رفتن به مطلب

راهنمایی برای حل مشکل گیرکردن مداوم نشانگر ماوس وایرلس در ویندوز

Ata_Se7en
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با عرض سلام و درود و خسته نباشید خدمت همه دوستان و عزیزان / امیدوارم هر کجا که هستین سالم و خوشحال باشین

دوستان عزیز من یه چند روزیست یه ماوس وایرلس خریداری کردم که از دست سیم و اینا راحت بشم 

با این حال تنها مشکل این ماوس وایرلس گیرکردن و هنگ کردن لحظه به لحظه در ویندوز و 

مخصوصا در زمان گشت و گذار در اینترنته که واقعا گاهی وقتا دیگه نمیشه تحملش کرد 

اقداماتی که انجام دادم

تعویض Battery اورجینالش با یه Battery با کیفیت دیگه 

تغییر پورتهای USB 

تعویض ویندوز 

تست در سیستمی دیگر 

مدل و برند ماوس وایرلس هم : A4TECH G9-730FX هست

از دوستان اگر راه حلی یا چیزی به نظرشون میرسه برای حل این مشکل خوشحال میشم ببینم .

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود جناب محمودی عزیز

غالباً گیرنده این ماوس ها اگه پشت کیس نصب بشه  به دیوار نزدیک باشه یا کابل ها و میز کامپیوتر جلوی امواج رو بگیره این مشکل رو دارن که بدلیل ضعیف بودن امواج هست

گیرنده رو در درگاه های جلویی کیس نصب کنید احتمالاً حل میشه، همچنین می تونید گیرنده ماوس رو با یه کابل usb کمی از پشت کیس دور کنید

البته اگه از فاصله نزدیک هم لگ زد دیگه یا مشکل داره و یا برد خیلی ضعیفی داره @};- @};-

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود جناب محمودی عزیز

غالباً گیرنده این ماوس ها اگه پشت کیس نصب بشه  به دیوار نزدیک باشه یا کابل ها و میز کامپیوتر جلوی امواج رو بگیره این مشکل رو دارن که بدلیل ضعیف بودن امواج هست

گیرنده رو در درگاه های جلویی کیس نصب کنید احتمالاً حل میشه، همچنین می تونید گیرنده ماوس رو با یه کابل usb کمی از پشت کیس دور کنید

البته اگه از فاصله نزدیک هم لگ زد دیگه یا مشکل داره و یا برد خیلی ضعیفی داره @};- @};-

با سلام و تشکر از جناب کریمی عزیز و بزرگوار 

والا من که از قدیم کیس نداشتم و سیستم روی یه میز شیشه ای قرار داره که خودم درستش کردم 

فاصله ماوس هم در حد دو وجب و نیم هست ! 

پس همونطور که فرمودین تنها راه همون دور کردنه فرستنده هست که با یه افزایش USB تست میکنم حتما 

بازم ممنون از وقتی که گذاشتین 

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

درود

من خودم دارم از این موس استفاده میکنم برنامه A4Tech OfficeShuttle V14.12V02 رو از سایت سازنده دانلود کنید و بعد نصب اجرا کنید

در آخر روی آیکون تسکبار کلیک کنین و قسمت Best Wireless signal monitoring یه عدد متغیر نشون میده

اون عدد زیر 100 باشه موس کارایی خوبی نشون میده و برای کارکرد بدون لگ باید زیر 50 نگه دارید این عدد رو

چیزهایی که باعث میشه گیرنده موس ضعیف عمل کنه قرار گرفتن دانگل در معرض میدان مغناطیسی یا وجود یک شی که سیگنال رو مختل کنه

مثلا فن کیس در حالت گردش میتونه این سیگنال رو مختل کنه یا گیرنده پشت کیس باشه بخاطر بدنه فلزی برد کمتر بشه

بهترین روش  یک کابل نیم متری افزایش طول رو به پشت کیس بزنید و دانگل رو روی میز یا اگر میز چوبیه زیر میز بچسبونین

متاسفانه این موس گیرنده جالبی نداره و تنها نقطه ضعفش به حساب میاد در عوض قابلیت های بیشماری در نرم افزار این موس وجود داره مثل اخطار کمبود باتری ، تغییر report rate برنامه ریزی کلید ها و ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ضمن تشکر دوباره از جناب کریمی عزیز و تشکر دیگر از کاربر Trevor محترم بابت توضیحات و راهنماییهای ارزشمندشون 

مشکل فوق با دور کردن دانگل یو اس بی از پشت مادربرد با کابل افزایش usb حل شد و کوچکترین لگ یا گیری نداره 

_________

تایپیک بسته شود 

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

با تشکر از Trevor ، کریمی،ATA و  دیگر دوستان بابت راهنمایی. با دور کردن دانگل یو اس بی از دیوار پشت کیس  و وای فای نصب شده در پشت کیس و نصب دانگل موس  در جلوی کیس مشگل گیر کردن اشاره گر موسم در صفحه مانیتور حل شد و الان بخوبی داره کار میکنه. چند ماهی بود که اعصابم رو خراب کرده بود.

ویرایش شده توسط کاوش
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...