رفتن به مطلب

بستن کارت گرافیکی به صورت SLI

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام .

می خوام بدونم وقتی دو تا کارت گرافیکی رو به صورت SLI بهم وصل می کنیم ، چه چیزهایی رو باید بدونیم . ؟

تو چند تا از وب سایت های خارجی زده بود SLI Series منظور چیه ؟

چه عیبی دارن ؟ خوبیش چیه ؟

مرسی .

لینک به دیدگاه

سلام .

می خوام بدونم وقتی دو تا کارت گرافیکی رو به صورت SLI بهم وصل می کنیم ، چه چیزهایی رو باید بدونیم . ؟

تو چند تا از وب سایت های خارجی زده بود SLI Series منظور چیه ؟

چه عیبی دارن ؟ خوبیش چیه ؟

مرسی .

درود

چیز خاصی لازم نیست بدونید فقط اس ال آی برای به کار کار گرفتن چند کارت {2 یا 3یا4} دارای هسته گرافیکی یکسان N vidia هست یعنی مثلا دو تا کارت GTX 460 رو در کنار همدیگه استفاده کنید.مادربردتون باید اس ال ای ساپورت باشه.سرعت ترانسفر دیتا از اسلتهای گرافیکتون به هنگام کارکرد همزمان X16 باشه بهتره والبته pci ex2 باشه.عیبش یک مقدار حرارت ایجاد شده رو بالا میبرند مخصوصا که کارتها در اسلتهای نزدیک همدیگه نصب میشند که حالا اونم باز به طراحی مادربرد و تهویه کیس برمیگرده و البته توان مصرفی بیشتری که باید براش پاور مناسب داشته باشید.محاسنش استفاده از قدرت دو هسته گرافیکی همزمان هست.البته باید ببینید بودجه چقدره و هدفتون از این کار چیه .بعضی وقتها خریدن یک کارت تک هسته ای قدرتمند خیلی بصرفه تر از خرید دو کارت مدیوم رنج هست برای اس ال آی.نصبشم خیلی راحته و بعد از قرار دادن کارتها در اسلتهای گرافیکی بوسیله کابل رابط اس ال آی بینشون به نوعی پل میزنید و به راحتی استفاده میکنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

چیز خاصی لازم نیست بدونید فقط اس ال آی برای به کار کار گرفتن چند کارت {2 یا 3یا4} دارای هسته گرافیکی یکسان N vidia هست یعنی مثلا دو تا کارت GTX 460 رو در کنار همدیگه استفاده کنید.مادربردتون باید اس ال ای ساپورت باشه.سرعت ترانسفر دیتا از اسلتهای گرافیکتون به هنگام کارکرد همزمان X16 باشه بهتره والبته pci ex2 باشه.عیبش یک مقدار حرارت ایجاد شده رو بالا میبرند مخصوصا که کارتها در اسلتهای نزدیک همدیگه نصب میشند که حالا اونم باز به طراحی مادربرد و تهویه کیس برمیگرده و البته توان مصرفی بیشتری که باید براش پاور مناسب داشته باشید.محاسنش استفاده از قدرت دو هسته گرافیکی همزمان هست.البته باید ببینید بودجه چقدره و هدفتون از این کار چیه .بعضی وقتها خریدن یک کارت تک هسته ای قدرتمند خیلی بصرفه تر از خرید دو کارت مدیوم رنج هست برای اس ال آی.نصبشم خیلی راحته و بعد از قرار دادن کارتها در اسلتهای گرافیکی بوسیله کابل رابط اس ال آی بینشون به نوعی پل میزنید و به راحتی استفاده میکنید

مرسی از جوابتون

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

سلام

آخر سر هم 2 تا GTX580 GainWard گرفتم :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

آخر سر هم 2 تا GTX580 GainWard گرفتم :-?

منتظر نتایج Benchmark هاتون هستیم ;) اگه تونستید یه 3DMark11 تست کنید. تشکر

لینک به دیدگاه

من یه چیزی رو فهمیدم(شاید علمی نباشه) SLI یا کراس فایر اصلا بدرد نمی خوره(از نظر هزینه و گرما ی تولید شده)دو تا کارت رو با هم میذارید که قدرت پردازش گرافیکی 2 برابر هم نمیشه!! ولی باید یک پاور خیلی قوی و گرون بخرید تازه مادربردتون و کیس فضا کافی برای این دو کارت و شرایط تهویه مناسب که خیلی دنگ و فنگ داره فراهم کنید (معمولا اسلاتPCI هم ااز دسترس خارج می شن) بعد میبینید کمتر از یکی دو ماه یک گرافیک جدید با قدرت خیلی بیشتر و مصرف کمت(یا با پشتیباانی ها ی بهتر) از حتی یک کارت شما به بازار میاد با قیمت خیلی پایین تر از دوکارت و هزینه هاش و ....... :-? ولی اگه پول مفت زیاد دارید و حوصله تون هم زیاده من حرفی ندارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با حرفتون موافقم جناب شمسایی/

یه پاور خوب با کیسی که تهویه خوبی داشته ( از نظر گردش هوا و فضا )

اگه بخوایی به این فکر کنی که الان من این قطعه رو میگیرم بعد از 3 ماه جدیدش میاد بازار

دیگه کلاً باید قید خرید رو بزنی ، ولی نه میگیری برا 2 سال حال کنی ،از نظر من موردی نداره /

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منتظر نتایج Benchmark هاتون هستیم ;) اگه تونستید یه 3DMark11 تست کنید. تشکر

سلام بهمن جان / سعی میکنم

چرا سعی میکنم : چون 11 ندارم باید دانلود کنم:-?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...