رفتن به مطلب

کدومش؟ :Samsung S27D590 یا LG 29UM65

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بین این دو مدل موندم. همه کار هم با ماینتور انجام میشه. فیلم بازی تصویر وب گردی همه چیز.

برای سیستم دوم میخام لطفا راهنمایی کنید

یا بگید کدوم رو بیشتر میپسندید.

پیشاپیش تشکر.

orginal_1430037227_27D590H%20-%2001.jpg

orginal_1415264472_29UM65%20-%2005.jpg

لینک به دیدگاه

LG بهتر هست  ولی 16:9 بگیر  بعضی از بازی ها بای 16:10 و..  مشکل دارن.

لینک به دیدگاه

LG بهتر هست  ولی 16:9 بگیر  بعضی از بازی ها بای 16:10 و..  مشکل دارن.

منظورت اینه LG بگیرم ولی یک مدل 16:9 >؟

نه فقط بین این دو مدل بگید کدومش. هیچ مدل دیگه یی نمیخام. همین 2 تا.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام داش سعید خوبی؟

من اون LG رو دارم 29 اینچش رو و کاملا راضی ام

کارهای ترجمم رو اسونتر کرده...یه پنجره بروز بار میکنم و یه word و صفحه عریض جوری بین دو تاشون تقسیم میهش که به راحتی به هر 2 تاشون دید کافی داری.. چیزی که با 1920 در 1080 به خوبی 2560 در 1080 نیست

برای بازیها هم که خیلی بهتره برای من.... مثلا توی ویچر و GTA از هر دو طرفه تصویر مقدار بیشتری دید داری

مثال :

http://www.8pic.ir/images/jjl89r60peevpj582ydp.jpg

تصویر داخل 1920 تا اون حدیه که با 2 تا خط سفید مشخص کردم و با 2560 اون میزان از دو طرف به میدان دیدت اضافه میشه و برای بازیهای استراتژی هم با داشتن میدان دید بالا مناسبه

من شخصا از این قضیه لذت میبرم و تاخیر 5 میلی برام مهم نیست در برابر زیبایی و چشم نوازی رنگ ها اما دیگران رو نمیدونم

اگه سوالاتی داشتی میتونی زنگ بزنی :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

منظورت اینه LG بگیرم ولی یک مدل 16:9 >؟

نه فقط بین این دو مدل بگید کدومش. هیچ مدل دیگه یی نمیخام. همین 2 تا.

باز هم LG

من بعضی از بازی ها دیدم 16:10 به بالا تر رو کناره های صفحه رو سیاه میکنه تا اندازه 16:9 بشه  (البته بازی های جدید دیگه این جوری نیست).

ولی پسرخالم داره توش PES و بقیه بازی هایی که پشتیبانی خیلی عالی هست.

فقط یه چیزی یادن نره به خاطر بزرگ بودنش باید کمی فاصله بگیری وگرنه ماهیچه های چشمت بعد از چند وقت مشکل پیدا میکنه.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

قطعا سامسونگ.کیفیت و شفافیت بیشتری نسبت به مدل مربوطه ال جی داره.من از جلو تصویرشون رو دیدم و این نظر من هستش.

ضمن اینکه در خیلی از فیلمها و بازیها دو طرف چپ و راست ال جی مشکی میشه و تمام صفحه نیست.

لینک به دیدگاه

سلام داش سعید خوبی؟

من اون LG رو دارم 29 اینچش رو و کاملا راضی ام

کارهای ترجمم رو اسونتر کرده...یه پنجره بروز بار میکنم و یه word و صفحه عریض جوری بین دو تاشون تقسیم میهش که به راحتی به هر 2 تاشون دید کافی داری.. چیزی که با 1920 در 1080 به خوبی 2560 در 1080 نیست

برای بازیها هم که خیلی بهتره برای من.... مثلا توی ویچر و GTA از هر دو طرفه تصویر مقدار بیشتری دید داری

مثال :

http://www.8pic.ir/images/jjl89r60peevpj582ydp.jpg

تصویر داخل 1920 تا اون حدیه که با 2 تا خط سفید مشخص کردم و با 2560 اون میزان از دو طرف به میدان دیدت اضافه میشه و برای بازیهای استراتژی هم با داشتن میدان دید بالا مناسبه

من شخصا از این قضیه لذت میبرم و تاخیر 5 میلی برام مهم نیست در برابر زیبایی و چشم نوازی رنگ ها اما دیگران رو نمیدونم

اگه سوالاتی داشتی میتونی زنگ بزنی :دی

درود ... با اجازه استارتر سوال ازتون داشتم ...

میشه ابعاد دقیق صفحه نمایش رو بدون درر نظر گرفتن فریم دورش بگین ؟؟؟

سوال دیگه هم اینکه این مانیتوردیواری میشه ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قطعا سامسونگ.کیفیت و شفافیت بیشتری نسبت به مدل مربوطه ال جی داره.من از جلو تصویرشون رو دیدم و این نظر من هستش.

ضمن اینکه در خیلی از فیلمها و بازیها دو طرف چپ و راست ال جی مشکی میشه و تمام صفحه نیست.

سلام عزیز دل

این مورد از معایب مانیتور به حساب نمیاد بلکه از طراحی بازی هاست....دلیلش اینه که اون بازیها از نسبت تصویر 2560 در 1080 به درستی پشتیبانی نمیکنن ... بسیاری از بازیها هم هستن که به راحتی این نسبت رو ساپورت میکنن و مشکلی از طرف خود مانیتور نیست

در اون بازیهایی هم که این رزولوشن رو درست ساپورت نمیکنن راه حل اینه که رزولوشن بازی رو روی 1920در1080 بذارید و تمام...

فیلم ها هم که کاملا مشخصه قضیه اش ....اگه ورژن فیلمتون واید باشه و بخواید با 1920در1080 نگاه کنید هم بالا و پایین صفحه سیاه میشه(پس یعنی اگه بخوایم بگیم این مسئله یک مشکله 1920 ها هم مشکل دارند) و اگه فیلمتون ورژن واید نباشه و بخواید با 2560در1080 نگاه کنید چپ و راستش سیاه میشه... پس این قضیه در هر دو نوع  مانیتور های واید و معمولی وجود داره و چیزی نیتس که فقط توی وایدها اتفاق بیوفته و به نسخه فیلم/ویدئویی بستگی داره که میخواید ببینید... از هر فیلمی معمولا هم نسخه وایدش گیر میاد هم 21:16 اش مخصوصا" فیلمهای 2013 به این طرف

درود ... با اجازه استارتر سوال ازتون داشتم ...

میشه ابعاد دقیق صفحه نمایش رو بدون درر نظر گرفتن فریم دورش بگین ؟؟؟

سوال دیگه هم اینکه این مانیتوردیواری میشه ؟؟

سلام

طول 66 سانت

ارتفاع 29 سانت

همین الان خطکش گذاشتم... همچین خط کش 60 سانتیم آماده وایساده بود تا گفتی اندازه گرفتم   =))  اندازه بدون در نظر گرفتن فریم هستش و فقط سایز خود LED هستش

راستش نمیدونم که امکان دیواری شدنش هست یا نه اما فکر کنم اگه براکت مناسبش باشه امکانش هست

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام عزیز دل

این مورد از معایب مانیتور به حساب نمیاد بلکه از طراحی بازی هاست....دلیلش اینه که اون بازیها از نسبت تصویر 2560 در 1080 به درستی پشتیبانی نمیکنن ... بسیاری از بازیها هم هستن که به راحتی این نسبت رو ساپورت میکنن و مشکلی از طرف خود مانیتور نیست

در اون بازیهایی هم که این رزولوشن رو درست ساپورت نمیکنن راه حل اینه که رزولوشن بازی رو روی 1920در1080 بذارید و تمام...

فیلم ها هم که کاملا مشخصه قضیه اش ....اگه ورژن فیلمتون واید باشه و بخواید با 1920در1080 نگاه کنید هم بالا و پایین صفحه سیاه میشه(پس یعنی اگه بخوایم بگیم این مسئله یک مشکله 1920 ها هم مشکل دارند) و اگه فیلمتون ورژن واید نباشه و بخواید با 2560در1080 نگاه کنید چپ و راستش سیاه میشه... پس این قضیه در هر دو نوع  مانیتور های واید و معمولی وجود داره و چیزی نیتس که فقط توی وایدها اتفاق بیوفته و به نسخه فیلم/ویدئویی بستگی داره که میخواید ببینید... از هر فیلمی معمولا هم نسخه وایدش گیر میاد هم 21:16 اش مخصوصا" فیلمهای 2013 به این طرف

سلام

طول 66 سانت

ارتفاع 29 سانت

همین الان خطکش گذاشتم... همچین خط کش 60 سانتیم آماده وایساده بود تا گفتی اندازه گرفتم   =))  اندازه بدون در نظر گرفتن فریم هستش و فقط سایز خود LED هستش

راستش نمیدونم که امکان دیواری شدنش هست یا نه اما فکر کنم اگه براکت مناسبش باشه امکانش هست

با تشکر از توضیحتون.متاسفانه اکثر فیلمهایی که از نت دانلود میکنم واید نیستند و نسخه وایدش رو هم در دسترس قرار ندادند.بنابراین برای فیلمها اکثر مواقع نمیتونیم تمام صفحه نگاه کنیم.

اما در مورد بازیها آیا میشه گفت تمام بازیهای جدید(2015)واید هستند و در این مانیتور تمام صفحه پخش می شوند؟(این مورد رو برای اطلاع خودم می پرسم)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از توضیحتون.متاسفانه اکثر فیلمهایی که از نت دانلود میکنم واید نیستند و نسخه وایدش رو هم در دسترس قرار ندادند.بنابراین برای فیلمها اکثر مواقع نمیتونیم تمام صفحه نگاه کنیم.

اما در مورد بازیها آیا میشه گفت تمام بازیهای جدید(2015)واید هستند و در این مانیتور تمام صفحه پخش می شوند؟(این مورد رو برای اطلاع خودم می پرسم)

آره متاسفانه سایتهای داخلی که فیلم برای دانلود میذارن فقط 2-3 تا نسخه اصلی رو میذارن شامل 720 و 480 و 1080 و در نهایت بلوری و همشون هم 16:9... فقط بعضی وقتها بصورت تصادفی فیلمی که میذارن واید هستش و فیلم واید رو بیشتر از تورنت میشه پیدا کرد.. که البته باید در قسمت کامنت ها از اونهایی که دتنلود کردن بپرسی که واید هستن یا نه... خودم اینکارو میکنم اکثر اوقات

تمام بازیها نه ، یه سری از شرکت های بازی سازی اصلا دوست ندارن که میدان دید باز تر بشه... من الان PES2015 و FIfa15 رو که دارم نمیتونم درست 2560 بازی کنم و چپ و راست تصویر سیاه میشه و باید بذارم روی 1920 ، شاید دلیلشون برای عدم پشتیبانی اینه که در بخش آنلاین اونهایی که دید بیشتری از زمین بازی دارن( قسمت های بیشتری از زمین رو میبینن)  برتری پیدا میکنن به بقیه در مدیریت بازی

اما در بازیهای رانندگی هر بازی ای که انجام دادم با حالت واید اوکی بوده project cars , assetto corsa, Grid2, F12014 F12015 ,test drive,ferrary racing drive, NFS Mostwanted2 و Dirt3 ..... از بین بازیهای سبک دیگه هم ویچر 3 و GTA (هم 5 و هم 4) به خوبی کار میکنن روی واید، ویچر 2 هم همینطور ، Stronghold crusader2 ، sims4  ، Lord of fallen ، Skyrim ، WWE ، و یکی دو نسخه از Assassins creed   هم اوکی بودن

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

شرمنده از استارتر محترم که تاپیکشو شلوغ کردم. :blush: جناب فرجام بازیهایی که واید نیستند و برای تمام صفحه شدن روی فول اچ دی می گذارید اونوقت از نظر کشیدگی غیر طبیعی به نظر نمیان؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شرمنده از استارتر محترم که تاپیکشو شلوغ کردم. :blush: جناب فرجام بازیهایی که واید نیستند و برای تمام صفحه شدن روی فول اچ دی می گذارید اونوقت از نظر کشیدگی غیر طبیعی به نظر نمیان؟

راستش فکر کنم این پرسش و پاسخ ها به آقا سعید هم در انتخاب کمک کنه شاید جواب سوالای خودش هم تک و توک داخل کامنتها مشخص بشه 

من فیفا و PES رو روی 1920 در 1080 میذارم و بازی میکنم و از نظر شخصی خودم خیلی غیر طبیعی نیست(البته یه ذره هستا اما نه اونقدر که باعث لذت کمتر بشه بلکه برای بعضیا هم ممکنه این مدلی هم یه جوری با حال باشه  )

اولش فکر میکردم که احتمالا بازیکنها زیادی چاق و کوتاه به نظر بیان اما اینطور نبود. یکی دو ساعت دیگه میرم توی بازی و اسکرین شات میگیرم توی حالت 1080در 1920 براتون از PES

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

با تشکر از تمامی دوستان مخصوصا فرجام برای توضیحاتش.

من قبل از این 100% مطمئن بودم روی lg بعد 1 هفته ناموجود بود در لیون توی این چند روز مدل سامسونگ رو دیدم داقعا خوبه به نظر خودم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...