رفتن به مطلب

منتشر شد: نسخه جدید نرم افزار محبوب CPU-Z به همراه ابزار جدید بنچمارک

Recommended Posts

kx3c24jdhipcql7xp3y.jpg

وب سایت CPUID امروز اقدام به منتشر کردن نسخه جدید 1.73 از نرم افزار CPU-Z کرد. این نرم افزار، نرم افزاری رایگان است و یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین ابزار مرتبط به پردازنده ها می باشد و قادر است دقیق ترین اطلاعات درباره مشخصات پردازنده و سایر اجزای سیستم را به کاربر نشان می دهد. نسخه جدید این نرم افزار شامل یک ابزار جدید بنچمارک برای پردازنده، قابلیت نشان دادن میزان فرکانس کش لایه چهارم یا eDRAM، سازگاری کامل با ویندوز 10 و شناسایی جدیدترین پردازنده های منتشر شده، بخصوص پردازنده های جدید سری Broadwell و Skylake می باشد.

شما هم اکنون می توانید جدیدترین نسخه از نرم افزار CPU-Z را از این لینک دریافت کنید.

i9hshfet5b8wpxx0auqc.jpg

3jzvrzsnpbgzribdk3bz.jpg

منبع: legitreviews

مترجم: مجتبی حیدرزاده

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

بنچمارک سی پی یو 550 هزار تومنی خودم با 300MHz اورکلاک از i7 4790K یک میلیون و دویست هزار تومنی زد بالا  =))

من موندم چه طوری 2 هسته ایه intel بیشتر از 8 هسته ایه AMD فریم میده . خدایا مارا یاری کن بفهمیم پشت پرده چی میگذره :laughing:

cpuz_bench_1.jpgcpuz_bench.jpg

گرچه توی تک هسته هنوز معلول جنگیه :|

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

من هنوز امیدوارم ...

تک هسته ای با 5930K یکی هست :D

qvru9e5vfgt4v21jz1r.jpg

لینک به دیدگاه

پرچم خانواده Pentium بالاست  :D  (Intel Pentium G3220)

xpynuidgb5tm8q5671j.jpgmtenp5322q3ckisz43ig.jpg

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

پرچم خانواده Pentium بالاست  :D  (Intel Pentium G3220)

xpynuidgb5tm8q5671j.jpgmtenp5322q3ckisz43ig.jpg

تک هسته Pentium هنوز از تک هسته 8350 بالاتره :laughing:

چه طوریه که multi thread از single thread کم تر در اومده ؟ به حق چیزهای ندیده :D

خدایا صبر بده !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنچمارک سی پی یو 550 هزار تومنی خودم با 300MHz اورکلاک از i7 4790K یک میلیون و دویست هزار تومنی زد بالا   =))

من موندم چه طوری 2 هسته ایه intel بیشتر از 8 هسته ایه AMD فریم میده . خدایا مارا یاری کن بفهمیم پشت پرده چی میگذره  :laughing:

گرچه توی تک هسته هنوز معلول جنگیه  :|

سلام

نتیجه تستتون که کاملا منطقیه

پردازنده شما 8 هسته فیزیکی داره ، هسته به هستش در برابر اینتل ضعیفتره اما عملکرد کلیش در مولتی کورِ این تست به خاطر داشتن 8 تا هسته واقعی از 4+4 اینتل بهتره.. البته در معدود تستهایی هستش که دیده میشه  8350 AMD نزدیک میشه به اینتل های رده بالا(البته همین تست هم 2D هستش و نمیتونه نشونه ای باشه برای فریم بالا گرفتن در کارهای 3D)... مثلا تستی داریم به نام Wprime که تعداد هسته داخلش کاملا تاثیر گذاره اما همیشه 4770k بهتر از 8350 نتیجه میده... تازه چیزه عجیب، حتی 1090 AMD هم توی این تست از 8350 برتره با اینکه قدیمی تره  و 8 تا هسته هم نداره و 6 تا داره!!! این نشونه نقص معماری هست حتی نسبت به نسل فنوم ها....

قیمت لامبورگینی(یا کلا" ماشینهای بالای 600k$) هم برای اینکه سرعتش  2 برابره GTR بباشه الا نیست که ..شاید تنها چند درصد بالاتر باشه اما قیمتش؟ :دی

تیو هر رده باندی ای یه چیزی داریم کاراییش پایینه ، یه چیزی هم معمولیه و یکی هم خوبه اما یه چیزی داریم که Ultimate هستش و مشخصه که قیمتش قرار نیست فقط 20-30 درصد از "خوب" بیشتر باشه :دی

با سلام

من هنوز امیدوارم ...

تک هسته ای با 5930K یکی هست  :D

آره خب هم نسل هستن و هر دو تاشون یه جوری هسول به حساب میان و معماریشون تا حدودی یکسان هستش (بیشتر اوقات در پلتفرم اکستریم نسبت به هم نسل دسکتاپ خودشون هسته هاشون چند درصد ناچیز ضعیفترن البته نه همیشه)

تک هسته Pentium هنوز از تک هسته 8350 بالاتره :laughing:

:D  درسته که اسمش پنتیومه و غلط اندازه اسمش اما معماریش هسوِله...

در کل خود تست مشکلی نداره بلکه اون امتیازات رفرنسی که داخل خودش برای مقایسه داره یه کم عجیبن...توی همین یکی دو روزه 2-3 تا پردازنده تست کردم روی حالت دیفالت و با این امتیازات رفرنس تفاوت داشتن

اینم یه تست همینجوری با 4770k

fd06ohh4icbxqhqp1md3_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در کل خود تست مشکلی نداره بلکه اون امتیازات رفرنسی که داخل خودش برای مقایسه داره یه کم عجیبن...توی همین یکی دو روزه 2-3 تا پردازنده تست کردم روی حالت دیفالت و با این امتیازات رفرنس تفاوت داشتن

به به آقا فرجام گل

آقا فرکانس دیفالت 4770k مگر 3.5GHz نیست ؟ :-?

توی این عکسی که گزاشتین 4.5GHz نشون میده . اور کردی آیا ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به به آقا فرجام گل

قربونت عزیز دل

آره دیفالتش 3.5 و بوستِ ش هم 3.9 هستش البته اگه بخوایم دقیق نگاه کنیم هر وقت زیر لود میره_ حتی اگه لود کم هم باشه_ فرکانس میچسبه روی 3.9  پس حتی میتونیم بگیم که دیفالتش 3.9 هست و در زمانهایی هم که لود خاصی نیست بین 800 الی 3900 متغییره.... تمامی نتایجی رو هم که در سایتها تحت عنوان دیفالت میذارن یعنی با همون فرکانس بوست تست گرفتن

آره من کلا پردازنده سری K نمیتونم زیر 4500 استفاده کنم (پردازنده های سری K برای اورکلاک ساخته و فروخته میشن و حتی اگه با اورکلاک در دمای بالا_دمای خیلی بالا..مثلا ولتاژ بالای 1.45 در دمای لود بالای 100_ هم پردازندت رو بسوزونی گارانتی اینتل پوشش میده چون محصولیه برای اورکلاک! و اگه اورکلاک خرابش کنه اینتل باید گل بگیره :دی .. البته توی ایران که این خبرا نیست) مگه اینکه کولر خونمون بسوزه وسط تابستون که دما ناجور بشه که بذارمش روی دیفالت  =))

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

به به آقا فرجام گل

برادر سی پی یو رو زده ترکونده تو میگی اور کردی ...3.5GHz کجا 4.5GHz کجا:|

لینک به دیدگاه

قربونت عزیز دل

آره دیفالتش 3.5 و بوستِ ش هم 3.9 هستش البته اگه بخوایم دقیق نگاه کنیم هر وقت زیر لود میره_ حتی اگه لود کم هم باشه_ فرکانس میچسبه روی 3.9  پس حتی میتونیم بگیم که دیفالتش 3.9 هست و در زمانهایی هم که لود خاصی نیست بین 800 الی 3900 متغییره.... تمامی نتایجی رو هم که در سایتها تحت عنوان دیفالت میذارن یعنی با همون فرکانس بوست تست گرفتن

آره من کلا پردازنده سری K نمیتونم زیر 4500 استفاده کنم مگه اینکه کولر خونمون بسوزه وسط تابستون که دما ناجور بشه که بذارمش روی دیفالت  =))

شما کارِت درسته :D @};-

لینک به دیدگاه

سلام

نتیجه تستتون که کاملا منطقیه

پردازنده شما 8 هسته فیزیکی داره ، هسته به هستش در برابر اینتل ضعیفتره اما عملکرد کلیش در مولتی کورِ این تست به خاطر داشتن 8 تا هسته واقعی از 4+4 اینتل بهتره.. البته در معدود تستهایی هستش که دیده میشه  8350 AMD نزدیک میشه به اینتل های رده بالا(البته همین تست هم 2D هستش و نمیتونه نشونه ای باشه برای فریم بالا گرفتن در کارهای 3D)... مثلا تستی داریم به نام Wprime که تعداد هسته داخلش کاملا تاثیر گذاره اما همیشه 4770k بهتر از 8350 نتیجه میده... تازه چیزه عجیب، حتی 1090 AMD هم توی این تست از 8350 برتره با اینکه قدیمی تره  و 8 تا هسته هم نداره و 6 تا داره!!! این نشونه نقص معماری هست حتی نسبت به نسل فنوم ها....

قیمت لامبورگینی(یا کلا" ماشینهای بالای 600k$) هم برای اینکه سرعتش  2 برابره GTR بباشه الا نیست که ..شاید تنها چند درصد بالاتر باشه اما قیمتش؟ :دی

تیو هر رده باندی ای یه چیزی داریم کاراییش پایینه ، یه چیزی هم معمولیه و یکی هم خوبه اما یه چیزی داریم که Ultimate هستش و مشخصه که قیمتش قرار نیست فقط 20-30 درصد از "خوب" بیشتر باشه :دی

آره خب هم نسل هستن و هر دو تاشون یه جوری هسول به حساب میان و معماریشون تا حدودی یکسان هستش (بیشتر اوقات در پلتفرم اکستریم نسبت به هم نسل دسکتاپ خودشون هسته هاشون چند درصد ناچیز ضعیفترن البته نه همیشه)

:D  درسته که اسمش پنتیومه و غلط اندازه اسمش اما معماریش هسوِله...

سلام آقا فرجام میدونم که شما اورکلاکر خفنی هستید :clapping: :clapping: @};- اگه مشکلی ندارید و حوصله دارید میتونید توضیح بدید که چجوری میتونم سی پی یومو اور کلاک کنم در حد اینکه از 2.40GHz برسه به 2.60تا2.70 GHz ...

مشخصات سی پی یو ومادر برد

CPU Q6600 2.40GHz

M.B GIGA P35-DS3L

اگه تو PV بگید ممنون میشم :D @};- @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما کارِت درسته :D @};-

نه بابا فقط وقت اضافه زیاد دارم هرچیزیو که میرسه دستم تست میکنم

=))

نون و آبم که نمیشه اینکارا

سلام آقا فرجام میدونم که شما اورکلاکر خفنی هستید :clapping: :clapping: @};- اگه مشکلی ندارید و حوصله دارید میتونید توضیح بدید که چجوری میتونم سی پی یومو اور کلاک کنم در حد اینکه از 2.40GHz برسه به 2.60تا2.70 GHz ...

مشخصات سی پی یو ومادر برد

CPU Q6600 2.40GHz

M.B GIGA P35-DS3L

اگه تو PV بگید ممنون میشم :D @};- @};-

سلام عزیزم

لطف داری داداش اینطوریا هم که میگی نیست و شاید فقط در حد خودم خوب باشم

براتون پیام فرستادم  @};-

لینک به دیدگاه

این هم از سی پی یو جلبک ما البته در حد ۵۸۲۰ هست :دی606dUntitled-20150818214610406.jpg

ویرایش شده توسط pentagram
لینک به دیدگاه

درود 

CPU م باید ۳.۸ رو توربو بره اما نمیره 

چجوری بفرستمش رو توربو ؟ آقا فرجام که کمکی بفرست

yr02c8d74zhmvmir5o6w.png

ویرایش شده توسط sohrab zar
لینک به دیدگاه

درود 

CPU م باید ۳.۸ رو توربو بره اما نمیره 

چجوری بفرستمش رو توربو ؟ آقا فرجام که کمکی بفرست

سلام . اگه توی بایوس Turbo Mode روشن هست و هنوز درست عمل نمیکنه و فرکانس در حالته لود بیشتر نمیشه .بایوس رو یه ریست بکنید.

اگر مشکل هنوز وجود داشت بایوس رو باید آپدیت بکنید

لینک به دیدگاه

تا فرکانس 4.8GHz که مجبور شدم برم تو win 8.1 چون توی win 10 حتی نزدیک همچین فرکانسی هم نمیشه شد. دستِ گل Microsoft درد نکنه با این win 10 که حتی نمیشه توش اور کرد :D

FX8350_4_7GHz.jpg

لینک به دیدگاه

اینم از پردازنده دوست داشتنی من  i5 4670K

تک هسته 1842

مولتی کور 5424

s9c1y01te7yojvgyxos6.jpg

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همینجوری توی ویندوز داشتم میچرخیدم با فرکانس 4500 که هوس کردم یه ذره فرکانس رو ببرم بالا روی این بردی که قراره باش تست گیم بگیرم  :laughing:

5b2x75ucfmzjsmwxsvf9_thumb.jpg

بعد از تعداد زیادی CPU به درد نخور این خوب درومده بود... اما دیگه به درد نمیخوره در مقابل اسکای لیک

4800 اش هم درست عین امتیاز 4670k روی 4800 شد (اون 2 امتیاز بیشتر مال اون یک دهم بیس بود که زده بودم :دی)

j6gbss5ao5myz9ikyun8_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...