رفتن به مطلب

100% افزایش کاراییه سی پی یو های 8 هسته ایه [AMD] با رابطه DirectX12

Recommended Posts

من که شخصا امیدوارم که AMD دوباره اینتل رو به چالش بکشه اینکار باعث میشه اینتل یه تجدید نضری توی قیمتهای فضاییش بکنه و قیمت ای سون هاش رو در حد 8350 AMD بکنه که باز هم به نفع مصرف کننده هاس

لینک به دیدگاه

گرم که خوبه، بزودی منتظر به جوش آمدنش هستیم...

امیدوارم بزودی شاهد این بزودی ای که میگید باشیم . چندین ساله AMD داره وعده ی بزودی رو میده . این بار با وصله ی DX12

خدا کنه حرفاش درست باشه . اینتل زیادی داره فاصله میگیره 

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

امیدوارم AMD این همه جو که میده، بلای سری Bulldozer سرش نیاد.

کلا همه ی شرکت ها جدیدا خیلی جو میدن و مصرف کننده رو میبرن فضا، بعد که اصلش عرضه شد، همه نا امید میشن.

اگرAMD زمین بخوره، مصرف کنندگان بدبخت میشن.

برای مثال همین اینتل که در نبود رقیب AMD داره هر چی میخواد میده بیرون. درسته سری 6000 از نظر مصرف کمتر بودن، ولی از نظر کارایی با سری 4000 تفاوت زیادی نداشتن و اکثر مصرف کننده های سری 4000، به کوچ به نسل بعدی رغبتی ندارن.

مطمئن باشید اگر AMD تو زمینه گرافیک هم عقب بیفته، انویدیا هم میزنه فاز گ ش ا دیسم و هر نسل با نسل قبلی 1% اختلاف داره + کلی تبلیغات.

لینک به دیدگاه

درود

معلوم نیست دقیق کی میاد؟

من الان 8350 دارم در سنگینترین بازیها به ۵۰٪ نمیرسه 

هر موقع اومد قدمش روی چشم 

وقتی با همین سی پی یو با قدرت و قابلیت اور بالا میشه راحت همه کار انجام داد چرا منتظر سری zen هستید

AMD همین الان به خاطرها پیوسته. خدا بیامرزه AMD رو یه زمانی کارت گرافیک نسبتا خوبی با CPU های معمولی ارائه میداد.

دوست عزیز amd درسته در cpu به پای intel نمی رسه  اما نسبت قیمت و کارایی باندل کلی یه سیستم amd خیلی بصرفه تر هست

اینم مد نظر داشته باش اگر همین amd نبود شما باید یه cpu دو هسته ای اینتل ۲ ملیون میخریدین  

انقدر سطحی به مساعل فکر نکنین

از به خاطره پیوستن amd خوشحال میشین؟؟؟

من همشون دوست دارم که در کنار هم رقابت کنن 

پیشرفت باشه 

یه نکته دیگه :: انصافا تو این چند وقت اخیر اینتل در cpu جدیدش چه تغییر اساسی ایجاد کرده

پرفورمنس از 2500k به بعد تفاوتی خاصی نداشته

Amd دلیلی نداشته چیزی اراعه بده 

اینتلم با ddr4 و یه سری جدید سی پی یو بازار در دست گرفت همین بس تکنولوژی جدیدی اراعه نداده 

امیدوارم بزودی شاهد این بزودی ای که میگید باشیم . چندین ساله AMD داره وعده ی بزودی رو میده . این بار با وصله ی DX12

خدا کنه حرفاش درست باشه . اینتل زیادی داره فاصله میگیره 

فعلا  که در win10 کارایش دو برابر شده سری fx

گل گفتی 5000عالی بود من هنوز جعبه4870x2و5970 blackرو یادگار نگه داشتم

سری 4000 که همرو دیونه کرده بود

سری 5000 که تا چند ماه nvida  ضربه فنی کرده بود 

یادش بخیر

!!!

امیدوارم AMD این همه جو که میده، بلای سری Bulldozer سرش نیاد.

کلا همه ی شرکت ها جدیدا خیلی جو میدن و مصرف کننده رو میبرن فضا، بعد که اصلش عرضه شد، همه نا امید میشن.

اگرAMD زمین بخوره، مصرف کنندگان بدبخت میشن.

برای مثال همین اینتل که در نبود رقیب AMD داره هر چی میخواد میده بیرون. درسته سری 6000 از نظر مصرف کمتر بودن، ولی از نظر کارایی با سری 4000 تفاوت زیادی نداشتن و اکثر مصرف کننده های سری 4000، به کوچ به نسل بعدی رغبتی ندارن.

مطمئن باشید اگر AMD تو زمینه گرافیک هم عقب بیفته، انویدیا هم میزنه فاز گ ش ا دیسم و هر نسل با نسل قبلی 1% اختلاف داره + کلی تبلیغات.

دقیقا همینطوره

اینتل از نبود و کم رنگ شدن amd داره سوع استفاده میکنه

Nvida از بهران amd و همچنین با سیاست های کثیفgameworks و همانگی با شرکت های بازی سازی داره amd خراب میکنه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

مگه حرف بدی زدم که هی منفی دادین

وقتی با یه سیستم معمولی amd میشه اکثر بازیهای جدیدرو به بهترین نحو انجام داد

چرا بریم الکی 4 ملیون بدیم یه سیستم اینتل بگیریم

لینک به دیدگاه

حرف بدی نزدی نمیدونم چرا منفی دادن

بعضی ها کاسه داغتر از آش میشن دی:)

لینک به دیدگاه

پراید هم تو همون جاده میره که مرسدس بنز کلاس C یا S در حال حرکته حتی تایم رسیدن به مقصدشون هم با سرعت 120کیلومتر برساعت تقریبا یکیست.

اما به نظرتون نوع حرکت و راحتی اینا تو جاده برابره ؟ پراید تو هر سربالای مدام معکوس و قبل سربالای باید دوربگیری تا سربالایی رو رد کنی.

اما یه ماشین بهتر این تغییرات سرعت رو نداره و فیکس روی 120 کیلومتر هر سربالایی رو تو جاده حرکت میکنه اینو میشه دقیقا مثال ساده ای برای همون FPS تو بازی دونست.مثال از این بهتر ؟

مثال دیگه یه نفر هست صرفا بازی میکنه با سیستم 1.5 میلیونی هم میتونه بازی کنه اما نفر بعدی اون سیستم رو مناسب بازی نمیدونه! میخواد تو بهترین سطح از کارایی استفاده کنه 

این دو مشابه هم هستن ؟ اگر اینطوره پس چرا اینقدر کارت تولید میشه همه برن GT610 بگیرن و با یه پنتیوم 4 :)

انتظارات آدمها متفاوت از اونچیزیه که انتظار داریم.

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

پراید هم تو همون جاده میره که مرسدس بنز کلاس C یا S در حال حرکته حتی تایم رسیدن به مقصدشون هم با سرعت 120کیلومتر برساعت تقریبا یکیست.

اما به نظرتون نوع حرکت و راحتی اینا تو جاده برابره ؟ پراید تو هر سربالای مدام معکوس و قبل سربالای باید دوربگیری تا سربالایی رو رد کنی.

اما یه ماشین بهتر این تغییرات سرعت رو نداره و فیکس روی 120 کیلومتر هر سربالایی رو تو جاده حرکت میکنه اینو میشه دقیقا مثال ساده ای برای همون FPS تو بازی دونست.مثال از این بهتر ؟

مثال دیگه یه نفر هست صرفا بازی میکنه با سیستم 1.5 میلیونی هم میتونه بازی کنه اما نفر بعدی اون سیستم رو مناسب بازی نمیدونه! میخواد تو بهترین سطح از کارایی استفاده کنه 

این دو مشابه هم هستن ؟ اگر اینطوره پس چرا اینقدر کارت تولید میشه همه برن GT610 بگیرن و با یه پنتیوم 4 :)

والا من دارم با یه فنوم 4 هسته ی گرافیک یک گیگ 128 بیت ddr5 تمام بازیهای جدید رو به بهترین شکل ممکن اجرا میکنم

تو قسمت گرافیک تنظیماتم همه رو هایه

نه لگ نه ایرادی نه چیزی

رمم تازه 4 گیگ 1866

دیگه چی بگم اخه

بحث فایده نداره ولش کن

لینک به دیدگاه

دوستان راستی این قسمت مثبت منفی چجور کار میکنه؟

من هر چی میزنم میگه شما اجازه دسترسی ندارید!!!

لینک به دیدگاه

شما کدوم مدل های amd و intel مقایسه کردین که شباهتش شد بنزوپراید؟ 

لینک به دیدگاه

به نظرم اصلا جالب نبود تشبیه amd به پراید و انودیا به بنز

الان تمامی کارتهای گرافیک amd و انودیا تو هر کلاسی باهم برابر هستن فقط انودیا در مصرف بهتر هست و به همین دلیل خنکتر در عوض amd با گذاشتن قیمت کمتر اومده ضعف مصرف بیشتر و گرمای بیشتر رو پوشش داده دیگه اینطوری فرقشون بین پراید و بنز نیست.حالا این به علاقه یوزر برمیگرده که کارت گرونتر ولی کم مصرف تر و خنکتر بگیر یا کارت ارزانتر با مصرف بیشتر و گرمای بیشتر خریداری کنه.

لینک به دیدگاه

دوستان راستی این قسمت مثبت منفی چجور کار میکنه؟

من هر چی میزنم میگه شما اجازه دسترسی ندارید!!!

شما باید کامنت های  ارسالیت از 50 تا بگذره تا بتونی امتیاز بدی

لینک به دیدگاه

الان تمامی کارتهای گرافیک amd و انودیا تو هر کلاسی باهم برابر هستن فقط انودیا در مصرف بهتر هست و به همین دلیل خنکتر در عوض amd با گذاشتن قیمت کمتر اومده ضعف مصرف بیشتر و گرمای بیشتر رو پوشش داده دیگه اینطوری فرقشون بین پراید و بنز نیست.حالا این به علاقه یوزر برمیگرده که کارت گرونتر ولی کم مصرف تر و خنکتر بگیر یا کارت ارزانتر با مصرف بیشتر و گرمای بیشتر خریداری کنه.

دقیقا درسته

دوباره بحث بردن تو فن بازی

من فکر کنم am2 athlon با i7 6700k  مقایسه کرد>< :D

لینک به دیدگاه

احتمالا fx9590 با core i7 5960x . خیلی وقته amd سی پی یو بیرون نداده مقایسه ی جالبی نبود. نیازی هم به مقایسه نیست. چون همه چیز واضحه.اصلا توی این بُرهه از زمان مقایسه ی سی پی یو ها با هم واقعا خنده داره

بحث بحثه intel و AMD هستش.

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

بنده منظورم میزان فریم گیری تو بازی بین یه پردازنده معمولی و رده بالا بود.

کسی ای ام دی رو به پراید تشبیه نکرد :دی

والا من دارم با یه فنوم 4 هسته ی گرافیک یک گیگ 128 بیت ddr5 تمام بازیهای جدید رو به بهترین شکل ممکن اجرا میکنم

تو قسمت گرافیک تنظیماتم همه رو هایه

نه لگ نه ایرادی نه چیزی

رمم تازه 4 گیگ 1866

دیگه چی بگم اخه

بحث فایده نداره ولش کن

من 1090 داشتم رو فرکانس 4300 مگاهرتز با کارت 760 تو اکثر بازی ها متوسط 20 درصد گلوگاه بود !

4 گیگ رم و 1 گیگ کارت گرافیک .... من نمیدونم منظور شما از High چی میتونه باشه.  :D  

همین GTA V که تا 6 گیگابایت به راحتی هرچه تمام مبلعه 

به دوستمون توضیح دادم.

کلا بحث نشه بهتره تا حرفی پشت سر AMD بزنیم همه به گلوله میبندن :دی

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

چون صحبت فریم گیری بود فکر کردم درباره کارت گرافیک هست.
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای امان از  AMD ! این چند سال فقط کارش نمودار دادن و چارت وآمار و ارقام عجیب و غریب بوده و اصلا هم کوتاه نمیاد-یک بار برای  HBM دوسال خالی بست و نمودار عرضه کرد هنور بی خیال  نشده! اینتل هم همینجور نشسته حتما نگاه میکنه! :crying: 

لینک به دیدگاه

ای امان از  AMD ! این چند سال فقط کارش نمودار دادن و چارت وآمار و ارقام عجیب و غریب بوده و اصلا هم کوتاه نمیاد-یک بار برای  HBM دوسال خالی بست و نمودار عرضه کرد هنور بی خیال  نشده! اینتل هم همینجور نشسته حتما نگاه میکنه! :crying:

قشنگ پیچوندیها :))

اول گفتی AMD  فُلان HBM چارت.آمار.ارغام عجیب. خالی بست.

بعد گفتی اینتل هم همینطوری نشته نگاه میکنه.

مشخص کن کارت گرافیکهاشو نقد کردی یا سی پی یو ؟ اگه رسیدی به گرافیک یه اشاره ای هم 500MB+3.5GB میکردی

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

دوباره فن بازی شروع شد :(

رضا جان  انصافا شما خودت قضاوت کن gpu چه ربطی به cpu داره؟؟
واقعیت مشخصه فعلا amd در cpu خیلی عقب افتاده حرفی ام توش نیست
اینکه بیام دو چیز کاملا متفاوت بهم ربط بدیم از مقام و امتیاز شما بعیده :)

لینک به دیدگاه

من 1090 داشتم رو فرکانس 4300 مگاهرتز با کارت 760 تو اکثر بازی ها متوسط 20 درصد گلوگاه بود !

4 گیگ رم و 1 گیگ کارت گرافیک .... من نمیدونم منظور شما از High چی میتونه باشه.  :D  

همین GTA V که تا 6 گیگابایت به راحتی هرچه تمام مبلعه 

به دوستمون توضیح دادم.

کلا بحث نشه بهتره تا حرفی پشت سر AMD بزنیم همه به گلوله میبندن :دی

نمیدونم چرا همش میخایم خودمونو گول بزنیم

لینک به دیدگاه

اقایون زیاد بحث نکنید اگه واقعا ای ام دی با دایرکس 12 بتونه خودشو جلو بندازه اینتل هم مجبور میشه راندمان سی پی یو هاش رو بالاتر ببره اگه دقت کنید میبینید ای ام دی خیلی وقته در جا میزنه پس اگه راندمان کاری سی پی یوهاش دو برابر بشه میتونه سی پی یوهاش رو با فرکانس کمتر یعنی فرکانس استاندارتری تولید کنه در نتیجه گرمای تولیدی کمتر و قدرت بیشتر و مداوم تری پیدا میکنه و اگه بتونه با نسل جدید سی پی یوهاش اینو ثابت کنه اونوقت رقابت برای اینتل سخت میشه و نتیجه اون هر چی که باشه روی قیمتها و بازار تاثیر میذاره که این به نفع همه ماست پس دعا کنید کفه ترازو به نفع ای ام دی سنگین بشه که در غیر اینصورت ضررش پای همه رو میگیره

موفق و موید باشید

لینک به دیدگاه

دوستان تنها نکته ای که بنده میدونم اینه که تاریخ ثابت کرده amd به این راحتی کوتاه نمیاد و در هر برهه زمانی که مدت زیادی خبری ازش نبوده دست به یه  کار بزرگ زده . امیدوارم اینبارم اینطوری بشه که طرفدارای amd با افزایش پرفورمنس خوشحال بشن و طرفدارای اینتل با کاهش قیمت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اقا چه حرفی می زنید رضا جان از شما بعیده دیگه؟؟؟  :big hug:

هم نمودار ها هست الحمداله هم پست ها!!!

amd فیوریx رو برای مقابله با کارتهای انویدیا اون زمان معرفی کرد و قدرتش در حد  تایتانx خوند با قیمتی بسیار مناسب تر و گفت رقیب این کارته و قدرتی بسیاربیشتری نسبت به 290x معرفی شد، همش هم درست بود... حالا اینکه انویدیا اومد با 980ti یی که معرفی کرد amd رو به چالش کشید در اخرین لحظات چه ربطی به این قضایا داره که فیوری رو تکنولوژی و کارت بدرد نخورو ناکارامد بدونیم و بگیم amd دروغ گفته!!! چه دروغی گفته که عملی نکرده؟؟؟ اون مسائلی رو که شما دروغ میدونید کاملا فیک و شایعه ها بودند وگرنه amd رو چه به دروغ اون انویدیا هست کارت رو 3.5+.5 میزنه بعد 4 گیگ معرفی می کنه !  ^_^

hbm هم که فعلا 4 گیگش راست 8 گیگ ddr5 بقیه کارت ها کارایی نشون داده حتی بیشتر... جدا گیر الکی به این تکنولوژی نده دمت گرم ورژن دومش هم خواهیم دید در این سری جدید که غوغا به پا خواهد کرد... این کارارو می کنید می گن بحث فن بازی راه افتاده...  ^_^

............

حداقل این هست که اینتل با دیدن این نمودارها شاید به خودش بیاد و یه حرکتی بزنه در اینده ما که از خدامونه !  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...