رفتن به مطلب

تاپیک جامع خمیرهای سیلیکون و حرارتی + نظر سنجی

بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)  

244 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)

• Deepcool z3 - 13000T
      3
    • Deepcool z5 - 13000T
      22
    • Deepcool z9 - 25000T
      29
    • ThermalRight CF3 - 26000T
      99
    • Arcitic mx-4 - 36000T
      12
    • Noctua NT-H1 - 40000T
      63
    • خمیر استوک خود فن - اشانتیون
      16

Recommended Posts

در ۷ ساعت قبل، bahare گفته است :

توی نظرات دیجی کالا می گفتند که این Z5 فیک هست. حتی اونی که توی بازار کامپیوتر بود می گفت که Z5 اورجینال قیمت بالای 200 هزار تومنه.
الان موندم چکار کنم.
خمیری نداریم که  فقط به اندازه یک بار مصرف ، داخلش خمیر داشته باشه؟ چون من بقیه خمیر به کارم نمیاد.
الان اگر خمیر 90 تومنیه Z5 رو مد نظر بگیریم و اونم برای 7 بار استفاده. انگار خمیر برای هر بار استفاده حدود 13 هزار تومن میشه.
من می خواستم حدود همین 70 تومن رو بدم ولی خمیر برای یکبار استفاده داشته باشه که اضافه نیارم.
قیمتش توی سایت های خارجی 9 دلاره.
توی سایت ها ، 2 مورد رو می نویسه. وزن و حجم.
منظورشون از وزن ، وزن کل محصول هست با بسته بندی و سرنگ و ... یا فقط وزن خمیر؟
معیار برای اینکه چند بار میشه از یک خمیر استفاده کرد ، وزنش هست با حجمش؟

شما هم دنبال کیفیت هستی هم ارزونی  این 2تا که دنبالشی خیلی وقته دیگه محو شده..همون خمیر 260 اومنی رو بخرید و استفاده کنید 260 تومن ارزشش بیشتره یا لپتاپ های سوخته؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 246
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۲۲ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

شما هم دنبال کیفیت هستی هم ارزونی  این 2تا که دنبالشی خیلی وقته دیگه محو شده..همون خمیر 260 اومنی رو بخرید و استفاده کنید 260 تومن ارزشش بیشتره یا لپتاپ های سوخته؟

ببخشید ی کامپیوتر تازه جمع می کنم پردازنده q9400 هست چون دمای بالایی داره کولر مستر t20 انتخاب کردم بنظرتون خمیر سیلیکون خودش جواب می ده؟

لینک به دیدگاه

در ۲ دقیقه قبل، Programmer-hack گفته است :

ببخشید ی کامپیوتر تازه جمع می کنم پردازنده q9400 هست چون دمای بالایی داره کولر مستر t20 انتخاب کردم بنظرتون خمیر سیلیکون خودش جواب می ده؟

بله گرامی خمیر خودش جواب میده و عالی

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، behruz گفته است :

بله گرامی خمیر خودش جواب میده و عالی

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یکی از اشناهام یه گرافیک r7 260x داره وسط بازی همش میپره بیرون.

الان میخواد خمیرشو عوض کنه شاید درست شد

من تا حالا اینکارو نکردم سوالم اینه جنس خمیرش چی باید باشه؟همین خمیرای cpu جواب میدن؟

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

چه خمیری بخرم که به اندازه یکبار استفاده داخلش داشته باشه. ایشون گفت که خمیر Z5 رو میشه 8 بار استفاده کرد. خب من یکبار می خوام ازش استفاده کنم و بقیه اش به دردم نمی خوره و مجبورم بندازم دور.
در اصل Z5 یک خمیر 13 هزار تومنیه برای هر بار استفاده. من گفتم یک خمیری که برای یک بار استفاده ارزشش 70 هزار تومن باشه یعنی حدود 5 برابر قیمت Z5
شما چطوری برداشت کردید که من دنبال ارزونی هستم؟

لینک به دیدگاه

در ۲۴ دقیقه قبل، bahare گفته است :

چه خمیری بخرم که به اندازه یکبار استفاده داخلش داشته باشه. ایشون گفت که خمیر Z5 رو میشه 8 بار استفاده کرد. خب من یکبار می خوام ازش استفاده کنم و بقیه اش به دردم نمی خوره و مجبورم بندازم دور.
در اصل Z5 یک خمیر 13 هزار تومنیه برای هر بار استفاده. من گفتم یک خمیری که برای یک بار استفاده ارزشش 70 هزار تومن باشه یعنی حدود 5 برابر قیمت Z5
شما چطوری برداشت کردید که من دنبال ارزونی هستم؟

شما درست میگید اون تولید کننده احمق یادش رفته تو این چند دهه خمیر تولید کنه برای 1 بار مصرف!

لینک به دیدگاه

در ۲ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

شما درست میگید اون تولید کننده احمق یادش رفته تو این چند دهه خمیر تولید کنه برای 1 بار مصرف!

🤔😅 یعنی به نظر شما تمام نولید کننده های خمیر سیلیکون !؟! تا اونجایی که من میدونم حتی توی کولرهاشون هم که اشانتیون میدن میشه دو یا سه بار استفاده کرد.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، behruz گفته است :

🤔😅 یعنی به نظر شما تمام نولید کننده های خمیر سیلیکون !؟! تا اونجایی که من میدونم حتی توی کولرهاشون هم که اشانتیون میدن میشه دو یا سه بار استفاده کرد.

خب من بقیه اون خمیر رو چکار کنم؟
فقط حروم میشه.
خب می خوام به اندازه نیازم بخرم.
حالا اگه یکم مقدارش بیشتر باشه که به اندازه 2 بار هم بشه استفاده کرد میگیم مقدار خمیر رو بیشتر اعمال می کنیم. ولی برای 8 بار استفاده که خیلی زیاده.

لینک به دیدگاه

در ۴ دقیقه قبل، bahare گفته است :

فقط حروم میشه.
حالا اگه یکم مقدارش بیشتر باشه که به اندازه 2 بار هم بشه استفاده کرد میگیم مقدار خمیر رو بیشتر اعمال می کنیم. ولی برای 8 بار استفاده که خیلی زیاده.

من حداقل مصرف رو گفتم بهتون 8 بار.. ممکنه 5 بار بشه.

و اضافه زدن خمیر هم اصلا خوب نیست؛ و باعت بهتر شدن نمیشه و ممکنه برعکس عمل کنه،  اضافش رو میتونید حدود 2 سال در شرایط آب و هوایی مطلوب نگه دارید ؛ بستگی به خمیر داره بعضی مدلها تا 8 سال رو جعبشون نوشته میشه.

لینک به دیدگاه

در ۱۲ دقیقه قبل، behruz گفته است :

من حداقل مصرف رو گفتم بهتون 8 بار.. ممکنه 5 بار بشه.

و اضافه زدن خمیر هم اصلا خوب نیست؛ و باعت بهتر شدن نمیشه و ممکنه برعکس عمل کنه،  اضافش رو میتونید حدود 2 سال در شرایط آب و هوایی مطلوب نگه دارید ؛ بستگی به خمیر داره بعضی مدلها تا 8 سال رو جعبشون نوشته میشه.

من فکر می کردم اینا بعد از اینکه باز میشن نهایتاً چند ماه ماندگاری دارند. مدت ماندگاری رو توی سایت های آنلاین من ندیدم بنویسه.
اون یکی لپ تاپی که تازگی خریدم و بالارده هست متاسفانه در رندر و بازی ، دماش پردازنده نزدیک به 100 میرسه و دمای گرافیک به 90 میرسه. الان بهترین خمیری که داریم چقدر قیمتشه؟

لینک به دیدگاه

در ۳۷ دقیقه قبل، bahare گفته است :

من فکر می کردم اینا بعد از اینکه باز میشن نهایتاً چند ماه ماندگاری دارند. مدت ماندگاری رو توی سایت های آنلاین من ندیدم بنویسه.
اون یکی لپ تاپی که تازگی خریدم و بالارده هست متاسفانه در رندر و بازی ، دماش پردازنده نزدیک به 100 میرسه و دمای گرافیک به 90 میرسه. الان بهترین خمیری که داریم چقدر قیمتشه؟

1 میلیون

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۶ در 21:19، bahare گفته است :

https://digik.ir/product/خمیر-سیلیکون-حرفه-ای-کولر-مستر-مدل-master-gel-pro/

https://digik.ir/product/خمیر-حرارتی-noctua-nt-h1/

https://nominal.ir/shop/thermal-compound-mx-4/

این سه مدل جزء خوب به بالا هستن _ مدل آخری حتی روی جعبه نوشته ماندگاری 8 سال ( ولی فکر کنم واقعی نباشه و حدود 2 تا 3 سال ماندگاری داشته باشه)

در در ۱۴۰۰/۵/۶ در 21:56، Sabertooth گفته است :

1 میلیون

لیکوید الترا منظورتون هست ؛ که کار سختی هست زدنش ؛ برای لبتاب

در در ۱۴۰۰/۵/۶ در 21:19، bahare گفته است :

این مدل هم جزو بهترها هست رسانایی حرارتی: (W/m-k)9 - حجم: 1.5 میلی‌لیتر 

https://www.lioncomputer.com/product/4p55p/Cooler-Master-MASTERGEL-PRO-V2-Thermal-Paste?utm_source=emalls&utm_medium=cpc&utm_campaign=clicky

https://fopit.ir/Product/-Cooler-master-MasterGel-Pro-v2

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، bahare گفته است :

فقط حروم میشه.

یقیشو بگذارید برای فروش

دوستان پد حرارتی خوب از کجا میشه خرید؟

ویرایش شده توسط smhk
لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، behruz گفته است :

لیکوید الترا منظورتون هست ؛ که کار سختی هست زدنش ؛ برای لبتاب

اینارو از کجا میشه پیدا کرد؟
این لپ تاپ جدیدم ، یک هفته هم نیست که خریدم ولی دمای پردازنده موقع رندر و بازی ، بالای 97 میره. البته دمای گرافیک 90 هست. کولپد 5 فنه زیرشه و فن لپ تاپ هم به تندی می چرخه.

لینک به دیدگاه

در ۲۱ دقیقه قبل، bahare گفته است :

اینارو از کجا میشه پیدا کرد؟
این لپ تاپ جدیدم ، یک هفته هم نیست که خریدم ولی دمای پردازنده موقع رندر و بازی ، بالای 97 میره. البته دمای گرافیک 90 هست. کولپد 5 فنه زیرشه و فن لپ تاپ هم به تندی می چرخه.

لپ تاپ رو اکبند خریداری کردید؟ گارانتی داره یا شاید از سری ماین شده های استوک بوده؟

مشخصات رو هم بدید دمای تقریبی رو دوستان تخمین بزنند. شاید مشکل از خمیر نباشه

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، hellbrain666 گفته است :

لپ تاپ رو اکبند خریداری کردید؟ گارانتی داره یا شاید از سری ماین شده های استوک بوده؟

مشخصات رو هم بدید دمای تقریبی رو دوستان تخمین بزنند. شاید مشکل از خمیر نباشه

آکبنده. توی یوتیوب هم دیدم که دمای پردازنده در دمای اتاق 21 درجه و کولپد درجه یک و آخرین سرعت فن لپ تاپ ، بالای 90 هست.
البته من ویندوز رو گذاشتم روی PowerSaver و Max CPU Usage رو گذاشتم روی 99% که بوست نشه که دماش اومده پایینتر ولی فریمم هم در بازی ها اومده پایینتر. روی High Performance که بزارم دما میره بالا.
5900HX و 3080
بدون گارانتی

لینک به دیدگاه

در ۳ دقیقه قبل، bahare گفته است :

آکبنده. توی یوتیوب هم دیدم که دمای پردازنده در دمای اتاق 21 درجه و کولپد درجه یک و آخرین سرعت فن لپ تاپ ، بالای 90 هست.
البته من ویندوز رو گذاشتم روی PowerSaver و Max CPU Usage رو گذاشتم روی 99% که بوست نشه که دماش اومده پایینتر ولی فریمم هم در بازی ها اومده پایینتر. روی High Performance که بزارم دما میره بالا.
5900HX و 3080
بدون گارانتی

لپ تاپ آکبند نباید به این سرعت نیاز به تعویض خمیر داشته باشه. از طرفی سخت افزار هم قدرتمنده و همینطور که گفتید در یوتیوب دما حدود همین مقداره. پس تعویض خمیر با بهترین نوع هم معجزه نمیکنه

در مورد power saver هم درایو چیپست لپ تاپ رو نصب کنید و روی Ryzen power plan ها سویچ کنید

فقط چون بدون گارانتیه یک چیز من رو به شک میندازه که شاید با این لپ تاپ قبلا ماین شده باشه که نمیشه زود قضاوت و نتیجه گیری کرد و باید حسابی بررسی بشه

لینک به دیدگاه

در ۲۰ دقیقه قبل، hellbrain۶۶۶ گفته است :

لپ تاپ آکبند نباید به این سرعت نیاز به تعویض خمیر داشته باشه. از طرفی سخت افزار هم قدرتمنده و همینطور که گفتید در یوتیوب دما حدود همین مقداره. پس تعویض خمیر با بهترین نوع هم معجزه نمیکنه

در مورد power saver هم درایو چیپست لپ تاپ رو نصب کنید و روی Ryzen power plan ها سویچ کنید

فقط چون بدون گارانتیه یک چیز من رو به شک میندازه که شاید با این لپ تاپ قبلا ماین شده باشه که نمیشه زود قضاوت و نتیجه گیری کرد و باید حسابی بررسی بشه

چند تا یوتیوبر تست کردند ، دمای پردازنده 5900HX تقریباً در تمام لپ تاپ ها بالای 87 هست. من دیدم که یک نفر لپ تاپ گیمینگ نو و یک کارت گرافیک 2080Ti نو رو 2 بار ازشون تست گرفت. تست اول که با خمیری بود که از اول روشون بود. تست دوم با این خمیر بر پایه فلزات مایع بود که دما حدود 20 درجه خنکتر شد.
فعلاً میزان حداکثر فریم رو در بازی ها آوردم روی 60 که داغ نکنه با تنظیمات LOW. حتی فرکانس گرافیک رو با برنامه MSI AfterBurner تا آخر آوردم پایینتر.
الان دما در بازی روی 70 هست.
نمی دونم Undervolt روی این جواب میده یا نه. چون می ترسم چیزیش بشه.
تنها امیدم همین Liquid Metal هست.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، bahare گفته است :

چند تا یوتیوبر تست کردند ، دمای پردازنده 5900HX تقریباً در تمام لپ تاپ ها بالای 87 هست. من دیدم که یک نفر لپ تاپ گیمینگ نو و یک کارت گرافیک 2080Ti نو رو 2 بار ازشون تست گرفت. تست اول که با خمیری بود که از اول روشون بود. تست دوم با این خمیر بر پایه فلزات مایع بود که دما حدود 20 درجه خنکتر شد.
فعلاً میزان حداکثر فریم رو در بازی ها آوردم روی 60 که داغ نکنه با تنظیمات LOW. حتی فرکانس گرافیک رو با برنامه MSI AfterBurner تا آخر آوردم پایینتر.
الان دما در بازی روی 70 هست.
نمی دونم Undervolt روی این جواب میده یا نه. چون می ترسم چیزیش بشه.
تنها امیدم همین Liquid Metal هست.

در مورد لیکوئید ها تجربه ای ندارم پس نظری نمیدم. اما در مورد دمای 5900HX سرچ کردم و این طور که مشخصه کاملا طبیعیه این دما

با این حال در آینده اگر اصرار داشتید که لپ تاپ آکبند رو باز کنید و لیکوئید متال استفاده کنید، ممنون میشم نتیجه اش رو اطلاع بدید

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۷ در ۰۵:۰۱، hellbrain۶۶۶ گفته است :

در مورد لیکوئید ها تجربه ای ندارم پس نظری نمیدم. اما در مورد دمای 5900HX سرچ کردم و این طور که مشخصه کاملا طبیعیه این دما

با این حال در آینده اگر اصرار داشتید که لپ تاپ آکبند رو باز کنید و لیکوئید متال استفاده کنید، ممنون میشم نتیجه اش رو اطلاع بدید

انگار این لپ تاپ از طرف خودِ سازنده ، Liquid Metal بر روی پردازنده و گرافیک استفاده شده.
دمایی که برای این لپ تاپ توی یوتیوب در شرایط زیر ثبت شده اینه:
دمای محیط 21 درجه + کولپد + Undervolt
دمای پردازنده 92 و دمای گرافیک 83
پدرم داره یک کولپد دستساز می سازه که قدرتش خیلی خیلی بیشتر از کولپدهای معمولیه. قراره ویندوزشم عوض کنم و یک ویندوز سبک روش نصب کنم و بهینه سازی کنم. دمای خونمون هم بالاست. اونم میارم روی 21 و بعدش تست می کنم ببینم. Undervolt هم می کنم.
نتیجه اش رو بهتون اطلاع میدم.

لینک به دیدگاه

در ۶ ساعت قبل، bahare گفته است :

انگار این لپ تاپ از طرف خودِ سازنده ، Liquid Metal بر روی پردازنده و گرافیک استفاده شده.
دمایی که برای این لپ تاپ توی یوتیوب در شرایط زیر ثبت شده اینه:
دمای محیط 21 درجه + کولپد + Undervolt
دمای پردازنده 92 و دمای گرافیک 83
پدرم داره یک کولپد دستساز می سازه که قدرتش خیلی خیلی بیشتر از کولپدهای معمولیه. قراره ویندوزشم عوض کنم و یک ویندوز سبک روش نصب کنم و بهینه سازی کنم. دمای خونمون هم بالاست. اونم میارم روی 21 و بعدش تست می کنم ببینم. Undervolt هم می کنم.
نتیجه اش رو بهتون اطلاع میدم.

اگر مدل لپ تاپ رو میگفتید بهتر میشد برای انتخاب یا طراحی کولپد نظر داد. چون تعداد فن های کول پد در اولویت نیست مهم تطابق فن کولپد با محل قسمت ورودی هوای لپ تاپه. حتی بعضی لپ تاپ ها هستن که پشتشون هیچ ورودی هوایی نداره و از زیر کیبورد جریان هوای خنک رو به داخل میکشه که در این موارد کول پد بی فایدست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...