رفتن به مطلب

فریز شدن سیستم هنگام بازی

IMAN4K
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 7 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

دیشب 5 ساعت متوالی روشن بود فریز نکرد امروز 7 دفعه فریز کرده من موقع خرید 10 دقیقه نهایت 1 ساعت میتونم برد رو تست کنم :(

سلام عزیز طبق تجربه بنده اکثر مشکلات کرش کردن و فریز شدن و ... به رم سیستم برمیگرده  مخصوصا که شما 10 گیگ دارید و شاید مدل هایی ناسازگار با مادربرد یا با هم باشن

با برنامه memtest64  برای ده دقیقه رم رو تست کنید و گزینه stop on error رو تیک بزنید حتی اگر یک ارور هم داشته باشه سیستم ناپایداره

برای سهولت کارتون برنامه رو ضمیمه کردم

MemTest64.exe

لینک به دیدگاه

• ارسال 85
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در هم اکنون، Nima2007 گفته است :

درود

پیشنهاد می کنم یمقدار رو رم هم مانور بدین بد نیست مثلا فرکانس رم رو پایین بیارید و تست کنید و یا از رم های دیگه ای اگه دمه دستتون هست استفاده کنید، اگه جای 4 تا رم داره برد بذارید رم هارو رو دوتای دیگری و یا با یدونه رم سیستم رو تست کنید ...! 

در هم اکنون، hesam_z گفته است :

سلام عزیز طبق تجربه بنده اکثر مشکلات کرش کردن و فریز شدن و ... به رم سیستم برمیگرده  مخصوصا که شما 10 گیگ دارید و شاید مدل هایی ناسازگار با مادربرد یا با هم باشن

با برنامه memtest64  برای ده دقیقه رم رو تست کنید و گزینه stop on error رو تیک بزنید حتی اگر یک ارور هم داشته باشه سیستم ناپایداره

برای سهولت کارتون برنامه رو ضمیمه کردم

MemTest64.exe

رم رو با memtest گویا برای یکی دو ساعت تست کردن و مشکلی نبوده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، ho3einsa گفته است :

رم رو با memtest گویا برای یکی دو ساعت تست کردن و مشکلی نبوده.

والا من رم رو روی 3200 ست کردم یه صبح تا ظهر هم تست کردم اوکی بود اما وقتی خودم کار میکردم با سیستم گاها هنگ لگ و فریز داشتم حتی بلو اسکرین نمی دونم چرا اما وقتی اوردم پایین تر فرکانس رو اوکی شد... جالبیش این بود اصلا تو تست خودشو نشون نمیداد.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

والا من رم رو روی 3200 ست کردم یه صبح تا ظهر هم تست کردم اوکی بود اما وقتی خودم کار میکردم با سیستم گاها هنگ لگ و فریز داشتم حتی بلو اسکرین نمی دونم چرا اما وقتی اوردم پایین تر فرکانس رو اوکی شد... جالبیش این بود اصلا تو تست خودشو نشون نمیداد.

دو تا رم gskill روی سیستم بود دقیقا یک مدل بودن بازم فریز کرد الان کلا 1 عدد رم روی سیستم دارم و تست میکنم فرکانس رم رو کم میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

هرچیزی ممکنه بنده منکر نمیشم. تجربه یه چیز دیگس

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

من با یدونه رم 4 گیگ تست کردم دوباره فریز شد باس رم روی 1333 بود الان با رم 2 گیگ دارم تست میکنم

skto_0001.jpg

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

در 14 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

در 15 ساعت قبل، ?️??? گفته است :

راه حل شما جالبتر بوده تعویض ویندوز 1f643.png

دوستان این برد ساخت 2011 هست ممکنه با ویندوز 8.1 که سال 2013 امده هماهنگ نباشه ...اگر با ویندوز کار نکنم تا 1 روز هم روشن باشه فریز نمیکنه 1 ساعت سی پی یو رو 100 درصد بردم زیر بار فریز نکرد 1 ساعت رم رو تست کردم فریز نکرد اگر مشکل داره چرا تو این مواقع فریز نمیکنه واقعا گیچ شدم

لینک به دیدگاه

درود

من مشکل فریز شدن تو بازی Titanfall 2 داشتم تا تو بازی می رفتم تصویر فریز می شد کارتم 1080 و cpu i7 8700k خلاصه ویندوزم پرو 1809 ویندوز عوض کردم home نصب کردم به کل مشکل فریز و تمام ایرادها برطرف شد

لینک به دیدگاه

درود

جز دیسکی که سیستم عامل رویش است، همه ی دستگاههای ذخیره سازی ساتا و usb را جدا کن. از روی pci و pcie هم هر چه جز کارت گرافیک است بردار. همه ی لوازم غیر ضروری را از رایانه جدا کن. در صورت امکان تعویض موش و صفحه کلید را بیازما.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز امیدوارم مشکلتون حل بشه 

در پایان نتیجه و راه حل اعلام کنید که شاید به درد دیگران بخوره

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 1397/08/02, 11:35:46، Hassan.SK گفته است :

دوست عزیز امیدوارم مشکلتون حل بشه 

در پایان نتیجه و راه حل اعلام کنید که شاید به درد دیگران بخوره

در در 1397/08/02, 06:17:08، سعید بهمنیان گفته است :

درود

جز دیسکی که سیستم عامل رویش است، همه ی دستگاههای ذخیره سازی ساتا و usb را جدا کن. از روی pci و pcie هم هر چه جز کارت گرافیک است بردار. همه ی لوازم غیر ضروری را از رایانه جدا کن. در صورت امکان تعویض موش و صفحه کلید را بیازما.

در در 1397/08/01, 22:17:06، ho3einsa گفته است :

در در 1397/08/01, 20:44:17، ?️??? گفته است :

احتمال خیلی زیاد مدار تغذیه مادربورد به چوخ رفته

درود بعداز 1 هفته و تعویض پاور-گرافیک-هارد-مادربرد-سی پی یو و رم علت فریز.. ناسازگار بودن مادربرد Biostar TP67XE با کارت شبکه وایرلیس PCI بود وقتی کارت شبکه رو با نسخه PCI Express تعویض کردم مشکل برطرف شد تشکر از شما دوستان بابت کمک ?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...