رفتن به مطلب

Recommended Posts

درود خدمت همه

سوال نیمه تخصصی از دوستان داشتم و اینکه :

آیا به کمک HDMI 1.4 میشه 60هرتز رو در 1440P گرفت (رزولوشن دقیق 1440*2560 هستش)

سوالم هم مربوط ب مانیتور ASUS VX24AH هستش که این رزولوشن رو داره ولی Display port نداره

http://lioncomputer.ir/product/5450/ASUS+VX24AH+24Inch+WQHD+LED+Monitor/

سوال دیگه هم اینکه این مانیتور TN هست یا IPS ؟؟

اگه از بین دوستان هم کسی خودش تجربه استفاده از این مانیتور رو داره لطف کنه بگه که چجور هست ؟؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام عزیز!اون طوری که تو نظرات لیون مدیران نوشتن،TN هستش ولی تو برگه مشخصات که از سایت ایسوز دان کردم،نوشته TFT LCD در ضمن فکر نمیکنم 144HZ باشه به دو علت،یکی اینکه تو سایت ایسوز زده انگار ۷۶ هرتز و دو اینکه مانیتورهای ۱۴۴ هرتز تو ایران خیلی گرون تر از این حرفاست.با این حال اگه تو قسمت دیسپلی ستینگ ویندوز ۱۴۴ نشون بده،میش مطمئن شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عزیز!اون طوری که تو نظرات لیون مدیران نوشتن،TN هستش ولی تو برگه مشخصات که از سایت ایسوز دان کردم،نوشته TFT LCD در ضمن فکر نمیکنم 144HZ باشه به دو علت،یکی اینکه تو سایت ایسوز زده انگار ۷۶ هرتز و دو اینکه مانیتورهای ۱۴۴ هرتز تو ایران خیلی گرون تر از این حرفاست.با این حال اگه تو قسمت دیسپلی ستینگ ویندوز ۱۴۴ نشون بده،میش مطمئن شد

درود 

دوست گلم فکر میکنم منظور ایشون رزولوشن بود نه فرکانس 

لینک به دیدگاه

درود

اولاً به خاطر زاویه دید 178 درجه و دوماً در مشخصات نوشته in-plane switching  ! پنل ips هست !

post-4295-0-20424200-1440061286_thumb.jpg

و نه در لیون نه در سایت اصلی هیچکجا نزده این مانیتور 144 هرتز هست ! طبق مشخصات 75 هرتز هست ولی در مورد سوال بله میشه 2k@60 با hdmi گرفت.

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

استارتر عزیز مانیتور دارای پنل ips هست و رزولوشن فوق العاده ای هم داره 

سوال اولتون رو متوجه نشدم چون این مانیتور رزولوشنش 1440 هست و نیازی نیست شما دنبال پورت دیگری باشین 

با همون hdmi میتونید به رزولوشن و دقت تصویر دست پیدا کنید 

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

Ips هست

نظرتونو ویرایش کردین ؟؟ چون فک کنم اول TN گفته بودین ؟

لینک به دیدگاه

درود

اولاً به خاطر زاویه دید 178 درجه و دوماً در مشخصات نوشته in-plane switching  ! پنل ips هست !

attachicon.gifas.JPG

و نه در لیون نه در سایت اصلی هیچکجا نزده این مانیتور 144 هرتز هست ! صبق مشخصات 75 هرزت هست ولی در مورد سوال بله میشه 2k@60 با hdmi گرفت.

درود

منم نگفتم 144هرتز هست

من گفتم رزولوشن 1440P هست (که خب هستش دیگه :) ) اما Display port نداره که برا همچی رزولوشنی عجیبه که نداشته باشه و سوالم این بود که حالا که نداره میشه با hdmi 1.4 در همین رزولوشن 1440*2560 مقدار 60 هرتز (یا  اگه 75 هرتز باشه مقدار 75هرتز رو) رو منتقل کرد ؟؟

لینک به دیدگاه

سلام 

استارتر عزیز مانیتور دارای پنل ips هست و رزولوشن فوق العاده ای هم داره 

سوال اولتون رو متوجه نشدم چون این مانیتور رزولوشنش 1440 هست و نیازی نیست شما دنبال پورت دیگری باشین 

با همون hdmi میتونید به رزولوشن و دقت تصویر دست پیدا کنید 

با تشکر

برا سوال اول : مثلا میگن در 4k بیشتر از 30هرتز رو نمیشه با hdmi 1.4 منتقل کرد و برای دریافت 60هرتز در 4k یا باید display port استفاده بشه یا  hdmi 2

حالا از اون جایی که این مانیتور display port نداره و رزولوشن 2k داره میخواستم بدونم با hdmi 1.4 چند هرتز رو میشه در این رزولوشن منتقل کرد ...(شرمنده خیلی پیچیده شد @};- )

لینک به دیدگاه

درود

منم نگفتم 144هرتز هست

من گفتم رزولوشن 1440P هست (که خب هستش دیگه :) ) اما Display port نداره که برا همچی رزولوشنی عجیبه که نداشته باشه و سوالم این بود که حالا که نداره میشه با hdmi 1.4 در همین رزولوشن 1440*2560 مقدار 60 هرتز (یا  اگه 75 هرتز باشه مقدار 75هرتز رو) رو منتقل کرد ؟؟

در رابطه با پست قبلی بود گفتن 144 نیست منم گفتم نیست ...

همونطور که گفتم مشکلی نداره با hdmi ...

ویرایش : اینم یه تست برای اطمینان

post-4295-0-11375600-1440063417_thumb.jpg

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر

برا سوال اول : مثلا میگن در 4k بیشتر از 30هرتز رو نمیشه با hdmi 1.4 منتقل کرد و برای دریافت 60هرتز در 4k یا باید display port استفاده بشه یا  hdmi 2

حالا از اون جایی که این مانیتور display port نداره و رزولوشن 2k داره میخواستم بدونم با hdmi 1.4 چند هرتز رو میشه در این رزولوشن منتقل کرد ...(شرمنده خیلی پیچیده شد @};- )

خواهش میکنم / البته پیچیدگیش برای گستردگیه مطالبه مربوطست که باید خودتون مطالب مربوطه به hdmi و displayport رو بخونید چون خیلی زیاده 

ببینید یه راهنمایی مختصر و مفید میکنم / هر چقدر کیفیت بالاتر بره طبیعتا فرکانس نوسازی افت میکنه و شما باید از کابلهای 

مثل displayport استفاده کنید چون هر کدوم توان خاص خودشونو برای انتقال اطلاعات و غیره دارند 

کابل HDMI سرعت بالا که روی کبلش هم مینوسه high speed پهنای باندی رو فراهم می‌کند تا بتوان ویدیوهایی با رزولوشن 1080p و بالاتر تا نهایتاً 4096 در 2160 پیکسل

یا به عبارت دیگه ویدیوهای 4K را منتقل کند ، البته در مورد ویدیوی 4K با نرخ نوسازی 24 هرتز است که برای فیلم‌ها خوب است اما برای بازی‌ها

مشکل‌ساز خواهد بود. خب پس به این نتیجه میرسیم که شما با این رزولوشن وبا توجه به هرتز بالای 60 مشکلی نخواهید داشت 

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

نظرتونو ویرایش کردین ؟؟ چون فک کنم اول TN گفته بودین ؟

توی لینکی که داده بودی تی ان نوشته بود ولی یه سرچ کوچیک کردم همشون نوشته بودن IPS

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم / البته پیچیدگیش برای گستردگیه مطالبه مربوطست که باید خودتون مطالب مربوطه به hdmi و displayport رو بخونید چون خیلی زیاده 

ببینید یه راهنمایی مختصر و مفید میکنم / هر چقدر کیفیت بالاتر بره طبیعتا فرکانس نوسازی افت میکنه و شما باید از کابلهای 

مثل displayport استفاده کنید چون هر کدوم توان خاص خودشونو برای انتقال اطلاعات و غیره دارند 

کابل HDMI سرعت بالا که روی کبلش هم مینوسه high speed پهنای باندی رو فراهم می‌کند تا بتوان ویدیوهایی با رزولوشن 1080p و بالاتر تا نهایتاً 4096 در 2160 پیکسل

یا به عبارت دیگه ویدیوهای 4K را منتقل کند ، البته در مورد ویدیوی 4K با نرخ نوسازی 24 هرتز است که برای فیلم‌ها خوب است اما برای بازی‌ها

مشکل‌ساز خواهد بود. خب پس به این نتیجه میرسیم که شما با این رزولوشن وبا توجه به هرتز بالای 60 مشکلی نخواهید داشت 

فقط اگه رزولوشن همین 1440*2560 باشه و مانیتور 75هرتز باشه آیا با رابط hdmi 1.4 میشه تا 75هرتز رو هم در این رزولوشن منتقل کرد یا 60 دیگه آخرشه ؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...