رفتن به مطلب

راهنمایی معرفی نرم افزار تست استیبل بودن RAM

oscam.a
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

راهنمایی معرفی نرم افزار تست استیبل بودن RAM

وقتی رم را اور میکنیم داخله ویندوز ساده ترین نرم افزار برای تست پایداری رم چیه ؟ متشکر .

لینک به دیدگاه

بهترین و قابل اعتمادترین http://www.memtest86.com/    

البته در محیط ویندوز نیست و درستش هم همین هست.

لینک به دیدگاه

برای رم فقط از نرم افزار Hyper Pi استفاده کنید اون هم 32M که چیزی حدود 7 دقیقه طول میکشه با 4670 خودم.

ولی اگر این تست پاس بشه رم کاملا استیبله و در سلامت کامل هست

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

برای رم فقط از نرم افزار Hyper Pi استفاده کنید اون هم 32M که چیزی حدود 7 دقیقه طول میکشه با 4670 خودم.

ولی اگر این تست پاس بشه رم کاملا استیبله و در سلامت کامل هست

متشکر Hyper Pi خیلی عالی بود البته نمیدونم شما تنظیماتشو روی چی میذارید ولی من رمم را با تایم کمترین که میشد تونستم ست کنم  روی 32 و های گذاشتم . سیستم بدون مشکل اکی شد .

منم 4690k

لینک به دیدگاه

متشکر Hyper Pi خیلی عالی بود البته نمیدونم شما تنظیماتشو روی چی میذارید ولی من رمم را با تایم کمترین که میشد تونستم ست کنم  روی 32 و های گذاشتم . سیستم بدون مشکل اکی شد .

منم 4690k

بسیار سادست

تنظیمات روی 32 میلیون رقم اعشار قرار میدید همین :x  @};-

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

سلام علی آقا

یه کمک راجع به رم میکنید به من؟

Sent from my C6602 using Tapatalk

ویرایش شده توسط Operator
لینک به دیدگاه

بسیار سادست

تنظیمات روی 32 میلیون رقم اعشار قرار میدید همین :x @};-

من ۲ ماژول رم avexir خریدم

روی فرکانس ۱۶۰۰ با تایمینگ 11-11-11-28 بصورت دیفالت بود

الان من فرکانسش رو تا ۱۹۲۰ بالا بردم و تایمش رو هم اوردم روی 10-11-10-28

الان هر تغییری میدم دیگه بوت نمیشه

باید ولتاژ بدم ؟

لینک به دیدگاه

نکته ای که باید مدنظر داشته باشین اینه که فرکانستون رو که افزایش میدین ابتدا روی تایمینگ بالاتر (loosening=گشادکردن) از پایداریش اطمینان حاصل میکنین سپس تایمینگ رو کاهش میدین(tightening=تنگ کردن) و cas latency اولویت داره.فاکتور های متفاوتی در توان اورکلاکتون تاثیر داره و همین روند بصورت پله ای ادامه داره تا سقف اورکلاکتون.شما هم فرکانس رو افزایش دادین و هم تایمینگ رو همزمان از JEDEC کمتر قرار دادین.1866 مناسب تر هست و تغییرات رو با شکیبایی انجام بدین .درضمن ولتاژتون رو از 1.7 بالاتر نبرین.

تاپیک جامعی دوستمون در همین انجمن برای این موضوع قرار دادن که تمام مسایل رو پوشش میده http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41086&st=0&p=490035

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

نکته ای که باید مدنظر داشته باشین اینه که فرکانستون رو که افزایش میدین ابتدا روی تایمینگ بالاتر (loosening=گشادکردن) از پایداریش اطمینان حاصل میکنین سپس تایمینگ رو کاهش میدین(tightening=تنگ کردن) و cas latency اولویت داره.فاکتور های متفاوتی در توان اورکلاکتون تاثیر داره و همین روند بصورت پله ای ادامه داره تا سقف اورکلاکتون.شما هم فرکانس رو افزایش دادین و هم تایمینگ رو همزمان از JEDEC کمتر قرار دادین.1866 مناسب تر هست و تغییرات رو با شکیبایی انجام بدین .درضمن ولتاژتون رو از 1.7 بالاتر نبرین.

تاپیک جامعی دوستمون در همین انجمن برای این موضوع قرار دادن که تمام مسایل رو پوشش میده http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41086&st=0&p=490035

دقیقا من هم ابتدا تایمینگ رو بالا بردم

وخودش تایمینگ رو روی 13-13-13-35 ست کرد

بعد داخل ویندوز super pi 32m تست پاس کرد

بعد دونه دونه تایمها رو تنگ کردم تا رسیدم به این مقدار 10-11-10-28 که هر بار بعد از کاهش بوت میکردم و تست 32m پاس میکردم

از اینجا دیگه هر کدوم از مقادیر رو تغییر میدادم دیگه بوت نمیشد سیستم

الان میخوام بدونم اگه ولتاژ بدم میتونم با همین تایم فرکانس بالاتری بزنم؟

الان ولتاژش دیفالته ۱.۵

لینک به دیدگاه

دقیقا من هم ابتدا تایمینگ رو بالا بردم

وخودش تایمینگ رو روی 13-13-13-35 ست کرد

بعد داخل ویندوز super pi 32m تست پاس کرد

بعد دونه دونه تایمها رو تنگ کردم تا رسیدم به این مقدار 10-11-10-28 که هر بار بعد از کاهش بوت میکردم و تست 32m پاس میکردم

از اینجا دیگه هر کدوم از مقادیر رو تغییر میدادم دیگه بوت نمیشد سیستم

الان میخوام بدونم اگه ولتاژ بدم میتونم با همین تایم فرکانس بالاتری بزنم؟

الان ولتاژش دیفالته ۱.۵

در شرایط مناسب و برای استفاده 7\24 میتونین تا 1.7 ولتاژ بدین.بله وقتی به سقف اورکلاک میرسین باید با افزایش ولتاژ کار رو ادامه بدین.البته شایسته هست شرایط متفاوت رو امتحان کنین .گاهی ممکنه حتی در یک فرکانس با یک تایمینگ پایدار نباشه اما با کمی تغییر پایدار بشه.نکته دیگه این هست که گاهی  تایمینگ تنگ تر نسبت به فرکانس بیشتر ارجحیت پیدا میکنه.پیشنهاد میکنم برای نتیجه گیری بهتر  لینکی که دادم از کاربر عزیز atisoc0936 رو حتما با دقت مطالعه بفرمایین .به نکات کاربردی و مهمی اشاره کردن.

موفق باشین

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...