رفتن به مطلب

اطلاعات بیشتری از پردازنده های نسل آینده شرکت AMD منتشر شد

Recommended Posts

hjvgntowjkqxkiavpyl6.jpg

شرکت AMD در چند ماه پیش، صحبت هایی درمورد APU های خود (CPU+GPU) کرده بود. در این صحبت ها، به 32 هسته ای بودن این APUها اشاره شده بود، همچنین آنها معماری پردازنده های نسل بعد خود را Zen نامیدند. اما امروز گزارشاتی از موسسه IEEE (موسسه برق و مهندسان الکترونیک) مبنی بر اینکه علاوه بر 32 هسته ای بودن این پردازنده ها، آنها از گرافیک مجتمع قدرتمند Greeland با 32 گیگابایت مموری از نوع HBM2 برخوردارند! همه ی اینها تنها در یک خازن 2.5D همچنین شرکت AMD آنها را EHPیا Exascale Heterogeneous Processor نامیده است.

این دیافراگم از پردازنده 32 هسته ای با معماری Zen است:

uobpu9n41mw780kwfd4k.jpg

با دیدن این دیافراگم، اولین چیزی که نظر شمارا به خود جلب میکند، 32 هسته ای بودن این پردارنده است. درحالی که پردازنده های EHP یا همان APU خودمان (!) بین سال های 2016 تا 2017 معرفی می شود، ما باید به پردازنده های Zen چشم بدوزیم. من مطمئنم این پردازنده دارای چهار DRAM از نوع HBM2 در هشت ستون است که بدین تریتب، 32 گیگابایت VRAM بدست می آید. همچنین باید گفت که این پردازنده با رم های DDR4 به خوبی جفت می شود.

چیزی که ما به آن اطمینان تام داریم، این است که گرافیک مجتمع این پردازنده دارای معماری Greenland خواهد بود، اما چیزی که از آن خبر نداریم، این است که این گرافیک مجتمع، چند هسته ی پردازشی دارد، همچنین طبق دیافراگ بالا، می توان گفت این گرافیک مجتمع، قدرتمندترین گرافیک مجتمع تمام روی کره زمین است. من همچنین پیش بینی کرده ام که این گرافیک مجتمع، چیزی حدود 3072 هسته ی پردازشی یا بالاتر را دارد.

طبق محاسبات من (نویسنده) هر هسته ی Zen دارای 512KB کش لایه دوم و هر 4 هسته ی Zen نیز 8MG کش لایه سوم خواهد داشت که سرجمع این پردازنده از 32MG کش لایه دوم و 64MG کش لایه سوم برخوردار خواهد بود. همچنین هر هسته ی Zen دو Thread دارد و بنابراین، کل این پردازنده 64 Thread دارد. از دیگر امکانات این پردازنده ها، پشتیبانی از رم DDR4 هشت کاناله که مجموعاََ 256 گیگابایت رم در هر کانال می باشد.

منبع: wccftech

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

امیدوارم این دفعه یه خبر هایی بشه ....

ممنون بابت خبر @};-

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینا برای سرور هست ؟

amd  معمولا تو تئوری خوب کار میکنه و در عمل ...

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خیلی هم خوب ، مثل  اینکه تعداد هسته ها دارای اهمیت و کاربردیترشده که اینقدر یهویی افزایش دادتشون  ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

WOW . . . !

امیدوارم حقیقت داشته باشه ! :Praying: :daydreaming:

لینک به دیدگاه

خدایا به Intel رحم کن

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدایا به Intel رحم کن

بزار اول amd به یه نون و نوایی برسه بعد، یهو دیدی ورشکست شدن رفت... اخرش چشمش می کنید این شرکت بدبخت میشه !  :D

لینک به دیدگاه

بزار اول amd به یه نون و نوایی برسه بعد، یهو دیدی ورشکست شدن رفت... اخرش چشمش می کنید این شرکت بدبخت میشه !  :D

نه قوربونت برم ورشکست نمیشه :D

لینک به دیدگاه

خدایا به Intel رحم کن

الان این حرفت جدی بود یا ؟؟؟

حالا میشه گفت adm تو گرافیک رقابتنزدیکی با انویدا داره ولی تو پردازنده .... =))  :laughing:  :D

لینک به دیدگاه

دلیل امتیاز منفی دادنت چی بود ؟ :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دلیل امتیاز منفی دادنت چی بود ؟ :)

درود

خدمت شما والا من بخاطر این جور بحث ها منفی به کسی نمیدم مخصوصا وقتی  از رو شوخی و دوستی با کسی بحث می کنم ... شما هم سعی کن به کسی تهمت نزنی و زود قضاوت نکنی کار درستی نیست احتمالا یکی از حرفت خوشش نیومده منفی داده...  ^_^

لینک به دیدگاه

درود

خدمت شما والا من بخاطر این جور بحث ها منفی به کسی نمیدم مخصوصا وقتی  از رو شوخی و دوستی با کسی بحث می کنم ... شما هم سعی کن به کسی تهمت نزنی و زود قضاوت نکنی کار درستی نیست احتمالا یکی از حرفت خوشش نیومده منفی داده...  ^_^

ببخشید داداش @};-

اون شخص خیلی بیجنبه باید باشه

اشکال نداره :)

لینک به دیدگاه

:eek: :eek: :big hug: :big hug: :big hug: :big hug:

امید وارم واقعی باشه . و یک درس عبرت خوبی برای intel بد قول و گرون فروش :-|

لینک به دیدگاه

یکی از مسئولان ای ام دی گفته پردازنده های zen که در راهند فوق العاده کم مصرف هستند ... و برای لب تاپ ها نقشه ویژه ای کشیده شده ..... لیزا سو موقعی که رئیس شده بود گفته بود میخواهیم از زیر سایه اینتل بیرون بیایم ... این جوری در نظر بگیرین ای ام دی سر پردازنده های گرافیک سری 300 خرج خاصی برای معماری جدید نکرد به Fury FIJI اکتفا کرد .... شاید تمرکز رو گزاشته برای ZEN

لینک به دیدگاه

آقا من منفی ندادم  و نمیدم به کسی  :wacko: ... ولی وقتی الکی منفی دادی مجبور شدم جوابتو بدم :mad:  ! نمیدونم کامنت من چی بود که منفی گذاشتی !! *dry# 

لینک به دیدگاه

من دادم مشکلی هست ؟

اول فکر کردم alira_66 داده (شرمنده داداش)

آقای میلاد حالا چرا 4 تا  ؟

اصلا توی اینجور تاپیکها چه لزومی داره منفی بدی ؟ آیا توهین کردم بهت ؟ یا به قول دوستمون نکنه سهام داره Intel هستین ؟

لینک به دیدگاه

اگه گروه تلگرام بود میگفتم :

فقط AMD

:D

اهل تل میدونن منظورم چیه.دی

تو که اهل تل نیستی دیگه[emoji3] [emoji3] [emoji3]

برای اینکه اسپم نشه

آخرین تجربه من از amd برمیگرده به سری athlon x2 ها

یادش بخیر اون موقع بنظرم فوق العاده بود

با اینکه از اون زمان فقط سوکت های مختلف اینتل رو استفاده کردم ولی خاطره خوبی ازش دارم و دلم میخواد دوباره به عرصه رقابت برگرده

Sent from my C6602 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

اول فکر کردم alira_66 داده (شرمنده داداش)

آقای میلاد حالا چرا 4 تا  ؟

اصلا توی اینجور تاپیکها چه لزومی داره منفی بدی ؟ آیا توهین کردم بهت ؟ یا به قول دوستمون نکنه سهام داره Intel هستین ؟

نه آقا ! اگه فک کردی من کینه ای هستم که سر بحث amd و اینتل دیگه هرجا دیدمت منفی بدم نه ! تو این فازا نیستم . گرچه چنتا از دوستان هستن متاسفانه !!! ( تو همین تاپیکم هست ;) ) 

الانم اگه امکانش بود همین منفیه رو هم برمیداشتم .

لینک به دیدگاه

نه آقا ! اگه فک کردی من کینه ای هستم که سر بحث amd و اینتل دیگه هرجا دیدمت منفی بدم نه ! تو این فازا نیستم . گرچه چنتا از دوستان هستن متاسفانه !!! ( تو همین تاپیکم هست ;) ) 

الانم اگه امکانش بود همین منفیه رو هم برمیداشتم .

نوکرتم داداش این حرفا چیه اشکال نداره @};-

با اون تیکه دوم حرفت موافقم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...