رفتن به مطلب

کمک باز امدن صفحه ابی شاید از رم باشه ؟

Soroosh.3d
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

لینک به دیدگاه

آقا سلام من مشکلم حال شد رم 8OCZ گيگ ولتجشو اوردم پايين 1.65 7.7.7.21

لینک به دیدگاه

اشکال که مطمئنم از رم هاس تک تک امتحان کردم مشکلی نبود تو سینگل چنل هم مشکلی نداشتن تا وقتی دوستم بم زنگ زد و گفت دوباره بلو اسکرین میده

کمکsilly.gifsilly.gif

لینک به دیدگاه

اشکال که مطمئنم از رم هاس تک تک امتحان کردم مشکلی نبود تو سینگل چنل هم مشکلی نداشتن تا وقتی دوستم بم زنگ زد و گفت دوباره بلو اسکرین میده

کمکsilly.gifsilly.gif

خوب پس تکلیف روشنه.رمی که خراب هست باید بفرستید گارانتی

لینک به دیدگاه

ولی فکر کنم این جور دوستمون می گه رم ها با مادربورد سازگار نیست و باید از رم های دیگه استفاده کنن.

چون می گه رم ها به صورت تکی مشکل ندارن. پس مشکل از رم ها نیست فقط با مادربورد سازگار نیستن

لینک به دیدگاه

ولی فکر کنم این جور دوستمون می گه رم ها با مادربورد سازگار نیست و باید از رم های دیگه استفاده کنن.

چون می گه رم ها به صورت تکی مشکل ندارن. پس مشکل از رم ها نیست فقط با مادربورد سازگار نیستن

اگر اینطور باشه این مشکل بیشتر زمانی پیش میاد که رمها از دو سری مختلف باشه با سریال نامبر های خیلی متفاوت و البته از یک کیت نباشند

باز اگر رمهای یک برند دیگه هم امتحان کنند بد نیستش

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اهل فن

به تازگی سیستمی بستیم برای یکی از دوستامون که داره رو اعصابمون راه میره با اینهمه بلو اسکرین؛silly.gif

M.B: Asus P7P55D-E PRO

CPU: Intel Core i5 760

RAM: Adata 4GB DDR3 1600 Gaming series V1 Dual Channel

VGA: Asus ATI Radeon HD 5770

HDD: WD 500GB 32 mb buffer Cavier Green

Power: Green GP685B

Case: Green Fusion

اول که ماژول های رم رو بصورت Dual Channel بستیم خیلی ارور میداد حتی در حین نصب ویندوز(ویندوز7) ولی با ویندوز XP اصلا مشکلی نداشت.

بعد که با آزمایش ها متوجه شدیم که مشکل از رمه اونهارو بصورت Single Channel بستیم و ویندوز نصب شد و چند بار هم ریست کردیم مشکلی نداشت و سیستم رو تحویل دادیم به دوستمون رفت.

ولی شبش با تماسی که با ایشون داشتم متوجه شدم که سیستمش بلافاصله بعد از لودینگ ویندوز بلو اسکرین میده و ریستارت میشه.

لازم بذکره که بایوس مادربردشم آپدیت کردم. حالا باید چی کار کنم.I%20Do%20not%20Know.gif

جناب یه چیزی می گم فقط از تعجب شاخ در نیاری ها

مشکل شما از هاردتون هستش و احتمالا سرعت سیستم هم باید پایین باشه

بعضی از هاردهای WD 500GB 32 mb buffer Cavier Green این مشکلو دارن

شاهد این مدعام هم انجمن P30World هست که در اونجا در چند مورد این مشکل دیده شده و با تعویض هارد مشکلشون حل شده

لینک به دیدگاه

اگر اینطور باشه این مشکل بیشتر زمانی پیش میاد که رمها از دو سری مختلف باشه با سریال نامبر های خیلی متفاوت و البته از یک کیت نباشند

باز اگر رمهای یک برند دیگه هم امتحان کنند بد نیستش

رمها تو یک پکیج بودن 2*2GB احتمال زیاد باید از QVL مادربرد یکی براش انتخاب کنیم.thinking.gif

جناب یه چیزی می گم فقط از تعجب شاخ در نیاری ها

مشکل شما از هاردتون هستش و احتمالا سرعت سیستم هم باید پایین باشه

بعضی از هاردهای WD 500GB 32 mb buffer Cavier Green این مشکلو دارن

شاهد این مدعام هم انجمن P30World هست که در اونجا در چند مورد این مشکل دیده شده و با تعویض هارد مشکلشون حل شده

این مشکلی که شما میگید مال سرعت پایین سیستمه نه ارور بلو اسکرین و بیشتر برای هاردهای WD 1TB 64 MB buffer رخ میده من خودم WD 500GB 32MB buffer Cavier Green دارم و ازش خیلی راضیم.

پس در کل باید رم ها رو عوض کنمwhew.gifwhew.gif

لینک به دیدگاه

رمها تو یک پکیج بودن 2*2GB احتمال زیاد باید از QVL مادربرد یکی براش انتخاب کنیم.thinking.gif

این مشکلی که شما میگید مال سرعت پایین سیستمه نه ارور بلو اسکرین و بیشتر برای هاردهای WD 1TB 64 MB buffer رخ میده من خودم WD 500GB 32MB buffer Cavier Green دارم و ازش خیلی راضیم.

پس در کل باید رم ها رو عوض کنمwhew.gifwhew.gif

باید بگم که اگر شما از سازگاری کامل رم با مادربوردتون مطمئن هستید یعنی از QVL مادربورد هستند

به هاردتون شک کنید

بله حرف شما رو قبول دارم که سرعت پایین برای هاردهای WD 1TB 64 MB buffer هستش که باید با align کردن مشکلشون حل بشه اما من خودمم هم WD 500GB 32MB buffer Cavier Green دارم و هیچ مشکلی هم باهاش ندارم ولی شما اگه p30world رو خوب ببینید چند مورد دقیقا همین مشکل بلو اسکرینو با دقیقا همین مدل هارد ( WD 500GB 32MB buffer Cavier Green ) و دقیقا همین حجم هارد دارن

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

باید بگم که اگر شما از سازگاری کامل رم با مادربوردتون مطمئن هستید یعنی از QVL مادربورد هستند

به هاردتون شک کنید

بله حرف شما رو قبول دارم که سرعت پایین برای هاردهای WD 1TB 64 MB buffer هستش که باید با align کردن مشکلشون حل بشه اما من خودمم هم WD 500GB 32MB buffer Cavier Green دارم و هیچ مشکلی هم باهاش ندارم ولی شما اگه p30world رو خوب ببینید چند مورد دقیقا همین مشکل بلو اسکرینو با دقیقا همین مدل هارد ( WD 500GB 32MB buffer Cavier Green ) و دقیقا همین حجم هارد دارن

دستتون درد نکنه حالا اونم یه چکی میکنیمsmile.gifclapping.gif

لینک به دیدگاه

براي تست يك هارد 1 ترابايت وسترن گرين رو زير تست گذاشتم هيچ مشكلي باهاش نداشتم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...