رفتن به مطلب

چگونه قطعاتمان را با حداکثر قیمت و در حداقل زمان در بازارچه اینترنتی به فروش برسانیم

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

راستش یه مدتی هست که در حال بررسی این موضوع هستم و سعی دارم کمی از تجربیاتم رو منتقل کنم امیدوارم که مفید واقع بشه.  @};-

یه مقدمه بگم : :D

افراد زیادی هستند که ترجیح میدن قطعه شون رو تو زنبیل بذارن و راهی بازار بشن :)

با مراجعه به فروشگاه های خرید و فروش قطعات و پس از قیمت گذاری فروشندگان متوجه این مسئله می شوید که پولی که به جیب شما می رود حداقل 30 درصد کمتر از قیمت است که برای آن پرداخته اید و بسته به شرایط مبلغ پرداختی به نصف هم خواهد رسید. :(

خیلی از کاربران این شرایط رو نمی پذیرن و دوست دارن که کالای دست دوم خودشون رو خیلی سریع و به بهترین قیمت بفروشن.با یه سرچ کوچیک میشه فهمید که سایتهای زیادی وجود دارن که میشه قطعات دست دوم رو برای فروش در اون آگهی کرد.(مثل همین لیون خودمون)

خوب به نظرتون در فروش اینترنتی قطعات باید چی کار کنیم که بتونیم قطعه رو خیلی زود و به مبلغ دلخواه آب کنیم !؟ :-?  اگر دلتون میخواد فروش موفقی داشته باشید تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

اول » انتخاب سایت مناسب

از نظر من انتخاب سایت(سایت های) مناسب اولین گام هست.

فاکتور های انتخاب سایت:

1-تناسب سایت با کالا: مثلا سایتی که بیشتر تو زمینه موبایل فعالیت می کنه و ما کارت گرافیک رو در انجمن قطعات به فروش بذاریم.درسته که شاید بخش ها مربوط و مورد نظر ما رو داشته باشه ولی مسلما در چنین سایتی فروش ما طولانی خواهد شد.

2-قوانین: انتخاب سایت با حداقل قوانین و یا محدود کننده(سخت گیرانه)؛ مثلا بعضی از سایت ها هستند که به کاربر اجازه نمیدن کالاش رو در سایت های دیگه آگهی کنه.

3- میزان بازدید کنندها و سابقه اعضا: این سایت چقدر بازدید کننده داره؟! خرید و فروش در این سایت با چه میزان موفقیت همراه بوده ؟

دوم » رعایت و احترام به قوانین

با انتخاب سایت، عمل به قوانین ضروری است. احترام به قوانین؛ احترام به اعضا و مدیریت اون سایت هست و حتی میتونه به نفع خود فروشنده باشه و جلب اعتماد رو هم به دنبال داره. پس میشه گفت احترام به خودمون هست.

عدم رعایت قوانین معمولا حذف تاپیک مربوطه و کند شدن روند فروش رو به همراه داره.

1-به قوانین سایت پایبند باشید.

2-از وضع قوانین من درآوردی که موجب سخت شدن شرایط معامله میشه بپرهیزید.

سوم » ایجاد تاپیک

1-ایجاد در جای مناسب: دقت کنیم که تاپیک را در قسمت مربوطه ایجاد کنیم.

2-انتخاب عنوان مناسب: عنوانی کوتاه ولی در برگیرنده کلیدواژه ها و یا حتی مدل کالا

3-استفاده از فونت و زبان مناسب: استفاده از فونتهای خیلی ریز و درشت و یا رنگ نامناسب و یا تایپ فینگلیش معمولا مخالف قوانین هست و ضمن بر هم زدن نظم تاپیک؛ تحریک و ایجاد اسپم رو به دنبال خواهد داشت.

4-قرار دادن عکس: گذاشتن عکس با کیفیت از تمامی قطعات بهمراه نام کاربری ضمن رعایت قوانین به خریدار این اطمینان رو میده که حداقل؛ کالایی با مشخصات یاد شده وجود خارجی داره و آماده فروش هست. اندازه عکس ها مناسب نمایش در فروم و دارای کیفیت قابل قبول  در زاویه ای مناسب که موجب سنگینی صفحات هم نباشه.

5- مشخص کردن وضعیت کالاها: ضمن روشن کردن شرایط و جلوگیری از ایجاد ابهام از دادن توضیحات غیر ضروری که موجب طولانی شدن میشه باید پرهیز بشه. میزان و شرایط کارکرد،وجود نقص های احتمالی، تعمیر، گارانتی، جعبه  و لوازم به روشنی بیان کنید.

6-توضیحات ضروری: شامل محل سکونت و شیوه ارسال، مسولیت مرسوله تا مقصد، هزینه ارسال، مهلت تست و ...

چهارم » قیمت گذاری و فروش

انواع فروش:

-مزاییده: بیشترین انگیزش و هیجان در فروش به صورت مزاییده ای با زمان محدود هست.قیمت پایه مناسب و گام افزایشی منطقی میتونه قطعه رو به قیمتی حتی فراتر از تصور به فروش برسونه.

-فروش با قیمت ثابت: در مقایسه با مزاییده انگیزش کمتری ایجاد می کنه ولی میتونه خریدارن رو از حداقل قیمت مطلوب فروشنده آگاه کنه.

-پیشنهاد قیمت با خریدارن: بدترین نوع فروش هست و معمولا به گیر میخوره  :D  چون کشش خریدار به حداقل قیمت ممکن و فروشنده به حداکثر، با اعلام یه قیمت که باب میل فروشنده نباشه نظم تاپیک به هم میخوره.

فاکتور های موثر:

1-تعیین قیمت: همیشه باید قیمت رو با توجه به قیمت آکبند قطعه و یا قطعات جایگزین در نظر داشت. 

2-توجیه پذیری قیمت: قیمت قطعه نباید نزدیک به قیمت نو باشه. قیمتی منطقی و توجیه پذیر که نظر خریدار رو جلب کنه.(انگیزش خریداران) همیشه موقع قیمت گذاری خودمون رو جای خریدار بذاریم که اگر خودم جای خریدار بودم حاضر بودم به این قیمت بخرم یا خیر !؟

3-مدت زمان فروش: خیلی از کاربرها براشون مهم هست که وقتی یه قطعه ای رو طلب می کنن خیلی سریع جواب مثبت از سوی فروشنده بگیرن. پس معمولا مدت رو طوری محدود کنید که حوصله همه سر نره و مشتریاتون از دست برن.

4-تخفیف و هدیه در صورت خرید کلی: سعی کنید حلاوت معامله رو برای کسی که دوست داره یکجا خرید کنه بالا ببرید حتی اگر کمی از قیمتی که مد نظرتون هست پایین بیاید. چون دیگه معلوم نیست که همه قطعات بصورت یکجا خریدار داشته باشه و فرآیند فروش تک تک قطعات معمولا طولانی تر میشه.

5-در نظر داشتن شرایط بازار: بعضی وقتا کشش بازار به صورتی هست که یکسری قطعات خریدار ندارند. مثلا رم تو بازار زیاد هست و قیمت اون هم در حداقل ممکن(مثل الان) در این شرایط وقت و انرژینتون برای فروش یک مورد خاص نذارید(در صورتی که به پولش نیاز مبرم ندارید). درعوض تمرکز رو بر فروش سایر قطعات بالا ببرید.

پنجم » مدیریت فروش و روابط

1-همراهی با خریدارن: نباید بعد از ایجاد تاپیک فروش اون رو رها کرد و حداقل هر چند ساعت یکبار به اون سر زد. پیگری دائم موجب تسریع در روند فروش خواهد بود.

2-پاسخ دادن به سوالات و ابهامات خریدارن: پاسخگویی با حوصله و مودبانه و با لحن نرم و محترمانه(این قسمت خیلی مهم هست و معمولا نظر خریدار رو همینجا میشه جلب کرد)

3-بالا بردن به موقع تاپیک: موجب دیده شدن تاپیک در زمانهای مختلف میشه. شاید تعدادی کاربر باشن که در زمان ایجاد تاپیک آنلاین نبودن و به کالای شما نیاز دارن. پس تا جایی که قوانین اجازه میده تاپیک رو آپ کنید.

4-جلب اعتماد: مثلا نباید با نوشتن جملات کودکانه و یا جواب به اسپمر ها موجب صلب اعتماد سایرین شویم. معمولا رعایت قوانین از اتفاقات ناخواسته جلوگیری می کنه و رعایت نکات اول و دوم همین بند اعتماد خریداران را به حد کافی جلب خواهد کرد.

5-ایجاد روابط دوستانه و داشتن صداقت در معاملات: ایجاد روابط دوستانه باب معاملات بعدی با اشخاص را باز خواهد کرد.همچنبن رعایت صداقت در تمامی مراحل موجب شیرین شدن معامله به کام طرفین خواهد بود. معامله برد-برد برای هردوطرف

6-تصمیم گیری و صبر: در معاملات صبور باشید و با عجله تصمیم گیری نکنید.

ششم » نحوه توافق و پایان معامله

در پایان مرحله فروش توافق با شخص مقابل وجود داره.

1-شناخت: تشخیص اینکه طرف مقابل واقعا خریدار هست یا خیر. معمولا کسی که خریدار باشه سریعا پیام خصوصی میده. با چندتا سوال کامل میشه مزه دهن طرف رو فهمید. ضمن اینکه تشخیص دلال و اندیوزر از یکدیگر هم در همین مرحله ممکن میشه.

2-عدم توافق در پیام خصوصی: حتی المقدور سعی بشه همه چیز در تاپیک شفاف گفته بشه! این باعث میشه بقیه خریدار ها هم در جریان روند فروش باشن و در صورت عدم توافق فروش با یک فرد مشخص سایر خریداران در اصطلاح فکر نکنن که قصد زیرآبی رفتن و پیچوندن اونها رو داشتید. ضمن اینکه اگر مشکلی هم پیش بیاد پیگیری از داخل تاپیک تا ارجاع به پیام خصوصی راحت تر هست.

3-هماهنگی در پخ در صورت نهایی شدن فروش: با رد و بدل کردن کمی از اطلاعات مثل شماره همراه و آدرس کامل، شماره کارت واریز و ... هماهنگی های نهایی فروش انجام شود.

4-پیگری مرسوله: بعد از انجام توافق نوبت فروشنده است که در جهت جلوگیری از آسیب احتمالی در ارسال، کالا رو خوب بسته بندی کنه و یا به دفتر پستی مراجعه کنه که این کار رو بخوبی انجام میده. دادن شماره رهگیری یا بارنامه و پیگری سلامت مرسوله پس از رسیدن به دست خریدار زمینه ساز معاملات بعدی با همان شخص خواهد بود.

5-ثبت بازخورد: در صورتی که قطعه مورد نظر به خریدار رسید و رضایت کامل داشت میتونید از ایشون تقاضا کنید که براتون بازخورد(ریت مثبت بازارچه) ثبت کنه.

با انجام این 6 گام و در صورت رعایت یکسری نکات ساده میشه با کمترین سختی و بیشترین سرعت قطعات رو با قیمت مطلوبی فروخت.

منتظر نظرات  شما هستم.

ارادتمند معین.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تقریبا تمامی مطالبی که قبلا یادداشت کرده بودم و یا تو ذهنم بود رو وارد کردم.

سعی کردم به زبان عامیانه مطرح کنم تا مطالعه اش خسته کننده نشه.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

سپاس معین جان برای مطلب سودمندت

پیشنهاد می کنم فروشنده هزینه ی فرستادن رو با توجه به روشهای مختلف و مبدا کالا و مقصدهای احتمالی ارزیابی کنه و نکات لازم رو در پست اول بنویسه. نکته ای که برای خریدار مهمه محل زندگی فروشنده است یا مبدا کالا که برخی از دوستان ذکر نمی کنن و در صورتی که در نمایه هم محل زندگی شخص نیامده باشه سبب سردرگمی و بی اعتمادی مخاطب می شه.

برای عکس گرفتن بهتره از فضای داخلی پرهیز بشه مگر این که پنجره به عنوان منبع روشنایی در دسترس باشه. استفاده از فلشهای کوچک روی دوربین یا موبایل رو در جاهای تاریک پیشنهاد نمی کنم چون روشنایی تصویر رو زیاد می کنه بدون این که کمکی به دیده شدن جزئیات بکنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سپاس معین جان برای مطلب سودمندت

پیشنهاد می کنم فروشنده هزینه ی فرستادن رو با توجه به روشهای مختلف و مبدا کالا و مقصدهای احتمالی ارزیابی کنه و نکات لازم رو در پست اول بنویسه. نکته ای که برای خریدار مهمه محل زندگی فروشنده است یا مبدا کالا که برخی از دوستان ذکر نمی کنن و در صورتی که در نمایه هم محل زندگی شخص نیامده باشه سبب سردرگمی و بی اعتمادی مخاطب می شه.

برای عکس گرفتن بهتره از فضای داخلی پرهیز بشه مگر این که پنجره به عنوان منبع روشنایی در دسترس باشه. استفاده از فلشهای کوچک روی دوربین یا موبایل رو در جاهای تاریک پیشنهاد نمی کنم چون روشنایی تصویر رو زیاد می کنه بدون این که کمکی به دیده شدن جزئیات بکنه.

درود

بله حتما. و هست تو مطالب / من نکات رو قبلتر نوشتم و دارم سعی می کنم کم کم وارد کنم و این نکته ای هم که شما اشاره کردید داخلش هست. @};-

عکاسی مناسب هم واقعا تاثیر گذار هست. خیلی از کاربرها نمیدونن با همین اسمارت فون ساده ای که الان دیگه تقریبا تمامی کاربرها دارن میتونن تو چند ثانیه عکسی بگیرن که باعث انگیزش بیشتر بشه ... اکثر کاربرها عکس رو فقط وسیله رفع تکلیف می بینن که میشه به عنوان یک ابزار انگیزشی استفاده کرد.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

ول کن اقا کي به اين چيزا اهميت ميده. اکثرا دنبال پاين بودن قيمتن. والا من که پول لازميمو به کسي بده کاريم کسي نمياد بخره :D

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ول کن اقا کي به اين چيزا اهميت ميده. اکثرا دنبال پاين بودن قيمتن. والا من که پول لازميمو به کسي بده کاريم کسي نمياد بخره :D

باور کنید با رعایت این نکات که انجامشون چیز خاص و مضاعفی نمیخواد(در اصل همون راه رو طی می کنید ولی از مسیر هموارتر) هم قطعاتتون با سرعت و قیمت بیشتری به فروش میره و هم مشکلات معاملات به حداقل میرسه.

لینک به دیدگاه

بسیار کامل و کابردی.متاسفانه یک چیزی که من زیاد دیدم و کاریش هم نمیشه کرد کابرانی هستن که امتیاز بالا دارن، از این امتیاز بالاشون و اعتماد کاربران دیگه که به این امتیازات میکنند بعضی اوقات سو استفاده میکنن و وقتی تایپکی برای اقامه دعوا ایجاد میشه اکثر دوستان رو همین امتیاز بالا حق رو به اون کاربر امتیاز بالا داره میدن.

ویرایش شده توسط gigabytes
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیار کامل و کابردی.متاسفانه یک چیزی که من زیاد دیدم و کاریش هم نمیشه کرد کابرانی هستن که امتیاز بالا دارن، از این امتیاز بالاشون و اعتماد کاربران دیگه که به این امتیازات میکنند بعضی اوقات سو استفاده میکنن و وقتی تایپکی برای اقامه دعوا ایجاد میشه اکثر دوستان رو همین امتیاز بالا حق رو به اون کاربر امتیاز بالا داره میدن.

سلام

البته این یوزر هم معتبر بودن ... 31 امتیاز مثبت بازارچه

vampirekain

اما ظاهرا" به دلیل کوتاهی در معامله یا نقض قوانین فروش بن شدند... و کسی هم حق رو بهشون نداد..

کاربر vampirekain  به دلیل نقض قوانین خرید و فروش انجمن لیون،عدم توجه به اخطار قبلی و استفاده از کلمات خلاف نزاکت در نوشتارشون نسبت به ناظر فروم،عدم ارائه توضیح موجه برای دادن امتیاز منفی به کاربری که شکایت داشتند برای همیشه از دسترسی به فروم لیون محروم شدند

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و تشکر

بشخصه یکی از بزرگترین ایراد های فروش رو قیمت گذاری نا معقول میدونم

وقتی شخصی یه محصول برای فروش میزاره اما تاپیک تا چند صفحه پیش میره کسی هیچ پیشنهادی نمیده باید خودش متوجه بشه که یه جای کار ایراد داره

مورد هست تاپیک از 10 صفحه فقط با UP صرفاً بخاطر 10 تومن قیمت بالاتر گذشته، دریغ از از یک پیشنهاد

لینک به دیدگاه

درود و تشکر

بشخصه یکی از بزرگترین ایراد های فروش رو قیمت گذاری نا معقول میدونم

وقتی شخصی یه محصول برای فروش میزاره اما تاپیک تا چند صفحه پیش میره کسی هیچ پیشنهادی نمیده باید خودش متوجه بشه که یه جای کار ایراد داره

مورد هست تاپیک از 10 صفحه فقط با UP صرفاً بخاطر 10 تومن قیمت بالاتر گذشته، دریغ از از یک پیشنهاد

دقیقا

در بعضی موارد از اکبند هم قیمت رو بیشتر میذارن!!!!

برای مثال

780 ti

1500

760 4 gig

850!!!!!!!(770 میشه با این قیمت خرید یا 960... تازه کمتر هم در میاد اکبند هم هست)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همه شما در ایران واژه « آکبند » را حتما شنیده اید.
آیا هیچوقت فکر کردید که این واژه از کجا آمده و به چه معنی میباشد؟

آیا میدانستید واژه "آکبند" نه واژه ای لاتین است و نه پارسی؟!
آیا می دانید این واژه از طرف چه کسانی و چطور وارد زبان پارسی شده؟

جریان از این قراره:
قدیما که بندر آبادان مهمترین بندر ایران بود و تمام کشتی های تجاری (که اکثرا از کشور انگلستان وارد ایران می شدند) در انجا بارشون رو تخلیه میکردند یا بار میزدند،
روی برخی از اجناس که خیلی مرغوب بودند
یک نوار کشیده بودن و روش چیزی شبیه این نوشته شده بود:
 UK BAND

United Kingdom Band

به معنی بسته بندی شده در انگلستان

ولی کارگرهای عزیز آنزمان این متن رو به اشتباه آکبند می خواندند و همین طور شد که این تلفظ در تمام ایران منتشر شد و همه به جنسی که بسته بندی شده و ظاهرا نو میباشد، می گویند آکبند...

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

خیلی مطلب مفیدی بود

ویرایش شده توسط M1V
لینک به دیدگاه

معین جان

مطلب بسیار خوبی نوشتی

امیدوارم دوستان و کاربران ازش استفاده ی لازم رو ببرند. @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

همه شما در ایران واژه « آکبند » را حتما شنیده اید.

آیا هیچوقت فکر کردید که این واژه از کجا آمده و به چه معنی میباشد؟

آیا میدانستید واژه "آکبند" نه واژه ای لاتین است و نه پارسی؟!

آیا می دانید این واژه از طرف چه کسانی و چطور وارد زبان پارسی شده؟

جریان از این قراره:

قدیما که بندر آبادان مهمترین بندر ایران بود و تمام کشتی های تجاری (که اکثرا از کشور انگلستان وارد ایران می شدند) در انجا بارشون رو تخلیه میکردند یا بار میزدند،

روی برخی از اجناس که خیلی مرغوب بودند

یک نوار کشیده بودن و روش چیزی شبیه این نوشته شده بود:

UK BAND

United Kingdom Band

به معنی بسته بندی شده در انگلستان

ولی کارگرهای عزیز آنزمان این متن رو به اشتباه آکبند می خواندند و همین طور شد که این تلفظ در تمام ایران منتشر شد و همه به جنسی که بسته بندی شده و ظاهرا نو میباشد، می گویند آکبند...

خبات جان واقعا از این مطلبت لذت بردم  @};-

امتیاز+ جوابگو نیست، باید ماچت کرد :D  =))

لینک به دیدگاه

:clapping: آقا معین دستت درد نکنه خیلی مفید بود

آقای کریمی قضیه آکبندو نمیدونستم خیلی جالب بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی مطلب مفیدی بود

معین جان

مطلب بسیار خوبی نوشتی

امیدوارم دوستان و کاربران ازش استفاده ی لازم رو ببرند. @};- @};- @};- @};-

:clapping: آقا معین دستت درد نکنه خیلی مفید بود

آقای کریمی قضیه آکبندو نمیدونستم خیلی جالب بود

ممنون از لطف تمامی دوستان.  @};-

امیدوارم در عمل مفید واقع بشه ...

لینک به دیدگاه

حقیقتا برای خود من شخصا که تجربم تو معامله اینترنتی پایینه خیلی خیلی مفید بود یسری نکاتش. سعی میکنم اگه خواستم تاپیک فروش بزنم حتما بهشون توجه کنم.

خبات اشاره کرد که یه دلیل مهم عدم موفقیت معامله قیمتگذاری نامناسبه که قطعا میتونه باشه اما من انصافا چندبار شده تاپیک با قیمتهای خیلی خوب زدم اما باز استقبالی نشده بنظرم عدم اعتماد کاربرها به فروشنده کم تجربه و کم امتیازی مثل من دلیل اصلیشه.آیا بنظر شما اینطور نیست ؟ میخواستم ببینم بهترین راه اعتماد سازی در نظر مشتری دقیقا چیه من خیلی از این موارد رو بعضا شده رعایت کرده باشم اما باز احساس کردم عدم اعتماد واعتباره که داره مانع استقبال میشه ممنون میشم یکم بیشتر راهنمایی کنید در این رابطه

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

سلام

البته این یوزر هم معتبر بودن ... 31 امتیاز مثبت بازارچه

vampirekain

اما ظاهرا" به دلیل کوتاهی در معامله یا نقض قوانین فروش بن شدند... و کسی هم حق رو بهشون نداد..

کاربر vampirekain  به دلیل نقض قوانین خرید و فروش انجمن لیون،عدم توجه به اخطار قبلی و استفاده از کلمات خلاف نزاکت در نوشتارشون نسبت به ناظر فروم،عدم ارائه توضیح موجه برای دادن امتیاز منفی به کاربری که شکایت داشتند برای همیشه از دسترسی به فروم لیون محروم شدند

امتیاز ۳۰،۴۰،۵۰ که امتیاز بالا نیست منظورم کاربران داری امتیاز بالای ۱۵۰،۲۰۰ هست و منظورم این فروم نیست فروم همسایهpt.
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حقیقتا برای خود من شخصا که تجربم تو معامله اینترنتی پایینه خیلی خیلی مفید بود یسری نکاتش. سعی میکنم اگه خواستم تاپیک فروش بزنم حتما بهشون توجه کنم.

خبات اشاره کرد که یه دلیل مهم عدم موفقیت معامله قیمتگذاری نامناسبه که قطعا میتونه باشه اما من انصافا چندبار شده تاپیک با قیمتهای خیلی خوب زدم اما باز استقبالی نشده بنظرم عدم اعتماد کاربرها به فروشنده کم تجربه و کم امتیازی مثل من دلیل اصلیشه.آیا بنظر شما اینطور نیست ؟ میخواستم ببینم بهترین راه اعتماد سازی در نظر مشتری دقیقا چیه من خیلی از این موارد رو بعضا شده رعایت کرده باشم اما باز احساس کردم عدم اعتماد واعتباره که داره مانع استقبال میشه ممنون میشم یکم بیشتر راهنمایی کنید در این رابطه

بله دلیل اصلیش همین هست

استفاده از سیستم و یا سایتهای واسطه

یا استفاده از دوستان باتجربه برای واسطه گری

مثلا من خودم از دوستان کم سابقه و یا حتی کم تجربه وسیله به صورت مستقیم نمیخرم حتی اگر قیمتش پایین باشه فقط از طریق واسطه معتبر این معامله ها رو انجام میدم

لینک به دیدگاه

پس میشه گفت برا امثال من مادامیکه اعتبارمون به حد قابل اعتماد نرسیده استفاده از سیستم واسط یا شخص معتبر ضروریه درسته؟ آیا امکان این هست که به جای سیستم واسط مثلا یه شخص با اعتبار بالاتر رو واسط و ضامن خودمون قرار بدیم؟شما گفتید میشه اما من شخصا ندیدم خودم چجوری باید هماهنگ کرد با طرف شرایط خاصی داره ؟

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شرایط خاصی که نداره

معمولا افراد کم امتیاز از دوستانشون که امتیاز بالایی دارن درخواست واسطگی میکنن

معمولا این واسطگی بر اساس رفاقت و معرفت انجام میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...