رفتن به مطلب

تاپیک جامع خمیرهای سیلیکون و حرارتی + نظر سنجی

بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)  

244 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)

• Deepcool z3 - 13000T
      3
    • Deepcool z5 - 13000T
      22
    • Deepcool z9 - 25000T
      29
    • ThermalRight CF3 - 26000T
      99
    • Arcitic mx-4 - 36000T
      12
    • Noctua NT-H1 - 40000T
      63
    • خمیر استوک خود فن - اشانتیون
      16

Recommended Posts

• کاربر ویژه

آقا من چند بار از خمیر z5 و cf3 استفاده کردم این اواخر یه خمیر بی نام و نشون طلایی رنگ از یه وسایل الکترونیکی به قیمت چهار تومن خریدم برای استفاده چند روزه تا یه خمیر خوب بخرم اما نتایج فوق العاده بود حتی از cf3 سه درجه پایین تر بود...ینی تا حالا خمیر به این قیمت و با این کیفیت ندیده بودم...

این مورد رو که شما میگید من استفاده کردم.(با توجه به قیمت و رنگی که خریدید میگم) من که تجربه جالبی نداشتم باهاش و نه رو پردازنده و نه روی گرافیک خوب جواب نداد.

لینک به دیدگاه

• ارسال 246
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام،

از خمیر حرارتی متناسب با نیازتان استفاده کنید. شاید بهترین خمیر حرارتی برای شما مناسب نباشد.

عکس های زیر مربوط به خمیر حرارتی Liquid Metal Pro است. به دلیل کمبود وقت و بدون استفاده از پاک کننده که نیاز به 3 ساعت صبر کردن دارد، قطعات را از هم جدا کردم. و نتایج در عکس ها مشخص است.

نکته ی دیگری که در عکس ها موجود است، ریخن خمیر حرارتی بر روی برد مدار چاپی است که می تواند منجر به خرابی رایانه شود. این خمیر حرارتی رسانا است.

با وجود حادثه ی رخ داده که مربوط به چند ماه پیش است،  خمیر حرارتی Liquid Metal Pro با وجود نیاز به دقت بسیار زیاد، تجربه در پخش آن بر روی قطعه ی مورد نظر و تمیزکاری بعد از آن، هنوز از نظرم، بهترین خمیر حرارتی است. با این وجود بر روی 5960X از DeepCool Z5 استفاده کردم.

adb52016-04-25-1063-3.jpg

34e12016-04-25-1063-4.jpg

ویرایش شده توسط +Wise+
لینک به دیدگاه

من بهسی پی یو اول CFIII زده بودم بعد که عوض کردم Z5 زدم دو درجه کاهش دما داشت به نظرم z5 از CFIII بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

با توجه به موجودی خمیر های بازار فکر میکنم این پایینی که لیون هم موجود داره حرف اول رو میزنه واقعاً جالبه مشخصاتش

بخرید تا نایاب نشده تو بازار

http://lioncomputer.ir/product/8411/%D8%AE%D9%85%DB%8C%D8%B1+%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C+%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1+%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1+%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%88/

orginal_1465120185_nano%20maker%20Gel%20

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو بازار NTH1 هست.

برای لپتاپ ها و دماهای زیر 60-65 درجه بهترین گزینه همین نکتوا هست و لا غیر.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

درود

کسی هست که هم z5 و هم Chill Factor 3 رو استفاده کرده باشه؟

کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

درود

کدوم بهتره؟

من به سی پی یو اول CFIII زده بودم بعد که عوض کردم Z5 زدم دو درجه کاهش دما داشت به نظرم z5 از CFIII بهتره البته نمیشه کلی گفت این فقط تجربه من بود

لینک به دیدگاه

من به سی پی یو اول CFIII زده بودم بعد که عوض کردم Z5 زدم دو درجه کاهش دما داشت به نظرم z5 از CFIII بهتره البته نمیشه کلی گفت این فقط تجربه من بود

درود

خیلی ممنون

خیلی ها به CF3 رای دادن

موندم کدوم بهتره

لینک به دیدگاه

خمير نوكتوا از ترملرايت بهتره ولي گرونتره شايد در حد پنج درصد دماي بهتري بده

لینک به دیدگاه

خمير نوكتوا از ترملرايت بهتره ولي گرونتره شايد در حد پنج درصد دماي بهتري بده

ترمال از Z5 بهتره؟

لینک به دیدگاه

تو بازار NTH1 هست.

برای لپتاپ ها و دماهای زیر 60-65 درجه بهترین گزینه همین نکتوا هست و لا غیر.

سلام دوست عزیز

نظرتون در مورد Cooler Master MasterGel Maker Nano چی هست؟

بنده همین الان روی لپ تاپم hp 6080 و cpu i7 930 @3.8 + cm v10 از نوکتوا nt-h1 استفاده میکنم (حدود یک ماه قبل این خمیر رو زدم)، اینکه شما تست کرده بودید بین چیل فکتور 3 و نوکتوا ، زیر 70 نوکتوا بهتر بود و بالای 70 چیل فکتور ، خیلی دوست دارم نظر شما رو بدونم و اینکه ایا این مورد رو هم تست کردید و مقایسه ای داشتید که در هر دمای خوب باشه یا خیر ، چون میخوام اگه تاثیر محسوسی هست همین رو بگیرم و جایگزین نوکتوا کنم چون با دمای فعلی سیستم مشکل دارم

بنده روی سیستم حدود 4-5 سال قبل tx-4 زدم اگه اشتباه نکنم مگه اینکه خمیر خود v10 زده باشم که بعید میدونم ، حالا بعد از چند سال (البته اگه در این بین باز کرده باشم مطمعنن از همون خمیر که 5 سال قبل tx-4 خریدم زدم) خمیر رو تعویض کردم و نوکتوا nt-h1 زدم و در حالت فقط 3 رشته در wprime دما فقط 3 درجه کاهش پیدا کرد (tec خاموش)

صمنن msi afterburner دمای cpu رو یکی از هسته ها در نظر گرفته و دمای خود cpu رو در aida 64 میتونید ببینید

قبل از تعویض خمیر

http://img.upload724.com/images/61615979740621301149.jpg

بعد از تعویض خمیر

http://img.upload724.com/images/12892605402142033517.jpg

در حالت tec و فول لود 67-68 هم میرسه اما چیزی که یادمه وقتی حدود 5 سال قبل اور کردم دما با tec شده بود 60 بدون tec هم 66 میشد این تفاوت دما رو نمیفهمم خیلی تفاوت زیاده 

دیگر دوستان هم نظری داشته باشند ممنون میشم

با سپاس

ویرایش شده توسط amirpcp30
لینک به دیدگاه

پاسخ سوال آخرتون رو نمیدونم. z9 و cf3 رو امتحان کردم و راضی بودم. ولی اینکه پشت سر هم استفاده کرده باشم و تست کرده باشم که ببینم کدوم بهتره.. نه والا. ولی از هردو راضی هستم. رو لپتاپم زدم و اوکی بود :)

لینک به دیدگاه

درود

کدوم بهتره؟

سلام دوست عزیز من از جفتشون در یک زمان روی دو تا سیستم یکسان استفاده کردم دماشون در حالت idle برابر بود و در حالت فول لود یک درجه دمای z5 پایین تر بود به علاوه z5 یکم سفت تره.‌.‌.

علت اینکه دوستان وقتی بعد از یک مدت طولانی از یک خمیر به خمیر دیگه ای سوییچ میکنن و کاهش دما می بینن اینه که کیفیت متریال خمیر بعد از اون مدت طولانی افت کرده و وقتی خمیر تعویض میشه دما میاد پایین...

به نظر من اگه اور نمیکنید زیاد روی خمیر حساس نباشید هر کدوم رو بگیرید خوبن و نیاز های عادی و حتی بالاتر رو پاسخ میدن...

ویرایش شده توسط محمد صمیمی
لینک به دیدگاه

با سپاس از استارتر و ليون

دوستان من از خمير Z5 استفاده كردم رو ي  i56600k سوكت 1151 تو فول لود بازي كريسيس 3 دماي پردازنده با واتر كولر ديپ كول كاپيتان 120 به نزديكاي 50 ميرسه و بعضا تا 52 خمير هم تازه زده شده به نظرون با تعوض خمير بهتر مثل CF3 چند درجه ديگه ميتونم دما رو بيارم پايين؟

و سوال ديگه ايي كه دارم اينه كه دوستان با چه نرم افزارايي دماي دقيق پردازنده هاشونو اينجا اعلام ميكنن چون اكثر نرم افزارا خطا دارن درست ميگم يا اينكه همه تو بايوس نگاه ميكنن كه اونجا هم نميشه پردازنده رو برد تو فشار درست ميگم؟

ویرایش شده توسط minyator
لینک به دیدگاه

با سپاس از استارتر و ليون

دوستان من از خمير Z5 استفاده كردم رو ي  i56600k سوكت 1151 تو فول لود بازي كريسيس 3 دماي پردازنده با واتر كولر ديپ كول كاپيتان 120 به نزديكاي 50 ميرسه و بعضا تا 52 خمير هم تازه زده شده به نظرون با تعوض خمير بهتر مثل CF3 چند درجه ديگه ميتونم دما رو بيارم پايين؟

و سوال ديگه ايي كه دارم اينه كه دوستان با چه نرم افزارايي دماي دقيق پردازنده هاشونو اينجا اعلام ميكنن چون اكثر نرم افزارا خطا دارن درست ميگم يا اينكه همه تو بايوس نگاه ميكنن كه اونجا هم نميشه پردازنده رو برد تو فشار درست ميگم؟

درود

خمیر Z5 برای پیکربندی رایانه‌ت مناسب‌ه و نیازی به عوض کردن‌ش نیست.

برای پایش دما و ولتاژ اجزاء رایانه می‌تونی از open hardware monitor یا hardware info استفاده کنی.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.این خمیر جدید کول مسترCooler Master MasterGel Maker Nano Thermal Pasteکه جدیدن وارد شده چطوره؟کسی آزمایش کرده؟بهتر چیل فکتور3؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان !!

من یه سری فکرها به ذهنم رسیده گفتم با دوستان مطرح کنم ببینم عملیه یا نه!!

یه ورقه ی نازک طلا رو بین ihs و چیپ cpu قرار بدم و شاهد تغییر دما باشم

یا اصلا ihs رو کلا بردارم و بلاک رو مستقیماا رو چیپ cpu بزارم وسطش هم ورقه طلا میزارم

یا بیام با هویه سیم لحیم کنم به ihs و روی چیپ cpu بزارم!!!

شدنیه؟؟

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

پاسخ سوال آخرتون رو نمیدونم. z9 و cf3 رو امتحان کردم و راضی بودم. ولی اینکه پشت سر هم استفاده کرده باشم و تست کرده باشم که ببینم کدوم بهتره.. نه والا. ولی از هردو راضی هستم. رو لپتاپم زدم و اوکی بود :)

سلام

ممنون از لطف و توجه شما 

منتظر نظر دیگر دوستان هم هستم

با سپاس

لینک به دیدگاه

سلام دوستان !!

یا اصلا ihs رو کلا بردارم و بلاک رو مستقیماا رو چیپ cpu بزارم وسطش هم ورقه طلا میزارم

شدنیه؟؟

سلام،

مهمترین قسمتی که باید در افکارتان در نظر بگیرید، اتصال اجزا و نحوه ی اجرای آن ها است. اگر نحوه ی اجرا و اتصال را بلد باشید/یاد بگیرید، آزادی عملی بیشتری دارید.

برای نمونه، نخستین پرسشی که در ذهن شما ایجاد می شود، چگونگی اتصال ورقه ی طلا به ترکیبات نیکل،آهن وآلومینیوم است. هر فلز برای اتصال به فلز دیگر نیازمند شرایط خاصی است و علاوه بر این برخی فلزات را نمی توان به هم متصل کرد.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان !!

شدنیه؟؟

ورقه طلا اصل و مهم ترین کار خمیر سیلیکون رو زیر سوال میبره.

خمیر سیلیکون برای پر کردن پستی و بلندی های دو سطح هست تا سطح بیشتری از دو فلز در تماس با یکدیگر باشه و همچنین هوای همون پستی و بلندی ها دفع بشه.

ورقه طلا فاقد چنین شرایطی هست مگر اینکه همانند خمیر سیلیکون از ذرات ریزی تشکیل شده باشه و شما اون رو بین چیپ و Ihs ذوب کنید.

جریان ورقه های طلا قبلا توسط فرد دیگری تست شده و نتیجه عکس داده و دما نسبت به حالات استاندارد حتی افزایش هم داشته.

بهترین روش همون برداشتن کل Ihs هست.

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

ورقه طلا اصل و مهم ترین کار خمیر سیلیکون رو زیر سوال میبره.

خمیر سیلیکون برای پر کردن پستی و بلندی های دو سطح هست تا سطح بیشتری از دو فلز در تماس با یکدیگر باشه و همچنین هوای همون پستی و بلندی ها دفع بشه.

ورقه طلا فاقد چنین شرایطی هست مگر اینکه همانند خمیر سیلیکون از ذرات ریزی تشکیل شده باشه و شما اون رو بین چیپ و Ihs ذوب کنید.

جریان ورقه های طلا قبلا توسط فرد دیگری تست شده و نتیجه عکس داده و دما نسبت به حالات استاندارد حتی افزایش هم داشته.

بهترین روش همون برداشتن کل Ihs هست.

بالاخره کار خودمو انجام دادم بلاک رو مسقیم روی چیپ cpu قرار دادم

برای این که کف بلاک روی cpu قرار بگیره قفل cpu روی سوکت رو برداشتم

بلاک از نوعی بود که پیچ تنظیم داشت برای این که پردازنده سر جاش محکم باشه

خیلی عالیه  و خمیر رو هم لیکویید الترا زدم (که این خمیر خودش به تنهایی تا 10 درجه دما رو پایین آورد)!!

68fc92f5_IMG_9373.jpeg

5568c57e_IMG_9377.jpeg

07ba3f64_IMG_9384.jpeg

این تصاویر برگرفته از overclock.net

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

سلام

برا سی پیو 4790k من خمیر فابریک نوکتوآ کولر nh-u12s بود که وقتی عوض کردم و z9 زدم الان دما از 63 تا 75 میره تو بازی های مثل بتل فیلد1

یعنی z9 به گرد پای نوکتوا نمیرسه وقتی اون خمیر رو سی پیو من بود تو حالت 4.4ghz و 99 درصد لود دما از 65 بالاتر نمیرفت بعد از نیم ساعت استرس تست سی پیو

حالا نمیدونم اون خمیر فابریک کولر نوکتوا چه مدلی بوده  ایا همین nt-h1 بوده؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...