رفتن به مطلب

Recommended Posts

j8653jpgo5m4uer856j4.jpg

یک هفته هست که کیس Green Oraman رو از لیون کامپیوتر عزیز خریدم، قبل از خریدم خواستم این کیس رو وقتی تحویل گرفتم، یک بررسی درستمون هم ازش بنویسم، اما متاسفانه یا وقتشو نداشتم یا حوصلشو، اما امروز بالاخره هردوشون جور شده :D

خوب، این کیس حدود چند ماه پیش توسط شرکت Green معرفی شد و پس از مدت کوتاهی وارد بازار شد. این کیس نسبت به قیمت 70 تومانی اش امکانات و ویژگی های جالب دارد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم. بدون هیچگونه حاشیه ای دیگر، بررسی را شروع می کنیم.

6tqis00rtqt0a9p0m8.jpg

کیس قبلی من، Pascal PARS

کیس قبلی من (خدا بیامرز) حدود 7 8 سالی به من خدمت کرده بود و طی این مدت بسیار صدمه دیده بود، از جمله غور شدن پنل ها، هرز شدن جای پیچ ها، فرو رفتگی ها و رنگ پریدگی ها شده بود. بنده بالاخره یه پولی دستم اومد و کیس کوچک و دوست داشتنی Oraman رو از لیون خریدم که دو یا سه روز بعد توسط باربری به دستنم رسید (از تهران به شاهرود) دیگه وقتش بود که کیس قبلیم باز نشسته بشه که شد!

بسته بندی کیس خوب بود، کل دیواره ی کارتون کیس از پلاستیک پوشیده شده بود، همچنین درون کیس نیز با ضربه گیرهایی محافظت می شد.

چند عکس از کارتون کیس Oraman:

6luzt4cvvmg8d1fkg.jpg

f8tah50d9ryjfdjz5d3.jpg

مشخصات کیس روی کارتون:

mzdp4ww0xmhykotafk8.jpg

پس از بازگشایی جعبه (به دلیل جوگیر شدن بیش از حد، کارتون رو پشت رو باز کردم و کیس برعکس بیرون اومد :|) با کیس جدیدم سلام و احوال پرسی گرمی کردم:

s5vlo5znm6xsp3txeyu.jpg

1t2dlr7ife2jiv3n695x.jpg

sdd6h32k9xrl98naq9qn.jpg

l64ffdusgma56x0mwkq5.jpg

جنس بدنه از فلز خوب و کدر می باشد که باعث جذب کمتر اثر انگشت و لکه می شود، همچنین قیافه خوشگلی نیز دارد  :D همچنین پیچ های کیس جنس خوبی دارند و بدون هیچ مشکلی میتوان آنها را باز و بسته کرد. پاور در این کیس در پایین نصب می شود که کارایی پاور را بالا می برد. چهار عدد پایه نیز در پایین کیس نصب شده اند تا هوا بخوبی از پایین کیس (فن پاور) به بیرون هدایت شود. همچنین در پایین و جلوی کیس دو فیلتر گرد و غبار هم از پیش نصب شده اند. این کیس در کل ظرفیت چهار فن را دارد: یک فن در جلو، یک فن در پشت و دو فن در پنل راست کیس که یک فن بطور پیشفرض در پشت کیس نصب شده است.

dybso8qkfxdo8jg1c23.jpg

oiljgn9os4e9p5wi3ol.jpg

جلوی کیس بیشتر براق بود، بطوری که تونستم خودمو توش ببینم! در کل جلوی کیس شامل دو درب آپتیکال درایو، یک USB 2.0 ، یک USB 3.0 ، جک میکروفون و هدست و کلید خاموش/روشن و کلید ریاستارت می باشد. یک چیزی که نظر منو خیلی به خودش جلب کرد، رنگی نبودن جک میکروفون و هدست است، چونکه در سایت Green، جک صدای کیس رنگی بود ولی اینجا نه. طراحی جلوی کیس واقعا زیباست.

pqnb9h771v1yjm6c4ll.jpg

از وصف بدنه ی کیس که بگذریم، پنل کیس را باز می کنیم تا ببینیم درونش چه خبر هست:

195kbw0u7jucbcul3ys6.jpg

ybostd0oqj2gxpqshhd9.jpg

این کیس ظرفیت مادربردهای با سایز micro-ATX و mini-ATX را دارد. با اولین نگاه، نظر من به کابل ها و پیچ های همراه کیس جلب شد:

1z3rwegcbsa45ezkmy68.jpg

کابل های این کیس مثل هر کیس دیگه ای، شامل دو کابل USB ، پاور و غیره است. در درون پلاستیک هم 20 30 تا پیچ و سایر محتوی های حیاتی بود. جنس کابل ها و محتوی داخل پلاستیک خوب است و تنا بدی که میشه گرفت، رنگارنگ بودن رنگ کابل هاست.

bdqslxc47wacyy8oo6.jpg

یک اسپیکر کوچولو هم بعنوان اشانتیون در داخل پلاستیک پیچ ها بود :D البته من هرچه قدر این با آن ور رفتم، صدایی ازش در نیومد. نمیدونم شاید من اشتباه کردم یا کلا این اسپیکر مشکل داره!؟

1qq4fvxgc6ziqc9nt6.jpg

اینم فن از پیش نصب شده کیس، محصولی از خودِ شرکت Green . بسیار با کیفیت و بی صداست، بطوری که در هنگام کار این فن، صدایی ازش در نمیاد! بسیار عالیه!

hmy86reatdy4r7z2vu80.jpg

rp8dr452acvn0lc5tl1.jpg

نوبتی باشد، نوبت اسمبل سیستم است! بعد کلی ور رفتن با کیس در هنگام اسمبل، این شد نتیجه ی کار من:

6bw06gs5bqotqr31obaq.jpg

تعریف از خود نباشه، ولی مطمئنا کارکنان لیون کامپیوتر باید ازم یاد بگیرند :D یکی از بدی های این کیس، نداشتن سینی پشتی برای رد کردن کابل ها است که همون موضوع باعث شد کیس خیلی شلوغ پلوغ بشه، البته منم واقعا در اسمبل تازه واردم و دیگه نهایت زورم این بود.

در نهایت چندین عکس دو کیس بنده را مشاهده می فرمایید:

7y6lrsyi1s4jnerhevuv.jpg

w2lp4kc02ikxfu9oa7ky.jpg

uy6bkzrss5dclik2dxn.jpg

sz8njpdviy5qesy5958j.jpg

7i4rptm9q65s4tyt87ud.jpg

از نظر من، این کیس نسبت به امکانات و کیفیت و قیمتی که داره ، کاملا با ارزشه. در حال حاظر کیس هایی با برند ناشناخته هستند که قیمت کمتری دارند و کیفیت ساخت و امکانات کمتری نیز برخوردارند، ولی این کیس چیز دیگریست. من این کیس رو برای گیمیرها پشنهاد نمی کنم، بلکه این کیس تنها بدرد سیستم های اداری و خانگی و مولتی مدیا می خوره. در نهایت من امتیاز 9.5 از 10 رو به کیس Oraman میدم. شما هم اکنون می توانید این کیس رو به قیمت 72 تومان از لیون کامپیوتر سفارش دهید.

مزایا:

+ کیفیت ساخت خوب بدنه و داخل کیس

+ داشتن فن از پیش نصب شده با کیفیت و ساکت

+ داشتن چهار جایگاه فن 12 سانتی متری

+ طراحی زیبا

+ نصب پاور در پایین کیس

+ کیفیت و اندازه مناسب نسبت به رقبا

+ رعایت کردن بیشتر استانداردهای جهانی

+ پشتیبانی از استاندارد کولینگ اینتل

+ داشتن USB 3.0

معایب:

- نداشتن سینی پشتی که با توجه به قیمت 70 تومنی کیس، می توان از آن چشم پوشی کرد.

- نداشتن جایگاه Floppy

منبع: lioncomputer

نویسنده و عکاس: مجتبی حیدرزاده

ویرایش شده توسط Zotac_ MHz
لینک به دیدگاه

ایرادهای اورامان و مک 1

کیفیت پایین بدنه و پایه ها

قطعی احتمالی صدا و یو اس بی جلو و کلید فن، در 11 تایی که من اسمبل کردم سه تا یکی از این ایرادها رو داشت.

طراحی بد فضا، با توجه به پایین بودن جای منبع تغذیه و نداشتن فضای پشت سینی، اسمبل کیس شلوغ می شه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

سلام

این کیس چراغ روشن بودن سیستم و چراغ کار کردن هارد نداره ؟

لینک به دیدگاه

سلام

این کیس چراغ روشن بودن سیستم و چراغ کار کردن هارد نداره ؟

داره. مگه میشه نداشته باشه؟ 

ایرادهای اورامان و مک 1

قطعی احتمالی صدا و یو اس بی جلو و کلید فن، در 11 تایی که من اسمبل کردم سه تا یکی از این ایرادها رو داشت.

طراحی بد فضا، با توجه به پایین بودن جای منبع تغذیه و نداشتن فضای پشت سینی، اسمبل کیس شلوغ می شه.

شما هم داری کم لطفی میکنی.

قیمت این کیس همش 70 تومنه، بالاخره باید یه فرقی با کیس 200 تومنی داشته باشه!

والا من تا حالا کیس زیاد از نزدیک ندیدم و تجربه اسمبل با کیس های مختلف رو نداشتم، کیس کابل ها خوبه که مشکلی من ندارم!

لینک به دیدگاه

روی کیس که چیزی دیده نمیشه  :D یک عکس چراغ روشنم بزار.

لینک به دیدگاه

شما هم داری کم لطفی میکنی.

قیمت این کیس همش 70 تومنه، بالاخره باید یه فرقی با کیس 200 تومنی داشته باشه!

والا من تا حالا کیس زیاد از نزدیک ندیدم و تجربه اسمبل با کیس های مختلف رو نداشتم، کیس کابل ها خوبه که مشکلی من ندارم!

من باز هم از این دو کیس بسته به بودجه خواهم خرید چون به نسبت قیمت به صرفه اند. اینها رو گفتم برای دوستان تا پیش از خرید بدونن.
لینک به دیدگاه

کیس اورامان تقریبا یه سالی هست که تو بازار اومده و ما همون زمان تحلیل هایی هم روش انجام داده بودیم ...

کیس زیبا و خوبیه ...همین اسکلت معکوس هم باعث خنک تر شدن پاور میشه ...

ولی بجای استفاده از دو پورت USB 3.0  برای جلو فقط 1 پورت استفاده شده که این یعنی عملا front panel usb3.0 روی مادر برد یکیش غیر قابل دسترس میشه ...

درسته سینی نداره ولی میتونی یه اسمبل ساده کنی و کابل ها رو منیج کنی ... میشه ولی یکم حوصله میخواد :D

لینک به دیدگاه

کیس اورامان تقریبا یه سالی هست که تو بازار اومده و ما همون زمان تحلیل هایی هم روش انجام داده بودیم ...

کیس زیبا و خوبیه ...همین اسکلت معکوس هم باعث خنک تر شدن پاور میشه ...

ولی بجای استفاده از دو پورت USB 3.0  برای جلو فقط 1 پورت استفاده شده که این یعنی عملا front panel usb3.0 روی مادر برد یکیش غیر قابل دسترس میشه ...

درسته سینی نداره ولی میتونی یه اسمبل ساده کنی و کابل ها رو منیج کنی ... میشه ولی یکم حوصله میخواد :D

جلوی قفسه‌ی هارد رو کاریش نمی‌شه کرد، مگر این‌که برش داری هارد‌ها رو بگذاری کف کیس.

لینک به دیدگاه

ایرادهای اورامان و مک 1

دقیقا مشکل اساسی این کیس همینه وقتی پاور پایین قرار می گیره و کابل ها نمی تونن از پشت رد بشن یه وضع ناجوری می شه هر کاری هم کنی خوب خوب نمی شه

کیفیت بدنه پایین هست ولی خب نسبت به 70 تومن خب قابل تحمله چون تو این قیمت بر فرض نخریدن این کیس انتخاب دیگه ای نیست

لینک به دیدگاه

درود

کیس خوش قیمتیه و کیفیتی عالی داره با توجه به قیمت زیر 100 تومنش

من با همین کیس اسمبل حرفه ای زدم یه کابل هم مشخص نبوده تو کیس درست مثل کیسایی که فضا دارن عمل میکنه فقط کمی تجربه با کار بند کمری میخواد

اگر باز هم با اورامان اسمبل بزنم عکس هاشو میزارم همینجا فعلا عکسی ندارم از کارم

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

ببخشید دوستان تاپیک قدیمی رو میارم بالا

توی اسمبل کیس واسه نصب فن جلوی کیس نمیدونم چکار کنم نمیتونم پیچ ها رو بزارم سر جاشون آخه پنل جلو باز نمیشه جلوش هم شلوغه(جای نصب هارد)

اگه کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...