رفتن به مطلب

کسب اطلاعات در رابطه با مهاجرت.

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان خسته نباشید.

بنده و مادرم تصمیم جدی گرفتیم که تا24 ماه آینده  مهاجرت کنیم و کشوری دیگه ای رو برای زندگی انتخاب کنیم.

اصلا در مورد مهاجرت ، گرفتن ویزا ، پناهندگی ، گرین کارت ، کارهای قانونی و.. اطلاعاتی ندارم.

به این شرکت ها و بنگاه ها مهاجرتی هم هیچ اطمینانی ندارم (چون زیاد شنیدم پول مردم رو بالا کشیدن و در رفتن)

وضیتمون هم به این  صورت هست.

-سرمایه 80 میلیون برای دو نفر.

-وضعیت سنی بند 18 ساله هستم و مادرم 47 ساله (پدرم هم که خیلی وقت پیش عمرش رو داد به شما)

-انتخاب اولمون هم قطعا امریکا هست و درمحله دوم کشوری انگلیسی زبان.

-بنده تا آخر امسال معافیت از سربازی میگیرم.

- بنده دیپلم کاردانش دارم و مادرم یه دیپلم خیاطی و دیپلم کامپیوتر داره.

-دایی مادرم حدود 20 سال هست که در امریکا زندگی میکنه و خواهر مادرم 10 سال  هست در ابتالیا زندگی میکنه(گفتم شاید مهم باشه)

اگر چیزی دیگه ای هم هست که برای گرفتن ویزا یا پناهندگی نیاز هست بپرسید بنده اطلاع بدم.

شرمنده جایی دیگه ای برای کسب اطلاعت نمیشناختم توی گوگل هم میزنم "مهاجرت به امریکا" همش سایت های شرکت های مهاجرتی میاد :|.

خیلی ممنون میشم کمک کنید ، حتی اطلاعات کم  هم برای بنده ارزشمند هست ، مرسی. :)

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

به نظرم 80 تومن خیلی کمه ! کلا همین پولتون هست برا زندگی درامریکا مثلا؟

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پسر خوب 

امریکا بری که چی ؟ مثلا به عنوان مثال 80 میلیون داری اول از همه اینکه ویزا نمیدن به شما باید وضعیت مسکن مشخص شده ای داشته باشید پول شما میشه 22 هزار دلار و اروپا هم که اصلا نمیتونی بری پول اصلا بی ارزش میشه

به عنوان یک دوست این رو بهتون میگم اگه دنبال شرایط بهتری برای زندگی هستید به این نکته توجه کنید :

حدودا بهمن بود اگه اشتباه نکنم یکی ازدوستام با سرمایه 50 تومن یک فست فود تو افتتاح کرد یعنی خلاصه بگم 50 تومن اجاره فقط یک ماهش بود و حدودا یک مبلغی هم وام و ... که فست فود و راه اندازی کنه 

خلاصه ایشون تنهایی با تمام مشکلاتی که داشت فست فود با کیفیتی رو سرهم کرد جالب اینجاست هنوز جای نشستن نداره فقط تو خیابون چندتا میز قرارداده البته نسبتا شیک کارکرده

ایشون فقط اجاره یکماه رو داشت ولی اخرین باری که باهم رفتیم بیرون حدودا هفته پیش ایشون هم اون مغازه رو خریده بود که قیمتش حدودا باید 2 میلیارد بالاتر باشه  بدون سرقفلی و هم اینکه یک کارخونه اب معدنی رو خریده بود

ریسک کردن خیلی خوبه مهم اینه ادم ببینه پتانسیل رو داره یا نه و نکته مهم اینه هیچ کسی رو اجازه نده بیاد تو کارش دخالت کنه خلاصه دوست من فکر مهاجرت بیا بیرون چرا که زندگی اونجا خیلی سختره اونجا کارنکنی نمیتونی زندگی کنی

لینک به دیدگاه

سلام

متاسفانه شرایط شما برای مهاجرت مناسب نیست. حتی در صورت خروج از کشور هم نمی تونید کار خوب و در نتیجه درامد کافی داشته باشید. 

به عنوان پیشنهاد، عرض می کنم که می تونید روی مهاجرت تحصیلی فکر کنید. به این صورت که در ایران به یک دانشگاه ممتاز و شناخته شده برید، با نمرات بالا و چندین کار پژوهشی لیسانس بگیرید و بعد برای پذیرش در دانشگاهی در کشور مطلوب تقاضا کنید. در این صورت، می تونید بدون هزینه مهاجرت کنید و در کوتاه ترین مدت، مادرتون رو هم همراه خود ببرید. شاید کار سختی به نظر بیاد، ولی من چندین نفر از دوستان رو می شناسم که از همین طریق به امریکا یا کانادا رفتن و و 2 نفرشون همین الان درامد بسیار خوبی دارن.

برای راهنمایی بیشتر به این سایت مراجعه کنید:

http://www.applyabroad.org/forum/

لینک به دیدگاه

خانواده دوستم با دو میلیارد سرمایه رفتن سوئد الان پول اینترنت نداره بده چون اونجا بیکارن کل پولاشون رو حروم کردن پول ایران اونجا ارزشی نداره

مهاجرت به کشورهای غربی خیلی خوبه اما اونجا باید تخصص و کار داشته باشی

اگه خیلی اصرار به رفتن داری یه مدرک فنی حرفه ای بین المللی قابل ترجمه مثل قصابی یا ارایشگری بگیر

از طریق اون میتونی برای ویزای کار اقدام کنی

لینک به دیدگاه

ویزای تحصیلی برای یکی از کشورهایی بگیر که آموزش عالی رایگان دارند، مانند دانمارک، نروژ، هلند و به ویژه آلمان. مدرک زبان رو نهایتا دو ساله می تونی بگیری و همزمان برای پذیرش هم اقدام کن.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

پسر خوب 

امریکا بری که چی ؟ مثلا به عنوان مثال 80 میلیون داری اول از همه اینکه ویزا نمیدن به شما باید وضعیت مسکن مشخص شده ای داشته باشید پول شما میشه 22 هزار دلار و اروپا هم که اصلا نمیتونی بری پول اصلا بی ارزش میشه

به عنوان یک دوست این رو بهتون میگم اگه دنبال شرایط بهتری برای زندگی هستید به این نکته توجه کنید :

حدودا بهمن بود اگه اشتباه نکنم یکی ازدوستام با سرمایه 50 تومن یک فست فود تو افتتاح کرد یعنی خلاصه بگم 50 تومن اجاره فقط یک ماهش بود و حدودا یک مبلغی هم وام و ... که فست فود و راه اندازی کنه 

خلاصه ایشون تنهایی با تمام مشکلاتی که داشت فست فود با کیفیتی رو سرهم کرد جالب اینجاست هنوز جای نشستن نداره فقط تو خیابون چندتا میز قرارداده البته نسبتا شیک کارکرده

ایشون فقط اجاره یکماه رو داشت ولی اخرین باری که باهم رفتیم بیرون حدودا هفته پیش ایشون هم اون مغازه رو خریده بود که قیمتش حدودا باید 2 میلیارد بالاتر باشه  بدون سرقفلی و هم اینکه یک کارخونه اب معدنی رو خریده بود

ریسک کردن خیلی خوبه مهم اینه ادم ببینه پتانسیل رو داره یا نه و نکته مهم اینه هیچ کسی رو اجازه نده بیاد تو کارش دخالت کنه خلاصه دوست من فکر مهاجرت بیا بیرون چرا که زندگی اونجا خیلی سختره اونجا کارنکنی نمیتونی زندگی کنی

دوست ارجمند

در هر کسب و کاری دربرابر هر موفقی چند برابر ناموفق و ورشکسته وجود داره. این قدر رویایی به این مقوله پرداختن ممکنه سرمایه ی یک عمر یک خانواده رو به باد بده.

لینک به دیدگاه

80 تومن تو مملکت خودمون نمیشه زندگی کرد چه برسه خارج 

با 80 تومن میشه تو محل های هارلم امریکا دکه روزنامه فروشی زد  =))

شبا البته میخواهی بیایی خونه سیاه پوست ها از پشت چاقو میکنن تو گردنت  :D  ^_^  شوخی کردم  :D

لینک به دیدگاه

درود

یکی از دوستان آلمان هستن که الان برگشتن ایران برای چند روزی اینجا باشن تفریحی ؛ به ایشون دسترسی دارم اگر نرفته باشن ؛

اگر سوالی حرفی و یا مشورتی دارید از ایشون بپرسم.

یکی از دوستان دیگه هم ایتالیا هستن با ایشون هم میتونم ارتباط برقرار کنم اما یه مقداری دیرتر ؛

این بنده خدایی که آلمان هستن چند روز پیش یه صحبت کوچک باهاشون داشتم خیلی تعریف میکردن از آلمان ؛

حتی گفتن تا چند سال هیچ خرجی نمیخواد از جیب بکنی تا چند سال و همه رو دولت میده ؛ حالا چجوریش و نمیدونم باید بپرسم ( وقت نبود کامل بپرسم ) حتی گفتن حدودا بین 5 تا 7 سال دولت این خرجی و میده ؛

لینک به دیدگاه

با سلام. 

جدا از مسایل مالی و نکاتی که دوستان اشاره کردن نکته بسیار مهم بازخورد و قضاوت ها و نگاه های سنگینی هست که در یک کشور خارجی بخصوص جایی مانند us باهاش ممکنه مواجه بشین بخاطر ملیتتون متاسفانه.این مسایل شاید در کوتاه مدت کمتر مورد توجه قرار بگیره اما در دراز مدت ممکنه رفتاری وسواسی پیدا کنین و سنگینی بعضی نگاه ها غیر قابل تحمل بشه.به عنوان کسی که همچین تجربه ای داشته و از نزدیک با همچین موردی برخورد داشته عرض میکنم.تا وقتی دستتون یا از لحاظ علمی یا از لحاظ اقتصادی پر نیست مهاجرت فقط شرایط رو دشوارتر میکنه.برعکس با دست پر هرجایی از شما استقبال خواهد شد.پیشنهاد میکنم ابتدا بستر سازی کنین و شرایط مناسب رو مهیا کنین یا مدت کوتاهی بصورت آزمایشی تجربه زندگی در کشوری غریبه رو پیدا کنین,سپس دست به اقدام جدی بزنین.و البته به همه ی حرف هایی هم که میشنوین بعضا مثبت و بعضا منفی توجه نفرمایین و با علم و آگاهی خودتون اقدام بفرمایین

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

سلام

متاسفانه شرایط شما برای مهاجرت مناسب نیست. حتی در صورت خروج از کشور هم نمی تونید کار خوب و در نتیجه درامد کافی داشته باشید. 

به عنوان پیشنهاد، عرض می کنم که می تونید روی مهاجرت تحصیلی فکر کنید. به این صورت که در ایران به یک دانشگاه ممتاز و شناخته شده برید، با نمرات بالا و چندین کار پژوهشی لیسانس بگیرید و بعد برای پذیرش در دانشگاهی در کشور مطلوب تقاضا کنید. در این صورت، می تونید بدون هزینه مهاجرت کنید و در کوتاه ترین مدت، مادرتون رو هم همراه خود ببرید. شاید کار سختی به نظر بیاد، ولی من چندین نفر از دوستان رو می شناسم که از همین طریق به امریکا یا کانادا رفتن و و 2 نفرشون همین الان درامد بسیار خوبی دارن.

برای راهنمایی بیشتر به این سایت مراجعه کنید:

http://www.applyabroad.org/forum/

ممنون این فروم  عالی هست 3 ساعت بیشتر میشه دارم تاپیک هاش رو میخونم. @};-

درود

یکی از دوستان آلمان هستن که الان برگشتن ایران برای چند روزی اینجا باشن تفریحی ؛ به ایشون دسترسی دارم اگر نرفته باشن ؛

اگر سوالی حرفی و یا مشورتی دارید از ایشون بپرسم.

یکی از دوستان دیگه هم ایتالیا هستن با ایشون هم میتونم ارتباط برقرار کنم اما یه مقداری دیرتر ؛

این بنده خدایی که آلمان هستن چند روز پیش یه صحبت کوچک باهاشون داشتم خیلی تعریف میکردن از آلمان ؛

حتی گفتن تا چند سال هیچ خرجی نمیخواد از جیب بکنی تا چند سال و همه رو دولت میده ؛ حالا چجوریش و نمیدونم باید بپرسم ( وقت نبود کامل بپرسم ) حتی گفتن حدودا بین 5 تا 7 سال دولت این خرجی و میده ؛

ممنون میشم این چنتا سوال رو بپرسید.

- چطور وارد شدن ؟ (پناهندگی ؟ گرین کارت؟ بخاطر مدرک تحصیلی بوده؟ یا؟

- برخورد مردم آلمان با ایرانی ها چطور هست (آخه تو یه نظر سنجی بین المللی دیدم دیدگاه مردم آلمان نسبت به ایران از همه بد تر هست ! )

- با یه حقوق کارگری (کم ترین حقوق در اونجا)  مخارج زندگی یک نفر به طور کامل تامین میشه ؟ (اجراه خونه ، خورد و خوراک ، قبض ها ، پوشاک ، مالیات ، هزینه های درمانی).

-کار اونجا به سختی گیر میاد ؟ یا؟

ممنون میشه ابن سوالات رو بپرسید. @};-  @};-  @};-

-------------

(خارج از نقل قول)

شرمنده بعضی ها آقا زاده نیستن. *dry#

لینک به دیدگاه

اکی ؛

سوالات شما رو میپرسم و تو پ خ  نتیجه رو خدمتتون اطلاع میدم.

لینک به دیدگاه

به نظرم از فکر پناهندگی بیا بیرون

خیلی وضع پناهنده ها افتضاح هستش رسیدگی نمیشه به وضعیتشون و......

من اینو از کسی که 20 سال امریکا زندگی میکرده شنیدم

لینک به دیدگاه

به سایت panahandegi.net سر بزن جواب همه سوالاتتو میدن.سایت قابل اعتمادی هس فقط اعضای کلاه بردار زیاد داره حواست جمع باشه :D

کلا اقامت در یک کشور غربی یکی از این دو تا مقوله رو حتما لازم داره یا پول یا دانش که بتونی از این دو مقوله برای پیشرفت سریع و بی دردسرتت استفادهه کنی.وگرنه امکان نداره و میری اونجا اذیت میشی.من الان خواهرم 15 ساله سوۀد هسش و توی شرکت سونی اریکسون کار میکرد.وشوهرشم اونجایی بودو بازیکن تیم ملی والیبال  بود.میگفتش که اگه بیای اینجا باید یاید همه روزها رو کار کنی و باید کار داشته باشی وگرنه سریع کارتن خواب میش ولی اگه کار داشته باشی به هر چی میخوای میرسی.کلا خرج تو غرب خیییلی سنگینه ولی ولی اگه کار داشته باشی راحت میشه یعنی راحت با پول کاری که داری همه مخارجو میتونی تامین کنی و درامد خوبه.اینم در نظر داشته باش که بعد از 15 سال زن و شوهری دارن کار میکنن هنوزم که هنوزه اجاره نشینن.ول خب کیفشونو میکنن و غربیا اصلا عقیده ای به خرید خونه ندارن میگن 120000دلار بدیم به خونه که چی بشه!!!!پولشو خیلی کارها میتونم بکنم و این حرفها... :D

ویرایش شده توسط √Yakamoz
لینک به دیدگاه

عزیز من خودمم 18 سالمه همینطور تو فکر مهاجرت هم هستم در مورد تمام راه های مهاجرت هم تحقیق کردم الان در حال حاظر به هیچ روشی نمیشه بی دردسر وارد جایی شد 

تنها راه مهاجرت تحصیلی رایگان یا با بورسیه هستش شما باید وارد یک دانشگاه خوب بشی ترجیحا دولتی ( شبانه باشه بهتره مدرکت گرو دولت نمیمونه ) راحت ترجمه میکنی و همینطور یک رزومه عالی مینویسی + مدرک زبان مورد تایید هم میگیری تو تاریخی که دانشگاه ها ورودی میپذیرند براشون میفرستی و تاکیید میکنی حتما بورسیه بهت بدن ( شرایط رو به صورت واقعی توضیح میدی دروغ نباید گفت ) اگر نمراتت خوب باشه پژوهش های علمی ( گروهی باشه خیلی مهم تره بیشتر رو کار گروهی تاکیید دارن ) داشته باشی مطمئن باش یک دانشگاه قبولت میکنه 

کل این پروسه 4 5 سال طول میکشه 

مزایا : هیچ هزینه نمیکنی + اینکه بار علمیت بالا میره + نمراتت خوبه تو خوده ایران شاید کار خوب پیدا کردی اصلا نرفتی اونور + ریسکش کمه ( در مقایسه با پناهندگی مثلا 

معایب : یک خورده طولانیه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...