رفتن به مطلب

100% افزایش کاراییه سی پی یو های 8 هسته ایه [AMD] با رابطه DirectX12

Recommended Posts

• کاربر ویژه

این  جریان دوروغ بودنه 8 هسته amdبه کجا رسید؟

هیچی یه نفر رفته اعتراض کرده به جاییم احتمالا نمیرسه فقط خواستن بگن یک از amd رفته شکایت کرده سر همچین مسئله ای... نتیجشم معلوم نیست فعلا که رفته طرف شکایت کرده اگه مثل دادگاه های اینجا باشه حالا حالاها باید بدوه تا دادکاه...  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اقا چه حرفی می زنید رضا جان از شما بعیده دیگه؟؟؟  :big hug:

هم نمودار ها هست الحمداله هم پست ها!!!

amd فیوریx رو برای مقابله با کارتهای انویدیا اون زمان معرفی کرد و قدرتش در حد  تایتانx خوند با قیمتی بسیار مناسب تر و گفت رقیب این کارته و قدرتی بسیاربیشتری نسبت به 290x معرفی شد، همش هم درست بود... حالا اینکه انویدیا اومد با 980ti یی که معرفی کرد amd رو به چالش کشید در اخرین لحظات چه ربطی به این قضایا داره که فیوری رو تکنولوژی و کارت بدرد نخورو ناکارامد بدونیم و بگیم amd دروغ گفته!!! چه دروغی گفته که عملی نکرده؟؟؟ اون مسائلی رو که شما دروغ میدونید کاملا فیک و شایعه ها بودند وگرنه amd رو چه به دروغ اون انویدیا هست کارت رو 3.5+.5 میزنه بعد 4 گیگ معرفی می کنه !  ^_^

hbm هم که فعلا 4 گیگش راست 8 گیگ ddr5 بقیه کارت ها کارایی نشون داده حتی بیشتر... جدا گیر الکی به این تکنولوژی نده دمت گرم ورژن دومش هم خواهیم دید در این سری جدید که غوغا به پا خواهد کرد... این کارارو می کنید می گن بحث فن بازی راه افتاده...  ^_^

............

حداقل این هست که اینتل با دیدن این نمودارها شاید به خودش بیاد و یه حرکتی بزنه در اینده ما که از خدامونه !  :D

درود

نیما جان

هر موقع که پستی در رابطه با انودیا زده میشه و بنده در اون تاپیک اگر خدای نکرده نظری رو ارسال کنم موج عظیم انتقادات طرفدارای انودیا به سرو صورت اینجانب اصابت میکنه و به بنده میگن (کلا هر تاپیکی زده میشه شما میای و منحرفش میکنی )

ولی اگه خدای ناکرده اگر تاپیکی در مورد AMD چه CPU و چه GPU زده بشه اگر طرفدارای انودیا بیان و در اون انتقاد کنن مشکلی نداره و اگر بنده به کسی انتقاد کنم FAN BOY ای ام دی خونده میشم و منحرف تاپیک :D

کلا شما هر چی در مورد AMD بنویسی همش دروغ محضه و از لحاظ منتقدان AMD کلا این شرکت کلاه برداره و حق کاربرانش رو خورده

ولی اگه انودیا تونست یک کارت 3.5 گیگی رو به اسم 4 گیگ به خدمت با سعادت کاربرانش برسونه از لحاظ اونها انودیا خداست (استغفراله ...) و این AMD هست که کلا باید محو بشه از رو زمین حالا به هر دلیلی ^_^

لینک به دیدگاه

از دیدگاه من هر سه شرکت AMD و اینتل و انویدیا پدر سوخته اند . حالا یکی بیشتر یکی کمتر .

گرچه نمیشه با اطمینان گفت AMD هم دستش نمیرسه وگرنه بله .

از یک دیدگاه هم درسته . ببینید این سه شرکت به دنبال پول هستند . چرا که اکثر ( شاید بشه گفت تقریبا همه ) مردم  به دنبال بهتر و ارزان تر هستند و به هیچ شرکتی وفادار نیستند این شرکتها باید به مردم وفا دار باشند ؟؟؟ ضمن این که هیچ وقت هم چنین ادعایی نکردند !!!

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

ببخشید دوستان من تست ها رو میبینم فقط مربوط به سری r280 or r9 290x  هست...

میخواستم بدونم بری کارت R9 270x + CPU 4 Core تا چقدر افزایش فریم میده در بازیها(میانگین)؟

خواهش میکنم جواب بدین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید دوستان من تست ها رو میبینم فقط مربوط به سری r280 or r9 290x  هست...

میخواستم بدونم بری کارت R9 270x + CPU 4 Core تا چقدر افزایش فریم میده در بازیها(میانگین)؟

خواهش میکنم جواب بدین

درود

دوست عزیز یکه پیشنهادی می کنم بهت اونم این هست که اگه این کارت خودشو به 960 هم رسونده باشه بازم کارش فابده نداره، اگه بازی ها رو به روز بازی می کنی و می خواهی زود مجبور به تعوثض دوباره کارت نشی یکی از این کارتها رو تهیه کن...

280x, 290x , 380x, 970 و بالاتر ... کارتهای پایینتر دارن در زمینه گیمینگ از رده خارج میشن و خیلی هاشون شدن و بعضی هاشون رو مرز بالا پایین میشن یه بازی کم میاره لگ داره یه بازی نمیاره گاهی یکیم بخاطر بهینه بودنش اجرا میشه درست و راحت...!  ^_^

بخاطر همینه دیگه این جور کارتها رو اصلا تو مقایسه هم وارد نمی کنند رو چارتهاچون بزرگان بسختی خودشونو اون بالا تو جدول نگه داشتند...وقتی تو رده بندی میبینی فول اچ دی رو مثلا 960 رو 30 فریم بالا پایین میشه نباس بری سراغش حالا اونا که دارند طوری نیست اما اونی که جدید می خواد خرید کنه عاقلانه نیست از نظر من...  :-?

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز یکه پیشنهادی می کنم بهت اونم این هست که اگه این کارت خودشو به 960 هم رسونده باشه بازم کارش فابده نداره، اگه بازی ها رو به روز بازی می کنی و می خواهی زود مجبور به تعوثض دوباره کارت نشی یکی از این کارتها رو تهیه کن...

280x, 290x , 380x, 970 و بالاتر ... کارتهای پایینتر دارن در زمینه گیمینگ از رده خارج میشن و خیلی هاشون شدن و بعضی هاشون رو مرز بالا پایین میشن یه بازی کم میاره لگ داره یه بازی نمیاره گاهی یکیم بخاطر بهینه بودنش اجرا میشه درست و راحت...!  ^_^

بخاطر همینه دیگه این جور کارتها رو اصلا تو مقایسه هم وارد نمی کنند رو چارتهاچون بزرگان بسختی خودشونو اون بالا تو جدول نگه داشتند...وقتی تو رده بندی میبینی فول اچ دی رو مثلا 960 رو 30 فریم بالا پایین میشه نباس بری سراغش حالا اونا که دارند طوری نیست اما اونی که جدید می خواد خرید کنه عاقلانه نیست از نظر من...  :-?

حرف شما درست...

ولی خب برای من که بودجه ای کم دارم (500 تومن) خب چطوری میتونم 280xیا 290x یا 970 بخرم!

من یک خوره گیمم و تمامی بازیها (از قدیمیترینشون تا جدیدترینشون) رو انجام میدم ولی خب نمیتونم پس انداز کنم وبودجم رو افزایش بدم و مثلا راحت 50-60 فریم تو بازی ها روی آخرین جزئیات گرافیکی بگیرم!!

من به 25-35 در بازیها (با آخرین جزئیات ممکن) هم راضیم (اما زیر 25 فریم دیگه نه!) بخاطر همین تصمیم گرفته بودم 270 x رو بگیرم...حالا بنظرتون واقعا با درایور crimson قدرت R9 270x در حد 960 خواهد شد(از gtx 950 هم قویتر)؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بستگی داره چجوری گیمینگ بزنی

بعضیا میخواین اولترا بزنن اون جای خود

ولی من که بودجم محدوده باید یه مدیوم راضی باشم

کارتهای رده پاین اینقدر هم بی عرضه نیستن

فقط باید بعضی گزینه های گرافیکی خاموش یا بیاری پایین تر

مثلا ShadowOfMordor . high بازی کردم

ویچر 3 مدیوم

بتل هاردلاین high , ....

لینک به دیدگاه

بستگی داره چجوری گیمینگ بزنی

بعضیا میخواین اولترا بزنن اون جای خود

ولی من که بودجم محدوده باید یه مدیوم راضی باشم

کارتهای رده پاین اینقدر هم بی عرضه نیستن

فقط باید بعضی گزینه های گرافیکی خاموش یا بیاری پایین تر

مثلا ShadowOfMordor . high بازی کردم

ویچر 3 مدیوم

بتل هاردلاین high , ....

من تمامی سبک های بازی Open world / Action adventure / shooter / racing / rpg بازی میکنم ولی استراتژیک کلا یک عنوان هم بازی نمیکنم!

مثلا ویچر روی مدیوم شما چند فریم میگرفتی و همینطور بتل هاردلاین؟

منظورم این بود که گزینه هایی مثل hairwork تو ویچر رو خاموش کنی یا در بازی ای مثلا تکسچرها روی ultra باشه ولی msaa بجای اینکه 8x باشه میزارمش روی 2x با وجود اینها بازم میتونم 25-35 فریم تو بازیها بگیرم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تمامی سبک های بازی Open world / Action adventure / shooter / racing / rpg بازی میکنم ولی استراتژیک کلا یک عنوان هم بازی نمیکنم!

مثلا ویچر روی مدیوم شما چند فریم میگرفتی و همینطور بتل هاردلاین؟

منظورم این بود که گزینه هایی مثل hairwork تو ویچر رو خاموش کنی یا در بازی ای مثلا تکسچرها روی ultra باشه ولی msaa بجای اینکه 8x باشه میزارمش روی 2x با وجود اینها بازم میتونم 25-35 فریم تو بازیها بگیرم؟

ویچر خودش تنظمیات اتوماتیک انجام میداد

من میزاشتم روی مدیوم خودش تنظیماتو اعمال میکرد

با اورکلاک هم میشه high بازی کرد واسه تست یه بار اور کردم فریم خوبی هم گرفتم اما تو بازی کرش میکرد واسه همین گذاشتم رو مدیوم که به کارت فشار نیاد

همین یه کارت فسقلی حقوق یک ماهم بود !!!!

لینک به دیدگاه

ویچر خودش تنظمیات اتوماتیک انجام میداد

من میزاشتم روی مدیوم خودش تنظیماتو اعمال میکرد

با اورکلاک هم میشه high بازی کرد واسه تست یه بار اور کردم فریم خوبی هم گرفتم اما تو بازی کرش میکرد واسه همین گذاشتم رو مدیوم که به کارت فشار نیاد

همین یه کارت فسقلی حقوق یک ماهم بود !!!!

من فکر میکردم این حرفا رو راجع به r9 270x میگفتین نگو داشتین فریم ریت ها رو با کارت خودتون (750 ti) مقایسه میکردین

پس با این حساب راحت با r9 270x بدون اورکلاک راحت میشه روی ultra فریم 25-30 رو کسب کرد، درسته؟

IYscZ.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من فکر میکردم این حرفا رو راجع به r9 270x میگفتین نگو داشتین فریم ریت ها رو با کارت خودتون (750 ti) مقایسه میکردین

پس با این حساب راحت با r9 270x بدون اورکلاک راحت میشه روی ultra فریم 25-30 رو کسب کرد، درسته؟

IYscZ.png

عکست واسه من باز نشد

بستگی داره چه بازی بخوای بکنی

مثلا ویچر همین زورش برسه high بازی میکنی

یا بتل هادرلاین من High بازی کردم اونم فریم 40 الی 50 با 270 میشه اولترا زد

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

این  جریان دوروغ بودنه 8 هسته amdبه کجا رسید؟

دوست من هیچ دروغی در کار نبود هسته ها طوری طراحی شدن که در استفاده های سنگین برای افزایش کارایی هر دو هسته به عنوان یک هسته ی واحد کار کنن به خیالشون خیلی خفن کار کردن ولی متاسفانه این سی پی یو ها تو ویندوز به عنوان چهار هسته ای با ۸ رشته پردازشی شناخته میشد که باعث می شد عملا سی پی یو چهار هسته ای کار کنه حالا ایراد از ویندوز بود یا نبود درایور مناسب نمی دونم ولی انگار تو ویندوز ۱۰ این ایراد تا حدی برطرف شده یعنی اگه اینطور باشه که کاراییش بسیار بیشتر خواهدشد در ضمن این ایراد هم خود amd مطرح کرد وقتی میخواست معماری جدید zen‌ رو معرفی کنه بعد از اون هم یه عده آدم فرصت طلب تو ممالک فرنگ رفتن شکایت کردن که سی پی یو چهار هسته ای بوده به ما انداختن

لینک به دیدگاه

سی پی یو های ای ام دی هسته های به درد نخوری دارن

هر موقع دلشون بخواد کار میکنن

انگار با این کار یه ذره نظم پیدا میکنن  :laughing:

لینک به دیدگاه

هسته داریم تا هسته

یه هسته مثل بادام میشه با کلی خواص و قیمت بالا

یه هسته مثل البالو که فقط میپره تو گلو و خفت میکنه

Amd در سری fx از هسته آلبالو استفاده کرده

لینک به دیدگاه

هسته داریم تا هسته

ممنون از روشنگریتون =))

لینک به دیدگاه

هسته داریم تا هسته

شما بگو توی کدوم سری هاش از هسته ی آلبالو استفاده نکرده :wacko:  :laughing:

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

تا چیزی نیومده بهش دل نبندید. رم های HBM قرار بود بترکونن. DX12 هم قرار بود قدرت گرافیک هارو خیلی بالا ببره. حالا در عمل...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا چیزی نیومده بهش دل نبندید. رم های HBM قرار بود بترکونن. DX12 هم قرار بود قدرت گرافیک هارو خیلی بالا ببره. حالا در عمل...

:confused:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز اشتباه به عرضتون رسوندن ...اینجوری بهت بگم که این 4 گیگ رم از سر کارت فیوری زیادی بودش همون 8 گیگ رم معمولی بسش بود :D !

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز اشتباه به عرضتون رسوندن ...اینجوری بهت بگم که این 4 گیگ رم از سر کارت فیوری زیادی بودش همون 8 گیگ رم معمولی بسش بود :D !

من بحثم 4 گیگ رم نیست اصلا. بحثم اینکه قبل اینکه یک فناوری یا محصولی بیاد کلی اعداد و ارقام در موردش میگن. ولی وقتی میاد صحت نداره. نمونه آخرش هم همین حرف های تخیلی که در مورد PS4.5 زدند. بازی با رزولوشن 4k اونوقت قیمتش 400 یا 500 دلار!! چند ماه پیش هم که معلوم شد هشت هسته ای های AMD الکیه و در واقع 4 هسته هست. الان این اخبارو بزارید کنار هم! AMD هم کلا رم بالا میزاره که از کم سوادی بعضی مردم استفاده کنه. همون طور که گفتید 4 گیگ بس فیوری بود. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من بحثم 4 گیگ رم نیست اصلا. بحثم اینکه قبل اینکه یک فناوری یا محصولی بیاد کلی اعداد و ارقام در موردش میگن. ولی وقتی میاد صحت نداره. نمونه آخرش هم همین حرف های تخیلی که در مورد PS4.5 زدند. بازی با رزولوشن 4k اونوقت قیمتش 400 یا 500 دلار!! چند ماه پیش هم که معلوم شد هشت هسته ای های AMD الکیه و در واقع 4 هسته هست. الان این اخبارو بزارید کنار هم! AMD هم کلا رم بالا میزاره که از کم سوادی بعضی مردم استفاده کنه. همون طور که گفتید 4 گیگ بس فیوری بود. 

خدمت شما بگم که درسته تو ایران از بیسوادی مردم سو استفاده میشه اما در خارج اصلا اینطور نیست... میزان رم بیشتر در بعضی از مدل ها برای استفاده های خاصی کاربرد داره که برای یک گیمر اهمیت خاصی نداشت ... اما الان همین میزان رم برای یک گیمر اهمیت پیدا کرده در رزولیشن های بالاتر... این hbm بخاطر هرتز و بیت بیشتری که داره توانایی ارتباط و انتقال بمراتب خیلی بهتری نسبت به ddr5 رو دارا هست ، حالا اگه روی یک کارتی بزاری که نمی تونه استفاده لازم رو ببره از این قدرت بالا خب نتیجه همینی که دیدی میشه ، البته بماند که فیوری با 4 گیگ از این رم قدرتش بیشتر 8-12 گیگ رم مورد استفاده در کارت های دیگه هست... اینکه شما شایعات رو ابتدا گوش می کنید و انتظارتون بالا میره و بعدا با خلافشس در واقعیت مواجه میشید چیز طبیعی هست اما بهتره هر وقت یک شرکت رسما اعلام کرد قبول کنید اون حرف رو و گرنه این شایعات خیلی هاش از واقعیت دورهست و بر اساس یکسری مشاهدات ناکامل و تست های ابتداییه... amd هم 8 هشت هسته ای هاش الکی نیست اما خب بخاطر مسائلی نمی تونستن از همه هسته ها به اندازه لازم استفاده بشه که با دایرکتس 12 کم کم مشکل اونها هم تا حدودی رفع شد... اما بازم انتظار معجزه نباید داشت ... هر چی پول یچیزی بدی اش می خوری همینه... 500 یه پردازنده می خری می خوای از یک پردازنده 1200 ی قویتر باشه نمیشه که...  :D

سونی هم برنامه هایی داره حالا باید صبر کرد دید دقیقا چیکار می خواد بکنه... amd مطمعنا برای کارت گرافیگ جدیدش از 4-8 گیگ hbm2 استفاده خواهد کرد بسته به نیاز و قدرت پردازشگرش...!

لینک به دیدگاه

پردازنده های بولدوزر دارای 4 ماژول هستند که هر ماژول به صورت کلی از دو هسته جهت پردازش اعداد صحیح (Integer) و یک هسته جهت پردازش اعداد ممیز شناور (Float) تشکیل شدند، بنابراین در حالت عادی هر ماژول پردازنده های بولدوزر باید در محاسبات اعداد صحیح همانند یک پردازنده دو هسته ای و در محاسبات اعداد ممیز شناور همانند یک پردازنده تک هسته ای عمل کنند (یک پردازنده 8 هسته ای بولدوزر در محاسبات همانند یک پردازنده دو هسته ای عمل نمی کند، بلکه هر ماژول همانند یک پردازنده دو هسته ای عمل می کند). علاوه بر آن برخی از منابع هم بین 3 هسته موجود در هر ماژول به اشتراک گذاشته می شوند.

در حوزه پردازنده های مرکزی یک هسته به هسته ای گفته می شود که دارای یک واحد پردازش اعداد صحیح و یک واحد پردازش اعداد شناور باشه و اکنون هر ماژول پردازنده های بولدوزر amd دارای 2 هسته پردازش اعداد صحیح و یک هسته پردازش اعدا شناور هستند. با این طراحی آیا به صورت قانونی به پردازنده های AMD میشه گفت 8 هسته ای که از نظر بنده بله. 8 هسته در هر ماژول حاظره (اگر واحد های اعداد ممیز رو هم حساب کنیم میشه 12).

چون برخی از منابع بین 3 هسته موجود در هر ماژول اشتراک گذاری می شوند، پردازنده های بولدوزر اونجور که باید دربرخی از مواقع نمی تونن همانند یک پردازنده 8 هسته ای واقعی عمل کنه که برخی از بنچمارک ها هم نشون دادن یک پردازنده بولدوزر از یک پردازنده 6 هسته ای فنوم عقب افتاده، اما در برخی از بنچمارک های دیگر هم با اختلاف خیلی زیادی از پردازنده های فنوم فاصله گرفته.

قشر عظیمی از مصرف کنندگان به هیچ عنوان از معماری پیچیده پردازنده مرکزی آگاهی نداشته و اصلآ نمی دونند که Integer Core یا Shared Resources چی هست و اگر قرار بود هر محصولی که از جانب هر کمپانی بزرگ یا کوچکی عرضه بشه به تک تک جزئیاتش اشاره بشه باید یک طومار هم تو جعبه هر محصول قرار گرفته و به توضیح جزئیات محصولات پرداخته بشه.

منبع:sakhtafzar

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...