رفتن به مطلب

شرکت ASUS تقدیم می کند: معرفی رسمی مادربردهای سری Z170 توسط شرکت ASUS

Recommended Posts

xwrmtk6zwz952drn346y.jpg iig2sd73qydfs2fl971.jpg

شرکت ASUS بعنوان شرکتی پیشتاز در صنعت PC گیمینگ، امروز از سری جدید مادربردهای گیمینگ سری Z170 رونمایی کرد. اینبار شرکت ASUS با دستی پرتر از سایر شرکت ها ظاهر شده و 7 مادربرد جدید برای سوکت LGA1151 معرفی کرده است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم. لازم به ذکر است این خبر دارای دو بخش است. بخش اول مربوط به بررسی امکانات مادربردهای سری Z170 و بخش دوم هم مربوط به بررسی مادربرد ASUS Z170 Pro Gaming می باشد.

بخش اول:

شرکت ASUS با معرفی 7 مادربرد جدید برای پردازنده های سری Skylake ، دست کاربران را برای خرید یک مادربرد مناسب با بودجه شان باز کرده است. سه مادربرد بالا رده و چهار مادربرد میان رده، واقعا گزینه های خوبی توسط شرکت ASUS معرفی شده! از مادربردهای مخصوص گیمینگ و اورکلاکینگ حرفه ای گرفته تا مادربردهایی با امکانات، قیمت و کارایی مناسب.

کلاََ مادربردهای چیپست Z170 اینتل، چه بالارده و چه پایین رده، استعداد بسیار خوبی در اورکلاک قطعات دارند! اما شرکت ASUS به مادربردهای خود دو تکنولوژی TurboV Processing Unit یا TPU و Pro Clock را اهدا کرده تا پنانسیل این مادربردها در زمینه اورکلاک، از قبل هم بیشتر شود و کاربر بتواند میزان کارایی قطعات خود را به اصطلاح "لب ریز" کند. تکنولوژی بهینه شده 5-Way که بصورت ویژه ای برای سیستم های چندگانه تهیه شده، تنها با یک کلیک فعال میشود. همچنین قابلیت T-Topology امکان اورکلاک رم های DDR4 را تا فرکانس 3733MHz می دهد. قابل ذکر است که بعضی از مادربردهای معرفی شده شرکت ASUS ، می توانند هم رم DDR4 ، هم رم DDR3 و هم رم DDR3L را پشتیبانی کنند.

5dyzjh330k8nbl1dy2dn.jpgyj9yjjzuohbgei1uo9a.jpg

برای افزایش لذت گیمینگ، چیپ صدای Crystal Sound نسخه 3 و چیپ شبکه LANGuard و Turbo LAN نیز بر روی مادربرد تعبیه شده. بیشتر مادربردهای مذکور دارای درگاه USB 3.1 و M.2 هستند. این دو درگاه نسل جدیدی از روش های تبادل اطلاعات را بوجود آورده اند و با سرعت بالای خود، مدت زمان خیره شدن به نوار پر شدن عملیات انتقال نیز کم میشود! پرچمدار این سری، یعنی Z170 Deluxe دارای شش درگاه USB 3.1 ، گیرنده وای فای ، درگاه Hyper M.2 و درگاه U.2 است تا تجهیزات مورد نیاز برای جنگ بر سر بهترین مادربرد جهان تکمیل شود.

قابلیت اورکلاک Pro Clock می تواند به راحتی یک پردازنده نسل 6 اینتل را تا سقف 400MHz اورکلاک کند. با ترکیب این قابلیت با TurboV ، می توان یک پردازنده Core i7 6700K را تا میزان 5.2GHz اورکلاک کرد.

ue1y744mebtuh8s8vs3.jpgyuydhghmmpo10ymv1qzk.jpg

تکنولوژی 5-Way شرکت Asus امکان نمایش میزان درصد استفاده در همان زمان برای تمامی قطعات بصورت واقعی، حصول اطمینان از عملکرد واقعی پردازنده، ذخیره انرژی در هر روز، پایدار کردن انرژی دیجیتالی، فن های خنک تر و بی صداتر و تنظیم شبکه اینترنت برای محدود کردن حجم اینترنت برای نرم افزارهای سیستم را دارد. قابلیت جالب دیگر مادربردهای سری جدید شرکت ASUS ، وجود هیدر برای نصب پمپ های آب است که بدین ترتیب امکان تنظیم میزان فشار پمپ، دور فن و غیره در محیط ویندوز یا UEFI را به کاربر می دهد.

کار اصلی Crystal Sound 3 این است که امکان ورود هرگونه میدان الکترومغناطیسی را با جدا کردن کانال صدای سمت چپ و راست را به صدای خروجی نمی دهد. خازن های با کیفیت ژاپنی نیز برای گیمیرهایی که به صدای سیستم خود اهمیت می دهند، تعبیه شده است. یک منبع نور LED که دارای 256 رنگ مختلف هست، این اجازه را به کاربر می دهد تا ظاهر مادربرد خود را شخصی سازی کند. رنگ این منبع نور می تواند همگام با دمای CPU تغییر کند یا همزمان با پخش یک آهنگ، حالت و رنگ نور LED نیز بصورت اتومات عوض شود.

j41b46tjgkite6l88pw1.jpg4ckj0j0huvawqdy28ivq.jpg

در دو جدول پایین می توانید مشخصات تکمیلی و تخصصی مادربردهای سری Z170 شرکت ASUS را مشاهده کنید:

8tr5rgv8auzohgemnxkx.jpgyubn5gvn3qn3n5hjkt9.jpg

بخش دوم:

rdf7cjg4w9xqvk7c5jda.jpg

مادربرد Asus Z170 Pro Gaming در سایز ATX ساخته شده و دارای قابلیت ها و تکنولوژی های مخصوص گیمینگ و اورکلاکینگ می باشد. بیشتر مادربردهای سری Pro شرکت ASUS ، مقدار قابل توجهی تکنولوژی و ویژگی های جذاب و کاربردی را برخوردار می باشند و در عوض، قیمت مقرون به صرفه تری نیز نسبت به سایرین دارند. این مادربرد هم از این قاعده مستثنی نیست.

شرکت ASUS در این مادربرد از دو تکنولوژی SupermeFX و Sonic Radar II برای افزایش چشمگیر کیفیت صدای مادربرد بکار گرفته است. تکنولوژی SupermeFX موجب جلوگیری از ورود میادین الکترومغناطیسی به درون صدای خروجی سیستم می شود تا کیفیت صدا بالا بماند. این تکنولوژی همچنین دارای تقویت کننده سیگنال با توان 300 ohm برای هدفون می باشد تا لذت گوش دادن موسیقی به درجه بالاتری برسد.

cq4e36m60ntz2o63bwz6.jpg

تکنولوژی Sonic Radar II به گیمر کمک می کند کوچکترین صداهای درون بازی، بخصوص در بازی های اول شخص شوتر، را بشنود و گیمیر نیز عکس العملی مناسب نشان دهد. این تکنولوژی در بازی هایی که حتی شنیدن صدای پای دشمنان حیاتی است، به گیمیر بسیار کمک می کند.

برای بهینه سازی شبکه اینترنت و شخصی سازی آن برای گیمینگ آنلاین، شرکت ASUS از درگاه Intel Gigabite Ethernet و LANGuard در مادربرد Pro Gaming بکار برده است. از دیگر قابلیت های درگاه Intel Gigabite Ethernet ، می توان به کنترل کامل کانشکن های نوع TCP و UDP  اشاره کرد. بکمک این قابلیت می توان تمامی کانکشن های ورودی و خروجی سیستم را شناسایی و کنترل کرد تا تاخیر، لگ و پینگ تایم کمتری در بازی های انلاین بوجود بیاید.

برای استریم آنلاین و ضبط گیم پلی بازی هایتان، شرکت ASUS تکنولوژی ای به نام GameFirst تهیه کرده است. البته این تکنولوژی قابلیت های دیگری نطیر ایجاد پهنای باند بیشتر برای بازی و نرم افزار مورد علاقه تان، از بین بردن لگ در بازی های آنلاین، به اشتراک گذاری فایل و غیره را نیز دارد. یکی از جذاب ترین تکنولوژی های این مادربرد، تکنولوزی RAMCache می باشد. بکمک این تکنولوژی می توانید سرعت لود بازی ها و نرم افزار ها را بصورت قابل ملاحظه ای کم کند و احتمال از دست دادن اطلاعات را نیز کم کند.

این مادربرد، قبلیت های دیگری نظیر 5-Way ، تکنولوژی T-Topology و غیره را نیز داراست ک در بخش یک به آن اشاره شده است.

برای مشاهده مشخصات کامل مادربرد ASUS Z170 Pro Gaming ، به جدول زیر مراجعه کنید:

2rghryjechqdgml4g7i.jpg

منابع: techpowerup 1 و techpowerup 2

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ضمن تشکر مخصوص از جناب حیدرزاده عزیز بابت منعکس کردن اخبار سخت افزار 

هر روزی که میگذره تکنولوژی پله های بیشتری رو برای مجذوب کردن و پیشرفت بشر برمیداره که اینم باعث راحتی

و آسایش بشر میشه / این روزا سرعت پیشرفت تکنولوژی درهمه جهات بیشتر و بیشتر شده و این برای خودش لذت بخشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس فقط 2 تا از رده پایینهاشون از DDR3 ساپورت میکنن... همونطور که شنیده بودم خیلی محدود

توی بقیه برند ها هم همین سیستم باید بر قرار باشه فکر کنم یعنی فقط یکی دو تا از مدل پایینهاشون DDR3 ساپورت میکنن

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس فقط 2 تا از رده پایینهاشون از DDR3 ساپورت میکنن... همونطور که شنیده بودم خیلی محدود

توی بقیه برند ها هم همین سیستم باید بر قرار باشه فکر کنم یعنی فقط یکی دو تا از مدل پایینهاشون DDR3 ساپورت میکنن

سلام خدمت جناب رضایی عزیز 

به نکته کاملا مهمی اشاره کردید / همین رم باعث شده که من قید ارتقاع رو بزنم چون واقعا هزینه هنگفتی به جا میزاره 

ولی اگر رم نسخه قبلی رو پشتیبانی کنن شاید بشه کاری کرد / یه نکته دیگه هم اینه که اکثر مدلهای رده پایین این خاصیت رو دارن متاسفانه 

از جناب حیدرزاده هم خواهش میکنم اگر زحمتی نیست این موردی که جناب رضایی فرمودن رو در یک تایپیک جداگانه از تمام برندها یا برندهای 

مطرح قرار بدن برای دوستانی که میخوان از سوکت جدید ولی با رمهای نسل قبلی استفاده کنن که مطمئنن مفید خواهد بود . مرسی 

لینک به دیدگاه

ضمن تشکرازآقای حیدرزاده میخواستم بدونم مادربردها و سی پی یو های جدید چند وقت دیگه به بازار ایران میان  @};- 

لینک به دیدگاه

به نکته کاملا مهمی اشاره کردید / همین رم باعث شده که من قید ارتقاع رو بزنم چون واقعا هزینه هنگفتی به جا میزاره 

ولی اگر رم نسخه قبلی رو پشتیبانی کنن شاید بشه کاری کرد / یه نکته دیگه هم اینه که اکثر مدلهای رده پایین این خاصیت رو دارن متاسفانه 

از جناب حیدرزاده هم خواهش میکنم اگر زحمتی نیست این موردی که جناب رضایی فرمودن رو در یک تایپیک جداگانه از تمام برندها یا برندهای 

مطرح قرار بدن برای دوستانی که میخوان از سوکت جدید ولی با رمهای نسل قبلی استفاده کنن که مطمئنن مفید خواهد بود . مرسی 

سلام و درود

والا از اونجایی که هنوز هیچ شرکتی اقدام به معرفی مادبردهای پایین رده یا حتی چیپستی بغیر از چیپست Z170 نکرده، نمی توان مشخص کرد کدوم مداردبرد از رم DDR3 پشتیبانی می کند یا نمی کند. من تا همین امروز، اولین باریه که می شنوم مادربردهای مخصوص سری Skylake از رم DDR3 هم پشتیبانی می کنند، شنیه بودم DDR3L رو پشتیبانی کنند، ولی DDR3 رو نه. در این خبر هم قشنگ مشخص نبود کدوم مادربردها از رم DDR3 پشتیبانی می کنن، فقط بطور اجمالی گفتند بعضی از مادربردها از DDR3 پشتیبانی می کنند.

ویرایش شده توسط Zotac_ MHz
لینک به دیدگاه

ضمن تشکرازآقای حیدرزاده میخواستم بدونم مادربردها و سی پی یو های جدید چند وقت دیگه به بازار ایران میان  @};- 

شرکت ها هنوز دارن به قول معروف "ناز" می کنند و تاریخ مشخصی برای عرضه رسمی ندادند، ولی شاید از ماه آینده اقدام به دادن تاریخ مشخص بکنند.

لینک به دیدگاه

DDR3L  چی هست ؟

DDR3 Low Voltage . فرقش با DDR3 در مصرف برق کمترش هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و درود

والا از اونجایی که هنوز هیچ شرکتی اقدام به معرفی مادبردهای پایین رده یا حتی چیپستی بغیر از چیپست Z170 نکرده، نمی توان مشخص کرد کدوم مداردبرد از رم DDR3 پشتیبانی می کند یا نمی کند. من تا همین امروز، اولین باریه که می شنوم مادربردهای مخصوص سری Skylake از رم DDR3 هم پشتیبانی می کنند، شنیه بودم DDR3L رو پشتیبانی کنند، ولی DDR3 رو نه. در این خبر هم قشنگ مشخص نبود کدوم مادربردها از رم DDR3 پشتیبانی می کنن، فقط بطور اجمالی گفتند بعضی از مادربردها از DDR3 پشتیبانی می کنند.

درود 

بله کاملا درسته جناب حیدرزاده عزیز، البته منظور بنده درهفته های آتی بود نه به همین زودی که تقصیر منه که منظور رو خوب نرسوندم 

به هر حال تصحیح میکنم که در صورت کاملتر شدن مدلهای هر برند و مشخص شدن نوع پشتیبانی اونها به این هدف جامه عمل بپوشونید / مرسی 

لینک به دیدگاه

به نظرم تنها وجه تمایز نسل جدید با نسل قبلی همین ddr4 هست وگرنه بااین مصرف بیشتر و performance کمتری داره که اصلا ارزش ارتقاع نداره.
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...