رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

استاد خب شما معلومه خداروشکر از همه نظر مشکلی ندارین سیستمتونم که عالیه از کابل برق بگیر تا مانیتور

ولی خب وقتی یه نفر با بدختی پول جمع میکنه میخواد تو اون رنج قیمت یه چیزی تهیه کنه اونم با قیمت های چند برابری تو ایران بی در پیکر واقعا خیلی سخته که همون چیزیو که دلش میخواد بخره

تکنولوژی free sync و g sync انچنان تفاوت ی ایجاد نمیکنه که مجبور باشیم بریم یه مانیتور 3 ملیونی بگیریم

همون حرکت تقریبا میشه با v syncو فناوری خود ایسوس trace free پیاده کرد و شکست تصویر به حداقل رسوند

و اینکه اون شکست تصویر فقط موقعی معلوم میشه که کارت گرافیک high end x باشه و بازیو بالای 60 فریم اجرا کنه که چنین کارتی هر کسی نمیخره نهایت الان همه 960 یاخیلی ولخرجی کنن 970 غیر رفرنس میگیرن که اونم با بازی های الان در تنظیمات الترا و1080 بیشتر از ۶۰ فریم نمیده حالا چه فرقی داره

پس بهترین کاا ر همون مانیتور ۱ میلی ثانیه فول اچ دی 120 هرتز

پول اضافه خرج کردن تو ایران ارزش نداره

فدات بشم عزیز.

ادریس جان (یه رفیق داشتیم ادریس بچه کردستان بود خیلی گل بود، یاد اون افتادم) اگه روی متون اینترنت داری این نظرات رو میدی ... اشکالی نداره ولی من چند تا نمونه بهت نشون میدم که خلاف صحبتتو اثبات میکنه.

این بابا سیستم خودش یه LG با رز 1440×3840 که 60 هرتزه. تو این ویدئو یه ایسر بهش دادن با همین رز ولی 75 هرتز که تا 85 هم رفته میگه زمین تا آسمون فرق داره.

www.you?????tube.com/watch?v=VqsQBeAW8kk

پس مطمئن باش 40 فریم 60 هرتز با 40 فریم 120 هرتز فرق داره در این شک نکن.

در مورد V Sync ممکنه تیکه تیکه شدن تصویر رو بگیره ولی استات و لگ شدیدی ایجاد میکنه بعلاوه شما با فعال کردن V Sync دارید یه فشاری رو به گرافیک اعمال میکنید که برای مانیتور صبر کنه و این خودش مشغله ایه.

مثلا بازی که با V Sync خاموش شما بین 40-50 فریم میگیرید با V Sync فعال تا 37-48 فریمتون افت میکنه.

در مورد G Sync و Free Sync هم با یه سرچ ساده همه به صفت معجزه اسمشون رو میبرن و واقعا هم راست میگن. منم باور نمیکردم ولی وقتی خودم از نزدیک دیدم اولین باری بود که تو دنیای سخت افزار شکه می شدم.

لینک به دیدگاه

جالبه

حیف که پول Gsynco  ندارم الان ...  ^_^

ویرایش شده توسط hamedrock
لینک به دیدگاه

سلام مجدد  :(

با کلی استرس این مانیتورBenq 2430T رو خریدم و از شانس بد من محور پشتش ترک داشت و چون کالا گارانتی نداشت 1 هفته تا 10 روز طول میکشه تعویض شه...

مانیتور رو روشن کردم . رنگ ها تو بازی کمی کارتونی به نظر میومد. (شاید به نظر من اینطوری باشه) در ضمن اینو بگم که زاویه دید خوبی داره !!!

در هر صورت سوال بنده اینه :

یکی از دوستان دنبال مانیتور تا 1.200 تومان هستش . هم گیم هم فیلم,وب گردی ....    22 تا 24 اینچ . چند مورد پیشهاد کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

فرق XL2430T و XL2420Z تو چيه؟

مدل XL2430T جدیدتره و در واقع مدل اصلاح شده XL2420Zهست منتها از تکنولوژی NVIDIA 3D Vision برای نمایش تصاویر سه بعدی و به تبعش تکنولوژی Light Boost برای جبران کاهش درجه روشنایی تصویر در حالت پخش سه بعدی بی بهره هست. 2430T پورت USB3 هم داره 2420Z فقط USB2 داره .2430T علاوه بر جک هدفون جک میکروفون هم داره 2420Z فقط جک هدفون داره . 2430T بغلش یه آویز برای هدست داره 2420Z هم داره اما پشت استندش تعبیه شده. تکنولوژی Overdrive (که توی مانیتورهای بنکیو تحت عنوان AMAشناخته میشه) برای افزایش سرعت پاسخدهی پیکسلی در مدل 2430T بهینه تر شده و اینبار با تکنولوژی  Blur Reduction بهتر از 2420Z عمل میکنه (تکنولوژی بلر ریداکشن با وارد کردن بلک فریم بین فریمهای اصلی عارضه ماتی رو در تصاویر سریع فیلم و بازی بهبود میبخشه این تکنولوژی هم بهینه شده در مدل2430T) علاوه بر این مدل 2430T تغییراتی هم در عملکرد black eQualizer داشته که جزییات رو در صحنه های تاریک با بهینه سازی درجه سیاهی واضحتر میکنه. پروفایل رنگش هم بهینه شده و تنظیمات مربوط به Color Vibrance تغییراتی به خودش دیده + یکسری بهبودهای تکنیکی دیگه که در سایر زمینه ها داشته...

***به اون دوست عزیزمون که مانیتور رو تهیه کرده و رنگها بنظرش کارتونی اومده اکیدا توصیه میکنیم با تنظیمات Color Vibrance یمقدار ور بره بیست تا درجه داره برا تنظیم رنگ.

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

طبق گفته شما با تنظیمات رنگ بازی کردم

این مانیتور شگفت انگیزه . واقعا ارزششو داره . (چشمو نمیسوزونه  :D )

کیفیت رنگش هم عالیه

فردا واسه دوستانی که قصد خریدشو دارند اما  مردد هستند چند تا عکس + نظر خودمو میزارم (با توجه به اینکه 1 هفته است با IPS کار میکردم)

لینک به دیدگاه

یادم رفت که سوال دارم ::D

کنار کابل برقش یک سیم کوچک وصله که جایی وصلش نکردم . کسی نمیدونه مال چی هست ؟مشکلی نیست؟

مرسی

لینک به دیدگاه

dgze_%D9%82%D8%AB.jpg

a81h_1.jpg

ub1g_2.jpg

y3si_img_6533.jpg

کیفیت ساخت از جعبه و متعلقات بگیرید تا خود پنل همه چیز عالیست. واقعا یک محصول لوکسه

کیفیت رنگ انچنان تفاوتی با ips های معمولی نداره ولی قطعا برنده ips هست . میتونم اینجوری بگم که بهترین نوع TN میتونه باشه 

پورت usb 3 جک هدفون میکروفون و جای مخصوص هدفون ...

با نرم افزار Display Pilot میتونید تنظیمات خودتون رو در 3 پروفایل مختلف ذخیره کنید. مثلا  واسه صحنه های تاریک تنظیمات Black equlzr  رو لحاظ میکنید و روی Gamer1 ذخیره میکنید.

نرم بودن صفحه در بازی مثل Counter Go یا Farcry که تا الان تست کردم حرف نداره.خبری از گوستینگ یا خط افتادن روی مانیتور نیست. چشم درد به معنای واقعی تعطیل

گزینه Blur reduction که مخصوصا موقع وب گردی فوق العاده عمل میکنه

اگر در مورد زاویه دید وسواس هستید انتظار  یک IPS رو نداشته باشید. ولی به نظر بنده قابل قبول است. فرض کنید 3 نفر کنار هم نشستین  :)  بدون افت کیفیت میتونید از فیلم بازی یا...لذت ببرید. اگر روی تخت دراز کشیدین

مانیتور بیارید جلوتر پایه را روی 0 یا 1 تنظیم کنید ,بعد کاملا سر مانیتور رو به پایین خم کنید . اگر تاریک بود از Blck eqlzr استفاده کنید. 

wm6l_untitled.jpg

لینک به دیدگاه

a6s3_4.jpg

البته کیفیت عکس ها پایینه اما گویا مطلب بنده هست.

حرفم با دوستانیست که بیشتر اوقات با  پی سی بازی میکنند: اگر چشماتونو دوست دارید و حرفه ای بازی میکنید دنبال مانیتور با هرتز بالا و زمان تاخیر پایین باشید (کمتر بازی کنی هم بد نیست :D ). این مانیتور ضمن داشتن همه این گزینه ها امکانات خاص دیگه ای مثل Blur Reduction, sensay 3,Black eQualizer... داره که قطعا هم از شما محافظت میکنه هم روی امتیاز شما در بازی تاثیر داره و صد درصد با این مانیتور زمان بیشتری میتونید از کامپیوتر استفاده کنید.

نا گفته نمونه که اگر میتونید بیشتر هزینه کنید گزینه هایی که دارای تکنولوژی Gsync هستتند میتونند انتخاب بهتری باشند.

در پایان خدمت شما  دوستان عرض کنم که تمامی گفته های بنده فقط یک نظر هست باز هم تصمیم گیری با شما بزرگوارهاست.

لینک به دیدگاه

درود

والا دقیقا نمی دونم جاش کجاهستش ولی اینجا میپرسم  قصد خرید مانیتور دارم مدلLG W2261VP  مثل اینکه نوش که پیدا نمیشه اما نظرتون راجع به دسته دومش که طرف میگه حدود یکسال کارکرده چیه؟ تو عکس که تمیز بنظر میرسه و 400 قیمت داده برا شروع... کارتون داره +متعلقات  بدون خط و خش و گارانتی نداره تعمییری هم نیست  خب نظر شما چیه؟ می ارزه اینو دسته دوم بگیرم؟ تو تهران پیدا میشه اصلا؟؟؟

لینک به دیدگاه

درود

والا دقیقا نمی دونم جاش کجاهستش ولی اینجا میپرسم  قصد خرید مانیتور دارم مدلLG W2261VP  مثل اینکه نوش که پیدا نمیشه اما نظرتون راجع به دسته دومش که طرف میگه حدود یکسال کارکرده چیه؟ تو عکس که تمیز بنظر میرسه و 400 قیمت داده برا شروع... کارتون داره +متعلقات  بدون خط و خش و گارانتی نداره تعمییری هم نیست  خب نظر شما چیه؟ می ارزه اینو دسته دوم بگیرم؟ تو تهران پیدا میشه اصلا؟؟؟

Monitor: BenQ Full HD VW2245Z: 470,000

به نظر بنده اینو بگیر . بسیار برند عالیه . در ضمن قیمت نوش رو برات زدم . گارانتی هم داره

لینک به دیدگاه

Monitor: BenQ Full HD VW2245Z: 470,000

به نظر بنده اینو بگیر . بسیار برند عالیه . در ضمن قیمت نوش رو برات زدم . گارانتی هم داره

با تشکر  ولی نظرتون راجع به اون مانیتور دسته دوم چیه اینم لینکش http://esam.ir/itemView.aspx/903521/LCD-HD.htm

میخوام اگه این کم کارکرد و خوب بود و به صرفه اینو بگیرم اگه نه صبر کنم بعدا مدلهای ips رو بگیرم الان ال جی اف 700 پی دارم همه چیش خوبه ولی دیگه داره غیرقابل استفاده میشه تقریبا هر یک سال یک قطعه اش خراب میشه و باید ببرم تعمییرگاه درستش کنم ایسوس مدلهای بالای 1 میلیونش تازه مشخصاتش یکم خوب میشه میخوام همه جوره خوب باشه هم از نظر زیبایی طراحی و کیفیت و تصویر الان مدل LG W2261VP همه چیش کامله فقط کنتراستش 50k هست  و lgf700p که الان دارم اینم مشخصاتش خوبه در ضمن شدت روشنایی

LG W2261VP  300  هستش که خیلی از بعقیه سره

ویرایش شده توسط soos
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...