رفتن به مطلب

راهنمای راه اندازی ssd

ali hidden
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام.من جدیدا یک ssd evo 850.روی سیستم نصب کردم و وارد دیسک منیجیر که شدم این پیغام رو میده.راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

ped7z0mn12py16ezyd9b.jpg

لینک به دیدگاه

Ok رو بزن تا هارد رو بشناسه

بعد روش کلیک راست کن و پارتیشن بندی کن

ویرایش شده توسط abbas89
لینک به دیدگاه

Ok رو بزن تا هارد رو بشناسه

بعد روش کلیک راست کن و پارتیشن بندی کن

ممنون.الان کدوم گزینه رو انتخاب کنم؟فقط میخوام روش ویندوز بریزم.میتونم از اس اس دی برای یک ویندوز جدا موقع بوت استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

ali hidden, on 13 Aug 2015 - 8:58 PM, said:

با عرض سلام.من جدیدا یک ssd evo 850.روی سیستم نصب کردم و وارد دیسک منیجیر که شدم این پیغام رو میده.راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

ped7z0mn12py16ezyd9b.jpg

رکورد راه انداز اصلی (Master Boot Record) یا به اختصار MBR استانداردی است که برای اولین بار در سال 1983 با PC DOS2 معرفی شد. MBR اولین سکتور از دیسک سخت رایانه است که اطلاعات پارتیشن‌ها روی آن قرار دارد و فرآیند راه اندازی رایانه از روی آن آغاز می‌شود.

MBR با هاردهایی تا ظرفیت حداکثر 2TB کار می کند و از ظرفیتهای بیشتر از 2TB پشتیبانی نمی کند. همچنین MBR فقط میتواند از 4 پارتیشن primary پشتیبانی کند.

GUID Partition Table (جدول پارتیشن GUID) یا به اختصار GPT، استانداردی مدرن و پیشرفته تر برای جدول پارتیشن هست که رفته رفته جایگزین استاندارد قدیمی و بدقواره MBR می شود و با بایوسهای جدید که با نام UEFI شناخته می شوند سازگار است. 

امروزه اکثر سیستم عامل های مدرن از GPT پشتیبانی می‌کنند. مانند سیستم‌عامل FreeBSD ،OS X ،Microsoft Windows، انواع توزیع‌ های لینوکس و ...

استاندارد GPT، محدودیت پشتیبانی از ظرفیتهای بالاتر از 2TB را ندارد و میتواند از هاردهایی تا ظرفیت 9.4 زتابایت پشتیانی کند (البته اگه چنین حافظه ای تولید شده باشه)، همچنین برخلاف MBR محدودیت چهار پارتیشن اولیه را هم ندارد و می‌توان به تعداد ۱۲۸ پارتیشن داشت. 

پس اگه کامپیوتر شما جدیده و دارای سیستم مدیریت بایوس UEFI هست، با این توضیحات و با توجه به جدید بودن این نوع حافظه، بهتره که از استاندارد GPT استفاده کنید.

ویرایش شده توسط Cyberlife
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...