رفتن به مطلب

از سال آینده شاهد عرضه SSD هایی با حجم 6TB و 8TB از سوی شرکت SanDisk باشید!

Recommended Posts

sh1tvivsw2cru7ec0k37.jpg

گویا تشنگی شرکت SanDisk در بالا بردن ظرفیت درایو های حالت جامد تمامی ندارد. در حالی که به لطف استانداردهایی نظیر M.2 و PCIe ، اندازه فیزیکی SSD ها رو به کم شدن است، شرکت بزرگ SanDisk قصد دارد بزودی و از سال آینده شروع به ساخت و معرفی SSD هایی با ظرفیت 6TB و 8TB کند.

شرکت مذکور برای رسیدن به این هدف والا، می خواهد از NAND های 15 نانومتری شرکت Toshiba استفاده کند. علاوه بر این، آنها ممکن است از جدیدترین نسل NAND ها، مرسوم به 3D V-NAND نیز بهره ببرند. مدیر عامل شرکت SanDisk، آقای Sanjay Mehrotra در این باره گفت: "ما اکنون در حال توسعه نسل بعدی NAND flash های 15 نانومتری با سرعت 12Gb/s و با ظرفیت و کارایی بالاتری هستیم. ما امیدواریم محصولات جدیمان را در ساب 2016 روانه بازار کنیم، همچنی در پایان همان سال نیز میزان درآمد مان را اعلام خواهیم کرد."

شرکت SanDisk در تمامی حرفه های خود، مثل MicroSD ، SSD و غیره، در زمینه ظرفیت آنها پیشرفت های باور نکردنی داشته و در حال حاظر از این شرکت بعنوان Leader یا سرپرست حافظه ساز ها شناخته می شود.

منبع: tweaktown

مترجم: مجتبی حیدرزاده

ویرایش شده توسط Zotac_ MHz
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خسته نباشید خدمت جناب حیدرزاده عزیز 

با این پیشرفتها طی چند سال آینده باید قید هاردهای قدیمی رو بزنیم و سراغ درایوهای جامد یا ssd بریم ، البته اینجا برخی 

موانعی مثل قیمت که مهمترین مانع هست سر راه تشریف دارند .

لینک به دیدگاه

ایشالا این 6 و8 ترابایتی ها بیان تا قیمت ssd های 120 و 256 و 500 با شکست قیمت واقعی روبرو بشه ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی 6 ترا SSD در هنگام ورود به ایران چقدر قیمت میخوره؟ با پراید 95 سر به سر =)) =)) =))

الان من هنگیدم :-? :-?

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

تا وقتی که بخوان وارد بشن قیمت این جوجه ssd های گرون قیمت حتما سرشکن میشن

لینک به دیدگاه

با این ظرفیت فکر کنم قیمت سرسام آوری داشته باشه :wacko:

مرسی بابت تاپیک توپ @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خود همین شرکتها میدونن اگر بخوان با همین قیمتهای معمول قیمت گذاری کنن مطمئنن فروش آنچنانیی نخواهند داشت

پس حتما برای قیمت فکرهایی میکنن

به نظر من از سال دیگه قیمت ssd کاهش چشم گیری خواهد داشت

لینک به دیدگاه

خود همین شرکتها میدونن اگر بخوان با همین قیمتهای معمول قیمت گذاری کنن مطمئنن فروش آنچنانیی نخواهند داشت

پس حتما برای قیمت فکرهایی میکنن

به نظر من از سال دیگه قیمت ssd کاهش چشم گیری خواهد داشت

دقیقا همینطور خواهد بود ... حتی ما شاهد کاهش قیمت ssd ها توی نیمه ی دوم سال میلادی جاری هم هنوز هستیم ...فک کنم طی چند سال آینده دیگه خرید درایو های HDD دیگه صرفه ی خرید و حتی استفاده هم نداشته یاشه چون از معایب HDD ها نسبت به SSD ها میتوان به آسیب پذبری آنها در مقابل ضربه و استهلاک اونا اشاره کرد ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این قطعات معمولا مصارف خاص دارند بدرد من و شما نمی خورند بعد هم قیمت های نجومی روشون میگذارند که فکرشم سخته برامون... بیخود منتظر کاهش قیمت انچنانی نباشید چون قیمت تمام شده ssd باعث میشه کاهش قیمت نداشته باشه، حتی برا سامسونگم خیلی سخته بخواد با قیمت کمتری بده بیرون... من چشمم اب نمی خوره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این قطعات معمولا مصارف خاص دارند بدرد من و شما نمی خورند بعد هم قیمت های نجومی روشون میگذارند که فکرشم سخته برامون... بیخود منتظر کاهش قیمت انچنانی نباشید چون قیمت تمام شده ssd باعث میشه کاهش قیمت نداشته باشه، حتی برا سامسونگم خیلی سخته بخواد با قیمت کمتری بده بیرون... من چشمم اب نمی خوره.

حرفتون تا حدی درسته ولی با بالا رفتن رقابت در حجم های بالا قیمت خود به خود کاهش پیدا می کنه !

کمتر کسی فکر می کرد که بتونه تو سال 2015 یه SSD با حجم 1 ترابایت رو به قیمت 350 دلار بخره ! چون همچین حجمی سالهای گذشته بیش از 1000 دلار قیمت داشت !

سامسونگ با استفاده از فناوری 3D V-NAND  تونست قیمت SSD ها رو تقریبا به نصف کاهش بده ! همینطور امکان افزایش حافظه هم براش فراهم شد ! رقبا هم هر طور بود قیمت ها رو کاهش دادن !

سال گذشته SSD ها با ظرفیت 120 و 128 گیگ در سایتهایی مثل آمازون و NewEgg حدود 90-100 دلار بود ولی امسال حدود 50 دلار هست !

همچنین مدلهای 240 تا 256 گیگابایت به قیمت 80-90 دلار رسیدن. اکثر 480-512ها هم در رنج قیمتی 150-180 دلار قرار می گیرند.

می بینیم که تقریبا سال گذشته تمام این قیمت ها دو برابر یا بیشتر بوده برای این حجم از SSD ها...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حرفتون تا حدی درسته ولی با بالا رفتن رقابت در حجم های بالا قیمت خود به خود کاهش پیدا می کنه !

کمتر کسی فکر می کرد که بتونه تو سال 2015 یه SSD با حجم 1 ترابایت رو به قیمت 350 دلار بخره ! چون همچین حجمی سالهای گذشته بیش از 1000 دلار قیمت داشت !

سامسونگ با استفاده از فناوری 3D V-NAND تونست قیمت SSD ها رو تقریبا به نصف کاهش بده ! همینطور امکان افزایش حافظه هم براش فراهم شد ! رقبا هم هر طور بود قیمت ها رو کاهش دادن !

سال گذشته SSD ها با ظرفیت 120 و 128 گیگ در سایتهایی مثل آمازون و NewEgg حدود 90-100 دلار بود ولی امسال حدود 50 دلار هست !

همچنین مدلهای 240 تا 256 گیگابایت به قیمت 80-90 دلار رسیدن. اکثر 480-512ها هم در رنج قیمتی 150-180 دلار قرار می گیرند.

می بینیم که تقریبا سال گذشته تمام این قیمت ها دو برابر یا بیشتر بوده برای این حجم از SSD ها...

مطمعنا در اینده ssdهای ظرفیت کمتر از 250 حذف میشه و ارزش ساخت اونها از بین میره و این خود بخود باعث کاهش قیمت میشه همونجوری که در هارد دیسک های سخت این حرکت شکل گرفت و هاردهای 80,120,250 از رده خارج شدن و جایگاه قیمتی و مصرفیشون رو به حجم های بالاتر دادند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

با حرفتون مخالفم

همینطور که قبلا حافظه های فلش 256 و 512 تو بازار بود و نهایت 1 گیگ

ولی الان دیگه به این حجم حافظه میخندن

کار نشد نداره

تکنولوژی که به آخر نرسیده

لینک به دیدگاه

آره دیگه ایشون درست میگن حافظه های کمتر حذف میشن و همان قیمت ها واسه حافظه های بیشتر به فروش میرسه فرضا هارد 250 گیگ 400 تومنی میشه 500 گیگ 400 تومنی در هر صورت ما نمی تونیم بخریم حالا این یا اون !  :laughing:

لینک به دیدگاه

اونقدر كه خود سرعت براى من مهمه، حجم آنچنان اهميتى نداره.

يكى بياد قيمت هاى SSD هاي M2 رابط PCIE رو پايين بكشه خيلى مهم تر از اينه كه SSD هاى حجيم SATA‌ توليد بشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اونقدر كه خود سرعت براى من مهمه، حجم آنچنان اهميتى نداره.

يكى بياد قيمت هاى SSD هاي M2 رابط PCIE رو پايين بكشه خيلى مهم تر از اينه كه SSD هاى حجيم SATA‌ توليد بشه.

سرعت همین الان هم واقعا خوبه آرمین جان و کاملا قابل قبول ! یکی بخواد سرعت واقعی سیستمش رو بچشه کافی هست یه SSD بذاره رو سیستم !

از اون بیشتر روی لپتاپ ! اصلا زیر رو میشه لپتاپ با SSD...(به دلیل اینکه سرعت هاردهای لپتاپی به مراتب از هاردهای دکستاپ کمتر هست به علت محدودیت سایز ، مصرف و دما و دور پایین تر و جایگزینی اون با یک SSD یعنی پرواز)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...