رفتن به مطلب

خراب بودن رم یا نا سازگاری با هم

Recommended Posts

سلام دوستان

من 2 عدد رم 4 گیگ دارم که دقیقا از یک مارک ( Kingmax ) و یک مدل و با باس 1333 هستن

حالا ایرادی که دارم اینه که ویندوز من ارور های BSOD میده

بعد از کارشناسی فایل های Dump مشخص شد که مشکل از رم هست و به من گفته شد که یکیشون رو بردارم و با یکی

دیگه کار کنم و ببینم کدوم سالم و کدوم خرابه ولی از وقتی که یکیشون رو برمیدارم به شکل کاملا سالم ویندوز کار میکنه

میخواستم بدونم رم ها میتونن با هم نا سازگار باشن ؟

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیزم

وقتی 2 تا رم روی سیتم هستن از داخل ویندوز با برنامه Cpu-z تبِ Memory رو نگاه کنید و ببینید که رم رو زده Single  یا Dual بعدش هم اینکه روی کدوم اسلات ها رمها رو انداختین؟

از ناسازگاری رمها با هم نمیتونه باشه فکر کنم و احتمال ضعف کنترلر مموری پردازده ، یا مشکل در بایوس مادربورد محتمل تره(بایوس رو آپدیت کردین که ببینید این مشکل بر طرف شده یا نه؟)

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیزم

وقتی 2 تا رم روی سیتم هستن از داخل ویندوز با برنامه Cpu-z تبِ Memory رو نگاه کنید و ببینید که رم رو زده Single  یا Dual بعدش هم اینکه روی کدوم اسلات ها رمها رو انداختین؟

از ناسازگاری رمها با هم نمیتونه باشه فکر کنم و احتمال ضعف کنترلر مموری پردازده ، یا مشکل در بایوس مادربورد محتمل تره(بایوس رو آپدیت کردین که ببینید این مشکل بر طرف شده یا نه؟)

خیلی ممنون از پاسخ خوب اون Cpu-z رو نگاه کردم زده Dual خود ویندوز هم 8 گیگ شناسایی میکنه و تو بازی های روز مثل Gta V هم از 6.2 گیگش استفاده میکنه

بایوس هم اتفاقا همین دیروز اپدیت کردم ولی مشکل برطرف نشد

اینم بگم که با Windows Memory Diagnostic تست کردم هیچ کدوم مشکل نداشت ( تکی تست کردم )

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

دورود

برای تست سلامت رم ها از برنامه memtest استفاده کنید

لینک به دیدگاه

دورود

برای تست سلامت رم ها از برنامه memtest استفاده کنید

والا هم تو memtest هم تو memory diagnostic ویندوز جفتش رو سالم میزنه
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...