رفتن به مطلب

تاپیک جامع خمیرهای سیلیکون و حرارتی + نظر سنجی

بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)  

244 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)

• Deepcool z3 - 13000T
      3
    • Deepcool z5 - 13000T
      22
    • Deepcool z9 - 25000T
      29
    • ThermalRight CF3 - 26000T
      99
    • Arcitic mx-4 - 36000T
      12
    • Noctua NT-H1 - 40000T
      63
    • خمیر استوک خود فن - اشانتیون
      16

Recommended Posts

• کاربر ویژه

اگر کسي بتونه اين مدل رو وارد کنه هم از CFIII و هم از NTH1 بهتره...

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835242027

البته قيمت يکم بالا در مياد ولي مدل به صرفه تر هم داره براي کسايي که مصرف زيادي دارن، مثل کساني که تعميرات و سرويس لپتاپ دارند:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835242026

لینک به دیدگاه

• ارسال 246
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اگر کسي بتونه اين مدل رو وارد کنه هم از CFIII و هم از NTH1 بهتره...

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835242027

البته قيمت يکم بالا در مياد ولي مدل به صرفه تر هم داره براي کسايي که مصرف زيادي دارن، مثل کساني که تعميرات و سرويس لپتاپ دارند:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835242026

ریویو ازش دارید ؟ لینکی چیزی

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

بستگی به استفاده هم داره واسه cpu همون z9 یا cf3 کاملا کفایت میکنه و نیازی به هزینه بیشتری نیس اما برای کارت اصلا نه من خمیر z9 رو زدم به یه کارت 7950 رفرنس msi دما 4 درجه بیشتر شد خیلی هم نازک و خوب خمیر رو زدم البته خمیر های فابریک msi خیلی خوبن من شنیدم که همین خمیر رو اگه به کارت های گيگا بزنی 4-5 درجه خنک تر میشن !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بستگی به استفاده هم داره واسه cpu همون z9 یا cf3 کاملا کفایت میکنه و نیازی به هزینه بیشتری نیس اما برای کارت اصلا نه من خمیر z9 رو زدم به یه کارت 7950 رفرنس msi دما 4 درجه بیشتر شد خیلی هم نازک و خوب خمیر رو زدم البته خمیر های فابریک msi خیلی خوبن من شنیدم که همین خمیر رو اگه به کارت های گيگا بزنی 4-5 درجه خنک تر میشن !

بنده خودم خمير هاي فابريک گيگا و اسوس رو تست کردم و از بهترين هاي اون زمان مثل Tuniq TX3 استفاده کردم ولي کاهش دما که نداشتم يکي دو درجه هم افزايش داشتم!

اصلا نيازي نيست خمير کارت قبل از 3 سال کارکرد حتي گيم عوض بشه، مگر با نمونه هايي مثل Liquid Ultra يا Liquid Pro که اون هم دردسرهاي خاص خودش رو داره، از سختي استفاده و ناسازگاري با سطوح آلمينيومي تا ابطال گارانتي و هزينه اضافي ...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

بنده خودم خمير هاي فابريک گيگا و اسوس رو تست کردم و از بهترين هاي اون زمان مثل Tuniq TX3 استفاده کردم ولي کاهش دما که نداشتم يکي دو درجه هم افزايش داشتم!

اصلا نيازي نيست خمير کارت قبل از 3 سال کارکرد حتي گيم عوض بشه، مگر با نمونه هايي مثل Liquid Ultra يا Liquid Pro که اون هم دردسرهاي خاص خودش رو داره، از سختي استفاده و ناسازگاري با سطوح آلمينيومي تا ابطال گارانتي و هزينه اضافي ...

احسنت دقیقا همینه من تنها موردی که دیدم عوض کردن و کمی بهتر شدن کارت های سه فنه گيگا بوده

هر وقتی دیدن کارت در حدی خاک گرفته که با دمنده تمیز نمیشه اون وقت مگه باز کردنش مفید باشه ( تازه اونم شايد) !

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

درود معین جان

کاملا درسته. نمی دونم چه اصراری هست که خمیر قطعه ی نو رو عوض کنن. تعویض خمیر برای مواردی مثل زیر ihs برخی پردازنده ها و زیر هیت سینک نوتبوک و گرافیکی که کمینه دو سال کارکرده توجیه داره و در بیشتر موارد دیگه نه. از آغاز امسال با لیکویید اولترا و ارکتیک سیلور 5 و cfiii موارد زیادی رو آزموده ام و برای کارت گرافیک نو هر برندی که باشه تعویض خمیر رو پیشنهاد نمی کنم. برای نوتبوک تعویض خمیر دو یا سه سال یک بار اثر محسوسی در کاهش گرما و دور فن داره، البته بستگی به مورد هم داره.

در کل فکر کنم هر دستگاهی که داریم بهتره بگذاریم کارش رو بکنه و مدام کاپوتش رو بالا نزنیم. به قول شوفر جماعت ماشین برای این ه که سوارش بشیم نه این که مدام زیرش دراز کشیده باشیم.

راستی اگر وقت کردی دستی به سر و گوش تاپیک خمیرها بکش. تاپیک سودمندی ه و حیف ه کور و کچل بمونه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود معین جان

کاملا درسته. نمی دونم چه اصراری هست که خمیر قطعه ی نو رو عوض کنن. تعویض خمیر برای مواردی مثل زیر ihs برخی پردازنده ها و زیر هیت سینک نوتبوک و گرافیکی که کمینه دو سال کارکرده توجیه داره و در بیشتر موارد دیگه نه. از آغاز امسال با لیکویید اولترا و ارکتیک سیلور 5 و cfiii موارد زیادی رو آزموده ام و برای کارت گرافیک نو هر برندی که باشه تعویض خمیر رو پیشنهاد نمی کنم. برای نوتبوک تعویض خمیر دو یا سه سال یک بار اثر محسوسی در کاهش گرما و دور فن داره، البته بستگی به مورد هم داره.

در کل فکر کنم هر دستگاهی که داریم بهتره بگذاریم کارش رو بکنه و مدام کاپوتش رو بالا نزنیم. به قول شوفر جماعت ماشین برای این ه که سوارش بشیم نه این که مدام زیرش دراز کشیده باشیم.

راستی اگر وقت کردی دستی به سر و گوش تاپیک خمیرها بکش. تاپیک سودمندی ه و حیف ه کور و کچل بمونه.

سعيد جان اين ترم تموم بشه حتما بهش ميرسم.ان شا ا... اگر عمري باقي بود ماه ديگه همين موقع ها ...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

من تا حالا فقط 1 بار اینکارو کردم اونم خمیری که روی واترکولر سی پی یوم بود رو زدم به گرافیکم و هیتسینک رو بستم روش انصافا نتیحه خوبی گرفتم،5 درجه کاهش دما داشتم

فقط یه سوال،کلا برای gpu ها نوع خمیر سیلیکون فرق داره؟

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

واسه گرافیک cf3 از بقیه بهتره noctua برای دمای های زیر 70 عالی هست بالاتر از 70 افت کارایی داره

لینک به دیدگاه

باسلام من خودم روی گرافیک 560Tiخمیر Z9 زدم که باعث افت 10 درجه ای دمای گرافیکم شد....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

cf3 , z9 بشخصه استفاده کردم موثرند در کاهش دما

این دو بسیار شبیه هم هستند از نظر کارایی و تاثیرشون در کاهش دما هم  بستگی داره در مقایسه با چی انجام بشه! مثلا خمیر فابریک کارت گرافیک رو با این دو مدل تعویض کنید شاید اثر منفی هم داشته باشه...

ولی به نسبت هزینه ای که می کنید و برای افرادی که به تعمیرات و سرویس کیس میخوان مناسب هست.

این رو هم در نظر بگیرید که Z9 سه گرمی هست و چیل فاکتور 3 چهار گرم با قیمت تقریبا مشابه.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

این دو بسیار شبیه هم هستند از نظر کارایی و تاثیرشون در کاهش دما هم  بستگی داره در مقایسه با چی انجام بشه! مثلا خمیر فابریک کارت گرافیک رو با این دو مدل تعویض کنید شاید اثر منفی هم داشته باشه...

ولی به نسبت هزینه ای که می کنید و برای افرادی که به تعمیرات و سرویس کیس میخوان مناسب هست.

این رو هم در نظر بگیرید که Z9 سه گرمی هست و چیل فاکتور 3 چهار گرم با قیمت تقریبا مشابه.

معین جان احساس میکنم CFIII های جدید کمی شل شدن . اولش هم با کمی فشار هوا خارج میشه :D

قبلا خیلی سفت تر بود.

الان من برای 7970 خودم از Gelid استفاده میکنم.

خیلی آهسته آهسته دما بالا میره در حالی که روی CFIII دما با گام های زیاد بالا میرفت. هرچند ژلید تا حدودی در سقف دمای نهایی بهتر عمل میکنه.

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

پس شما کلا تعویض خمیرو پیشنهاد نمی کنید برای گراف؟

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=52934&hl=

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معین جان احساس میکنم CFIII های جدید کمی شل شدن . اولش هم با کمی فشار هوا خارج میشه :D

قبلا خیلی سفت تر بود.

الان من برای 7970 خودم از Gelid استفاده میکنم.

خیلی آهسته آهسته دما بالا میره در حالی که روی CFIII دما با گام های زیاد بالا میرفت. هرچند ژلید تا حدودی در سقف دمای نهایی بهتر عمل میکنه.

احتمالا بار جدید اومده و تازه هست :laughing:  تو کنترل دما تو پیک فشار CFIII واقعا خوبه.

پس شما کلا تعویض خمیرو پیشنهاد نمی کنید برای گراف؟

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=52934&hl=

خیر فکر نمی کنم تعویض خمیر کمک کنه.

فورمارک نگیرید! اون کارت شما کلا دماش به همین صورت هست. خیلی تحت فشار قرارش ندید.

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_280X_Gaming/30.html

سعی کنید با تنظیم یک پروفایل مناسب برای فن از بالا رفتن دما جلوگیری کنید. کلا زیر 80 برای کارت شما ایده آل محسوب میشه.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

دوستان من خودم چندین بار از خمیر z5  برای کنترل دما تو بعضی از کارت ها استفاده کردم و حدود 10 درجه دما پایین اومده مثلا  کارت های قدیمی که عمری ازشون گذشته و خمیرشون کاملا سفت و خشک شده   _hd 4890 _gtx 470 _ gtx 460_ hd 4870 و...) اگه با خمیر z5 تعویض کنید حتما حدود 6 الی 10 درجه دما کاهش پیدا میکنه

ولی اگه کسی بخواد همین خمیر رو با تعویض کردن روی کارت های جدید و بروز انجام بده هیچ فرقی نمیکنه شایدم دمای کارت زیادتر بشه

ویرایش شده توسط mjmjmj61
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام من i3 3240 داشتم از این خمیرهای هزار تومانی میزدم وقتی بعد از مدتی باز میکردم نگاه میکردم میدیدم هنوز خیسه حتی ابش خشک نشده[emoji2]

Sent from my HUAWEI Y320-U30 using Tapatalk

از آخرم هم تصمیم گرفتم بدون سلیکون ببندمش بهتره تمیز تره و همینجوری هم باهاش کارکردم چند ماه توی کرایسیس 3 یا هر بازیه سنگینی که فکرشو بکنی[emoji2]

لینک به دیدگاه

آره دقیقا با همون کردم.

دیگه اینقدر که دیدم اصلا از خمیره استفاده نمیکنه ترجیح دادم بدون خمیر کار کنم .[emoji2]

لینک به دیدگاه

Z5 رو برای بار دوم روی CPU امتحان کردم مثل دفعات قبل 5 درجه کاهش داشت. دقیق حساب کردم

ولی بهتر از اون باز کردن پنجره است ! تو این هوای بسیبار مطبوع تهران

لینک به دیدگاه

مقایسه عملکرد انواع خمیر حرارتی:

http://www.hardwaresecrets.com/thermal-compound-roundup-february-2012/5/

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

overclocking.guide/thermal-paste-roundup-2015-47-products-tested-with-air-cooling-and-liquid-nitrogen-ln2

شده بهترین خمیر سیلیکون دنیا در حال حاضر

thermal gizzly hydronaut

لینک به دیدگاه

چرا tuniq tx 4 تو لیست نیست .2 ماه پیش بعد از 1 سال و نیم که میخواستم عوضش کنم هنوز مثل روز اولش بود . اتفاقا عکسش رو توی یکی از تایپیک ها گذاشتم

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

آقا من چند بار از خمیر z5 و cf3 استفاده کردم این اواخر یه خمیر بی نام و نشون طلایی رنگ از یه وسایل الکترونیکی به قیمت چهار تومن خریدم برای استفاده چند روزه تا یه خمیر خوب بخرم اما نتایج فوق العاده بود حتی از cf3 سه درجه پایین تر بود...ینی تا حالا خمیر به این قیمت و با این کیفیت ندیده بودم...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...