رفتن به مطلب

مشکل نویز و صدای عجیب کارت گرافیک

amir_s
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من کارت گرافیک zotac gtx 970 extreme core edition رو تازه خریدم

اما یه مشکلی پیدا کرده که نمیدونم مشکل هست یا نه

کارت گرافیک به جز فن مگه صدای دیگه ای هم داره؟

من وقتی روی آیکون بازی کلیک میکنم و وارد بازی میشم مشکلی نیست

اما به محض اینکه بازی شروع میشه (بعد از loading) یه صدای عجیبی از کیس میشنوم  که مطمئن شدم از کارت گرافیک هست

در حین بازی وقتی escape رو میزنم یعنی وارد محیط منو میشم صدا خیلی کمتر میشه

و وقتی دوباره escape رو میزنم و وارد ادامه  بازی میشم صدا شدید میشه

یعنی تو منوی بازی صدا ضعیف میشه و تو بازی صدا شدید میشه.تو محیط ویندوز هم مشکلی نیست

گاهی اوقت هم تو بازی gta v افت فریم پیدا میکنه و اون صدا عجیب تر میشه.کلا صداش نویز مانند هست اما وقتی افت فریم در بازی اتفاق میوفته صداش حالت ممتد بودنشو از دست میده.مثل صدای وسیله ای که آخرای عمرش هست

کاملا مطمئن شدم که از کارت گرافیک هست

مشکل چیه؟ به نظرتون؟ببرم واسه گارانتی؟

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز احتمالا بخاطر داغ کردن کارت مجبور میشه سرعت فن هارو زیاد کنه و همین باعث صدا میشه

اگه صدا خیلی کمه احتمالا عادیه ولی اگه صدا بیش از حد نرماله احتمالا ی چیزی مانع از کار کرد صحیح فن ها میشه که باید حل شه

اگه میتونید ی نگاهی ب فن ها بکنید ببینید گرد و خاک ی چیزی نگرفتن

ویرایش شده توسط amin_naja
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز احتمالا بخاطر داغ کردن کارت مجبور میشه سرعت فن هارو زیاد کنه و همین باعث صدا میشه

اگه صدا خیلی کمه احتمالا عادیه ولی اگه صدا بیش از حد نرماله احتمالا ی چیزی مانع از کار کرد صحیح فن ها میشه که باید حل شه

اگه میتونید ی نگاهی ب فن ها بکنید ببینید گرد و خاک ی چیزی نگرفتن

سلام حتی فن ها رو نگه داشتم اما صدا قطع نشد.صدا حالت نویز داره.دیدید بعضی موقع ها شارژر رو که از برق میکشید چند ثانیه ای صدای گیز گیز میده.اینم مثل اونه

لینک به دیدگاه

چندتا احتمال وجود داره

اول احتمالا دنده ها ی که بعث چرخش فن میشن هرز شدن

یا کلا کارت مشکل داره

یه نگاهی هم به ظاهر کارت بکن اگه مشکلی نمیبینی بفرستش گارانتی

در طولانی مدت ممکنه ب گرافیکت بدتر اسیب وارد کنه

لینک به دیدگاه

چندتا احتمال وجود داره

اول احتمالا دنده ها ی که بعث چرخش فن میشن هرز شدن

یا کلا کارت مشکل داره

یه نگاهی هم به ظاهر کارت بکن اگه مشکلی نمیبینی بفرستش گارانتی

در طولانی مدت ممکنه ب گرافیکت بدتر اسیب وارد کنه

مگه ماشینه دنده داشته باشه =))

من احتمال میدم مشکل از خازن های کارت باشه .

اول کارت رو در بیارید دوباره تو بازی چک کنید اگر  صدا قطع شد و 100 % مشکل از کارت بود کارت رو بفرستید گارانتی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قبل از این چه کارتی داشتی ؟

لینک به دیدگاه

قبل از این چه کارتی داشتی ؟

هیچی

از چیپ سی پی یو استفاده میکردم

لینک به دیدگاه

عزیز دل این مشکلی که میگی با این علائم احتمال داره Coil Whine باشه. عمدتا تحت شرایط کاری سنگین که به PWM استرس و فشار زیادی وارد میشه ، اینداکتورها یا چوکهای کارت گرافیک تو محفظه ای که قرار گرفتن مرتعش میشن و یه صدای غیر طبیعی شبیه زوزه بنام کویل واین ایجاد میکنن. توی گیمپلی که کارت تحت استرس شدید قرار میگیره یا تستهایی مثل Furmark یا Unigine Heaven این صدا معمولا افزایش پیدا میکنه اگر خیلی زیاد و غیر طبیعی باشه کمپانیهای سازنده کارت گرافیک جزو شرایط RMA و مرجوعی گارانتی محسوبش میکنن مال شما هم اگه خیلی غیر طبیعیه باید گارانتی جوابگو باشه. خیلی مشکل رایجی هست به دور فن هم اصولا ربطی نداره

لینک به دیدگاه

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=183911.0

ویرایش شده توسط amir_s
لینک به دیدگاه

عزیز دل این مشکلی که میگی با این علائم احتمال داره Coil Whine باشه. عمدتا تحت شرایط کاری سنگین که به PWM استرس و فشار زیادی وارد میشه ، اینداکتورها یا چوکهای کارت گرافیک تو محفظه ای که قرار گرفتن مرتعش میشن و یه صدای غیر طبیعی شبیه زوزه بنام کویل واین ایجاد میکنن. توی گیمپلی که کارت تحت استرس شدید قرار میگیره یا تستهایی مثل Furmark یا Unigine Heaven این صدا معمولا افزایش پیدا میکنه اگر خیلی زیاد و غیر طبیعی باشه کمپانیهای سازنده کارت گرافیک جزو شرایط RMA و مرجوعی گارانتی محسوبش میکنن مال شما هم اگه خیلی غیر طبیعیه باید گارانتی جوابگو باشه. خیلی مشکل رایجی هست به دور فن هم اصولا ربطی نداره

ممنون

یعنی تا یک حدش طبیعیه؟

زیاد آزاردهنده نیس و باید برم نزدیک کیس تا متوجه بشم

ممکنه در داز مدت شدیدتر بشهو به کارت آسیب بزنه؟

ویرایش شده توسط amir_s
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مشکل ممکنه از پاور هم باشه

وقتی کارت میره تو لود فشار به پاور وارد میشه و پاور مشکل خودش رو نشون میده

این اتفاق برای خودم افتاده

شما خوب توجه کنید ببینید صدا از کارت گرافیک هست یا پاور

اگر از کارت گرافیک هست بفرستید گارانتی

کارت رو نو خریدین یا کارکرده

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

این مشکل ممکنه از پاور هم باشه

وقتی کارت میره تو لود فشار به پاور وارد میشه و پاور مشکل خودش رو نشون میده

این اتفاق برای خودم افتاده

شما خوب توجه کنید ببینید صدا از کارت گرافیک هست یا پاور

اگر از کارت گرافیک هست بفرستید گارانتی

کارت رو نو خریدین یا کارکرده

نه مطمئن هستم از کارت هست و نو خریدم.از لیون کامپیوتر خریدم 

ویرایش شده توسط amir_s
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هیچ وقت به مارک زوتک اعتماد نداشتم

کلا حس خوبی بهش ندارم

بفرستین گارانتی ببینید چی جواب میدن

لینک به دیدگاه

اگر کویل واین باشه که بنظر باید همینطور باشه یه مشکل رایج و همه گیر هست مربوط به برند خاصی هم نیست گزارشات زیادیم داشته چه برای NVIDIA چه AMD از پارتنرهای مختلفشون مخصوصادر مورد GTX 970 و GTX 980 مشکل برای برندهای ASUS وMSI و EVGA خیلی بیشتر از سایر برندها توی فرومها گزارش شده

لینک به دیدگاه

ممنون

یعنی تا یک حدش طبیعیه؟

زیاد آزاردهنده نیس و باید برم نزدیک کیس تا متوجه بشم

ممکنه در داز مدت شدیدتر بشهو به کارت آسیب بزنه؟

آره مساله فقط همون نویز اضافی هست این نویز یمقدار میره رو اعصاب بعضیها شما اگر بهش حساس نیستی مهم نیست. یمدت کارکن باهاش اگه دیدی خیلی بیشتر شد در حدی که آزار دهنده شد ببر گارانتی. بهر حال کارتت گارانتیه دیگه.

لینک به دیدگاه

آره مساله فقط همون نویز اضافی هست این نویز یمقدار میره رو اعصاب بعضیها شما اگر بهش حساس نیستی مهم نیست. یمدت کارکن باهاش اگه دیدی خیلی بیشتر شد در حدی که آزار دهنده شد ببر گارانتی. بهر حال کارتت گارانتیه دیگه.

ممنون

من اصلا با صداش مشکل ندارم.چون باید برم نزدیک کیس تا شنیده بشه.فقط نگران آسیب هستم.

پس خیالم راحت باشه و فعلا نفرستم گارانتی؟ممنون

لینک به دیدگاه

ممنون

من اصلا با صداش مشکل ندارم.چون باید برم نزدیک کیس تا شنیده بشه.فقط نگران آسیب هستم.

پس خیالم راحت باشه و فعلا نفرستم گارانتی؟ممنون

عرض کردم هنوز ۱۰۰٪ نمیشه گفت که مشکل همون کویل واینه هرچند بنظر میاد باشه اگر باشه خیالت راحت هیچ آسیبی به کارت نمیرسه. کارت کاملا سالمه فقط نویزش میتونه آزار دهنده باشه که گویا برا شما چندان مساله نیست فقط ظاهرا کنجکاوت کرده. بهر حال باید مطمئن شد کویل واینه . احتمالش هست هنوز که از فن کارت باشه ممکنه رو یه دور خاصی فن نویز تولید کنه اونم خطرساز نیست فقط باید حواست باشه به فنها چکشون کنی ترجیحا یوقت مثلا یکیشون ازکارافتاد متوجه شی(: اما کلا نگران نباش بنظر من چیزی نیست...اگر خیلی کنجکاوی میخوای راهنماییت کنم یه تستی انجام بدی شاید به یه نتیجه قطعی رسیدی که مشکل دقیقا از چیه

لینک به دیدگاه

عرض کردم هنوز ۱۰۰٪ نمیشه گفت که مشکل همون کویل واینه هرچند بنظر میاد باشه اگر باشه خیالت راحت هیچ آسیبی به کارت نمیرسه. کارت کاملا سالمه فقط نویزش میتونه آزار دهنده باشه که گویا برا شما چندان مساله نیست فقط ظاهرا کنجکاوت کرده. بهر حال باید مطمئن شد کویل واینه . احتمالش هست هنوز که از فن کارت باشه ممکنه رو یه دور خاصی فن نویز تولید کنه اونم خطرساز نیست فقط باید حواست باشه به فنها چکشون کنی ترجیحا یوقت مثلا یکیشون ازکارافتاد متوجه شی(: اما کلا نگران نباش بنظر من چیزی نیست...اگر خیلی کنجکاوی میخوای راهنماییت کنم یه تستی انجام بدی شاید به یه نتیجه قطعی رسیدی که مشکل دقیقا از چیه

خیلی ممنون
ببنید مثلا در بازی GTA V با فشردن متوالی دکمه escape و سوییچ کردن بین گیم پلی بازی و منو اون صدا قطع و وصل میشه.یعنی در منو قطع میشه و در گیم پلی وصل میشه
به خاطر همین میشه گفت مشکل از فن نیست؟
ممنون میشم روش تست رو بفرمایید
ویرایش شده توسط amir_s
لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز، با نرم افزار هایی مثل MSI Afterburner دور فن رو دستی کم و زیاد کن و ببین از فن هست یا نه 

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز، با نرم افزار هایی مثل MSI Afterburner دور فن رو دستی کم و زیاد کن و ببین از فن هست یا نه 

ممنون

تقریبا مطمئن شدم از فن نیست

ممنون
ببنید مثلا در بازی GTA V با فشردن متوالی دکمه escape و سوییچ کردن بین گیم پلی بازی و منو اون صدا قطع و وصل میشه.یعنی در منو قطع میشه و در گیم پلی وصل میشه
به خاطر همین میشه گفت مشکل از فن نیست؟
ممنون میشم روش تست رو بفرمایید
ویرایش شده توسط amir_s
لینک به دیدگاه

برای اینکه مطمئن شیم کویل واینه گزینه V Sync رو تو بازیهایی که اون نویز خاص از کارت بگوش میرسه غیر فعال کن (از طریق آپشن گرافیکی بازی) بعد وارد گیمپلی شو با فریم آنلاک شده دقت کن ببین آیا نویز در این حالت تو گیمپلی افزایش پیدا میکنه یا نه ضمنا دقت کن ببین آیا بر خلاف قبل تو منوها یا صفحات لودینگ اون نویز خاص حالا با ورتیکال سینک غیر فعال شنیده میشه یا نه؟ با افزایش سقف فریمهای رندر شده توسط جی پی یو و افزایش بار کاریش مصرف کارت بیشتر میشه و سیگنال قویتری از اینداکتورها میگذره که میتونه ارتعاششون رو بیشتر کنه و به تبعش نویز Coil Whine رو افزایش بده تست کن با دقت ببین چی میشه نتیجه رو اعلام کن

لینک به دیدگاه

برای اینکه مطمئن شیم کویل واینه گزینه V Sync رو تو بازیهایی که اون نویز خاص از کارت بگوش میرسه غیر فعال کن (از طریق آپشن گرافیکی بازی) بعد وارد گیمپلی شو با فریم آنلاک شده دقت کن ببین آیا نویز در این حالت تو گیمپلی افزایش پیدا میکنه یا نه ضمنا دقت کن ببین آیا بر خلاف قبل تو منوها یا صفحات لودینگ اون نویز خاص حالا با ورتیکال سینک غیر فعال شنیده میشه یا نه؟ با افزایش سقف فریمهای رندر شده توسط جی پی یو و افزایش بار کاریش مصرف کارت بیشتر میشه و سیگنال قویتری از اینداکتورها میگذره که میتونه ارتعاششون رو بیشتر کنه و به تبعش نویز Coil Whine رو افزایش بده تست کن با دقت ببین چی میشه نتیجه رو اعلام کن

سلام دوست عزیز

تست کردم

در بازی gta v و farcry 4

وقتی گزینه V Sync روشنه در منو ها و صفحات لودینگ صدایی نمیده و در گیم پلی صدا وجود داره

اما وقتی V Sync رو خاموش میکنم صدای گیم پلی حالت قبلی در صفحات لود و منوها ایجاد میشه و صدای گیم پلی این حالت شددیتر و نویزدار تر میشه

لینک به دیدگاه

سلام

چک کنید ببیند مسیر تهویه کارت بسته نباشه. مثلا کارت یا چیز دیگه ای توی مسیر هوای ورودی و خروجی کارت نباشه. من یه مورد داشتم که کارت گرافیک فنش با دور خیلی بالا می چرخید.یکی از کارهایی که انجام دادم تعویض محلکارت wifi کنارش بود که در آوردم احتمال میدم که مشکل از اون بوده باشه چون بعد از اون صدا رفع شد. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...