رفتن به مطلب

راهنمایی در بستن کیس ultra gaming 4k

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من عضو جدید هستم

در اواسط شهریور ماه میخوام اقدام به بستن سیسیتم ultra gaming 4k کنم

قطعات مورد نظرم :

Motherboard : asus rampage v extreme

Cpu : intel 5960x

Vga: asus titan x *4 way sli

Ram : gskill ripjaw 64 gig (8*8) 3000+colling fan

Power : corsair 1500w

Cpu colling : corsair h110 pull

Ssd: samsung 850 evo 1tb

Hdd: wd black series 4tb

Case ?

در مورد کیس خیلی برند هارو گشتم ولی متاسفانه نتونستم انتخاب درستی داشته باشم . دنبال کیس جا دار هستم که برای sli چهارتا titan x و سیستم خنک کنندگی فضای کافی داشته باشه . کیفیت ساخت بالا داشته باشه و طراحی هم خیلی مهمه و cable managment

مانیتور هم بدون شک asus rog swift 27 inch 4k 144hz هستش

در مورد باقی قطعات انتخاب شده نظرتون رو بگین. هدفم خرید کل قطعات از لیون کامپیوتر هست اگه بتونن برام موجود کنن قطعات رو

post-21142-0-46627500-1440291678_thumb.jpg

post-21142-0-35646000-1440291686_thumb.jpg

post-21142-0-13781100-1440291695_thumb.jpeg

post-21142-0-10867400-1440291703_thumb.jpg

post-21142-0-78917700-1440291711_thumb.jpg

post-21142-0-99419300-1440291719_thumb.jpeg

post-21142-0-78716500-1440291754_thumb.jpg

ویرایش شده توسط assassin753951
لینک به دیدگاه

Vga: asus titan x *4 way sli

:eek:

16 میلیون :wacko:

داش بهتره 2 یا 3 تا 980TI اس ال ای کنی الکی پولتو دور نریز قدرت 980TI با تایتان ایکس توی بازی تقریبا برابره پس اصلا عاقلانه نیست 4 عدد تایتان ببندی بهترین گزینه از نظر من 2 نهایت 3 عدد 980TI است حالا اگه قانع نمیشین 4 تا ببندین حالا دوستان بیشتر توضیح میدن بهتر متوجه میشین.

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

با سلام.

دوست من اگه قصد کاهش هزینه رو دارین بسیاری از این قطعات هیچ تاثیری در افزایش کارایی گیمینگ ندارن به عنوان مثال 64gb رم اونهم با فرکانس 3000mhz و همچنین 4 عدد کارت گرافیک titan x منطقی بنظر نمیاد. نکته دوم مانیتور مد نظر گمان میکنم حتی وارد بازارهای جهانی نشده و در نمایشگاه ces اگه اشتباه نکنم فقط حضور داشته .فعلا مدل qhd موجوده.کیس هم با این مشخصات مواردی مانند corsair obsidian 900d با cable management عالی و امکانات بسیار زیاد و cooler master cosmos ii با ظاهری زیبا بخصوص درصورتی که کنارش رو mod کنین انتخاب های مناسبی هستند .هرچند بسیاری از امکاناتشون برای شما بی استفاده خواهد بود مگر اینکه قصد custom water cooling داشته باشین.نکته دیگه هم که باید مدنظر داشته باشین این هست که متاسفانه در گیمینگ همیشه محدودیت هایی هست که حتی بهترین سیستم ها رو هم فلج میکنه و پولی بیش از کارایی ای که دریافت میکنین پرداخت میکنین و به عنوان مثال 4عدد titan x به معنی کارایی 4 برابر نیست.نکته ی دیگه این هست که در چینش بیشتر از 2تایی اگه 980ti انتخاب کردین بهتر هست که از مدل های رفرنس با فن blower استفاده کنین که هوای گرم رو به بیرون کیس هدایت کنه هرچند نویز فن رفرنس در چینش چندتایی ممکنه باعث بشه از واتر کولینگ استفاده کنین.همچنین با این امکانات شاید استفاده از 3monitor مناسب تر از یک 4k باشه.هرچند در هرصورت بخش عمده ی بودجتون هدر میره.

موفق باشین

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

والا اینجور ک شما انتخاب کردی عمرا به حرف من گوش بدی اما اگه بخوام نظرم رو بگم :

Case : Corsair Graphite 760T

و اگه امکان تهییه از خارج براتون هست NZXT 820

MotherBoard: بزار سری z170 برسه بعد ی خفنشو بگیر

CPU : 6700K

اگه رندر نمیکنین همین کافیه نیاز ب 5960 ندارین

CPU Cooling : اگه امکان تهییه از خارج براتون هست NZXT Kraken 280 وگرنه همون یکی خودتون

RAM : GSKILL 16GB DDR4 3000Mhz

به 64 ک اصلا و ابدا نیاز ندارین اما خیلی خیلی خواستین بالا بگیرین میتونین 32 هم بگیرین

GPU : 2*980TI

با همین 2تا ب اندازه کافی تو 4k فریم میگیرین نیازی ب پیکربندی 2تایی یا 3تایی نیست

H.D.D : هر حجمی نیاز داشتین بگیرین

S.S.D: من بودم 2تا 256گیگابایتی میگرفتم RAID-0 میکردم یه 120GB هم برا سیستم عمل میزاشتم(مارک هم samsung 850 evo)

Power : اگه 4تا گراف خواستی بگیری ک همون 1500 خودت وگرنه یه 1000واتی هم از برندهای معتبر مثل Corsair سری AX یا HX کافیه

ی کار خیلی خفن هم ک میتونین بکنین اینه که یه Deepcool RGB اظافه کنین و کابل های پاور رو هم اسلیو کنین که زیبایی سیستمتون چند برابر بشه

@};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

البته 4 تا titan X واسه 4K هم زياده. ببينيد ايشون ميخوان اين همه پول بدن يه کيس که حد اقل تا 10 سال جونشون راحت باشه. پس اگه ميبينيد دارن هزينه ميکنن احتمالا ميخوان تا سال هاى سال ديگه بهش دست نزنن. شايد واسه الان تو 4k دوتا titan X هم کافي باشه ولي اين طور که بازى ها دارن سنگين ميشن معلوم نيست در اينده چه اتفاقي ميفته. اگه پولشو دارى بخر که در اينده نخواى دوباره ارتقا بدى. فقط چنتا نکته: اگه با نرم افزار هاى که گرافيک زياد ميخوان استفاده و کار ميکني سرى هاى تايتان بهترن, اما اگه فقط جهت گيم ميخواى سيستم جمع کني خريد تايتان با توجه به قيمت بالاش و فاصله کمي که با 980ti داره به صرفه نيست و پول تو اب ريختنه چون حدود 1/5 فاصله قيمت دارن ولي تو بازى فاصله کمي دارن. پاور هم حد اقل 1600 بايد باشه. و اين که پاور بعد از 5/6 سال قدرتشو از دست ميده و منبع تغذيش ضعيف ميشه مخصوصا گرين و ممکنه به قطعات اسيب برسونه. بعد از 5 سال پاورت اگه کار هم ميکنه حتما عوضش کن , حتما هم سرى هاى پلاتينيوم ترجيحا کورسير يا کولر مستر يا Evga بخر. کيس هم corsare 780T حرف نداره بزرگ و خوشگل

بعدم من نميدونم 64 گيگ رم رو ميخوايد باهاش چکار کنين اون هم باس 3000 :D

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

البته 4 تا titan X واسه 4K هم زياده. ببينيد ايشون ميخوان اين همه پول بدن يه کيس که حد اقل تا 10 سال جونشون راحت باشه. پس اگه ميبينيد دارن هزينه ميکنن احتمالا ميخوان تا سال هاى سال ديگه بهش دست نزنن. شايد واسه الان تو 4k دوتا titan X هم کافي باشه ولي اين طور که بازى ها دارن سنگين ميشن معلوم نيست در اينده چه اتفاقي ميفته. اگه پولشو دارى بخر که در اينده نخواى دوباره ارتقا بدى. فقط چنتا نکته: اگه با نرم افزار هاى که گرافيک زياد ميخوان استفاده و کار ميکني سرى هاى تايتان بهترن, اما اگه فقط جهت گيم ميخواى سيستم جمع کني خريد تايتان با توجه به قيمت بالاش و فاصله کمي که با 980ti داره به صرفه نيست و پول تو اب ريختنه چون حدود 1/5 فاصله قيمت دارن ولي تو بازى فاصله کمي دارن. پاور هم حد اقل 1600 بايد باشه. و اين که پاور بعد از 5/6 سال قدرتشو از دست ميده و منبع تغذيش ضعيف ميشه مخصوصا گرين و ممکنه به قطعات اسيب برسونه. بعد از 5 سال پاورت اگه کار هم ميکنه حتما عوضش کن , حتما هم سرى هاى پلاتينيوم ترجيحا کورسير يا کولر مستر يا Evga بخر. کيس هم corsare 780T حرف نداره بزرگ و خوشگل

بعدم من نميدونم 64 گيگ رم رو ميخوايد باهاش چکار کنين اون هم باس 3000 

دوست من 10 کمی دور از تصور هست . حتی برای 5 سال هم شاید نشه بدرستی تصمیم گرفت. به عنوان مثال 3d xpoint optane از اینتل  http://www.pcworld.com/article/2973549/storage/intels-crazy-fast-3d-xpoint-optane-memory-heads-for-ddr-slots-but-with-a-catch.html

یا 3d stacked memory و nvlink با پاسکال nvidia وhttp://www.guru3d.com/news-story/nvidia-talks-about-pascal-will-be-fast-and-has-3d-stacked-memory.html بسیاری از موارد دیگه شاید بکلی داستان رو عوض کنن یا story board رو از مرحله ی دیگه ای ادامه بدن.قطعاتی که الان بسیار قوی بنظر میان شاید در اینده عملکرد ضعیفی داشته باشن یا بکلی از رده خارج بشن.

لینک به دیدگاه

به نظر من بستن سیستم با پشتیبانی برای گیم تا 10 سال آینده کار کاملا اشتباهیست کاملا اشتباه . کاملا اشتباه . کسی که اینقدر میتونه هزینه کنه باید هر سال سیستمش رو عوض کنه و قطعات جدیدتر بگیره و مطمئن باشه خیلی عاقلانه تر از بستن یه سیستم برای پشتیبانی بازی تا 10 سال آینده هستش . مثلا فعلا دوتا 980ti میبنده و یکی دوسال دیگه دوتا کارت گرافیک پرچمدار نسل جدید که خیلی از بستن 4 تا titan به نظر من منطقی تره .

لینک به دیدگاه

به نظر من بستن سیستم با پشتیبانی برای گیم تا 10 سال آینده کار کاملا اشتباهیست کاملا اشتباه . کاملا اشتباه . کسی که اینقدر میتونه هزینه کنه باید هر سال سیستمش رو عوض کنه و قطعات جدیدتر بگیره و مطمئن باشه خیلی عاقلانه تر از بستن یه سیستم برای پشتیبانی بازی تا 10 سال آینده هستش . مثلا فعلا دوتا 980ti میبنده و یکی دوسال دیگه دوتا کارت گرافیک پرچمدار نسل جدید که خیلی از بستن 4 تا titan به نظر من منطقی تره .

بسیار منطقی.

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_9800_gt_vs_geforce_660_gtx_review,2.html تقریبا 5 سال اختلاف.

http://www.tweaktown.com/articles/1363/nvidia_geforce_9800gtx_in_tri_sli_tested/index7.html حدود 7 سال اختلاف. نتایج 9800gtx در حالت sli در crysis 1 رو با 980ti در crysis 3 با بنچمارک های امروزی مقایسه کنین.

لینک به دیدگاه

یه سوال دارم یعنی cpu گلوگاه نمیشه برای 4 تا تایتان ایکس

این cpu برا 3 تا 980ti گلوگاه شده بود برای 4 تا تایتان نمیشه ؟

لینک به دیدگاه

یه سوال دارم یعنی cpu گلوگاه نمیشه برای 4 تا تایتان ایکس

این cpu برا 3 تا 980ti گلوگاه شده بود برای 4 تا تایتان نمیشه ؟

با سلام.

5930k و 5960x هردو 40 lane برای pcie دارن .یعنی فقط 2 کارت گرافیک 16x استفاده میشن .همونطور که میدونین عوامل زیادی ممکنه در pc عامل گلوگاه بشه و همیشه یک قطعه اجازه ی استفاده کامل از قطعه ی دیگه رو نمیده.حتی اگر مشکلات سخت افزاری نباشن بازهم مشکلات نرم افزاری هست که بگفته ی مایکروسافت باید بخشیش با ویندوز 10 و dx12 حل میشد اما همچنان تفاوتی دیده نمیشه.درهرحال حتی 5960x برای این setup باید تا حد توان اورکلاک بشه. در حال حاظر منطقی ترین کارایی برای گیمینگ وسواسی استفاده از 2 کارت گرافیک و یک 5930k اورکلاک شده هست در qhd با مانیتور 144hz.هنوز زمان مناسبی برای گیمینگ 4k در 60fps نیست از دید اقتصادی.

لینک به دیدگاه

کاش منم بچه پول دار بودم :laughing:  1436988262390.jpg

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

دوست گرامی پولت حروم نکن دوتا 980 ti استفاده کن راحت تمام بازی ها اجرا میکنه 

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

دوست عزیز هرسال میبینی یک نوع رم اومد.الان DDR4 میاد 4سال دیگه دیدی یک دفعه DDR 5 اومد.معلوم نیست که :) .

شرکت های خارجی شرکت هستند.هر سال که محصول میدن،می کوبونه سر محصول قبلی،پس بهتره هرسال تعویض کنی.

مثل ایران نیست که چراغ ماشین رو کج کنه بشه یه ماشین دیگه :D  :D

ویرایش شده توسط Tommy Angelo
لینک به دیدگاه

از نظر من انتخاب قطعات شما علمی نیست بلکه کاملا احساسیه. اولا مانیتور ROG 4k نیست بلکه 2k هست پس اولا دنبال مانیتور درست باشین که بعید می دونم بتونین 4k مناسب گیمینگ تو بازار پیدا کنین. ضمنا 4 تا titan x فقط بدرد بنچ مارک زدن میخوره نه گیمینگ. بخاطر اینکه انقدر مشکل درایور خواهی داشت که از انتخابت پشیمون میشی. انتخاب عاقلانه فعلا 2 عدد 980ti هست که نسبتا ساپورت داریوریش بهتره البته نسبتا. Cpu 5960 برای سیستم های رندرینگ و محاسباتی هست مگر واقعا بخوای 4 تا گرافیک بگیری. بقیه موارد رو هم دوستان اشاره کردن

لینک به دیدگاه

یعنی واقعا اعضای فروم چرا انقدر ساده هستن!!!!

تابلو سر کاریه!!!!

لینک به دیدگاه

برای دوست عزیزی که کامنت داد سرکاریه . دوست عزیز من بچه 16 ساله نیستم بیام وقتمو بزارم فروم کسیو گیر بیارم . هزینش اصلا برام مهم نیست و شروع کردم به بستنش از همش عکس فیلم میزارم تو فرروم

در مورد مانیتور درسته 2k هست ولی میخوام از ۳تا مانیتور استفاده کنم از همین مدل .

دلیل انتخاب titanx این بوده که هر سایتی خوندم و بنچمارک دیدم بهترین نتیجه برای ۳ مانیتور ۴تا sli titan x پیشنهاد دادن

در مورد رم ۶۴ هم باید بگم که میدونم 32 هم زیادیه ولی به عبارتی پولم زیادی کرده میخام تا بیخ ببندم :)))))) واقعا در مورد دلیل علمی ندارم

در مورد cpu و اینکه گلو گاه میشه و اگه راه حلی داره دوستان توضیح بدن من به این سی پی یو نیاز دارم چون آهنگ سازی میکنم نررم افزار کیو بیس . مدلینگ امپ و فرکتال غیره بازه یه سره و همه هن زمان دارن کارشونو انجام میدن و خیلی سنگینن این نرم افزارا به اون سی پی یو نیاز دارم

در مورد کیس osbian 900d واقعا بزرگ جا داره ولی طراحی بیرونیش خیلی سادست و پنل خاموش روشن کردنش دقیقا منو یاده ساعت رو داشبورد پراید میندازه

لینک به دیدگاه

در مورد انتخاب هارد از hdd فقط میخوام کالکشن فیلم سریالمو بریزم روش چون هارد میزارم رو دانلود نمیتونم دسرسی همیشگی داشته باشم و ترجیه میدم برای ویندوز نرم افزار بازی ها از ssd استفاده کنم

post-21142-0-41907200-1440324298_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

در مورد انتخاب هارد از hdd فقط میخوام کالکشن فیلم سریالمو بریزم روش چون هارد میزارم رو دانلود نمیتونم دسرسی همیشگی داشته باشم و ترجیه میدم برای ویندوز نرم افزار بازی ها از ssd استفاده کنم

درود

دوست عزیز این لینک رو ببینید 

http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

980ti از Titan x قوی تره!

در ضمن اگه نظر من رو بخواین اگه هر سال سیسیتم رو آپگرید کنید بهتره

و از همه مهمتر اینکه...سرعت نتت چطور اینقد بالاس؟!؟؟!؟!؟!؟:D

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز این لینک رو ببینید 

http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

980ti از Titan x قوی تره!

در ضمن اگه نظر من رو بخواین اگه هر سال سیسیتم رو آپگرید کنید بهتره

و از همه مهمتر اینکه...سرعت نتت چطور اینقد بالاس؟!؟؟!؟!؟!؟ :D

درود به نظر منم هر سال ارتقاع بدن بهتر هست

در مورد سرعت نتش پول داره میخره دیگه سوال نداره منم داشتم میخریدم  :laughing:  :D

لینک به دیدگاه

درود به نظر منم هر سال ارتقاع بدن بهتر هست

در مورد سرعت نتش پول داره میخره دیگه سوال نداره منم داشتم میخریدم  :laughing:  :D

من که قانع شدم

با امضات هم حال کردم لایک داره

لینک به دیدگاه

والا عکس از سرعت نت گزاشتم دلیلش اون دوستی بود که گفت سرکاریه . کسی که میتونه این نت داشته باشه اون سیستم چیزی نیست . این Adsl نیست p2p هست . بله 980 ti  تو full hd برتری داره ولی تو 4k و quad hd ضعیف تره :/ . و بعد از این که قطعات این سیستم خرید کردم از لیون کامپیوتر میخوام با بودجه خودم آرزو نفر سوم هم بر آورده کنم دل یه نفر شاد شه  ^_^

لینک به دیدگاه

والا عکس از سرعت نت گزاشتم دلیلش اون دوستی بود که گفت سرکاریه . کسی که میتونه این نت داشته باشه اون سیستم چیزی نیست . این Adsl نیست p2p هست . بله 980 ti  تو full hd برتری داره ولی تو 4k و quad hd ضعیف تره :/ . و بعد از این که قطعات این سیستم خرید کردم از لیون کامپیوتر میخوام با بودجه خودم آرزو نفر سوم هم بر آورده کنم دل یه نفر شاد شه  ^_^

احسنت بر تو....

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هرسال میبینی یک نوع رم اومد.الان DDR4 میاد 4سال دیگه دیدی یک دفعه DDR 5 اومد.معلوم نیست که :) .

شرکت های خارجی شرکت هستند.هر سال که محصول میدن،می کوبونه سر محصول قبلی،پس بهتره هرسال تعویض کنی.

مثل ایران نیست که چراغ ماشین رو کج کنه بشه یه ماشین دیگه :D  :D

اون که بله کمپانی هایی مثل گیگابایت و اینتل هم این وسط گندشو در آوردن :)))))

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...