برند مدلی تست نکردم.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Abouzar گفته است :

سلام و درود

نحوه ی خمیر زدن روی پردازنده کارت با cpu یکیه و فرقی نداره روش های خمیر زدنم تو گوگل و یوتیوب انواع روش ضربدری ، یه نخود وسطش ویا پخش کردنش و ... موجوده

پخش فیلمم هیچگونه بار پردازشی سنگینی روی کارت نداره در حدی کمه که با بیکاری فرقی نداره (سنگین ترین فیلمی که تست کردم 4k با بیت ریت 68 تا 97 مگ در 24 فریم و بیت حدود 24 مگ در 60 فریم بود ) حالا یا اون فیلمات یه چیزیش هست یه اگه کلا با همه فیلمی وضعت اینه یه جای کار میلنگه ! (خارج از فیلم از دید بنده کارتی که دماش 80 درجست دور فنش رو روی 25 نمیذارن !)

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، abidi گفته است :

سلام و درود

نحوه ی خمیر زدن روی پردازنده کارت با cpu یکیه و فرقی نداره روش های خمیر زدنم تو گوگل و یوتیوب انواع روش ضربدری ، یه نخود وسطش ویا پخش کردنش و ... موجوده

پخش فیلمم هیچگونه بار پردازشی سنگینی روی کارت نداره در حدی کمه که با بیکاری فرقی نداره (سنگین ترین فیلمی که تست کردم 4k با بیت ریت 68 تا 97 مگ در 24 فریم و بیت حدود 24 مگ در 60 فریم بود ) حالا یا اون فیلمات یه چیزیش هست یه اگه کلا با همه فیلمی وضعت اینه یه جای کار میلنگه ! (خارج از فیلم از دید بنده کارتی که دماش 80 درجست دور فنش رو روی 25 نمیذارن !)

سلام ۱۴ دقیقه بالای ۱۰ گیگ میشه. 

خمیر زیاد روی کارت باعث میشه خوب انتقال حرارت نده؟

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Abouzar گفته است :

سلام ۱۴ دقیقه بالای ۱۰ گیگ میشه. 

خمیر زیاد روی کارت باعث میشه خوب انتقال حرارت نده؟

آره خمیر زیاد باعث میشه خوب گرما منتقل نشه ..ولی تجربه ای ک من الان رو این کارتم داره اینه :خمیرو هر چی نازکتر میزنم دما کمتر میشه البته نه بخاطر اینک دما خوب منتقل میشه گرافیک خودش فرکانسو اونقد کاهش میده ک دما از 80 بالا نزنه ...ولی وقتی خمیرو بیشتر میزنم دما تا 87 میره اما با این تفاوت ک تقریبا 20 فریم بیشتر میده ...هرکاریم میکنم تو این حالت دوم فرکانسو کاهش نمیده ...کلا گرافیکم خودمختاره 

لینک به دیدگاه

در در ۱۳۹۹/۲/۳ در 15:37، Reza6979 گفته است :

آره خمیر زیاد باعث میشه خوب گرما منتقل نشه ..ولی تجربه ای ک من الان رو این کارتم داره اینه :خمیرو هر چی نازکتر میزنم دما کمتر میشه البته نه بخاطر اینک دما خوب منتقل میشه گرافیک خودش فرکانسو اونقد کاهش میده ک دما از 80 بالا نزنه ...ولی وقتی خمیرو بیشتر میزنم دما تا 87 میره اما با این تفاوت ک تقریبا 20 فریم بیشتر میده ...هرکاریم میکنم تو این حالت دوم فرکانسو کاهش نمیده ...کلا گرافیکم خودمختاره 

دقیقا همین من دفعه قبل خمیر کم زدم دما تو فیلم دیدن رو ۵۰ تا ۶۰ بود اما‌ الان که خمیر زیاد زدم تا ۸۰ هم میره. ولی تغییری تو فرکانسس حس نکردم و چیز دیگه ای هم که هست روی vram ها نمیدونم پد حرارتی هست نمیدونم خمیره خشک شده باعث میشه تو مدت زمان زیاد گاهی وقتا سیستم کرش کنه دلیلشم گرمی زیاده حال نمیدونم رو این vram ها چطوری خمیر بزنم که مشکلش حل بشه اخه خمیر جوریه باعث کثیف کاری کارت میشه میفهمی چی میگم.

در در ۱۳۹۹/۲/۳ در 19:34، Abouzar گفته است :

دقیقا همین من دفعه قبل خمیر کم زدم دما تو فیلم دیدن رو ۵۰ تا ۶۰ بود اما‌ الان که خمیر زیاد زدم تا ۸۰ هم میره. ولی تغییری تو فرکانسس حس نکردم و چیز دیگه ای هم که هست روی vram ها نمیدونم پد حرارتی هست نمیدونم خمیره خشک شده باعث میشه تو مدت زمان زیاد گاهی وقتا سیستم کرش کنه دلیلشم گرمی زیاده حال نمیدونم رو این vram ها چطوری خمیر بزنم که مشکلش حل بشه اخه خمیر جوریه باعث کثیف کاری کارت میشه میفهمی چی میگم.

بعد چیز دیگه هیوهم که هست باعث میشه سریع خشک بشه و به درد نخور بشه 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Abouzar گفته است :

بعد چیز دیگه هیوهم که هست باعث میشه سریع خشک بشه و به درد نخور بشه 

درود

اگه پد حرارتی عملکردش نامناسبه از بازار بخرید و جایگزین کنید جای پد که نمیشه خمیر زد !!! تفاوت خمیر با فلز مایع اینجا خودشو نشون میده اول اینکه فلز حدود دو برابر از بهترین خمیر انتقال دماش بیشتره و اینکه مادام العمر هست و مثل خمیر نیاز به تعویض  دوره ای نداره یبار بزنو تمام ! 🙃

لینک به دیدگاه

از خمیر گریزلی استفاده کردم دما 4_5 درجه بهتر شد ...میشه از یه کولر سی پی یو رو کارت گرافیک استفاده کرد ؟

لینک به دیدگاه

از خمیر گریزلی استفاده کردم دما 4_5 درجه بهتر شد ...میشه از یه کولر سی پی یو رو کارت گرافیک استفاده کرد ؟

سلام،

به طور معمول نه،ولی با cnc یه گیره هایی میشه برای بلاک ساخت

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام من همین الان که میخواستم داخل کیس خودم رو با پمپ باد تمیز کنم ، فن سی پی یو رو از جا در آوردم تا تمیزش کنم. ولی یادم نبود که یه خمیر سیلیکونی زیرش هست و نباید از بین بره. بعد از در آوردن دیدم نصف خمیره روی سی پی یو مونده و نصفش چسبیده به فن. خواهش میکنم راهنماییم کنید که باید یکی دیگه بخرم یا همینجوری هم میشه استفاده کرد؟ عکس شو هم میزارم

1622283589071276742402083107355.jpg

لینک به دیدگاه

در ۵ ساعت قبل، Amirhossein۸۴ گفته است :

سلام من همین الان که میخواستم داخل کیس خودم رو با پمپ باد تمیز کنم ، فن سی پی یو رو از جا در آوردم تا تمیزش کنم. ولی یادم نبود که یه خمیر سیلیکونی زیرش هست و نباید از بین بره. بعد از در آوردن دیدم نصف خمیره روی سی پی یو مونده و نصفش چسبیده به فن. خواهش میکنم راهنماییم کنید که باید یکی دیگه بخرم یا همینجوری هم میشه استفاده کرد؟ عکس شو هم میزارم

1622283589071276742402083107355.jpg

هر بار که فن رو بر میداری باید خمیر عوض شه،دیگه اثری از خمیر براش نمونده

ابتدا با یک دستمال و الکل خمیر قبلی را از روی CPU و فن پاک کرده بعد دوباره خمیر رو بر روی CPU اعمال کنید

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام
من می خوام به 2 تا لپ تاپم خمیر بزنم چون دماشون 97 درجه رو هم رد می کنه.
توی بازار میگن با 70 تومن برات باز و بسته می کنیم و خمیر می زنیم. حالا نمی دونم چه خمیری می زنند. همشون میگن که خمیرمون عالیه ولی من سال پیش که بردم برای لپ تاپم خمیر بزنند اصلاً راضی نبودم. بعد از یک ماه تاثیر خمیر رفت.
لپ تاپ اولم ، میان رده هست و لپ تاپ دومم ، بالارده.
ممنون

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، bahare گفته است :

سلام
من می خوام به 2 تا لپ تاپم خمیر بزنم چون دماشون 97 درجه رو هم رد می کنه.
توی بازار میگن با 70 تومن برات باز و بسته می کنیم و خمیر می زنیم. حالا نمی دونم چه خمیری می زنند. همشون میگن که خمیرمون عالیه ولی من سال پیش که بردم برای لپ تاپم خمیر بزنند اصلاً راضی نبودم. بعد از یک ماه تاثیر خمیر رفت.
لپ تاپ اولم ، میان رده هست و لپ تاپ دومم ، بالارده.
ممنون

سلام و درود

شما از بازار خمیر خوب بخرید ؛ ( مدلها مختلف هست ؛ از 70 شروع میشه تا 600 هزار تومن؛ بستگی ب توان مالیتون داره.) ببرید همونجا جلوی چشمتون باز بسته کنه و از خمیری مرغوبی ک خریدید بزنه.

مدلهای رایج

Deepcool z5 یا z9 قیمت z5 حدود 90 و مدل z9 حدود 250

Deepcool g15 یا g40 قیمت جی 15 حدود 170 و جی 40 حدود 230

arctic mx-4 قیمت 260

مدلهای دیگه هم هست که گرانتر هستند . مثل نوکتوا و کولر مستر که قیمتشون خیلی رفته بالا و ارزش خرید ندارن

سعی کنید از همین مدلها بخرید و مارکهای فیک و غیر اصلی نخرید.

همشون هم در سایتها هست میتونید آنلاین خرید کنید.

امیدوارم کمکی کرده باشم.🙏

ویرایش شده توسط behruz
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، behruz گفته است :

شما از بازار خمیر خوب بخرید ؛ ( مدلها مختلف هست ؛ از 70 شروع میشه تا 600 هزار تومن؛ بستگی ب توان مالیتون داره.) ببرید همونجا جلوی چشمتون باز بسته کنه و از خمیری مرغوبی ک خریدید بزنه.

مدلهای رایج

Deepcool z5 یا z9 قیمت z5 حدود 90 و مدل z9 حدود 250

Deepcool g15 یا g40 قیمت حدود 250

arctic mx-4 قیمت 260

یعنی ارزونترین خمیری که ارزش داشته باشه همین Z5 که قیمتش حدود 90 هزار تومن.
از این ارزونتر خمیری نداریم که کاراییش مشابه همین باشه؟

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، bahare گفته است :

یعنی ارزونترین خمیری که ارزش داشته باشه همین Z5 که قیمتش حدود 90 هزار تومن.
از این ارزونتر خمیری نداریم که کاراییش مشابه همین باشه؟

Deepcool z3 هم هست ک قیمتش 70 هست فک کنم. ولی کارایش مشابه نیست و ضعیفتره هست انتقال حرارتش.

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، behruz گفته است :

Deepcool z3 هم هست ک قیمتش 70 هست فک کنم. ولی کارایش مشابه نیست و ضعیفتره هست انتقال حرارتش.

من هرچی توی اینترنت گشتم نتوستم جایی رو پیدا کنم که خمیرهای حرارتی رو بر اساس ارزش خریدشون معرفی کرده باشند.
الان شما می فرمائید که Z3 با اینکه 20 هزار تومن ارزونتره ولی خیلی عملکردش پایینتره. یعنی ارزش خرید Z5 از Z3 بیشتره. درسته؟
یعنی کلاً خمیرهای زیر 70 هزار تومن ارزش خرید ندارند.
این خمیر Z5 به اندازه چند بار برای پردازنده و گرافیک لپ تاپ ، میشه ازش استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، bahare گفته است :

من هرچی توی اینترنت گشتم نتوستم جایی رو پیدا کنم که خمیرهای حرارتی رو بر اساس ارزش خریدشون معرفی کرده باشند.
الان شما می فرمائید که Z3 با اینکه 20 هزار تومن ارزونتره ولی خیلی عملکردش پایینتره. یعنی ارزش خرید Z5 از Z3 بیشتره. درسته؟
یعنی کلاً خمیرهای زیر 70 هزار تومن ارزش خرید ندارند.
این خمیر Z5 به اندازه چند بار برای پردازنده و گرافیک لپ تاپ ، میشه ازش استفاده کرد؟

تفاوتشون خیلی نیست همون در حد 20 تومن

Z5 >1.46 W/m-K

Z3 >1.134 W/m-K

فقط z5 یه نیم گرم فرقشون هست . توی سایت اصلیش هم نگاه کنید ... یکشون 7 گرم و دیگری 6.5گرم هست.

برای لبتاپ استفاده کنید اگه به هر دو چیپست بزنید ... هم گرافیک و هم سی پی یو ... میشه حدود 8 بار استفاده کرد.

چون سطح cpu لبتاپ خیلی کمتر از pc هست و کمتر خمیر مصرف میکنه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، behruz گفته است :

تفاوتشون خیلی نیست همون در حد 20 تومن

Z5 >1.46 W/m-K

Z3 >1.134 W/m-K

فقط z5 یه نیم گرم فرقشون هست . توی سایت اصلیش هم نگاه کنید ... یکشون 7 گرم و دیگری 6.5گرم هست.

برای لبتاپ استفاده کنید اگه به هر دو چیپست بزنید ... هم گرافیک و هم سی پی یو ... میشه حدود 8 بار استفاده کرد.

چون سطح cpu لبتاپ خیلی کمتر از pc هست و کمتر خمیر مصرف میکنه.

توی نظرات دیجی کالا می گفتند که این Z5 فیک هست. حتی اونی که توی بازار کامپیوتر بود می گفت که Z5 اورجینال قیمت بالای 200 هزار تومنه.
الان موندم چکار کنم.
خمیری نداریم که  فقط به اندازه یک بار مصرف ، داخلش خمیر داشته باشه؟ چون من بقیه خمیر به کارم نمیاد.
الان اگر خمیر 90 تومنیه Z5 رو مد نظر بگیریم و اونم برای 7 بار استفاده. انگار خمیر برای هر بار استفاده حدود 13 هزار تومن میشه.
من می خواستم حدود همین 70 تومن رو بدم ولی خمیر برای یکبار استفاده داشته باشه که اضافه نیارم.
قیمتش توی سایت های خارجی 9 دلاره.
توی سایت ها ، 2 مورد رو می نویسه. وزن و حجم.
منظورشون از وزن ، وزن کل محصول هست با بسته بندی و سرنگ و ... یا فقط وزن خمیر؟
معیار برای اینکه چند بار میشه از یک خمیر استفاده کرد ، وزنش هست با حجمش؟

ویرایش شده توسط bahare
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، bahare گفته است :

توی نظرات دیجی کالا می گفتند که این Z5 فیک هست. حتی اونی که توی بازار کامپیوتر بود می گفت که Z5 اورجینال قیمت بالای 200 هزار تومنه.
الان موندم چکار کنم.
خمیری نداریم که  فقط به اندازه یک بار مصرف ، داخلش خمیر داشته باشه؟ چون من بقیه خمیر به کارم نمیاد.
الان اگر خمیر 90 تومنیه Z5 رو مد نظر بگیریم و اونم برای 7 بار استفاده. انگار خمیر برای هر بار استفاده حدود 13 هزار تومن میشه.
من می خواستم حدود همین 70 تومن رو بدم ولی خمیر برای یکبار استفاده داشته باشه که اضافه نیارم.
قیمتش توی سایت های خارجی 9 دلاره.
توی سایت ها ، 2 مورد رو می نویسه. وزن و حجم.
منظورشون از وزن ، وزن کل محصول هست با بسته بندی و سرنگ و ... یا فقط وزن خمیر؟
معیار برای اینکه چند بار میشه از یک خمیر استفاده کرد ، وزنش هست با حجمش؟

بله ممکنه فیک هم باشه ؛ در مدلهایی که پلمپ نیستن و ساخت جدید هستند. جعبه قدیمی ها همه اصل بودن : عکس ضمیمه:

s-l640.thumb.jpg.f6baa0dd59bf96a143ba9f968ef054d0.jpg

و ممکنه گیرتون نیاد. البت یه فروشگاه گزاشته همین z5 رو 70ت ؛ ازش استعلام بگیر شاید جعبه قدیمی باشه:

https://www.poromix.com/thermal-grease/2688-deep-cool-z5-ii.html

اگر میخواد بیشتر هزینه کنید مدلهایی هستد که پلمپ باشن و اصلی:

https://www.digikala.com/product/dkp-3179484/خمیر-سیلیکون-گیمر-استورم-مدل-g15

https://nominal.ir/shop/خمیر-سیلیکون-arctic-mx-4-switzerland-اورجینال-مدل2019/?utm_medium=PPC&utm_source=Torob

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...