رفتن به مطلب

کمک باز امدن صفحه ابی شاید از رم باشه ؟

Soroosh.3d
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دستم به دامن همتون توی ویندوز همش صفحه ابی میاد RAM OCZ DDR3 OXIDANE 4 گیگ هست تازه عوض کردم بازم مشگلم حل نشد هاردم تازه عوض کردم کرافیکم همینتور توی ویندوزم همش خود به خود تم عوض می کنه ویندوزمم ارور می ده که باید چک کنم ویندوزمو. کمک کمک کمک کمک کمک

لینک به دیدگاه

درود

دوست گلم معمولا این ارور از رمه ولی نه در همه موارد . شما اون رمی که دیروز به من فروختید وقتی رو سیستمتون بود اگر مشکلی نداشت باید بگم که مشکل باید بگم که مشکل حتما از رمه نه اینکه خراب باشه باید تو بایوس تغییراتی بدید و ولتاژ رو تغییر بدید یادم نیست ولتاژ رمتون چی بوده . معمولا روی رم مینویسه

لینک به دیدگاه

درود

نه رمی که قبلا رو سیستمم بود گه گداری اینتوری می شد ولی الان تند تند می شه با این که 4گیگ هست باسش 1600 می شه کمک کنید چه جوری ولتاز بیارم پایین ؟ ولتازم 1.65v

ویرایش شده توسط Soroosh.3d
لینک به دیدگاه

مادربوردتون چیه ؟

Asus m4a79t delux

لینک به دیدگاه

سلام.

فکر کنم مشکل از ورژن بایوس تون باشه ، چون با رم تون زیاد سازگار نیست و بعد از تعویض رم هاتون بیشتر به بلواسکرین بر می خورید.

می تونید آخرین ورژن بایوس رو از لینک زیر بعد از انتخاب OS ، دانلود کنید:

لینک دانلود بایوس

لینک به دیدگاه

شما ولتاژ رو در بایوس روی 1.7 ببرید . در ضمن مدل cpu شما چیه ؟

لینک به دیدگاه

شما ولتاژ رو در بایوس روی 1.7 ببرید . در ضمن مدل cpu شما چیه ؟

amdx4 965 3.40 ghz

لینک به دیدگاه

ویندوزت چیه؟ سرویس پک چند؟

روی ویندوز های مختلف تست کردی؟

نه هنوز متأسفنه windowsam 7 هست الان

لینک به دیدگاه

معمولا این بلواسکرین 2 حالت داره یا رم سازگار نیست که بعضی اوقات با آپدیت بایوس حل می شه

اگه با آپدیت بایوس حل نشد

بعضی اوقات هم مشکلات نرم اقزاری باعث این مشکل می شه

داخل لینک زیر قبلا توضیح داده بودم

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?/topic/4580-%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-xp/

اون کارایی که اونجا گفتم انجام بده ببین وقتی بلواسکرین می ده چه اروری می ده. فقط اگه ارور های مختلف داد یا از فایل های مختلف روی ویندوز ایراد گرفت احتمالا سخت افزاری هست و احتمالا از رم ها هست. اگه یک ارور خاص داد احتمالا مشکل نرم افزاری هست اون ارور تو گوگل یا ماکروسافت سرچ کن به نتیجه باید برسی

لینک به دیدگاه

معمولا این بلواسکرین 2 حالت داره یا رم سازگار نیست که بعضی اوقات با آپدیت بایوس حل می شه

اگه با آپدیت بایوس حل نشد

بعضی اوقات هم مشکلات نرم اقزاری باعث این مشکل می شه

داخل لینک زیر قبلا توضیح داده بودم

http://lioncomputer....D9%88%D8%B2-xp/

اون کارایی که اونجا گفتم انجام بده ببین وقتی بلواسکرین می ده چه اروری می ده. فقط اگه ارور های مختلف داد یا از فایل های مختلف روی ویندوز ایراد گرفت احتمالا سخت افزاری هست و احتمالا از رم ها هست. اگه یک ارور خاص داد احتمالا مشکل نرم افزاری هست اون ارور تو گوگل یا ماکروسافت سرچ کن به نتیجه باید برسی

انقد سری مياد ميره بلو اسکی که نميشه خوند

لینک به دیدگاه

انقد سری مياد ميره بلو اسکی که نميشه خوند

منم نگفتم وقتی بلو اسکرین ظاهر می شه ببین چی نوشته

شما اصلا اون لینکی که اون بالا گذاشتم خوندی؟

اونجا یک نرم افزار هست که لینک و تو ضیحات داخل اون لینک هست فابل دانلود کن نصب کن اون خودش ارور ها رو ثبت می کنه و نشون می ده.. اون نرم افزار گفتم ببین چه ارور هایی رو ثبت کرده

ویرایش شده توسط hostironi
لینک به دیدگاه

نه هنوز متأسفنه windowsam 7 هست الان

يه چيزی کشف کردم قبلاً اينطوری نبود به مهسه اينکه سی ديه کارت گرفيکمو نصب ميکنم بدّه چند دقيقه صفحيه ابی مياد يقينن نرم افزاريه حتی درايوره گرفيکمو نصب ميکنم صفحه پرش داره حسابی واسه خودش تم عوض ميکنه می تونه از ویندوز باشه? آخه درايوره کارت گرفيکمو اپديت کردم بازم اين مشکلا هست يعنی ميتونه با windowsam ماچ نباشه ؟

لینک به دیدگاه

منم نگفتم وقتی بلو اسکرین ظاهر می شه ببین چی نوشته

شما اصلا اون لینکی که اون بالا گذاشتم خوندی؟

اونجا یک نرم افزار هست که لینک و تو ضیحات داخل اون لینک هست فابل دانلود کن نصب کن اون خودش ارور ها رو ثبت می کنه و نشون می ده.. اون نرم افزار گفتم ببین چه ارور هایی رو ثبت کرده

خواهشی دارم اينجوری که من فهمديم شما استده صفحاته ابی هستين اگه ممکنه مشکله منو پيگير باشيد منم خط به خط توضيح ميدم الان سيستمم دادم که با يسشو اپديت کنن فردا ميگم بهتون مرسی

من اون ارور و واستون مينويسم ببييد از چيه ايشالا واسه واسه فردا

لینک به دیدگاه

يه چيزی کشف کردم قبلاً اينطوری نبود به مهسه اينکه سی ديه کارت گرفيکمو نصب ميکنم بدّه چند دقيقه صفحيه ابی مياد يقينن نرم افزاريه حتی درايوره گرفيکمو نصب ميکنم صفحه پرش داره حسابی واسه خودش تم عوض ميکنه می تونه از ویندوز باشه? آخه درايوره کارت گرفيکمو اپديت کردم بازم اين مشکلا هست يعنی ميتونه با windowsam ماچ نباشه ؟

از هر چیزی می تونه باشه باید تست بشه اگه اخرین نسخه درایور گارفیکو دانلود کرده باشین و نصب کرده باشین. نباید مشکلی باشه

خواهشی دارم اينجوری که من فهمديم شما استده صفحاته ابی هستين اگه ممکنه مشکله منو پيگير باشيد منم خط به خط توضيح ميدم الان سيستمم دادم که با يسشو اپديت کنن فردا ميگم بهتون مرسی

من اون ارور و واستون مينويسم ببييد از چيه ايشالا واسه واسه فردا

نمردیمو استد هم شدیم :D به امید استاد شدن @};-

اگه باشم و سفاتم قد بده جواب می دم :D

راستی سیستمت مطمئن هستی ویروسی نیست؟

لینک به دیدگاه

خودتم البته می تونستی بایوس آپدیت کنی کار سختی نبود می پرسیدی راهنمایی می کردیم

به هر حال فردا که سیستمو گرفتی با cpuz چک کن آخرین نسخه بایوس نصب هست یا نه

پیشنهاد اینه که دوباره ویندوز عوض کنی با یه دیسکت ویندوز 7 دیگه بهتره

آخرین نسخه کارت گرافیک که فکر کنم 5870 داری ورژن 10.7 نصب کن. یعنی فایل زیر مخصوص 7 64 بیت

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/10-7_vista64_win7_64_dd_ccc_enu.exe

با یه انتی ویروس آپدیت شده مثل کاسپر کل سیستم اسکن کن

اون نرم افزار که داخل لینک بالا گزاشتم نصب کن ببین چه اروری هایی رو ثبت می کنه

لینک به دیدگاه

از هر چیزی می تونه باشه باید تست بشه اگه اخرین نسخه درایور گارفیکو دانلود کرده باشین و نصب کرده باشین. نباید مشکلی باشه

نمردیمو استد هم شدیم :D به امید استاد شدن @};-

اگه باشم و سفاتم قد بده جواب می دم :D

راستی سیستمت مطمئن هستی ویروسی نیست؟

آخه يه مشکلم هست که صفحه مونيترم پرش داره نويز داره

همه چيو تست کردم از هيچی نيس خود بخدم تم عوض ميکنه آره 10.7 ریختم آخرين تلاش windowsw عوض کردنه

لینک به دیدگاه

ویندوزت چیه؟ سرویس پک چند؟

روی ویندوز های مختلف تست کردی؟

سؤالی دارم آيا اگه بايس مادر بردو اپديت کنم با عوض کردنه winodws ميپاره ؟

لینک به دیدگاه

سؤالی دارم آيا اگه بايس مادر بردو اپديت کنم با عوض کردنه winodws ميپاره ؟

با سلام

نه خیر دوست من بایوس هیچ ربطی به نصب ویندوز نداره خیالتون راحت!! :)

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

با سلام

نه خیر دوست من بایوس هیچ ربطی به نصب ویندوز نداره خیالتون راحت!! :)

ميشه به غير از بايس چيزايه ديگرم اپديت کرد مثلاً چيپستشو لن و ...

?

لینک به دیدگاه

ميشه به غير از بايس چيزايه ديگرم اپديت کرد مثلاً چيپستشو لن و ...

?

من فکر کنم بايد بايس گرفيکمو عوض کنم به asus بهتر نيست ؟ حالا اگه کسی پيشنهاد ميکنه اين کرو کنم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام خدمت اهل فن

به تازگی سیستمی بستیم برای یکی از دوستامون که داره رو اعصابمون راه میره با اینهمه بلو اسکرین؛silly.gif

M.B: Asus P7P55D-E PRO

CPU: Intel Core i5 760

RAM: Adata 4GB DDR3 1600 Gaming series V1 Dual Channel

VGA: Asus ATI Radeon HD 5770

HDD: WD 500GB 32 mb buffer Cavier Green

Power: Green GP685B

Case: Green Fusion

اول که ماژول های رم رو بصورت Dual Channel بستیم خیلی ارور میداد حتی در حین نصب ویندوز(ویندوز7) ولی با ویندوز XP اصلا مشکلی نداشت.

بعد که با آزمایش ها متوجه شدیم که مشکل از رمه اونهارو بصورت Single Channel بستیم و ویندوز نصب شد و چند بار هم ریست کردیم مشکلی نداشت و سیستم رو تحویل دادیم به دوستمون رفت.

ولی شبش با تماسی که با ایشون داشتم متوجه شدم که سیستمش بلافاصله بعد از لودینگ ویندوز بلو اسکرین میده و ریستارت میشه.

لازم بذکره که بایوس مادربردشم آپدیت کردم. حالا باید چی کار کنم.I%20Do%20not%20Know.gif

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اهل فن

به تازگی سیستمی بستیم برای یکی از دوستامون که داره رو اعصابمون راه میره با اینهمه بلو اسکرین؛silly.gif

M.B: Asus P7P55D-E PRO

CPU: Intel Core i5 760

RAM: Adata 4GB DDR3 1600 Gaming series V1 Dual Channel

VGA: Asus ATI Radeon HD 5770

HDD: WD 500GB 32 mb buffer Cavier Green

Power: Green GP685B

Case: Green Fusion

اول که ماژول های رم رو بصورت Dual Channel بستیم خیلی ارور میداد حتی در حین نصب ویندوز(ویندوز7) ولی با ویندوز XP اصلا مشکلی نداشت.

بعد که با آزمایش ها متوجه شدیم که مشکل از رمه اونهارو بصورت Single Channel بستیم و ویندوز نصب شد و چند بار هم ریست کردیم مشکلی نداشت و سیستم رو تحویل دادیم به دوستمون رفت.

ولی شبش با تماسی که با ایشون داشتم متوجه شدم که سیستمش بلافاصله بعد از لودینگ ویندوز بلو اسکرین میده و ریستارت میشه.

لازم بذکره که بایوس مادربردشم آپدیت کردم. حالا باید چی کار کنم.I%20Do%20not%20Know.gif

درود

ارور صفحه آبی از چیزای زیادی میتونه باشه که محتمل ترین علتشون رم هستش.ماژول ها رو تک تک به صورت سینگل امتحان کنید ، همچنین سی دی یا دی وی دی ویندوز روهم تغییر بدید ببینید گشایشی در کار بوجود میاد یا خیر

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

با سلام به همگی

یه سوال داشتم

من باید کجا مشکل سیستم خودم رو مطرح کنم

لطفا راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...