رفتن به مطلب

کمک در تنظیم فرکانس رم با مادربرد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوستان من دیروز سیستم جدید خریدم. با این مشخصات.

cpu core i7 5820k

mainbord giga x-99 UD4 2011-3

ram ِِِDDR4 -  4*8= 32 gig gskil 2400

میخوام بدونم کجا باید برم تا ببینم مادربرد چقدر از این 2400 تای رم رو شناخته ؟! خیلی مبتدی هستم تو این چیزا. یکی از دوستام گفت مادر بردها فقط 1300 تا رو تشخیص میدن خودت باید دستی تنظیم کنی ! میشه منو راهنمایی کنید؟ چون کارم رندرینگ هست دوست دارم هزینه ای که کردم به بهترین نتیجه استفاده کنم ! مرسی منتظر کمکتونم. یک عکس از برنامه aida میزارم که تو صفحه ram مشخصات رم رو زده.

ya4ayf7dforgfx2xn7um.jpg

لینک به دیدگاه

الان فرکانس رم شما روی 2133 ست شضده به صورت دیفالت.

شما وقتی سیستم و روشن کردی برو تو بایوس با زدن del.قسمت tweaker اگه اشتباه نکنم(با x99 کار نکردم)

دنبال Dram frequency بگرد.

از اونجا میتونی فرکانس رو بالا ببری.

این فکر کنم راحت ترین روش باشه

لینک به دیدگاه

سلام.سیستم رو که روشن کردی del رو بزن یه قسمت هست به اسم xmp یا همون extreme memory profile از اونجا تغییرش بدید.اگر اشتباه نکرده باشم در قسمت memory هست.اگر جایی نامفهوم بود بگید بیشتر توضیح بدم.

لینک به دیدگاه

سلام.سیستم رو که روشن کردی del رو بزن یه قسمت هست به اسم xmp یا همون extreme memory profile از اونجا تغییرش بدید.اگر اشتباه نکرده باشم در قسمت memory هست.اگر جایی نامفهوم بود بگید بیشتر توضیح بدم.

ایشون همین الان هم در حال استفاده از همون profile هستند مطمئناً که دارند 2400 میزنن، تصویر رو مشاهده کنید.

برای اور کردن باید از قسمت Dram Frequency استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

وقت بخیر

تنظیمات دیفالت برد شما 2400 هست بهتر اینه ک از ستاپ یه عکس بزاری ک دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن

چون برد های جدید امکانات زیادی داره

لینک به دیدگاه

بچه ها دم همتون گرم ، خیلی با محبتید، واقعا توقع نداشتم این همه جواب ! مرسییی من کاری که گفتیدو کردمو ، رفتم تو تنظیمات . یه صفحه فرکانس بود که فکنم رم رو نوشته 2133 و یک صفحه اختصاصی برای رم بود که اونجام زده بود 2133. عکس گرفتم ببینید. حالا بگید چیکار کنم؟ با موس 2133 رو بکشم راست بکنمش 2400 حله؟! اینقدر راحت؟!

اینم عکسا :

men9ksl14xdvzatigph0.jpg

ci73ddwgunrgm9pjihvi.jpg

..........................................

بچه ها من از قسمت memory  تغییر دادم و از 2133 کردمش 2400 .save and exit کردم. الان دوباره aida رو اجرا کردم همون 2133 رو نوشته. اما پایین صفحه توی exterieme memroy profile v2 زده 2400. البته قبل از افزایش به 2400 هم همینو زده بود. الان چی شد؟! صرف اینکه تو بایوس کردم 2400 حل شد داستان؟ و یا نه؟ اینم عکس جدید از aida بعد از افزایش به 2400:

dgtbwwad7dutvwl7eo3y.jpg

ویرایش شده توسط shayan.nick
لینک به دیدگاه

عزیز اگه تو بایوس هستی باید فرکانس رو دستی بدی قبلش باید manual رو فعال کنی؟ xmp ببین manual نداره؟

ولی عجب رمیه .با چه ولتازی چه فرکانسی رو میزنه :wacko: :eek:

لینک به دیدگاه

عزیز اگه تو بایوس هستی باید فرکانس رو دستی بدی قبلش باید manual رو فعال کنی؟ xmp ببین manual نداره؟

ولی عجب رمیه .با چه ولتازی چه فرکانسی رو میزنه :wacko: :eek:

سلام دوست عزیز . همین که اون ماسماسکو میکشی راست میره رو منوال فکنم ! عکسو ببین. فکنم همینه دیگه!

لینک به دیدگاه

ببین تو همون تنظیمات , فرکانس با تایمیگ پیش فرض نداره.xmp رو نگا کردی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

پیام خصوصی دارید :D

لینک به دیدگاه

بچه ها دم همتون گرم ، خیلی با محبتید، واقعا توقع نداشتم این همه جواب ! مرسییی من کاری که گفتیدو کردمو ، رفتم تو تنظیمات . یه صفحه فرکانس بود که فکنم رم رو نوشته 2133 و یک صفحه اختصاصی برای رم بود که اونجام زده بود 2133. عکس گرفتم ببینید. حالا بگید چیکار کنم؟ با موس 2133 رو بکشم راست بکنمش 2400 حله؟! اینقدر راحت؟!

اینم عکسا :

men9ksl14xdvzatigph0.jpg

ci73ddwgunrgm9pjihvi.jpg

..........................................

بچه ها من از قسمت memory تغییر دادم و از 2133 کردمش 2400 .save and exit کردم. الان دوباره aida رو اجرا کردم همون 2133 رو نوشته. اما پایین صفحه توی exterieme memroy profile v2 زده 2400. البته قبل از افزایش به 2400 هم همینو زده بود. الان چی شد؟! صرف اینکه تو بایوس کردم 2400 حل شد داستان؟ و یا نه؟ اینم عکس جدید از aida بعد از افزایش به 2400:

dgtbwwad7dutvwl7eo3y.jpg

xmp از سربرگ memory روشن كنيد اگه نكرديد (اولين گزينه هستش)

توي تصاوير خاموشه!

ویرایش شده توسط AmirZ
لینک به دیدگاه

مرسی از تمامی دوستان خوب بابت راهنمایشاون. با کمک شما و دوست عزیز فرجام مشکل حل شد . با  cpu z هم تست کردم روی 2400 هست مرسی از همتون.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...