رفتن به مطلب

لوازم ضروری برای یک سفر با خودرو شخصی به نظر شما چیه ؟؟ دوستان نظر بدن با لینک کالا

AtAgAmEr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

دوستان کسی که میخواد بره سفر باید حداقل یه تعداد وسایل با خودش داشته باشه، یه قسمتهایی از ماشین رو کنترل کنه و ... .

هر یک از دوستان نظر خودشون رو بر اساس تجربه ای که دارن پست کنن

حتی اگه دوستان تجربه ای دارن در این زمینه اینجا مطرح کنن

ممنونم

رعایت پستهای ارسالی لطفاً بشه . ممنونم

برا مثال میگم :( چه مارکی . قیمت . کجا پیدا میشه )

چادر مسافرتی

پتو/ نور گیر/

کلم آب، یخچال خودرویی

مواد غذایی آماده و کنسرو شده

ابزار آلات لازم برا خودرو / بریدن / استفاده از تجهیزات و تکنولوژی / دفاع شخصی / چراغ قوه/ تایر زاپاس / زنجیر چرخ / تایر یخ شکن  ... نمیدونم از این موضوعات

@};- @};- :x @};- @};-

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

خیلی از موارد رو خودوتون اشاره کردید اما چیزایی که من به ذهنم میرسه ایناس:

- تنظیم باد چرخ ها

- چک کردن مایع شستشوی برف پاک کن

- اطمینان از بهمراه داشتن لوازم مورد نیاز برای تعویض لاستیک پنچر

- بهمراه داشتن چندین فیوز یدک

- بهمراه داشتن inverter اگه مسافرتتون به شب میخوره

- انتخاب مسیر قبل از حرکت

- بررسی شرایط آب و هوایی موقعیت مورد مسافرت

- شارژر فندکی

- مطلع کردن تنی چند از دوستان و یا اقوام در مورد اینکه شما منزل رو به قصد مسافرت ترک می کنید.

- بهمراه داشتن اندکی صبر، آرامش و شکیبایی مخصوصاً در حین رانندگی بسیار مهم است.

یه سری از موارد لینک خرید ندارند مثل اون آرامش و شکیبایی در حین رانندگی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه مسافتی ؟ ماشین چیه ؟ نوع جاده به چه صورت هست ؟ نوع اب و هوا و ... 

لینک به دیدگاه

با سلام.

یک سری موارد هم که بنظر لازم نمیاد اما وجودش در بعضی شرایط واقعا  لازم هست.

کیسه خواب برای سفرهای زمستانی و پاییزه در مناطقی که هوای پایدار ندارن.

پانچو.ناخن گیر , نخ و سوزن

جعبه ی کمک های اولیه

و بسیاری از ملزومات هم که خودتون و سایر دوستان اشاره کردین بجز قلیون :)

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

سلام

1- جلو بندی ماشین حتما چک کنید . و لاستیک ها بالانس باشن.ترجیحا باد لاستیک ها نیتروژن باشه.

2- برق ماشین مورد نداشته باشه اگر باتری از نوع تره اب مقطر به اندازه کافی داشته باشه. و ولتاژ باتری موقع روش بودن ماشین باید روی 14.4 ولت باشه.

3- لنت و روغن ترمز رو چک کنید.

4- اگر ماشین بیشتر از 50 هزار کیلومتر کار کرده بهتره تسمه تام عوض کنید(بستگی به ماشین داره) تجربه ی بدی در این مورد داشتم.

5- روغن موتور و واسکازین و.. چک کنید .

6- هیچ وقت با گیربکس معیوب مسافرت نرید. تجربه ی بدی داشتم.

7- ترمز دستی ماشین ریگلاژ باشه در آخرین دندانه باید به صورت کامل ماشین رو نگه داره یا یه اصطلاح میخ باشه.

8- یه سیم بکسل ترجیحا داشته باشد.

9- اگر منبع اگزوز سوراخ کردید تا صدای خفن بده :D توی مسافرت بد جور میره رو مخ مگر این که ولم بدی.

10- نور چراغ ها حتما حتما حتما تنظیم باشه که هم چشم راننده ی مقابل رو کور نکنه هم اینکه نور خوبی روی جاده داشته باشید.

11- تسمه ی دینام و کولر خشک و خراب نشده باشن.

12- و هیچ وقت توی جاده کل کل نکنید کورس نزارید که اصلا ارزش استرس دادن به خودتون و ماشین رو نداره..

13- اگر در طول سفر خدایی نکرده میخواستید تصادف کنید و هیچ راه فراری نبود  به فکر ماشین نباشید یه معکوس 4 به 1 بدید.(البته اگر جا رفت :D با گاز جا میره).

14- و همیشه با خودتون بگید من یه راننده ی حرفه ای ام و میتونم در هر شرایطی ماشین رو جمع کنم :cool: .

امیدوارم مسافرت خوبی در پیش داشته باشید.

لینک به دیدگاه

قلیونو نداشته باشی سفر معنی نمیده ها از الان بگم.

دوم اینکه باید مسیرتو بگی خوب که میخوای بری کویر.جنگل.... چون بعضی وسیله ها هستن که تو منطقه خاص استفاده خودشو داره که لازمه.

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من استفاده از برنامه چمدان هستش

کافیه از طریق بازار دانلودش کنید

لینک به دیدگاه

کدوم شهر هستین؟

این رو پرسیدم تا بتونم محل تهیه وسایل رو معرفی کنم

البته بیشترش رو میتونید از همین نت خریداری کنید و بقیه اش رو هم لوکس فروشی ها

بعضی امکانات رو هم میشه جنس های تولید داخل خرید هم برن های خارجی

بسته به میزان بودجه داره

ویرایش شده توسط Operator
لینک به دیدگاه

1: یک شارژر فندکی (اگه پخش ماشینتون USB داره، یه کابل میکرو usb هم جواب میده)

2:جعبه کمک های اولیه و تعدادی دارو! (مثلا مسکن/انتی بیوتیک/چسب زخم/مواد ضدعفونی‌کننده/پماد سوختگی (تو این مورد تجربه خیلی تلخی داشتم)/...)

3:تعدادی ابزار کار ( مثل آچار و چکش و سیمچیم و ...)

4:عینک دودی!

5:تعدادی خوراکی و نوشیدنی که زود خراب نشن و راحت آماده مصرف باشن!(مثل بیسکویت های بدون کرم و خشک! آب معدنی! بادام/پسته/فندق/...)

6:حتما لباس گرم همراهتون باشه!(من همیشه یه پتو مسافرتی تو صندوق عقب ماشینم هست)

7:تعدادی لوازم یدکی ماشین با خودتون ببرید(مثلا تصمه یا لامپ و ...)

8:تو ماشین همیشه یک ظرف آب داشته باشید(هم تو سفر و هم تو شهر!)

9:یک کپسول آتش نشانی هم داشته باشید.

10:اگه از گوشی های هوشمند استفاده میکنید، حتما نقشه GPS گوشی رو بروز کنید!(خیلی خیلی مفیده)

توضیحات تکمیلی:

1:یک بار رفته بودیم مسافرت، مجبورا یک شب رو کنار پارک خوابیدیم! :)

صبح روز بعد دیدم موبایلم 7% شارژ داره و حداقل 10~11 ساعت راه باید برین تا به مقصد برسیم!

بخاطر همین، مجبور شدم جلوی سرویس بهداشتی پارک، حدود 1 ساعت سرپا وایسم تا موبایلم رو بزنم به پریز جلوی در سرویس بهداشتی :wacko:

2:خیلی پیش اومده که تو مسافرت نیاز به دارو پیدا کنیم! ولی بدترین خاطره مال زمانی بود که با یک پیکان قرمز رنگ خوشگل از کنارگذر تونل کندوان رد شدیم!(فکر کنم حدودای سال 76~77 بود!)

کنارگذرش از روی یه کوه خیلی خیلی بلند هست! طوری که بالای کوه، کنار جاده، تو مرداد ماه، برف بود!

خلاصه ماشین ما جوش اورد! بعد نیم ساعتی که وایساده بودیم برای استراحت، پدرم خواست در رادیاتور رو باز کنه که آب جوش پاشید روی دستش و تا بالای ارنجش سوخت!

و ما تا شهر بعدی هیچ پماد و مسکن و ... نداشتیم که استفاده کنیم! حتی یادمه جمعه بود و تو شهر دومی که رسیدیم یه داروخونه باز پیدا کردیم.

3:ماشین هر لحظه ممکنه خراب بشه! فرقی هم نداره چه ماشینی هست!(همین 2 روز پیش تو کوچه ما یه سانتافه باتری حالی خالی کرده بود و از یه پراید 15 ساله بهش برق وصل کرده بودن! :laughing: =)) )

در اینجور مواردی، 2 تا مشکل پیش میاد!

اول اینکه ابزار لازم برای تعمیر باید در دسترس باشه!

دوم اینکه باید کسی رو پیدا کنید که بلند باشه لا اون ابزار، ماشین شمارو تعمیر کنه!

*از اونجایی که نمیشه یه تعمیر کار رو همراه خودتون به مسافرت ببرید، حداقل ابزار رو با خودتون ببرید! :D

4:عینک دودی هم که یکی از واجبات رانندگی من هست!(حتی تو ماشینم، 2 تا عینک دارم، که اگه خدایی نکرده یکی شکست، از اونیکی استفاده کنم :cool: )

5:اینم که ممکنه هر لحظه جایی گیر بیوفتید که اگه این موارد همراهتون نباشه، ممکنه خطرناک باشه!(تو ترافیک/ماشین خراب بشه/راه بسته بشه/...)

6:یک بار رفتیم سفر نوروزی! فکر کنم 28 اسفند بود، تو استان کردستان به یک کولاک و برف و طوفانی برخوردیم که ارتفاع برف از تابلو های کنار جاده بیشتر بود!

پیاده که میشدیم و 20 ثانیه بعد سوار میشدیم، یک طرف بدنمون کاملا سفید میشد! خیلی وحشتناک بود!

یک بارم که شهریور ماه نرسیده به اردبیل خواستیم صبحانه بخوریم که از شدت سرما مجبور شدیم تو ماشین خوردیم!

7:خیلی پیش اومده که تو جاده ماشین ها تصمه پاره کردن! یا لامپاشون سوخته (مخصوصا تو ماشین هایی که چراغ سپر ندارن بیشتر مشکل سازه...)

موارد دیگه هم که توضیح خاصی ندارن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه مسافتی ؟ ماشین چیه ؟ نوع جاده به چه صورت هست ؟ نوع اب و هوا و ... 

مسافت و ماشین . جاده و نوع آب و هوا و .... = باید در حالت کلی بفرمائید . من برا خودم نمیخوام. یه تاپیکی میخوام باشه که دوستان محبت میکنن ( تا اینجا هم زحمت کشیدن و پست کردن مطالبشون رو @};- @};- @};- @};- @};- @};- ) و هرچی به ذهن میرسه و تجربه دارن اینجا پست میکنن و در آخر سر هم جمع بندی کلی رو در اولین پست قرار میدم.

قلیون؟  :D

:excl: :blush: :Hee Hee: :smug: من اهلش نیستم ولی خوب کساییکه میخوان بهتره باشه

قلیونو نداشته باشی سفر معنی نمیده ها از الان بگم.

دوم اینکه باید مسیرتو بگی خوب که میخوای بری کویر.جنگل.... چون بعضی وسیله ها هستن که تو منطقه خاص استفاده خودشو داره که لازمه.

کویر / کوه / دشت و صحرا و جنگل / پس باید همه چیز رو در نظر گرفت ( البته لازم نیست همه چیز باشه وقتی دوستانیکه تجربه مسافرت جنگلی دارن یا گوه و غیره ، اینجا لطف میکنن پست میزنن و ما هم استفاده میکنیم . گفتم که استفاده شخصی ندارم )

کدوم شهر هستین؟

این رو پرسیدم تا بتونم محل تهیه وسایل رو معرفی کنم

البته بیشترش رو میتونید از همین نت خریداری کنید و بقیه اش رو هم لوکس فروشی ها

بعضی امکانات رو هم میشه جنس های تولید داخل خرید هم برن های خارجی

بسته به میزان بودجه داره

منکه ارومیه هستم .گفتم استفاده شخصی ندارم.

خوشحال میشم در مورد اجناس ایرانی و خارجی هم در مورد کیفیت و صرفه استفاده بحث بشه

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

پیشنهاد می کنم بجا اینکه اینهمه بار اضافه با خودتون ببرید دوتا ماشینه حداقل به مسافرت برید که اگه مشکلی پیش اومد بتونید سریعا رفع کنید نه اینکه اینهمه چیزی بار ماشین کنید برید مسافرت... مگه چه خبره خونه رو بار میزنید میرید گردش... ااااااااااا  :-? هر شهری برسید سریعا همه چیز گیر میاد دیگه وسط بیابونم باشید نیم ساعت یک ساعت برید جلوتر یا عقب تر میرسید به شهربعدی یا قبلی... پس توصیه می کنم حداقل دو ماشینه برید و از سلامت خودتون و ماشینتون اطمینان کنید، اگه مسافرتتون خیلی طولانیه هر روز یک چکاپ کلی تو شهر سر راهتون بشه ماشینتون بد نیست... هزار تا وسیله خورده چیز هم بردارید بازم ممکنه یک مشکلی پیش بیاد که نیاز به قطعه ی خاص یا تعمیرکار حرفه ای باشه، در نتیجه یک بکسل فقط با خودتون ببرید که اگه یکی از ماشینها مشکلی پیدا کرد اون یکی تا شهر بعدی بکسلتون کنه... !  :laughing:

البته انشاله سلامت میرید سلامتم بر میگیردین، به ماشین اصلا فشار نیارد اگه مسافرت طولانی هست تا مسافرت خوبی داشته باشید...!  :-?

اگه غذا خودتون می خواید درست کنید زغال ببرید کباب بزنید با نون تازه که از شهری که درش هستید یا شهر قبل از توقف بخرید و بزنید به بدن انرژی بگیرید خدانکرده اومدین مسافرت دیگه... اگه پولدارین و به جاهای دیدنی میرید مطمعنا یک رستوران خوب پیدا میشه همه جا، اینهمه ظرف نبرید وقت خودتونو صرف اشپزی و ظرفشوری نکنید با خانواده تمام وقت از مناظر و جاهای دیدنی بازدید کنید حالشو ببرید !  :D مواد لازم همراه یک فلاسک برای گرفتن ابجوش و یک شیشه مربا خوری چای خشک  تموم  :laughing: بقشو سر راه میشه خرید خورد بلافاصله ...!  ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

به نظر من و من در مسافرت های شهری، همراه بردن غذا و وسائل خواب و..... اصلاً ارزش نداره باید رفت هتل/رستوران و....چه معنی میده با این همه خستگی مثلاً بخوای غذا تهیه کنی!

اما اگه بحثتون راه و مسیر سفره؛ که دوستان توضیح دادن

@};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

دوستان منظور عطای عزیز مسافرتهای جاده ای و آفرود هست

وگرنه اگر بخوایم بگیم مسافرت هوایی راحتتر هست

ایشون میخوان بدونن مثلا اگر بخوایم به فرض چادر مسافرتی یا کیسه خواب یا یخچال خودرو تهیه کنیم چه برندی و با چه مشخصاتی بهتره

و همینطور چیزهای دیگه که دوستان میتونن پیشنهاد بدن

نه اینکه از تهران تا مشهد با خودمون چی ببریم تو راه

Sent from my C6602 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببین عطا جان من میخوام مراحل تخصصی بگم اگه ماشینتون افرود هست یک سری قطعات باید روی ماشین بسته بشه اگه ماشین سواری هست باید یک سری قطعات دیگه بسته بشه

نوع مسیر هم خیلی مهمه یک وقت شما با ماشین میری لندن ( کاری که خودم میخوام بکنم ) یک وقت شما با ماشین میری گرجستان یا ارمنستان این دو مسیر باهم زمین تا اسمون فرق دارن

اگه قراره با ماشین بری گرجستان روی ماشین باید خیلی اپشن ببندی که کم نیاره باید باک اضافه کنی چون اصلا مسیر جوری هست که پمپ بنزین نداره وسط راه میمونی 

یکی از دوستام با ماشین رفت چین !  :wacko:  رفت و برگشتش 3 ماه طول کشید حدودا اول رفت ترکمنستان به صورت عادی بعد رفت ازبکستان بعد رفت تاجیکستان بعد هم رفت چین ولی تا کره رفت یک ماه فقط تو مسیر بود تا برسه کره !!! رفتنه از سمت تبت رفت برگشتنه از بالا

مشکلی که داشت بنزین کم اورد حدود 200 تومن روی ماشین اپشن بسته بود تازه با باک اضافه بنزین کم اورد جاده خیلی بدی داره :D

چون شما همیشه تو مسیر هستین اول از همه باید ماشین قوی باشه کم نیاره و خب چیزی که مهم هست ماشین بتونه توی جاده شما بره 

شما خیلی کم کم هر مسافرتی که بخوای بری 3-4 روز تو مسیر طی میکنه باید زندگی عادی رو تو مسیر داشته باشی هتل هم که تو این جور مسیر ها نیست یا باید بری تو دهات ها که چینی بلد نیستی میان میخورنت خخخ

مهمترین چیز غذا هست گوشت و مرغ باید ببری باید یخچال ماشین بگیری نه از این چینی ها یک چیز تخصصی باید فلاسک برقی ببری حداقل یک ژنراتور برق داشته باشی حالا چه دستی چه خورشیدی چه بادی 4 تا هست وصل میشه گوشه های ماشین تو سرعت زیاد برق تولید میکنه تو باتری که وصل کردی بهش 

کیسه خواب گزینه خوبیه با یک چادر یک باکس نوشابه و دلستر و .. چیپش خلاصه تنقلات داشته باشی پکیج امدادی یادت نره 

یک بیسیم خوب هم گزینه خوبیه مخصوصا اگه گروهی قرارهست حرکت کنید روی ماشین بیسیم نصب کنید تو همین جاده جنگلی کلستان خودمون که 100 کیلومتر هست موبایل هیچ کجاش انتن نمیده مخصوصا 

بیسیم با برد حداقل 5 کیلومتر در فضای بسته روی ماشین پروژکتور باید نصب بشه بعضی جاده ها چراغ ندارن تو شب هم که باشی انقدر تاریکه چراغ ماشین کافی نیست باید پروژکتور بزنی

اگه میبینی جاده رودخانه یا دریایی هست حتما روی ماشین اسنورکل نصب کنید و کلا اگه گروهی میرید یه دوسه نفر روی ماشیناشون وینچ کمپرسور دار نصب کنند 

کپسول گاز و تبدیل 12 به 220 سایه بان هم خوبه هم برای چادر و هم برای ماشین

کمپرسور باید هم یکیتون داشته باشه و بیل و کلنگ هم خوبه داشته باشید

تبر هم خیلی کمک میکنه اگه خیلی جاده پیچ و پیچ داره یا اینکه کلا جاده شنی هست هایلیفت یادتون نره کیت پنچری هم همینطور

سند پلیت هم خیلی خوبه یک وقت چرخ گیر کنه تو شن با بیل و وینچ هم نمیشه دراورد سند پلیت راهت درمیاره 

رینگ و لاستیک هم یادتون نره 

gps و یک سری تبلت با نقشه ابدیت 

اگه جاده هیچ سیستم ارتباطی نداره از گیرنده اینترنت از اسمان استفاده کنید قیمتش 800 تومن مثل مودم 3g هست وایرلس داره و شارژیه ماهیانه حدودا بین 1 تا 10 تومن برای شما هزینه میبره ولی برای یک سفر خیلی خوبه

سرعتش هم خوبه 512 تا 1 مگ یک دیش کوچیک تو ماشینی هم میگیری که جاهایی که انتن نمیده بزنی به دیش قویتره

باک بنزین یادتون نره چندتا گالون بنزین تو ماشین باشه خوبه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا جان یکی از ضروری ترین چیزها همراه داشتن یک دوست خوب مثله منه(چقد من خوبم =)) )   :D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

قلیون؟  :D

اي گفتي :D :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:  احسنتتت :x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

پیشنهاد می کنم بجا اینکه اینهمه بار اضافه با خودتون ببرید دوتا ماشینه حداقل به مسافرت برید که اگه مشکلی پیش اومد بتونید سریعا رفع کنید نه اینکه اینهمه چیزی بار ماشین کنید برید مسافرت... مگه چه خبره خونه رو بار میزنید میرید گردش... ااااااااااا  :-? ( احوال نیما !؟؟ ان شاءالله همیشه سلامت باشی. بعضی وقتها نمیشه دو ماشین یا 2 خانواده رفت و مجبوراً باید تنها و یا یه ماشین بری) هر شهری برسید سریعا همه چیز گیر میاد دیگه وسط بیابونم باشید نیم ساعت یک ساعت برید جلوتر یا عقب تر میرسید ( خدایی نکرده فشار یکی افت کنه ، مشکل تنفسی یا قلبی داشته باشه ، به نظرت فرصت برگشت یا رفتن به شهر بعدی رو داریم ؟؟ !!! ) به شهربعدی یا قبلی... پس توصیه می کنم حداقل دو ماشینه برید و از سلامت خودتون و ماشینتون اطمینان کنید، اگه مسافرتتون خیلی طولانیه هر روز یک چکاپ کلی تو شهر سر راهتون بشه ماشینتون بد نیست... هزار تا وسیله خورده چیز هم بردارید بازم ممکنه یک مشکلی پیش بیاد که نیاز به قطعه ی خاص یا تعمیرکار حرفه ای باشه، در نتیجه یک بکسل فقط با خودتون ببرید ( اونکه آره نمیشه گفت من همه چی دارم و مشکلی پیش نمیاد، من تا حالا شکستن لنت ترمز ندیده بودم که تو ماشین دوستم که سمند بودش دیدم !!! بعدش تسمه پاره کرد و میگفت 1 ماه پیش عوضش کرده بودم و شکر خدا یه زاپاس داشت ، پس باید و همیشه لوازمی رو که میشه برداشت باید همراه داشت ) که اگه یکی از ماشینها مشکلی پیدا کرد اون یکی تا شهر بعدی بکسلتون کنه... !  :laughing:

البته انشاله سلامت میرید سلامتم بر میگیردین، به ماشین اصلا فشار نیارد اگه مسافرت طولانی هست تا مسافرت خوبی داشته باشید...!  :-?

اگه غذا خودتون می خواید درست کنید زغال ببرید کباب بزنید با نون تازه که از شهری که درش هستید یا شهر قبل از توقف بخرید و بزنید به بدن انرژی بگیرید خدانکرده اومدین مسافرت دیگه... اگه پولدارین و به جاهای دیدنی میرید مطمعنا یک رستوران خوب پیدا میشه همه جا، اینهمه ظرف نبرید وقت خودتونو صرف اشپزی و ظرفشوری نکنید با خانواده تمام وقت از مناظر و جاهای دیدنی بازدید کنید حالشو ببرید !  :D مواد لازم همراه یک فلاسک برای گرفتن ابجوش و یک شیشه مربا خوری چای خشک  تموم  :laughing: بقشو سر راه میشه خرید خورد بلافاصله ...! ( ولی باید همیشه مواد غذایی مقوی همراه داشت و نمیشه 100% به غذای بیرون و پیدا کردنش اطمینان کرد )  ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

به نظر من و من در مسافرت های شهری، همراه بردن غذا و وسائل خواب و..... اصلاً ارزش نداره باید رفت هتل/رستوران و....چه معنی میده با این همه خستگی مثلاً بخوای غذا تهیه کنی!

اما اگه بحثتون راه و مسیر سفره؛ که دوستان توضیح دادن

@};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};- 

سلام خبات عزیز

اگه منظورت از شهری اینکه یعنی من از ارومیه بیام شهر شما، میشه تو هتل هم موند و امنیتش بالاست ولی باید اینم در نظر بگیریم که خدایی نکرده مشکل مادی پیش اومد نتوسنتیم بریم هتل!! پس باید تمهیداتی برا بیرون ماندن هم داشته باشیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان منظور عطای عزیز مسافرتهای جاده ای و آفرود هست

وگرنه اگر بخوایم بگیم مسافرت هوایی راحتتر هست

ایشون میخوان بدونن مثلا اگر بخوایم به فرض چادر مسافرتی یا کیسه خواب یا یخچال خودرو تهیه کنیم چه برندی و با چه مشخصاتی بهتره

و همینطور چیزهای دیگه که دوستان میتونن پیشنهاد بدن

نه اینکه از تهران تا مشهد با خودمون چی ببریم تو راه

Sent from my C6602 using Tapatalk

سلام

اتفاقاً منظورم همش هستش :smug: :smug: :Hee Hee: :x :x :x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا جان یکی از ضروری ترین چیزها همراه داشتن یک دوست خوب مثله منه(چقد من خوبم =)) )   :D

قراره من برات بسته بفرستم . یه بارم آدرس دقیق با کدپستی رو برام بده. مرسی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببین عطا جان من میخوام مراحل تخصصی بگم اگه ماشینتون افرود هست یک سری قطعات باید روی ماشین بسته بشه اگه ماشین سواری هست باید یک سری قطعات دیگه بسته بشه

......

باک بنزین یادتون نره چندتا گالون بنزین تو ماشین باشه خوبه

عالی بودش

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

پیشنهاد می کنم بجا اینکه اینهمه بار اضافه با خودتون ببرید دوتا ماشینه حداقل به مسافرت برید که اگه مشکلی پیش اومد بتونید سریعا رفع کنید نه اینکه اینهمه چیزی بار ماشین کنید برید مسافرت... مگه چه خبره خونه رو بار میزنید میرید گردش... ااااااااااا  :-? ( احوال نیما !؟؟ ان شاءالله همیشه سلامت باشی. بعضی وقتها نمیشه دو ماشین یا 2 خانواده رفت و مجبوراً باید تنها و یا یه ماشین بری) هر شهری برسید سریعا همه چیز گیر میاد دیگه وسط بیابونم باشید نیم ساعت یک ساعت برید جلوتر یا عقب تر میرسید ( خدایی نکرده فشار یکی افت کنه ، مشکل تنفسی یا قلبی داشته باشه ، به نظرت فرصت برگشت یا رفتن به شهر بعدی رو داریم ؟؟ !!! ) به شهربعدی یا قبلی... پس توصیه می کنم حداقل دو ماشینه برید و از سلامت خودتون و ماشینتون اطمینان کنید، اگه مسافرتتون خیلی طولانیه هر روز یک چکاپ کلی تو شهر سر راهتون بشه ماشینتون بد نیست... هزار تا وسیله خورده چیز هم بردارید بازم ممکنه یک مشکلی پیش بیاد که نیاز به قطعه ی خاص یا تعمیرکار حرفه ای باشه، در نتیجه یک بکسل فقط با خودتون ببرید ( اونکه آره نمیشه گفت من همه چی دارم و مشکلی پیش نمیاد، من تا حالا شکستن لنت ترمز ندیده بودم که تو ماشین دوستم که سمند بودش دیدم !!! بعدش تسمه پاره کرد و میگفت 1 ماه پیش عوضش کرده بودم و شکر خدا یه زاپاس داشت ، پس باید و همیشه لوازمی رو که میشه برداشت باید همراه داشت ) که اگه یکی از ماشینها مشکلی پیدا کرد اون یکی تا شهر بعدی بکسلتون کنه... !  :laughing:

اگه غذا خودتون می خواید درست کنید زغال ببرید کباب بزنید با نون تازه که از شهری که درش هستید یا شهر قبل از توقف بخرید و بزنید به بدن انرژی بگیرید خدانکرده اومدین مسافرت دیگه... اگه پولدارین و به جاهای دیدنی میرید مطمعنا یک رستوران خوب پیدا میشه همه جا، اینهمه ظرف نبرید وقت خودتونو صرف اشپزی و ظرفشوری نکنید با خانواده تمام وقت از مناظر و جاهای دیدنی بازدید کنید حالشو ببرید !  :D مواد لازم همراه یک فلاسک برای گرفتن ابجوش و یک شیشه مربا خوری چای خشک  تموم  :laughing: بقشو سر راه میشه خرید خورد بلافاصله ...! ( ولی باید همیشه مواد غذایی مقوی همراه داشت و نمیشه 100% به غذای بیرون و پیدا کردنش اطمینان کرد )  ^_^

درود مجدد

همیشه یک رفیق باحال اهل سفر پیدا میشه اگه نداری سریعا برا خودت جور کن جزئ واجبات، من چهار پنج تا دارم نداری بهت قرض میدم باهاشون برو کیف کن، ایناییم که گفتم از تجربه مسافرت یک هفته ای به کویریا سفری که رفتیم شمال و مشهد برگشتیم یاد گرفتم تنبلشون منم هنوز زن نگرفتم زیاد نمیرم باهاشون زشته اونا مزدوجن من مجردی،منتظرن زن بگیرم که منم خر نمیشم اره خلاصه بگذریم... :D

بعدم گفتم از سلامت و شرایط سفر رفتن افراد مطمعن شو ادم با مادر بزرگ پدربزرگ نمیره مسافرت با ماشین، هوایی یا قطار سوار میشین میبریشون مشهد یا شیراز یا کربلا بر میگردین...  :laughing:

این جور سفرا مخصوص جووناست...!  ;)

ماشین رو باید پر کنی از وسایل تفریحی  :ph34r:  نه وسایل تعمیری  |-) ، بقولی میری ماجراجویی ، سفر دور دنیا هم من زیاد برام جالب نیست شاید دوستان حال کنند چون ایران اندازه همه جای دنیا جای دیدنی و مناظر داره و از نظر امنیتی و وضعیتی خیلی بهتر می تونی گلیم خودتواز اب بکشی بیرون اونور نه جونتو گذاشتی کف دستت خیلی خطرناکه  =; ... بعدشم دیگه مسافرت خارجه با هواپیما میری یک کشور دو هفته می گردی میای بسه دیگه زیاد خارجی ببینی رو دل میکنی خسته  هم میشی گاهی هوایی میشی با سر می خوری زمین...  :D (البته نظر من شاید دوستان اونجوری حال کنند، اما من چون میدونم اکثر دوستان ایران رو هنوز نگشتن کامل می گم)

غذا هم الحمداله فراوونه همه چی همه جا هست ... نمیشه نباشه من باور نمی کنم... نهایت یه یخدونی میبری یغالب یخ میندازی توش چهار پنجتا مرغ شسته خور کرده توش می چپونی میری... :D

اما تو روستاها مرغ زنده برات سر میبرن پاک می کنن میدن بهت حال میکنی ... یه پاکت زغالم میگیری همونجا سیخ میزنی یه جا دنج پیدا میکنی کنار رود و زیر سایه یه دست و/ر/قم میبری میشینین یه دست ح/ک/م میزنین تا کبابا اماده بشه ...  :x

البته هرکی یجوری مسافرت میره این نظر منه و اینجوری چون بهمون خیلی خوش گذشته بوده گفتم بگم که زیاد خودتونو گیر اینچیزا نندازین وگرنه همش نگرانی خواهین داشت و مشکلات و دردسر و بحث و جدل که چرا پیکنیک جا گذاشتی و چرا کبریت نیاوردی و چرا فلان نکردی و غیره... بخاطر همین اصلا با خانواده جایی نمیرم ...  :-@  :-t  [-X  :-S (هر بار با اینا رفتم زهرمارمون کردن از بس بهمدیگه نق میزنن - بقولی بزرگ شدی باید از خونه بزنی بیرون رو پا خودت وایسی) -_-

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

اقا من پارتی پیدا کردم!

با ناظر انجمن همشهری هستم :cool:

atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا من پارتی پیدا کردم!

با ناظر انجمن همشهری هستم :cool:

atagamer

=)) =)) =)) به به.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...