رفتن به مطلب

مقایسه 6 کارت گرافیک برتر کمپانی ATI از 6 نسل گذشته تا به امروز - Aug 2010

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سایت http://en.inpai.com.cn اخیرا یک review با موضوع مقایسه کارتهای گرافیک برتر 6 نسل گذشته کمپانی ATI انجام داد . از نظر من جدا از بحث مقایسه فنی کارتها با هم ,این review به خوبی سرعت پیشرفت تکنولوژی را به تصویر کشیده است و من تصمیم گرفتم از این review به نحوی متفاوت استفاده کرده و به صورت خلاصه تر آن را در اختیار دوستان بزارم. هدف من اینجا بیشتر تمرکز روی بخش دوم یا به عبارت دیگر به تصویر کشیدن سرعت پیشرفت تکنولوژی به شکلی ساده,کلی و قابل ارزیابی برای تمام دوستداران چه مبتدی و چه حرفه ای است . به همین دلیل از ترجمه توضیحات اضافی و به قولی خیلی فنی در مورد هر کارت صرف نظر کرده تا دوستان زیاد درگیر مقوله فنی موضوع نشوند و مو ضوع برای دوستان تازه کار پیچیده نشود.

خیلی از دوستان کم و بیش با این کارتها آشنا هستند و دوستان دیگر نیزمیتوانند برای دیدن مشخصات کارتها به چارت مشخصات فنی مراجعه کنند.این چارت به خوبی بیانگر تغییرات صورت گرفته در هر نسل از کارتهای گرافیک است ونیاز به توضیحات اضافی را رفع میکند.

-ترتیب قرار گرفتن کارتها در چارت مشخصات به ترتیب از سمت چپ قدیمیترین کارت گرافیک که مربوطبه 6 نسل قبل است(X 800XT ) تا جدیدترین کارت گرافیک تک هسته ای کمپانی ATI در سمت راست 5870 می باشد.

-بنچمارکهای انجام شده خود بهتر از هر توضیح دیگری میزان پیشرفت و قدرت چندین برابر شده محصولات نشان میدهند.

-

توجه : هر کدام از این کارتهای گرافیک دردوره خود Flagship سری کارتهای تولیده شده از محصولات کمپانی ATI بودند یا به عبارت دیگر برترین کارت تک هسته ای نسل خود بودند.

pqc5avhwrib7wz664oc.jpg

------------------------------------------------------------------------

چارت مشخصات فنی این 6 کارت:

sajudidt4c3gelagwoe5.jpg

-------------------------------------------------------------------------

مشخصات سیستم استفاده شده در بنچمارک ها

[mtfh2731mfwcjqgim60.jpg

-----------------------------------------------------------------------

بنچمارک ها -Benchmarks -

به دلیل تعداد زیاد بنچمارکها به منظور تسحیل دسترسی دوستان من تمام بنچمارکها رو در 1 چارت بزرگتر گذاشتم و آپلود کردم.

تستها شامل 11 تست بازی - تست برنامه 3dmark06- تست مصرف برق می شود.

- اگر جلوی کارتی جای خالی وجود دارد این به این معنی است که کارت قادر به اجرا بازی نبوده است.

- اگر ستونی به صورتی خاکستری رنگ نشان داده شده این به این معنی است که کارت از Direct X که بقیه کارتها با ان تست شده اند پشتیبانی نکرده و در Direct X ورژن پایینر تست شده که فقط جنبه آماری دارد .

n6w7pcc6yall40yr8x4b_thumb.jpg

-یکی از یوسرهای سایت http://en.inpai.com.cnجواب جالبی به این review داده و گفته این شبیه درس تاریخ برای جوانترها و مرور خاطرات برای کهنه کارهاست.

--------------------------------------------------------------------------------------------

منبع: http://en.inpai.com....759&pageid=7367

تهیه شده توسط lo.fiction

---------------------------------

ویرایش شده توسط lo.fiction
لینک به دیدگاه

مقاله و ترجمه عالی بود امیدواریم که بتونیم در خدمت شما دوست گلم باشیم و مقالات مختلفی رو از شما عزیز داشته باشیم @};- @};-

لینک به دیدگاه

درود

واقعا جالب بود ، ممنون از شما دوست عزیز.عنوان تاپیک ویرایش شد @};-

لینک به دیدگاه

تو سري HD 2000 دقيقا مثل تكنولوژي PENTIUM پريسكات به تكنولوژي CONROE و رسيدن به سري HD 4000 و عملياتي كه مهندسين AMD انجام دادنده شاهد پيشرفت خوبي بوديم . ولي خوب جاي كارتهاي ALL IN WONDER شركت ATI خاليه . كارتهائي كه همه كار ميكردند . من يكي خيلي دوست دارم اين سري رو . چيپ ATI THEATER يكي از قويترين دكودر هست. كاش دوبارهاين محصول پيداش بشه

لینک به دیدگاه

البته از دید بنده ATI بعد از تولید سری 3800 و 4800 تونست انقلابی در فروش کاالاهای خودش داشته باشه که بنده به عینه این مسئله رو حس کردم در فروش ATI که فکر میکنم شما دوستان هم یادتون باشه با ورود 4800 خیلی فروش بالا رفته و انودیا مونده بود که چی کار کنه .

لینک به دیدگاه

دقیقا همین طوره که میفرمایید..... من خودم آن روزایی که که 4870 و 4850 فروش نجومی داشتن رو به خوبی یادمه و سری 5000 هم که در مقایسه با Nvidia سود خیلی خوبی نسیب ATI کرد و تو ایران هم که خوب فروخت. تازه تو اکتبر هم که ATI سری دوم کارتهای Direct X 11 رو معرفی میکنه. فعلا که ATI گوی سبقت رو از Nvidia ربوده و باید ببنیم تو سری بعد چی برامون داره.

ویرایش شده توسط lo.fiction
لینک به دیدگاه

سالار جان دستت درد نکنه ، مقاله فوق العاده ای بود که با خوندنش متوجه پیشرفت فناوری در زمینه کارت های گرافیکی شدیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...