رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید ssd

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام میکنم به همه دوستان لیونی
همون طور که مشخصه قصد خرید یک ssd نیمه حرفه‌ای تو رنج قیمت ۴۰۰ تومن دارم علتش هم کارکردن زیاد با سیستم هست اینکه از زمان طولانیه لود شدن هارد بلک خسته شدم و میخام یه ssd بگیرم برای ویندوز و برنامه‌ها
از دوستان عزیز که تجربه خرید داشتن خواهش میکنم در نظرسنجی شرکت کنند و اینجانب را رانمایی نمایند
علت اینکه مارک ADATA نیست اینه که شنیدم بعد از مدتی سرعتش به نصف کاهش پیدا میکنه که توی همین تاپیک هم یکی از دوستان اعلام کرده بودن و البته برند OCZ هم چون سخت پیدا میشه قرار ندادم

متشکرم!!

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

با سلام.

درحال حاضر و در بازار کشور با توجه به نسبت قیمت به کارایی که مورد نظر شما هست و از سایر زوایا حتی, انتخاب بسیار راحت هست.و هیچ کدام از مواردی که در لیست قرار دادین با 2 مورد اول برابری نمیکنند از دید نسبت قیمت به کارایی.

samsung 850 evo 250 گزینه ی به صرفه تری هست و درنظر داشته باشین بسیاری از اختلاف هایی که در بنچمارک ها میبینین بخصوص بین مواردی  مانند evo و pro در شرایط عادی تفاوتش قابل لمس نیست .به هرحال درصورتی که بازهم حساسیت دارین میتونین 2 عدد ssd بصورت raid 0 استفاده کنین یا از اون هم بهتر از ramdisk (توضیح ساده و غیر فنی: ساخت درایو مجازی روی بخشی از رم برای برقراری ارتباط مستقیم با قرار دادن نرم افزار روی رم ,البته حجم رم رو باید مدنظر داشته باشین)برای رسیدن به اعداد و ارقام نجومی روی کاغذ استفاده کنین که در عمل هم تفاوت آنقدر که بنظر میاد نخواهد بود و یک ssd 850 evo کاملا پاسخ گوی نیازتون هست

نکته ی دیگه هم که باید مدنظر قرار بدین این هست که به نقد ها و بررسی هایی که باعث نگرانی در استفاده ی بلند مدت ssd میشه بخصوص مواردی مانند samsung 850 pro و حتی 850 evo  توجه نفرمایین چون شخصا تابحال هیچ افت سرعتی نداشتم با استفاده ی صحیح از evo .حتی اگر مشکلی هم پیش بیاد تا 2 سال آینده و شاید حتی خیلی زودتر قیمت و ظرفیت ssd  ها به hdd نزدیک خواهد شد و متعاقبا قطعه ی جدیدی با هزینه ی کمتر و ظرفیت بیشتر تهیه خواهید کرد.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

وقت بخیر

اگه بتونی OCZ پیدا کنی خوبه ب شخصه میگم عالیه

لینک به دیدگاه

وقت بخیر

اگه بتونی OCZ پیدا کنی خوبه ب شخصه میگم عالیه

متشکرم،اما خب این طرف‌ها قیمتش خیلی فضایی هست

با سلام.

درحال حاضر و در بازار کشور با توجه به نسبت قیمت به کارایی که مورد نظر شما هست و از سایر زوایا حتی, انتخاب بسیار راحت هست.و هیچ کدام از مواردی که در لیست قرار دادین با 2 مورد اول برابری نمیکنند از دید نسبت قیمت به کارایی.

samsung 850 evo 250 گزینه ی به صرفه تری هست و درنظر داشته باشین بسیاری از اختلاف هایی که در بنچمارک ها میبینین بخصوص بین مواردی  مانند evo و pro در شرایط عادی تفاوتش قابل لمس نیست .به هرحال درصورتی که بازهم حساسیت دارین میتونین 2 عدد ssd بصورت raid 0 استفاده کنین یا از اون هم بهتر از ramdisk (توضیح ساده و غیر فنی: ساخت درایو مجازی روی بخشی از رم برای برقراری ارتباط مستقیم با قرار دادن نرم افزار روی رم ,البته حجم رم رو باید مدنظر داشته باشین)برای رسیدن به اعداد و ارقام نجومی روی کاغذ استفاده کنین که در عمل هم تفاوت آنقدر که بنظر میاد نخواهد بود و یک ssd 850 evo کاملا پاسخ گوی نیازتون هست

نکته ی دیگه هم که باید مدنظر قرار بدین این هست که به نقد ها و بررسی هایی که باعث نگرانی در استفاده ی بلند مدت ssd میشه بخصوص مواردی مانند samsung 850 pro و حتی 850 evo  توجه نفرمایین چون شخصا تابحال هیچ افت سرعتی نداشتم با استفاده ی صحیح از evo .حتی اگر مشکلی هم پیش بیاد تا 2 سال آینده و شاید حتی خیلی زودتر قیمت و ظرفیت ssd  ها به hdd نزدیک خواهد شد و متعاقبا قطعه ی جدیدی با هزینه ی کمتر و ظرفیت بیشتر تهیه خواهید کرد.

موفق باشین.

خیلی ممنون ب خاطر نظری که دادید.در مورد رم دیسک اطلاعاتی دارم اما فکر میکردم فقط برای بعضی مین های ایسوز سری راگ باشه و نمیدونم به مدل من که Z87 Sabertooth هستش میخوره یا نه! البته با رم ۸ ک نمیشه از این کارا کرد:))

لینک به دیدگاه

متشکرم،اما خب این طرف‌ها قیمتش خیلی فضایی هست

خیلی ممنون ب خاطر نظری که دادید.در مورد رم دیسک اطلاعاتی دارم اما فکر میکردم فقط برای بعضی مین های ایسوز سری راگ باشه و نمیدونم به مدل من که Z87 Sabertooth هستش میخوره یا نه! البته با رم ۸ ک نمیشه از این کارا کرد :))

با احترام.

اینکه در سری r.o.g بهش اشاره شده درواقع یک نرم افزار باندل شده هست و ارتباطی به سازگاری با مینبورد نداره و نرم افزارهای متعددی در این زمینه موجوده.نکته ی دیگه در همه ی موارد لازم نیست تمام محتوا رو روی رم دیسک قرار بدین.اما در هرحال همونطور که فرمودین 8 gb کفایت نمیکنه و باید عرض کنم نیازی هم نیست و ssd 850 evo در حالت عادی هم نیازتون رو برطرف میکنه و درنظر داشته باشین موارد متفاوتی در تعیین سرعت نقش دارن و storage به تنهایی تعیین کننده نیست.به عنوان مثال این ترتیب : storage>(ramdisk)-ram>cpu بخوبی میدونین که پردازنده مستقیم با storage در ارتباط نیست و در واقع کوچ به ssd تلاشی برای برداشتن bottleneck هست و نیازی نیست که الزاما سریعترین رو انتخاب کنین.ocz هم همونطور که دوستمون فرمودن بسیار خوبه اما بشرطی که قیمتی نزدیک به سامسونگ داشته باشه که ظاهرا وضع مناسبی نداره.درغیراینصورت evo 250gb در حال حاضر بهترین انتخاب هست.

پیروز باشین.

لینک به دیدگاه

برو Corsair Force LS 240GB بگیر و مطمعن باش هیچ مشکلی هم پیش نمیاد و خیلی هم خوشحال میشی که پول بیشتر بابت مدل های دیگه ندادی!!!

*درضمن من حداقل 7~8 مورد از SSD های ADATA رو استفاده کردم و هیچ مشکلی ندیدم!(از ارزونترین SP600 گرفته تا SX910 حتی مدل SATA2 ...)

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

اول 850Pro، دوم 850Evo، والسلام.

ببین بودجه ات به کدوم میخوره و با چه حجمی. بهتر از اینها فعلا" نیست.

لینک به دیدگاه

اول 850Pro، دوم 850Evo، والسلام.

ببین بودجه ات به کدوم میخوره و با چه حجمی. بهتر از اینها فعلا" نیست.

البته جسارت نباشه ولی من سری evo رو به صرفه تر میدونم نسب به pro!

خیلی گرونه نسبت به evo

به نظرم انتخاب evo

خیلی بهتره

لینک به دیدگاه

من یه pro حجم 512 گیگ برا خواهرم خریدم از لیون 999 هزار تومن سامسونگ بسیار عالی وپرسرعت و خوبه حرف نداره ssd فعلا فقط سامسونگ.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از همه دوستانی که نظر دادن وراهنمایی کردن.یک عدد Evo 250 خریداری شد و خیلی هم خوبه: ) مدیران محترم لطف کنن تاپیکو قفل یا حتی پاک کنند!!

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...