رفتن به مطلب

تاپیک جامع خمیرهای سیلیکون و حرارتی + نظر سنجی

بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)  

244 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بین خمیر های سیلیکون زیر کدوم رو ترجیح میدین؟ (نسبت به قیمتش)

• Deepcool z3 - 13000T
      3
    • Deepcool z5 - 13000T
      22
    • Deepcool z9 - 25000T
      29
    • ThermalRight CF3 - 26000T
      99
    • Arcitic mx-4 - 36000T
      12
    • Noctua NT-H1 - 40000T
      63
    • خمیر استوک خود فن - اشانتیون
      16

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود رفیق کم پیدا و سپاس از توجهت

آیا به ihs یا رویه چیپ هم آسیب می زنه؟ من تا امسال تجربه ی به کاربردنش رو نداشتم. حدود دو ماه پیش دو تا سرنگش رو تهیه کردم و چند مورد به کار بردم. نتیجه فراتر از قابل قبول بود چه برای گرافیک و چه پردازنده. منتها خمیر شفافیت فلز و رویه ی چیپ گرافیکی رو کم می کنه و می خوام آگاهانه تر ازش استفاده کنم.

بیشتر هیت سینکهای کارت گرافیک از آلومینیوم ساخته شده اند. آیا کف هیت سینک هم جز لوله های مسی که ازش می گذرند از همون جنسه؟ جایی توی مشخصات کارتها ندیده ام که به جنسی متفاوتی اشاره کرده باشند. آیا راهی هست که آسیب رو بشه به کمینه رساند؟

درود خواهش میکنم. سطح و زیر IHS ها معمولا مس با روکش کروم هست و توسط liquid ultra آسیب خاصی نمیبینه و نهایتش اینه که ممکنه یه مقدار کدر بشه و مثلا نوشته های روی ihs کمی محو بشن. 

کف اکثر هیت سینک های کارت های گرافیک high end هم به همین ترتیب دارای روکش کروم هستن و یا مسی هستن و باز توسط این خمیر آسیبی نمیبینن.

یکی از مزایای اصلی liquid ultra ماندگاری فوق العاده بالای اون هست . برای مثال من در داخل cpu بین هسته و ihs ازش استفاده کردم و بیش از یک ساله که بدون هیچ مشکل و افت کارایی داره حرارت رو منتقل میکنه. در صورتی که قبلش از بهترین خمیر ها هم که استفاده میکردم بعد از 3-2 هفته توازن دمایی هسته ها به هم میخورد و مثلا 2 تا از هسته ها 10 درجه دماشون بالاتر میرفت که با این خمیر اصلا این قضیه پیش نیامد.

اگر کف هیت سینک آلومینیوم بدون روکش باشه فکر نمیکنم راهی برای کاهش اثر خوردگیش باشه

لینک به دیدگاه

• ارسال 246
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

noutua رو چند بار استفاده کردم خیلی خوبه .البته پیدا نمیشد کل ایران رو گشتم تا طبقه اخر پیدا کردم.45 تومن.

دمای 4790k  رو تو فول لود با  nhd14 نمیزاره بیشتر از 55 تا نهایت 60 بره.

به نظرم ارزش هزینه بیشترشو داره.

لینک به دیدگاه

من از دفتر عقیق رایانه خریدم Noctua NT-H1 یه 4 - 5 سال پیش

اون موقع نمیدونم 12تومان این حدودا خریدم

رو cpu intel 2500k i5 زدم و خیلی خوبه خمیرش ، هنوزم دارم اتفاقا تازگی cpu رو تجدید قوا کردم و خمیر رو دوباره زدم :)

ویرایش شده توسط H a M e D
لینک به دیدگاه

درود خواهش میکنم. سطح و زیر IHS ها معمولا مس با روکش کروم هست و توسط liquid ultra آسیب خاصی نمیبینه و نهایتش اینه که ممکنه یه مقدار کدر بشه و مثلا نوشته های روی ihs کمی محو بشن. 

کف اکثر هیت سینک های کارت های گرافیک high end هم به همین ترتیب دارای روکش کروم هستن و یا مسی هستن و باز توسط این خمیر آسیبی نمیبینن.

یکی از مزایای اصلی liquid ultra ماندگاری فوق العاده بالای اون هست . برای مثال من در داخل cpu بین هسته و ihs ازش استفاده کردم و بیش از یک ساله که بدون هیچ مشکل و افت کارایی داره حرارت رو منتقل میکنه. در صورتی که قبلش از بهترین خمیر ها هم که استفاده میکردم بعد از 3-2 هفته توازن دمایی هسته ها به هم میخورد و مثلا 2 تا از هسته ها 10 درجه دماشون بالاتر میرفت که با این خمیر اصلا این قضیه پیش نیامد.

اگر کف هیت سینک آلومینیوم بدون روکش باشه فکر نمیکنم راهی برای کاهش اثر خوردگیش باشه

تایید میشه liquid ultra  به قول معروف هیچ مرگیش نمیشه چون نقره هست.

اکثر خمیر ها بعد یک مدت ماندگاریشون اثرشون کم میشه .

ولی استفاده از لیکویید خیلی اسون هست تاجبم دوستان مشکل دارند !!!!

کافیه 5 دقیه وقت بزارید Cpu  رو در بیارید اروم روش  بمالید .

لینک به دیدگاه

من برای cpu از NT-H1 استفاده کردم الان حدود 1سالی هست تعویض نکردم کارایش هم افت نداشته .

اما چند وقت پیش خمیر گرافیک رو با CF3 عوض کردم اوایل دما از 68-70 به 62-63 پایین اومده بود اما بعد 1ماه حدود 65 شد حالا نمیدونم خمیر زدن من مشکل داشت یا خود خمیر

اما به طور کلی CF3 نسبت به قیمت مناسب تر هست به نظر من.

یه سوال خمیر که  خود شرکت زده بود به گرافیک چی بود بعد 3سال کار کردن حتی یه نقطه هم خشک نشده بود تو 3سال 2درجه اختلاف کارایی پیدا کرده بود

لینک به دیدگاه

من برای cpu از NT-H1 استفاده کردم الان حدود 1سالی هست تعویض نکردم کارایش هم افت نداشته .

اما چند وقت پیش خمیر گرافیک رو با CF3 عوض کردم اوایل دما از 68-70 به 62-63 پایین اومده بود اما بعد 1ماه حدود 65 شد حالا نمیدونم خمیر زدن من مشکل داشت یا خود خمیر

اما به طور کلی CF3 نسبت به قیمت مناسب تر هست به نظر من.

یه سوال خمیر که خود شرکت زده بود به گرافیک چی بود بعد 3سال کار کردن حتی یه نقطه هم خشک نشده بود تو 3سال 2درجه اختلاف کارایی پیدا کرده بود

اون ۲درجه اختلاف دما که از۶۳ به ۶۵ اومده بخاطر گرمی هوا و دمای اتاقه

Sent from my Galaxy Nexus

لینک به دیدگاه

http://uupload.ir/files/zg6x_imag0010.jpgدیروز بعد از یک سال و نیم خمیر سی پی یو رو عوض کردم . خمیرش tuniq tx_4 بوده مثل روز اولش بود البته کارکرد من فقط گیم و اینترنت بوده و تقریبا توی گیم حدود 70 تا 85 درصد لود سی پی یو بوده  http://uupload.ir/files/jfnu_imag0009.jpgcore i3 2120   تصاویر کولر و سی پی یو : 

لینک به دیدگاه

اون ۲درجه اختلاف دما که از۶۳ به ۶۵ اومده بخاطر گرمی هوا و دمای اتاقه

دمای اتاق من چه تو زمستون چه تو تابستون حدود 21 درجه هست تو اتاق دماسنج دیجیتال دارم.......

اگه ربطی به دما اتاق داشت چرا پس دما cpu تغییر نکرده با همون تنظیمات دور فن ....

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون زمانی که دلار 3600 تومان بود ما NTH1 رو می خریدیم 30 هزار تومان !!!

لینک به دیدگاه

دمای اتاق من چه تو زمستون چه تو تابستون حدود 21 درجه هست تو اتاق دماسنج دیجیتال دارم.......

اگه ربطی به دما اتاق داشت چرا پس دما cpu تغییر نکرده با همون تنظیمات دور فن ....

چرا میزنی[emoji53]

خو من چه میدونم دما اتاقتو همیشه رو ۲۱ قفله. ما از این امکانات نداریم خو

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان:

من تصمیم به خرید ThermalRight CF3 گرفتم

بازم اگه کسی نظری داشت ممنون میشم

لینک به دیدگاه

من که میگم هیچ فرقی نمیکنه، فقط بین 2 تا قطعه ارتباط برقرار کنه.

خب اگر فرقی نمیکنه ماست بزنیم ؟

آدامس خرسی هم جواب میده :D

گرچه من خودم یک بار خمیردندون زدم بدک نبود ولی خوب زود خشک شد

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

عرضم به حضورتون که بنده 1 سالی هست که از خمیر Coolet Master X1 Fusion استفاده میکنم فوق العاده هستش :x

لینک به دیدگاه

عرضم به حضورتون که بنده 1 سالی هست که از خمیر Coolet Master X1 Fusion استفاده میکنم فوق العاده هستش :x

من هم حدوده 4 روزه یه خمیر سیلیکون CF3 خریدم که با پست پیشتاز فرستادن برام اما هنوز نیومده .

از بس که این پست پیشتاز کارش درسته :laughing:

توی سایت پست پیشتاز زده 48 ساعت زمان تحویل کالا . امروز هم اگر نیارن میشه 5 روز .تازه اگر لهش نکرده باشن شانس اوردم

I love you PishtaZ

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

منم 3 تا از قبل Tuniq tx-4  دارم خیلی عالی هست رو دست نداره .

فقط میخوام بدون تو این مدت چند سال که دارم خراب نه نمیشه  ؟؟؟    همینجوری آک دست نخوره مونده .

لینک به دیدگاه

منم 3 تا از قبل Tuniq tx-4  دارم خیلی عالی هست رو دست نداره .

فقط میخوام بدون تو این مدت چند سال که دارم خراب نه نمیشه  ؟؟؟    همینجوری آک دست نخوره مونده .

من که از TX3 خیلی راضی بودم

لینک به دیدگاه

تا حالا از هیچ خمیری عملکرد خاصی ندیدم

اگر شما دیدید خوش بحالتون

خمیر های گرین هم آب روان هستن تا خمیر مفت گرونن

منم همینطور :(

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

کسی تجربه‌ای از کاربرد لیکوید اولترا روی پردازنده‌های نوتبوک نداره؟

لینک به دیدگاه

دوستان، بعد از اولین بار که خمیر مرغوبی مثل ناکچوا را باز و مقداری استفاده می کنیم، تا چه مدت بعد باقی خمیر همچنان کیفیت خودشو حفظ می کنه و قابل استفاده می ممونه؟

لینک به دیدگاه

گالیم تنها فلز مایع نیست، جیوه هم هست. فرانسیم هم فکر کنم باشه

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

سلام دوستان

بنده با خمیر Deepcool z5  خیلی وقت هستش کار میکنم و از نظر قیمت و کارایی واسه کسی که زیاد استفاده میکنه بهترینه

لینک به دیدگاه

کسی تجربه‌ای از کاربرد لیکوید اولترا روی پردازنده‌های نوتبوک نداره؟

سلام من تجربش رو داشتم رو  asus n550jk

بین 7 تا 10 درجه خنک تر شده بود . تو بیشترین استرس دما با خمیر کارخونه به 90 میرسید که بعد از تعویض خمیر به 80 و نهایتا به 83 میرسید .

لینک به دیدگاه

سلام من تجربش رو داشتم رو  asus n550jk

بین 7 تا 10 درجه خنک تر شده بود . تو بیشترین استرس دما با خمیر کارخونه به 90 میرسید که بعد از تعویض خمیر به 80 و نهایتا به 83 میرسید .

آقا امید سپاس

دیگه چون کسی نبود خودم دست به کار شدم. برای نوتبوک مخصوصا قدیمی ها اثرش محسوس ه.

لینک به دیدگاه

خمیر Noctua NT-H1 که دیگه اصلا وجود نداره،حتی خود عقیق رایانه هم که نمایندگی انحصاری Noctua هست موچود نداشت.

نزدیکترین و بهترین انتخاب بعد از Noctua NT-H1 همین خمیر CF III هست،واقعا عالیه و حرف نداره،توی تستها هم یه پله یا دو پله از Noctua NT-H1 پایین تره

و تفاوت دما هم زیر 1 درجه هست. :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...