رفتن به مطلب

هک شدن مودم D-Link

araan
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان گرامی

تقریبا یه دو سالی می شود که مودم وایرلس dlink مدل 2750u رو دارم اما اخیرا مشکوک به کم شدن حجم ترافیک اینترنت بدون دلیل شدم به خاطر همین موقعی که قسمت wirless clinet مودم رو بررسی کردم شاهد کانکت شدن چندتا گوشی اندرویدی به مودم شدم که اینها داشتند حجم رو کم می کردند در حالی که ما تو خونه فقط یک دستگاه وایرلس داریم  که اون هم گوشی اندرویدی هست  و به غیر خودم هم کسی پسورد وایرلس مودم رو نداره و پسورد من هم یک پسورد 12 تایی متشکل از حروف و علائم و عدد و از نوع WAP2 می باشد. حالا وضع به گونه ای است که به محض روشن کردن کلید وایرلس از پشت دستگاه مودم ،این گوشیها به سرعت وصل شده و حجم اینترنت رو کم می کنند.

آیا اصلا با گوشی های اندرویدی می شود این پسورد و مودم ها رو هک کرد و اگه پاسخ مثبته از دوستان خواهش دارم نحوه جلوگیری از این وضع  رو راهنمایی کنند.

عکس از قسمت   و wirless clients و DHCP clients

post-7847-0-60316800-1440399094_thumb.jpg

post-7847-0-51309100-1440399492_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام. اره قابل هک هستش با گوشیای روت شده.

شما اگه فقط از گوشیت به وای فای وصل میشی میتونی مک ادرس گوشیتو به مودم بدی تا فقط گوشی خودت کانکت بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

برای حل این مشکل 2 راه وجود داره

راه اول که خودمم استفاده می کنم، مخفی کردن wifi هست که باعث میشه سیگنال مودم کلا توی نتیجه جستجو پیدا نشه

در این حالت فقط کسی که اسم کامل wifi رو بدونه می تونه بهش وصل بشه

راه دومم اینه که برو به قسمت Wireless MAC Filtering settings و  Mac Address Filtering  رو enable کن و مک آدرس گوشی خودت و هر دستگاه دیگه ایی که داری رو توی لیست Allow قرار بده اینجوری دیگه پسورد رو هم بدونن چون مک آدرسشون ثبت نشده نمی تونن وصل بشن

پیشنهاد من استفاده از هر 2 روش بالاس :D

لینک به دیدگاه

سلام. اره قابل هک هستش با گوشیای روت شده.

شما اگه فقط از گوشیت به وای فای وصل میشی میتونی مک ادرس گوشیتو به مودم بدی تا فقط گوشی خودت کانکت بشه

ممنون دوست عزیز

اگه میشه میتونید بفرمایید که از کدوم قسمت تنظیمات مودم باید این کار رو انجامش بدم؟

ویرایش شده توسط araan
لینک به دیدگاه

دوستمون راهنمایی کردن

ممنون دوست عزیز

اگه میشه میتونید بفرمایید که از کدوم قسمت تنظیمات مودم باید این کار رو انجامش بدم؟

سلام

راه اول که خودمم استفاده می کنم، مخفی کردن wifi هست که باعث میشه سیگنال مودم کلا توی نتیجه جستجو پیدا نشه

راه دومم اینه که برو به قسمت Wireless MAC Filtering settings و  Mac Address Filtering  رو enable کن و مک آدرس گوشی خودت و هر دستگاه دیگه ایی که داری رو توی لیست Allow قرار بده اینجوری دیگه پسورد رو هم بدونن چون مک آدرسشون ثبت نشده نمی تونن وصل بشن

پیشنهاد من استفاده از هر 2 روش بالاس  :D

ویرایش شده توسط hamed_crazy
لینک به دیدگاه

سلام

پیشنهاد من استفاده از هر 2 روش بالاس :D

خیلی ممنون،

ویرایش شده توسط araan
لینک به دیدگاه

دوستان گزینه دیده شدن مودم رو که جناب hamed-crazy فرموده بودن رو غیر فعال کردم.

اما مورد دوم رو  تو کدوم یک از این قسمت تنظیمات مودم که تو عکس گذاشتم قرار بدم؟عکس اولی یا دومی ؟

1-

post-7847-0-92652500-1440401319_thumb.jpg

2-

post-7847-0-68251200-1440401351_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان گزینه دیده شدن مودم رو که جناب hamed-crazy فرموده بودن رو غیر فعال کردم.

اما مورد دوم رو  تو کدوم یک از این قسمت تنظیمات مودم که تو عکس گذاشتم قرار بدم؟عکس اولی یا دومی ؟

1-

attachicon.gifMAC address.JPG

2-

attachicon.gifBlock Mac.JPG

شما هم در عکس اول مک آدرس گوشی تون رو اضافه کن و هم در عکس دوم

منتها در عکس دوم، شما اول گزینه دوم رو تیک بزنید و سپس مک آدرس گوشی رو وارد کنید.

لینک به دیدگاه

هر روشی قطعا یک نقطه ضعف داره...

محدود کردن مک آدرس رو هم میشه دور زد

زدن پسورد wpa2 خیلی سخته به همین دلیل اکثرا میرن سراغ خود مودم

بهتره فریمور مودم رو آپدیت کنید و بعد از عوض کردن پسورد مودم و WiFi ترافیک ورودی از سمت اینترنت به پورت های 23 و 80 را مسدود کنید

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام

شما اول تو گوشی انودرویدیتون مسیر زیر را برید:

Settings>About phone>Status >Wi-Fi MAC address

حالا مک آدرس گوشی را ببینید و قسمت کلاینت لیست مودم(اولین عکسی که گرفتید)کپی کنید چون وارد کردن دستیش سخته بعدش تو عکس ابتدا گزینه اد را بزنید و سپس مک را کپی کنید و در نهایت هم تیک بالایی را فعال کنید.اگه با گوشی وارد شید و اول تیک را بزنید،چون مک شما تو لیست نیست دسترسی قطع میشه و در مورد عکس دوم هم برای من که دی‌لینک داشتم و دقیقا همین مدل،اصلا کار نمی‌داد

ویرایش شده توسط pouyan_ta
لینک به دیدگاه

سلام

جدیدا(خیلی هم جدید نیست البته :) ) با کشف باگی هک مودمهای وایرلس خیلی راحت شده.

اگر مودم شما دارای قابلیت wps هستش (که حتما هست)،کارهای زیر رو انجام بدید:
1- داخل تنظیمات مودم دنبال گزینه ای به اسم wps بگردید و حتما غیرفعالش کنید

+ اگر گزینه wps یا امکان غیرفعال کردنش کلا نبود احتمالا با آپدیت فریمور به مودم اضافه بشه. پس حتما آپدیت کنید.

2-بعد از غیرفعال کردن، رمز وایفای رو عوض کنید و ترکیبی از اعداد و حروف بزرگ و کوچیک و علائم قرار بدید. از نوع wpa2 باشه حتما.

3- رمز ورود به تنظیمات مودم که در اغلب موارد admin یا چیزهای ساده هست رو عوض کنید.

ویرایش شده توسط H4med-LN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...