رفتن به مطلب

احتمال یک وضعیت بد در بازار قظعات کامپیوتر

Recommended Posts

درود

دوستان گلم از هفته گذشته قیمت دلار و درهم افزایش داشته و باعث افزایش قیمت کالاها در ایران شده . ولی مسائل دیگه ای هم وجود داره که شما باید بدونید . خیلی از شرکتهای بزرگ کالاهاشون در گمرک گیر کرده و یا اینکه وارد کردن کالا براشون سخت تر شده به طوری که خیلی از این شرکتها در مورد تسویه حساب با نماینده هاشون که زودتر باید پرداخت کنن به مشکل برخوردن . برای خرید اعتبار به ایرانیها خیلی سخت شده و خارج کشور سخت اعتماد میکنن و به اصطلاح lc باز نمیکنن البته این مسئله مالی مال خیلی وقت پیشه ولی واقعا قضیه شدیدتر شده .

واقعا باز هم قدر الان رو بدونید که کالاها با هر قیمتی که شده وارد میشن ولی اگر واقعا وضعیت اینطور پیش بره ( تاکید میکنم اگر اینطور پیش بره ) باور کنید خیلی کالاها رو گرونتر از این باید بخرید .

ایا یادتون میاد همیشه بعد از ورود کالاهای جدید در بازار جهانی انواع برندها رو در ایران مشاهده میکردید .؟ آیا جدیدا چنین اتفاقی میافته ؟ خودتون بررسی کنید .

نمخوام ایه یاس و ناامیدی بخونم ولی اماری بود که داشتم و باید به شما میگفتم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

میدونید مشکل چیه آقای حسینی. اینه که اکثر ما ایرانی ها بد بین هستیم.

به فرض شما اومدی از روی حسن نیت و دلسوزی که نسبت به مصرف کننده ها داری اومدی گفتی اوضاع داره کمی خراب میشه، اگه چیزی میخاین سریع بگیرین.

اینوسط 4 نفر فکر میکنن که ها: ایشون داره کیسه میدوزه یا میخاد گرون کنه میخاد بهانه بیاره و اضواع بد واردات رو پیش کشیده.

متاسفانه از اونجا که توی دستگاه ها و نهاد و سازمان ها بیشتر ظوابط و نفع عده کم بر اکثریت حاکمه، این موارد کم پیش نیومده و باز هم پیش میاد.

من به شخصه از اطلاع رسونی شما ممنونم.

ویرایش شده توسط RezaGHM
لینک به دیدگاه

من پدرم خودم هم وارد کننده هستش و تمام موضوعی که جناب حسینی فرمودند کاملا درسته و اگه این وضعیت ادامه پیدا کنه اکثریت جنس ها بین 20 تا 40 درصد قیمتش بالا میره.چون همینطوری که همه دوستان میدونند اکثر جنس ها به ایران از طریق دبی وارد میشه و الان هم اکثر ایرانی ها به خاطر مساله تحریم با صرافی ها و... در دبی مشکل دارن البته هنوزم راه های زیادی هست برای وارد کردن کالا ولی مساله اینه که قیمت تمام شده کالا به نسبت خرید بالا میره که این وسط هم وارد کننده تقصیری نداره و مشکل از جایه دیگه هست.

(البته اینم بگم من خودم اطلاعات زیادی در مورد این مسائل ندارم چون من کلا از جو بازار خوشم نمیاد ولی خوب چند وقت قبل پدرم داشت باهام صحبت میکرد یه سری مشکلات رو برام میگفت درمورد همین باز کردن Lc و مشکل فرستادن پول تومن به صرافی ها و... )

ممنون

ویرایش شده توسط hamed_1989
لینک به دیدگاه

میدونید مشکل چیه آقای حسینی. اینه که اکثر ما ایرانی ها بد بین هستیم.

به فرض شما اومدی از روی حسن نیت و دلسوزی که نسبت به مصرف کننده ها داری اومدی گفتی اوضاع داره کمی خراب میشه، اگه چیزی میخاین سریع بگیرین.

اینوسط 4 نفر فکر میکنن که ها: ایشون داره کیسه میدوزه یا میخاد گرون کنه میخاد بهانه بیاره و اضواع بد واردات رو پیش کشیده.

متاسفانه از اونجا که توی دستگاه ها و نهاد و سازمان ها بیشتر ظوابط و نفع عده کم بر اکثریت حاکمه، این موارد کم پیش نیومده و باز هم پیش میاد.

من به شخصه از اطلاع رسونی شما ممنونم.

درسته شاید بعضیها این فکر رو بکنن ولی مگه قیمت بازار رو من مشخص میکنم ؟ وقتی قیمت بازار و من مشخص کنم اون وقت حرف شما صحیحه و دوستان فکر درستی کردن و من برای نفع خودم این حرفو زدم ولی وقتی اینطور نیستش پس این فکر کاملا اشتباه و منفیه .

حالا هر کسی هر طور دوست داره میتونه فکر کنه .

ولی مشکل این دوستمون مشکل دیگه ای و اصلا مشکل این حرفها نبوده .

لینک به دیدگاه

اين جريان با به رسميت نشناختن بانک های ايرانی ،تحريم برخی توليد کنندگان خودرو ،وضعيت مبهم واردات خودرو طی ماه اخير شروع شده ....

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

خوب دوستان بعد از گذشتن چند هفته از این خبری که بنده گذاشته بودم و مشاهده شما از بازار فعلی نظرتون چیه ؟ ؟؟؟؟

ایا بنده اشتباه کرده بودم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ایا بنده برای سود لیون این خبر رو گذاشته بودم ؟؟؟؟ که خیلیها اینطوری فکر کرده بودن ؟؟؟؟

ممنونم نظرتون رو بدونم و مشاهدات خودتون رو از بازار بگید در هفته های اخیر

لینک به دیدگاه

من به یکی از دوستام گفتم رم کروسر دومیناتور 2000 CL7 رو برام قیمت کنه. حدود 650 تومن تو بازار تهران بود !!! ;) آقای حسینی فک کنم 580 می دادن!! =D> .

فک کنم این شروعش باشه تازه ! =D> آخرش هم اینه که رم 1 گیگ می شه 100 تومن !!!! @};-

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من به یکی از دوستام گفتم رم کروسر دومیناتور 2000 CL7 رو برام قیمت کنه. حدود 650 تومن تو بازار تهران بود !!! ;) آقای حسینی فک کنم 580 می دادن!! =D> .

فک کنم این شروعش باشه تازه ! =D> آخرش هم اینه که رم 1 گیگ می شه 100 تومن !!!! @};-

اگه اینطوریه بریم یه 100 تا بخریم انبار کنیم و قتی گرون شد بفروشیم

امیدوارم بازار بهتر شه

راستی همینطوری میمونه بازار ؟ پاین نمیاد؟

ویرایش شده توسط MR_mohammad
لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

بحث رو به حاشیه نکشید لطفا .

بازار چند دلیل داره که اینطور شده :

1 - به دلیل وضعیت بد بازار و خرید کم مشتری گردش پول در بازار کم شده و واسه همین وارد کننده ها و شرکتهای معتبر از واردن کردن کالای جدید واهمه دارن و دوستان دارن فعلا کالاهای موجود در انبارشون رو بفروشن .

2 - هزینه وارد کردن کالا به دلیل افزایش دلار و درهم بالا رفته و برای وارد کننده فعلا نمیصرفه کالا بیاره

3 - تحریمها باعث شده که خیلی از شرکتها بازار رو دور بزنن که این باعث افزایش قیمت کالا در بازار شده .

اینها همه پیش بینی شده بود و امیدوارم که به زودی مشکل حل بشه :-?

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان لازم دونستم که پیش بینی دیگه ای دوباره بکنم . وضعیت بدتر و بدتر خواهد شد و واقعا نمیخوام ناامیدتون کنم ولی منتظر اخبار بدتر از این در اینده باشید

لینک به دیدگاه

سلام

در حال حاضر علاوه بر بالا رفتن قیمت درهم و دلار و ... ، صرافی ها هم (که اکثرا با طلا فروش ها ارتباط مستقیم دارند) ارز نمی فروشند. این قضیه مشکلات رو 2 برابر کرده . در شرکتی که بنده کار می کنم برای خرید 120000 درهم مشکل خرید داشتیم به نحوی که با قیمت پایه 320 تومن هم کسی ارز نداشت. احتمالا بعد از چند روز و زمانی که قیمت به 350 برسه، صرافی ها شوع به فروش میکنند که طبعا قیمت پایین می یاد. به از این هم اعلام میشه که بعله بازار کاذب از بین رفت و دوباره قیمت ارزون شد ولی قافل از اینکه در عرض یک هفته 40 تا 50 تومن افزایش قیمت داشتیم و در نتیجه مصرف کننده نهایی ضرر رو پرداخت میکنه.

راستی آقای حسینی شما صرافی سراغ دارید که الان درهم بفروشه؟

لینک به دیدگاه

سلام

در حال حاضر علاوه بر بالا رفتن قیمت درهم و دلار و ... ، صرافی ها هم (که اکثرا با طلا فروش ها ارتباط مستقیم دارند) ارز نمی فروشند. این قضیه مشکلات رو 2 برابر کرده . در شرکتی که بنده کار می کنم برای خرید 120000 درهم مشکل خرید داشتیم به نحوی که با قیمت پایه 320 تومن هم کسی ارز نداشت. احتمالا بعد از چند روز و زمانی که قیمت به 350 برسه، صرافی ها شوع به فروش میکنند که طبعا قیمت پایین می یاد. به از این هم اعلام میشه که بعله بازار کاذب از بین رفت و دوباره قیمت ارزون شد ولی قافل از اینکه در عرض یک هفته 40 تا 50 تومن افزایش قیمت داشتیم و در نتیجه مصرف کننده نهایی ضرر رو پرداخت میکنه.

راستی آقای حسینی شما صرافی سراغ دارید که الان درهم بفروشه؟

مرسی از مطالبت عزیز .

بله دقیقا همینطوره ولی فکر میکنم پی بینی کاهش قیمت دلار درست نباشه . معمولا روال به این صورت بوده که دو قدم قیمت میره جلو و یک قدم بر میگرده عقب یعنی سر جاش بر نمیگرده .

متاسفانه صرافی فعلا سراغ ندارم و همه ناز میکنن

لینک به دیدگاه

اره

امروز قیمت 460 رو گرفتم

333 تومن!!!!!!

--------

ممنون از اقای حسینی بابت در جریان گذاشتن این مساله

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

درود دوستان گلم

این تاپیک مال 16 ماهه پیشه ولی خواستم بیارمش بالا تا ثابت بشه که وضعیتی که میگفتم داره ایجاد میشه .

امروز دلار 1450 تومان شده و شما همین دو سال پیش کالای 100 دلاری رو می خریدید 110000 تومان و ناراضی بودید ولی الان باید کمه کمش 30 درصد بالاتر هزینه کنید یعنی یک کالای 100 دلاری رو کمتر از 145000 تومان نمیتونید بخرید .

معضلاتی که امسال پیش اومده :

1 - تنوع کالا کمتر شده و برندهای مختلف دیگه وارد نمیشن

2 - تکاپو برای واردات بسیار کم شده و وارد کننده ها کالا نمیارن و تعداد معدودی هستن که دارن ادامه میدن

3 - مصرف کننده های مختلف از خریدشون راضی نیستن و کالایی که میخوان نمیتونن پیدا کنن

4 - هزینه بیشتری رو باید بابت هر کالا بپردازن

در کل باز هم این تاپیک هستش و ببینیم تا کجا ادامه پیدا میکنه

و فقط خواستم باز هم یاداور بشم که 16 ماه پیش درست گفته بودم ;)

بحث 30 یا 30 ممنوع

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

در اینکه شما استاد هستید هیچ شکی ندارم ... :p

اما اصلا راه نداره یه خورده بحث 30 یا 30 بکنیم ... :D

لینک به دیدگاه

آقا مشکل از همین چیزی هستش که نمی شه در موردش بحث کرد....

اوضا خیلی خرابتر از قبل می شه و قیمتا به شدت بالا می ره

باید منتظر یه معجزه بود........ :blink:

لینک به دیدگاه

اگر اوضاع به همین صورت پیش بره و قیمت ها (دلار و ...) به همین صورت بالا و پایین (البته پایینش یه مقدار) و هیچ یک از طرفین هم کوتاه نیان و این بانک رو هم مورد عنایت قرار بدن دیگه مردم از دلار به عنوان زیرو آلات استفاده میکن (دوستان این قسمت آخر رو ادامه ندید).

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

1450 تومان !

پس در حال حاضر ارزش ریال به پایین ترین سطح خودش رسیده

لینک به دیدگاه

1450 تومان !

آره و قیمت فروش بانک مرکزی هم 11022 ریال هست.

پس در حال حاضر ارزش ریال به پایین ترین سطح خودش رسیده

نه الان قیمت دلار به یکی از بالاترین قیمت هاش رسیده نه قیمت ریال به یکی از کمترین قیمت هاش. :D

دوستان مشکل قیمت بالای دلار آمریکا هم حل شد.

شما می تونید به جای دلار آمریکا دلار هنک گنگ بخرید به قیمت فروش 168 تومان.

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

افزایش قیمت دلار امروز هم به دلیل کاهش عرضه دلار بانک مرکزی بوده. دلالهای ارز هم آماده بودن که به این مشکل دامن بزنن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تو سایت http://mesghal.com/ به صورت لحظه به لحظه میتونید قیمت رو چک کنید.هم ارز و هم طلا.

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

درود دوستان گلم

این تاپیک رو تصمیم گرفتم هر سال یک بار بیارم بالا . یادتون میاد چی میگفتم ؟>؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا برید اول تاپیک رو بخونید و با همین امروز همه چیز رو مقایسه کنید

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...