رفتن به مطلب

روش نصب کولر macho hr-02 روی سوکت 1150 ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

برای نصب کولر macho hr-02 روی سوکت 1150 مادربرد گیگا h97-d3h باید backplate cap روی backplate بذارم یا لازم نیست؟

در دفترچه راهنمای کولر برای نصب این کولر روی سوکت 1150 چیزی ننوشته فقط برای سوکتهای 775/1155/1156/1366 در مرحله سوم نصب نوشته:

:step3: 775BackPlate Cap note
when installing on a 775 platform, please first insert the Back Plate Cap into the opening on the Back plate, make sure you have the Cap facing downwards. Only for 775

کلاهک بک پلیت رو با فلش قرمز مشخص کردم. این کلاهک برای نصب این کولر روی سوکت 1150 باید گذاشته بشه یا نه؟

post-15945-0-03422200-1438493732_thumb.gif

با تشکر

ویرایش شده توسط s414m
لینک به دیدگاه

سلام بله 1155 و 1150 مثل هم بسته میشه.

من خودم دارم استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

خب برای 1155 مرحله سوم نصب اینو نوشته

step3: 775BackPlate Cap note
when installing on a 775 platform, please first insert the Back Plate Cap into the opening on the Back plate, make sure you have the Cap facing downwards. Only for 775

الان باید برای نصب کولر macho hr-02 روی سوکت 1150 مادربرد گیگا h97-d3h باید backplate cap روی backplate بذارم یا لازم نیست؟

در پست اول لینک آدرس راهنمای نصب pdf رو گذاشتم.

لینک به دیدگاه

شما نگا به مین نکن اینا بر اساس سوکت طراحی میشن

من الان رو ماکسیموس رنجر زد97 1150  بستم هیچ مشکلی هم نداره.

اینجا هم نوشته بک پلیت فقط 775 بسته شود.شما میتونی ببندی میتونی نبندی هیچ اشکالی نداره.

لینک به دیدگاه

الان باید برای نصب کولر macho hr-02 روی سوکت 1150 مادربرد گیگا h97-d3h باید backplate cap روی backplate بذارم یا لازم نیست؟

سلام دوست عزیز

نیاز نیست بزاری. اون Cap برای سوکت 775 هست.

لینک به دیدگاه

خب اگر نوشته نبندید خب لازم نیست البته همین فن الان رو سی پی یو من با همون بک پلیت بسته شده و مشکلی هم نداره البته من اصلا دفترچه رو نخوندم

لینک به دیدگاه

ببینید دوستان  منظورم بک پلیت نیست منظورم کلاهکی که روی شکاف وسط بک پلیت قرار میگیره رو میگم.

اینم راهنمای نصبش

www.thermalright.com/installation/HR-02%20Macho%20Rev%20A/Macho%20RevA_Myler.pdf

مرسی

ویرایش شده توسط s414m
لینک به دیدگاه

متوجه هستم اون قطعه پلاستیکی که اون وسط قرار می گیره الان هم دوباره نگاه کردم مال من با این که 1150 هست اون رو نصب کردم

لینک به دیدگاه

برای سوکت 1150 کلاهک (CAP) باید روی شکاف وسط بک پلیت قرار بگیره و بعد بک پلیت زیر سوکت cpu مادربرد نصب بشه  یا اینکه  برای سوکت 1150 بک پلیت بدون گذاشتن کلاهک (CAP) زیر سوکت cpu مادربرد نصب میشه؟

http://www.thermalright.com/installation/HR-02%20Macho%20Rev%20A/Macho%20RevA_Myler.pdf

لینک به دیدگاه

متوجه هستم اون قطعه پلاستیکی که اون وسط قرار می گیره الان هم دوباره نگاه کردم مال من با این که 1150 هست اون رو نصب کردم

خب اگه لازم نباشه این کلاهک گذاشته بشه  اگه گذاشته بشه به مرور زمان باعث خم شدن مادربرد نمیشه ؟

لینک به دیدگاه

خب اگه لازم نباشه این کلاهک گذاشته بشه  اگه گذاشته بشه به مرور زمان باعث خم شدن مادربرد نمیشه ؟

اون کلاهک کوچک همان‌طور که گفته شد برای اینتل ۷۷۵ هست و برای دیگر موارد کاربرد نداره. چه اصراری داری ازش استفاده کنی؟

لینک به دیدگاه

از تمام بسته کوچک خمیر سلیکونی که داخل جعبه این کولر هست باید استفاده کنم یا فقط به اندازه یه نخود وسط cpu بزنم؟

لینک به دیدگاه

اون کلاهک کوچک همان‌طور که گفته شد برای اینتل ۷۷۵ هست و برای دیگر موارد کاربرد نداره. چه اصراری داری ازش استفاده کنی؟

نه دیگه از این کلاهک استفاده نمیکنم

از تمام بسته کوچک خمیر سلیکونی که داخل جعبه این کولر هست باید استفاده کنم یا فقط به اندازه یه نخود وسط cpu بزنم؟

لینک به دیدگاه

نه دیگه از این کلاهک استفاده نمیکنم

اصطلاحا به اندازه ی یک عدس کوچیک باید استفاده کنی، وسط سطح پردازنده و بعد کولر رو به آرامی روش می گذاری و محکمش می کنی. بقیه ش رو توی بسته ی کیپ نگه دار برای وقت مبادا. مثلا برای چیپ گرافیک یا دیگر پردازنده هایی که خمیر مناسب ندارند. ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

اصطلاحا به اندازه ی یک عدس کوچیک باید استفاده کنی، وسط سطح پردازنده و بعد کولر رو به آرامی روش می گذاری و محکمش می کنی. بقیه ش رو توی بسته ی کیپ نگه دار برای وقت مبادا. مثلا برای چیپ گرافیک یا دیگر پردازنده هایی که خمیر مناسب ندارند.

خیلی ممنون

کدوم روش بهتره؟

اول کولر روی مین نصب کنم و بعد  مین رو به سینی کیس پیچ کنم

یا

اول مین به سینی کیس وصل کنم (که الان وصله) و بعد کولر داخل کیس روی مین نصب کنم؟

کیس هم گرین مگنوم2 هست. راستی به در کیس که گیرنمیکنه؟ چون درش شفاف هم نیست دیده نمیشه

با تشکر

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون

کدوم روش بهتره؟

اول کولر روی مین نصب کنم و بعد مین رو به سینی کیس پیچ کنم

یا

اول مین به سینی کیس وصل کنم (که الان وصله) و بعد کولر داخل کیس روی مین نصب کنم؟

کیس هم گرین مگنوم2 هست. راستی به در کیس که گیرنمیکنه؟ چون درش شفاف هم نیست دیده نمیشه

با تشکر

خواهش

پشت سینی مادربرد شکاف مخصوص بستن کولر داره، بنابراین بهتره اول مادربورد رو پیچ کنی. یک پیچ گوشتی بلند نیاز داری برای بستن کولر روی پایه، همین الان حواست باشه.به ترتیب

پلیت مشکی پشت مادبورد رو ببند.

پلیت روی مادربورد رو ببند.

خمیر رو وسط پردازنده بریز.

کولر رو به آرامی روی پردازنده بگذار و با پیچ گوشتی بلند پیچش کن.

کولر با در کیس برخورد نداره، مگر این که روی در فن داشته باشه. حدود ده سانتیمتر بین کولر و در فاصله هست.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

خواهش

پشت سینی مادربرد شکاف مخصوص بستن کولر داره، بنابراین بهتره اول مادربورد رو پیچ کنی. یک پیچ گوشتی بلند نیاز داری برای بستن کولر روی پایه، همین الان حواست باشه.به ترتیب

کولر با در کیس برخورد نداره، مگر این که روی در فن داشته باشه. حدود ده سانتیمتر بین کولر و در فاصله هست.

ارتفاع کولر حدود 17 سانتی متر هست و عرض کیس ایشون 20 سانتی متر که 2 سانتی متر در پشت سینی برای کابل ها گذاشته شده و حداکثر 18 سانتی متر در جلو می مونه و با توجه به این که ارتفاع 17 سانتی کولر از روی سطح پردازنده محاسبه شده به احتمال زیاد کولر جا نمی شه تو کیس یا اگرم جا بشه خیلی لب به لب می شه و اصلا فاصله ای نمی مونه هر چند که به احتمال زیاد اصلا جا نمی شه و به درب گیر می کنه

لینک به دیدگاه

خواهش

کولر با در کیس برخورد نداره، مگر این که روی در فن داشته باشه. حدود ده سانتیمتر بین کولر و در فاصله هست

از راهنمایی کامل شما خیلی ممنونم

لینک به دیدگاه

ارتفاع کولر حدود 17 سانتی متر هست و عرض کیس ایشون 20 سانتی متر که 2 سانتی متر در پشت سینی برای کابل ها گذاشته شده و حداکثر 18 سانتی متر در جلو می مونه و با توجه به این که ارتفاع 17 سانتی کولر از روی سطح پردازنده محاسبه شده به احتمال زیاد کولر جا نمی شه تو کیس یا اگرم جا بشه خیلی لب به لب می شه و اصلا فاصله ای نمی مونه هر چند که به احتمال زیاد اصلا جا نمی شه و به درب گیر می کنه

تو سایت گرین فکر کنم دیدم که نوشته بود کیس مگنوم 2 تا ارتفاع 17 سانت کولر ساپورت میکنه ولی اگر اشتباه نوشته هنوز جعبه کولر رو باز نکردم شاید بتونم عوضش کنم

لینک به دیدگاه

بله درسته نوشته تا 17 سانتی متر و ارتفاع کولر شما هم 16.8 سانتی متر هست روی کاغذ و طبق اعداد باید جا بشه ولی من یکم بعید می دونم

شما اگر مادربرد رو پیچ کردی از روی سطح مادربرد تا در کیس رو یه اندازه بزن

ویرایش شده توسط hamidfa
لینک به دیدگاه

من کیس گرین اربیت دم دستم بود که اندازه هاش با مگنوم 2 یکیه الان اندازه گرفتم جا نمی شه

فکر کنم مجبور بشی true spirit بگیری

لینک به دیدگاه

اندازه کولر ماچو نوشته 152x136x163 mm یعنی ارتفاع کولر اگه درست نوشته باشه 16.3 سانتیمتر هست

ویرایش شده توسط s414m
لینک به دیدگاه

اندازه کولر ماچو نوشته 152x136x163 mm یعنی ارتفاع کولر اگه درست نوشته باشه 16.3 سانتیمتر هست

http://www.green-case.com/products/fan/fan.php?model=hr2_macho

نوشته 16.5

http://www.green-case.com/products/fan/fan.php?model=MachoBlack

نوشته 16.8

شما روی جعبه رو خوندید درسته ؟

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون

بله من رو جعبه رو خوندم که یه طرفش نوشته macho rev A و یه طرفشم برچسب خورده که روی برچسب نوشته cpu cooler macho hr-02 و رنگ جعبه سبز و مشکی هست.

روی جعبه خودش نوشته L152xW136xH163 MM ظاهرا چند مدل داره! یا روی جعبه اشتباه نوشته؟!

حالا کدومش درسته؟

ویرایش شده توسط s414m
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...