رفتن به مطلب

استفاده عجیب Windows10 از باتری لبتاب

amir.coder
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان و خسته نباشید

عرضم به حضور شما که سه روزه که windows 10 رو نصب کردم و به مشکلات زیادی برخورد کردم که عذاب آور ترینش استفاده این ویندوز از باتری هست !

لبتاب من روی ویندوز 8 ، با استفاده معمولی بدون اینترنت ، یعنی تماشای فیلم و نرم افزار ، 6 تا 7 ساعت باتریش دوام میاورد ، و استفاده از اینترنت 3تا4 ساعت باتری داشت

اما بعد از نصب ویندوز 10 ، فرقی نمیکنه چه اینترنت استفاده بکنم چه نکنم و لبتاب نهایتاً 2 ساعت باطری داره !

اینجا یک سری انتقادات خودمو نسبت به ویندوز 10 مطرح میکنم امیدوارم دوستان چاره ای برام بی اندیشن !

واقعا از شرکتی مثل مایکروسافت همچین توقعی نداشتم

* دوستان اضافه میکنم که windows defender , windows update , windows firewall و تمامی سرویس هایی از این قبیل غیر فعال شدن و باز هم مشکل برقراره

1- استفاده عجیب باتری ، ( عمر باتری در ویندوز 8 ، 6 ساعت و در ویندوز 10 ، 2 ساعت ! )

2- استفاده عجیب از رم  ( رانینگ ویندوز به صورت خام در ویندوز 8 ، تنها 350 مگابایت بود که در ویندوز 10 شده 1.5 گیگابایت !! )

3- ناپایداری اینترنت !! ( سرعت دانلود مدام کم و زیاد میشه ! پاکت لاست ایجاد میشه و دانلود ها ارور میدن ! گاهی وقتا کلا اینترنت در حالت Limited روی لبتابی که ویندوز 10 روش نصب هست میمونه !! و بقیه لبتابا مشکل ندارن !! این سه شب بنا به عادت همیشگی هرشب دانلود میذاشتم و صبح که بیدار میشدم میدیدم هیچ کدوم از دانلود ها انجام نشده و همه ارور دادن !! )

4- سرعت بوت بسیار طولانی ، حتی طولانی تر از ویندوز 7 ، دوستان لوگوی ویندوز سریع رد میشه ، اما بعد از اون صفحه سیاه میشه و حدود 10 ثانیه یا بیشتر سیاه هست تا قسمت وارد کردن پسورد بیاد ، بعد از اینکه سیستم بالا هم میاد حدود 10 15 ثانیه طول میکشه سیستم سرحال شه و سرحال بالا نمیاد !! یعنی وقتی بالا میاد استارت رو بزنم پنجره استارت باز نمیشه چون هنوز ویندوز کامل بارگزاری نشده !

5- عملکرد ضعیف تر بازی ها نسبت به ویندوز های قبلی ، این مورد انگار کلا مشکل این ویندوز هست و طبق بنچمارک ها مشهوده

win10-b1.png

و چندین مورد دیگه که فعلا به خاطر ندارم !

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

عیب که زیاد داره فعلا منم مشکل اساسی که رو اعصابم بود اینه که  پرینت کاورها را درست نمیزد هر چی هم با تنظیمات ور رفتم نشد ومجبور به کوچ دوباره به8شدم

ویرایش شده توسط Legacy of Kain
لینک به دیدگاه

دوست عزیز

مشکل باطری شما یکم عجیب بنظر میرسه

تا جایی که بنده اطلاع دارم اگه مدام با یه لب تاپ کار کنی سه الی چهار ساعت دووم میاره هرچند نداشتم ولی از تجربیات بقیه فهمیدم

حالا اگه باطری شما یا لب تاپتون فرق داره این قضیش جداست.

بنظر بنده امکان وجود ویروس در سیستم شما هستش

اگه مقدوره سیستمتون رو با یک انتی ویروس قدرتمند ویروس کشی بکنید.

در مورد لود در ویندوز 10 برای بنده انقدر که شما میگید طول نمیکشه ولی باز این مشکل در ویندوز 10 هستش ظاهرا

.

درمورد بازی بگم که طبق تست هایی که کردم نسبتا بهتر بوده حالا پنجمارک رو نمیدونم شما از کجا اوردین.

در اخر هم اگه مقدوره بگید چه نسخه ی از ویندوز رو نصب کردید و مشخصات سیستمتون چی هستش

لینک به دیدگاه

من یه مشکل دیگه هم با این ویندوز دارم.

تو ویندوز ۸.۱پردازنده رو تا 4.5اور کرده بودم ولی تو این ویندوز حتی اگه 10mhzاور کنم بلو اسکرین میده.نمیدونم از ویندوزه یا نه ولی از وقتی ده رو نصب کردم اینطوری شده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

مشکل باطری شما یکم عجیب بنظر میرسه

تا جایی که بنده اطلاع دارم اگه مدام با یه لب تاپ کار کنی سه الی چهار ساعت دووم میاره هرچند نداشتم ولی از تجربیات بقیه فهمیدم

حالا اگه باطری شما یا لب تاپتون فرق داره این قضیش جداست.

بنظر بنده امکان وجود ویروس در سیستم شما هستش

اگه مقدوره سیستمتون رو با یک انتی ویروس قدرتمند ویروس کشی بکنید.

در مورد لود در ویندوز 10 برای بنده انقدر که شما میگید طول نمیکشه ولی باز این مشکل در ویندوز 10 هستش ظاهرا

.

درمورد بازی بگم که طبق تست هایی که کردم نسبتا بهتر بوده حالا پنجمارک رو نمیدونم شما از کجا اوردین.

در اخر هم اگه مقدوره بگید چه نسخه ی از ویندوز رو نصب کردید و مشخصات سیستمتون چی هستش

دوست من بنده سیستمو کاملا فرمت کردم و از ابتدا پارتیژن بندی کردم برای وین 10 و هیچ برنامه ای هم هنوز دانلود نکردم که نصب کنم پس مشکل مطمئن باشید از ویروس نیست

مشکل از سیستم بنده هم نیست مشخصات سیستمم خوبه ، core i5 4200 @3.4ghz ، 2x4b ram @1600mhz

باطری لبتاب بنده 6 سلولی هست ، کلا این لبتاب خیلی خوب جواب میده رو باتری علت خریدش هم فقط باتری فوق العادش بود ، درمورد اینکه 6 ساعت کارکرد داشته کاملا مطمئنم و شرط هم با شما میبندم

چون دانشگاه بنده با محل زندگیم 10 ساعت فاصله داره ، 6 ساعتش رو با لبتاب فیلم میبینم ، 4 ساعتش رو هم با گوشی تا میرسم !

درمورد ورژن ویندوزم هم Enterprize build 10240 64bit

لینک به دیدگاه

دوست من بنده سیستمو کاملا فرمت کردم و از ابتدا پارتیژن بندی کردم برای وین 10 و هیچ برنامه ای هم هنوز دانلود نکردم که نصب کنم پس مشکل مطمئن باشید از ویروس نیست

مشکل از سیستم بنده هم نیست مشخصات سیستمم خوبه ، core i5 4200 @3.4ghz ، 2x4b ram @1600mhz

باطری لبتاب بنده 6 سلولی هست ، کلا این لبتاب خیلی خوب جواب میده رو باتری علت خریدش هم فقط باتری فوق العادش بود ، درمورد اینکه 6 ساعت کارکرد داشته کاملا مطمئنم و شرط هم با شما میبندم

چون دانشگاه بنده با محل زندگیم 10 ساعت فاصله داره ، 6 ساعتش رو با لبتاب فیلم میبینم ، 4 ساعتش رو هم با گوشی تا میرسم !

درمورد ورژن ویندوزم هم Enterprize build 10240 64bit

خب اگه اینجوریه که شما میگید ویندوزتون رو دانگرید کنید

به قول خودتون این ایرادات رو داره و مشکل از خود ویندوزه پس چرا صبر کردین؟

بنظر من همون 8.1 که گفتین نصب کنید بهتره براتون

لینک به دیدگاه

خب اگه اینجوریه که شما میگید ویندوزتون رو دانگرید کنید

به قول خودتون این ایرادات رو داره و مشکل از خود ویندوزه پس چرا صبر کردین؟

بنظر من همون 8.1 که گفتین نصب کنید بهتره براتون

علتی که هنوز داون گرید نکردم اینه که تو فروم های خارجی میبینم بعضیا مشکلات منو ندارن ، اما خیلیاهم دارن

شاید با  آپدیتی چیزی مشکل برطرف میشه شایدم من نسخه ی خوبی رو نصب نکردم !

اینجور که تو فروم های خارجی میبینم بعضیا 300 مگ رانینگ داشتن و میگفتن که رانینگ از windows 8 هم کمتره !!!

جالب که تاپیک زده بودن و معترض بودن که چرا رانینگ انقدر کمه ! ویندوز کمبودی چیزی نداره !!!!

اونوقت رانینگ برای من 1.5 گیگابایت هست

لینک به دیدگاه

اینم ممکنه

البته بنده تا الان همه ابدیت هارو نصب کردم و بجز توی اجرای بازی mkx مشکلی توی این ویندوز نداشتم

اگه میتونید ابدیت هارو نصب کنید شاید فرجی شد

لینک به دیدگاه

سلام

ببینید چرا ویندوز تن من اینجوریه ! درضمن لبتاب من هنوز همیشه داغ داغه و باتری فرت فرت تموم میشه

طریقه نمایش رو هم نمیشه عوض کرد نگاه کنید امکانات بالای صفحه قفله !

35341143953558214373_win10mixedup.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان من یه مشکل عجیبی توی دسکتاپ ویندوز10 به تازگی پیدا کردم.ایکون هارو جاهاشون رو تغیر میدم ولی وقتی رفرش میکنم جاهاشون عوض میشه دوباره اینکارو میکنم ولی وقتی رفرش میکنم دسکتاپ رو دوباره جای ایکون ها عوض میشه و این خیلی عذاب اوره.هرکاری هم کردم درست نمیشه.کسی نمیدونه مشکل چیه؟

لینک به دیدگاه

دوستان من یه مشکل عجیبی توی دسکتاپ ویندوز10 به تازگی پیدا کردم.ایکون هارو جاهاشون رو تغیر میدم ولی وقتی رفرش میکنم جاهاشون عوض میشه دوباره اینکارو میکنم ولی وقتی رفرش میکنم دسکتاپ رو دوباره جای ایکون ها عوض میشه و این خیلی عذاب اوره.هرکاری هم کردم درست نمیشه.کسی نمیدونه مشکل چیه؟

انگار این ویندوز باگ های بی شماری داره

واقعا از شرکتی به بزرگی Microsoft همچین کاری بعید بود !!

در کل از نظر من این ویندوز به هیچ وجه نمیتونه یه نسل جدید باشه ، در نهایت باید اسمش میشد 8.2 ،، غیر از یک سری تفاوت های جزئی هیچ پرشی نسبت به 8 نداشته

لینک به دیدگاه

دوستان چه عجله ای دارن برای استفاده از وین10 یه چند ماهی باید بگذره تا ایرادات وین جدید در بیاد. طبق تجربه خودم بهترین موقع استفاده از وین جدید حداقل یک سال بعد از انتشارش هست تا نمی گم تمام باگها و مشکلاتش ولی اکثرش رفع شده باشه.

لینک به دیدگاه

ببين دوست عزيز يكى از مواردى كه باطرى شما داره خورده ميشه اينكه ويندوز 10 كلا بر خلاف ويندوز 8.1 به مراتب بيشتر از پردازنده استفاده ميكنه بصورت مثال اينكه روى يه سيستم H81 و پردازنده G3220 تست كه كرديم فقط در محيط ويندوز در حدود 50% پردازنده در حال كار بود ديگه خودت فكرشو بكن

لینک به دیدگاه

جالبه همه یه مشکل با این ویندوز دارن ولی من با این سیسیتم 775 ام خیلی هم راضی هستم.

لینک به دیدگاه

جالبه همه یه مشکل با این ویندوز دارن ولی من با این سیسیتم 775 ام خیلی هم راضی هستم.

دوست من معماری سیستم با لبتاب کلا فرق داره ، درگیر شدن سی پی یو برای سیستم شما اختلال خاصی ایجاد نمیکنه

الان به حدی مصرف باتری این ویندوز زیاده که شارژ و دشارژ لبتاب بنده تقریبا باهم مقابله میکنن !! یعنی اگه حین شارژ با لبتاب کار کنم شاید شارژ کامل 8 ساعت طول بکشه که این فاجعه هست

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز شما از نسخه pro استفاده کنید مشکلتون حل می شه نسخه ent سازمانی هست و سرویس های اضافه زیاد داره

لینک به دیدگاه

دوست من معماری سیستم با لبتاب کلا فرق داره ، درگیر شدن سی پی یو برای سیستم شما اختلال خاصی ایجاد نمیکنه

الان به حدی مصرف باتری این ویندوز زیاده که شارژ و دشارژ لبتاب بنده تقریبا باهم مقابله میکنن !! یعنی اگه حین شارژ با لبتاب کار کنم شاید شارژ کامل 8 ساعت طول بکشه که این فاجعه هست

معماری این دو تفاوت نداره که.

لبتاب همون نسخه کم مصرف و جمع و جور PC هستش دیگه

همینطور که دوستمون گفتن اگر نسخه Pro در دسترس دارید امتحان کنید + درایورهاتون هم چک کنید

لینک به دیدگاه

خوب اگه بنا به سرویس های کمتر باشه نسخه ی Home رو نصب کنم

نظر دوستان در مورد نسخه ی home چیه ؟

توی خود سایت مایکروسافت که تفاوت مهمی بین این نسخه و pro ندیدم

چیز مهمی هست که این نسخه نداشته باشه ؟

لینک به دیدگاه

من خودم ویندوز 10 نسخه 64 بیت نصب داشتم. بنده PC دارم و مشکلات شما رو هیچ کدوم نداشتم.

از نظر من کلا طرف ویندوز 10 تا 3 ماه نرید! اصلا و ابدا بهینه نیست. دقت کرده باشید مایکروسافت داره ویندوز 10 رو مرحله به مرحله برای کاربراش می فرسته، به احتمال زیاد هنوز آپدیت درایور لب تاب شما هنوز برای ویندوز 10 منتشر نشده.

در کل شما به ویندوز 8.1 کوچ کنید خیلی بیشتر به نفعتونه. از نطر من ویندوز 10 هیچ چیز جالبی برای من نداره و من هنوز که هنوزه دارم از ویندوز 7 استفاده می کنم. اگه بخاطر DX 12 نبود، مطمئن باشید که هیچ گیمری طرف اون ویندوز نمی رفت!

لینک به دیدگاه

من خودم ویندوز 10 نسخه 64 بیت نصب داشتم. بنده PC دارم و مشکلات شما رو هیچ کدوم نداشتم.

از نظر من کلا طرف ویندوز 10 تا 3 ماه نرید! اصلا و ابدا بهینه نیست. دقت کرده باشید مایکروسافت داره ویندوز 10 رو مرحله به مرحله برای کاربراش می فرسته، به احتمال زیاد هنوز آپدیت درایور لب تاب شما هنوز برای ویندوز 10 منتشر نشده.

در کل شما به ویندوز 8.1 کوچ کنید خیلی بیشتر به نفعتونه. از نطر من ویندوز 10 هیچ چیز جالبی برای من نداره و من هنوز که هنوزه دارم از ویندوز 7 استفاده می کنم. اگه بخاطر DX 12 نبود، مطمئن باشید که هیچ گیمری طرف اون ویندوز نمی رفت!

حرفتون درسته ... پس تا اطلاع ثانوی باید به 8 کوچ کنم دوباره ....

فقط برای کلاسش میخواستم روی 10 بمونم ! :D طراحیش جالبه ...

لینک به دیدگاه

فقط تو مسائل شبکه با هم تفاوت دارن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...