رفتن به مطلب

فریز شدن سیستم هنگام بازی

IMAN4K
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 85
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 12 ساعت قبل، ATER گفته است :

سی پی یو هم برای گرافیکت کافی نیست 

در صورتی که سی پی یو 8600 یا 8400 بندازی (کلا با بورد و رم جدید) پاور بین 700-850 نیازت میشه 

اینکه سی پی یو برای گرافیک کافی نیست حرفتون درسته ولی فکر نکنم دلیل فریز کردن تو بازی این باشه چون من این گرافیک رو روی برد 775 انداخته بودم و با سی پی یو e8500 شش ماه استفاده کردم و مشکل فریز تو بازی رو نداشتم

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

اینکه سی پی یو برای گرافیک کافی نیست حرفتون درسته ولی فکر نکنم دلیل فریز کردن تو بازی این باشه چون من این گرافیک رو روی برد 775 انداخته بودم و با سی پی یو e8500 شش ماه استفاده کردم و مشکل فریز تو بازی رو نداشتم

برای همین از کلمه "هم" استفاده کردم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

داداش شما مشکل از پاورتونه 90 درصد شک نکنین. وقتی میگین مادربورد دوتا 8 میخوره و پاورتون یدونه داره حتما از تبدیل استفاده میکنین؟ سیستمتون هیچ ولی دلتون برای 1070 بسوزه! 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

داداش شما مشکل از پاورتونه 90 درصد شک نکنین. وقتی میگین مادربورد دوتا 8 میخوره و پاورتون یدونه داره حتما از تبدیل استفاده میکنین؟ سیستمتون هیچ ولی دلتون برای 1070 بسوزه! 

با یدونه 8 پین هم کار میکنه این مادربرد مگه چقدر مصرف برقشه مادربرد +AM3 با ساپورت 8350 یدونه 8 پین داره ! با پاور کورسیر 650 وات که اونم یدونه 8 پین سی پی یو داشت تو بازی بعداز 2 ساعت فریز کرد الان پاور 1200 وات گرین انداختم که 2 تا 8 پین سی پی یو داره میزارم برای تست ببینم چی میشه

b38b_tp67xe.jpg

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

با یدونه 8 پین هم کار میکنه این مادربرد مگه چقدر مصرف برقشه مادربرد +AM3 با ساپورت 8350 یدونه 8 پین داره ! با پاور کورسیر 650 وات که اونم یدونه 8 پین سی پی یو داشت تو بازی بعداز 2 ساعت فریز کرد الان پاور 1200 وات گرین انداختم که 2 تا 8 پین سی پی یو داره میزارم برای تست ببینم چی میشه

داداش تو بحث سخت افزار هرچیزی ممکنه. اگه نیازش نبود که نمیذاشتنش حتما نیازه که تعبیه کردن براش. ایشالا با یه پاور مشکل حل میشه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

داداش تو بحث سخت افزار هرچیزی ممکنه. اگه نیازش نبود که نمیذاشتنش حتما نیازه که تعبیه کردن براش. ایشالا با یه پاور مشکل حل میشه.

من با پاور 1200 وات که 2 تا خروجی 8 پین برای cpu داشت تست کردم دوباره فریز کرد گرافیک رو تعویض کردم دوباره فریز کرد تو یه بازی دیگه تست کردم دوباره فریز کرد رم ها رو تست کردم اوکی بود نزدیک به 1 ساعت طول کشید حالا میمونه مادربرد و سی پی یو و ویندوز ! اگر مادربرد و سی پی یو مشکل داشت میتونست فرآیند تست رم رو انجام بده دمای سی پی یو تو بازی به 50 درجه هم نمیرسه

sfd2_img_20181021_210930.jpg

لینک به دیدگاه

داداش هر ماژول رمو به مدت 3 الی 4 ساعت باید بذاری تست بشه. اگه 8 گیگ باشه 4 ساعت حداقل اگه 4 باشه 2 الی 3 ساعت کافیه. خودشم رمارو به صورت تکی تست بگیر. والا عجیبه برام که هنوز ویندوزو عوض نکردین. همیشه اولین کار ویندوزو تعویض میکنن و در صورت نگرفتن جواب به سمت سخت افزار میرن. باز دوستان وارد تر بهتره بیان و نظر بدن. 

ویرایش: بالا نوشتم جواب ندادین. پین های سوکت پردازنده رو چک کردین ببینین سالمن؟

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

داداش هر ماژول رمو به مدت 3 الی 4 ساعت باید بذاری تست بشه. اگه 8 گیگ باشه 4 ساعت حداقل اگه 4 باشه 2 الی 3 ساعت کافیه. خودشم رمارو به صورت تکی تست بگیر. والا عجیبه برام که هنوز ویندوزو عوض نکردین. همیشه اولین کار ویندوزو تعویض میکنن و در صورت نگرفتن جواب به سمت سخت افزار میرن. باز دوستان وارد تر بهتره بیان و نظر بدن. 

ویرایش: بالا نوشتم جواب ندادین. پین های سوکت پردازنده رو چک کردین ببینین سالمن؟

از وقتی فن ماچو رو انداختم روش باز نکردم ببینم ولی دیروز که سی پی یو رو داشتم مینداختم روش چک کردم پین سوکت پردازنده درست بود با برنامه prime95 سی پی یو رو 1 ساعت بردم زیر بار حداکثری ...حداکثر دمای سی پی یو 56 درجه و حداکثر دمای برد 54 درجه شد  سلامت هاردیسک هم چک کردم اوکی بود فقط ویندوز از قبل روی هارد نضب بوده با این مادربرد و سی پی یو ویندوز نضب نکردم

nub5_001.jpg

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

8e9l_002.jpg

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

4l57_003.jpg

لینک به دیدگاه

داداش شما که همه کار کردین ویندوزو عوض کنین تکمیل بشه ?

وقتی سخت افزار جدید وصل میشه بهتره ویندوز تعویض شه تا مشکلات ناسازگاری نرم افزاری به وجود نیاد. ایشالا با تعویض ویندوز حل میشه اینجور که از شواهد برمیاد.

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، ?️??? گفته است :

مشکل فریز شدن مربوط به ناپایداری پردازنده  و کش پردازنده هستش. اگر مقدوره فرکانس کش پرازنده رو کم کند

درود دوست عزیز من ویندوز هم عوض کردم بازم فریز شد یعنی ایراد یا از مادربرد هست یا سی پی یو !

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ?️??? گفته است :

فرکانس پردازنده رو دستی کم کنید

از این قسمت باید کم کنم ..اینجا چه چیزهای رو باید تغییر بدم ؟

______________________________________________________________________________________

72j_img_20181022_232604.jpg

______________________________________________________________________________________

7csq_img_20181022_232820.jpg

لینک به دیدگاه

مقدار 31 رو به 29 تغییر بدین

تشکر دوست عزیز از این قسمت ها نیاز نیست چیزی تغییر بدم

f64r_img_20181022_235434.jpg

ik17_img_20181022_235500.jpg

xjxp_img_20181022_235543.jpg

لینک به دیدگاه

در در 1397/07/30, 13:36:02، ?️??? گفته است :

نیازی نیست تغییری بدین

در در 1397/07/30, 07:47:13، ho3einsa گفته است :

داداش شما که همه کار کردین ویندوزو عوض کنین تکمیل بشه 1f600.png

وقتی سخت افزار جدید وصل میشه بهتره ویندوز تعویض شه تا مشکلات ناسازگاری نرم افزاری به وجود نیاد. ایشالا با تعویض ویندوز حل میشه اینجور که از شواهد برمیاد.

ویندوز رو عوض کردم فرکانس پردازنده رو هم کم کردم بازم فریز شد !!

الان سی پی یو رو هم عوض کردم دارم تست میکنم واقعا گیج شدم 1 ماه پسش این قطعات رو خریدم برای چند دقیقه تست کردم و گذاشتم کنار قطعات دیگر رو جور کنم الان اینا اگر خراب باشه ضرر کردم :( اینم از پین های سوکت پردازنده به نظرم مشکلی نداره

tuis_img_20181023_173435.jpg

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ?️??? گفته است :

فرکانس رو بیشتر کاهش بدین. پاور سالم هستش؟

داداش راه حل شما فقط صورت مسئله رو پاک میکنه. ایشون باید مشکل رو به صورت کامل حل کنن و دلیلشو پیدا کنن. دوست عزیز شما بهتره بایوسو به اخرین ورژن موجودش اپدیت کنین بعد بایوس رو ریست کنین به تنظیمات کارخانه بعد تست کنین و نتیجه رو اطلاع بدین. بنده اقای بهمنیان رو هم تگ کردم ایشالا مشکلتون حل بشه.

لینک به دیدگاه

فرکانس رو بیشتر کاهش بدین. پاور سالم هستش؟

3 عدد پاور تست کردم پاور 530 وات گرین پاور 650 وات کورسیر پاور 1200 وات گرین از سلامت همشون هم مطمئن هستم

لینک به دیدگاه

خوب اگر اینطور بوده از برد یا پردازنده هستش.

الان با سی پی یو 2500k دوباره فریز کرد ایراد از مادربرد هست

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ?️??? گفته است :

راه حل شما جالبتر بوده تعویض ویندوز ?

خودتون بهتر میدونین که تو ایرادات کامپیوتری هرچیزی ممکنه! باید همه  ی راه ها امتحان بشه تا راه حل پیدا بشه.

داداش گلم بنده چند تا راه کار دادم. در کل هدف حل کردن مشکل این دوستمونه نه چیز دیگه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

الان با سی پی یو 2500k دوباره فریز کرد ایراد از مادربرد هست

شما بایوس رو هم اپدیت کنین و به تنظیمات دیفالت برگردونین به عنوان اخرین تیر اگه مشکل پابرجا بود بهتره یه بورد دیگه تهیه کنین.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

شما بایوس رو هم اپدیت کنین و به تنظیمات دیفالت برگردونین به عنوان اخرین تیر اگه مشکل پابرجا بود بهتره یه بورد دیگه تهیه کنین.

بایوس رو آپدیت کردم من یه ویدیو دیدم که یه نفر دیگه هم مشکل فریز شدن با این مادربرد رو داشت !

https://www.youtube.com/watch?v=fhV5KVsgIJQ

لینک به دیدگاه

دیشب 5 ساعت متوالی روشن بود فریز نکرد امروز 7 دفعه فریز کرده من موقع خرید 10 دقیقه نهایت 1 ساعت میتونم برد رو تست کنم :(

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

دیشب 5 ساعت متوالی روشن بود فریز نکرد امروز 7 دفعه فریز کرده من موقع خرید 10 دقیقه نهایت 1 ساعت میتونم برد رو تست کنم :(

عجب. بهتره موقع خرید 1روز مهلت تست بگیرین اگه قبول نکنن نخرین. متاسفانه مثه اینکه چاره ای جز تهیه مادربورد جدید ندارین. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

پیشنهاد می کنم یمقدار رو رم هم مانور بدین بد نیست مثلا فرکانس رم رو پایین بیارید و تست کنید و یا از رم های دیگه ای اگه دمه دستتون هست استفاده کنید، اگه جای 4 تا رم داره برد بذارید رم هارو رو دوتای دیگری و یا با یدونه رم سیستم رو تست کنید ...! 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...