رفتن به مطلب

مشکل ایجاد شبکه در ویندوز 8

palazplz
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت لیونی های عزیز

قبلا در ویندوز ایکس پی پوشه هارو در شبکه محلی به اشتراک می گذاشتم و راحت استفاده می کردم

الان هم میخوام همون کار را در ویندوز 8.1 انجام دهم. دو تا سیستم هست که روشون ویندوز 8.1 نصب هست و با سیم با یک مودم ADSL چهار پورته به هم وصل شدند. workgroup هردوتاشون یکی هست. وقتی network یک سیستم  رو باز میکنم اون یکی کامپیوتر در لیست کامپیوترهای شبکه نشان داده می شود. برای یکی از سیستم ها یک homegroup با رمز مشخص ایجاد کردم. ودر کامپیوتر دوم اعلام می شود که برای برای پیوستن به homegroup پسورد را وارد کنم. ولی وقتی پسورد را وارد میکنم اعلام عدم صحیح بودن پسورد داده می شود. و گروه تشکیل نمی شود. بارها رمز گروه رو عوض کردم و لی درست نشد که نشد. دوستان لطفا تجربه هایی که در این مورد دارند را اگر میشه بیان کنند و اگر کسی راه کاری داره لطفا راهنماییم کنه. ممنون میشم. اگر کسی نرم افزاری برای به اشتراک گذاشتن فایل در شبکه های محلی هم سراغ داده لطفا اعلام کنه. دوستان توجه داشته باشن که نمیخوام ویندوز سرور نصب کنم. فقط نرم افزار باشه روی ویندوز معمولی نصب باشه . با تشکر از اساتید و دوستان

لینک به دیدگاه

سلام , شما اولین کاری که میکند روی جفت کامپیوترها پسورد ست میکنید.

کلا وارد homegroup اینام نشید و ازشون leave بدید و بعد ip هاشونو چک میکنیم میتونید این کارو بکنید؟

لینک به دیدگاه

سلام , شما اولین کاری که میکند روی جفت کامپیوترها پسورد ست میکنید.

کلا وارد homegroup اینام نشید و ازشون leave بدید و بعد ip هاشونو چک میکنیم میتونید این کارو بکنید؟

منظورتون این هست که برای یوزرهای مورد استفاده پسورد ایجاد کنم؟

ip ها رو بله میتونم چک کنم. یکیش 192.168.1.102 و اون یکی  هست192.168.1.103

لینک به دیدگاه

بله برای یوزرها و بعد وارد run بشید و اگه میخواین برید تو 192.168.1.102 بزنید 192.168.1.102\\

و همین طور اگه میخواین برید تو 192.168.1.103 بزنید 192.168.1.103\\

بعد enter کنید یوزر و پسورد کامپیوتر مقصد رو میخواد به این صورت وارد کنید 

computername\username

مثلا

pc1\arman

و همین طور پسورد مقصد

فایل share شدتونو میتونید ببینید و استفاده کنید در صورت لزوم هم میتونی کلیک راست کنید رو فایل share شده و mapdrive رو بزنید که اون فایل یکی از درایو های سیستمتون میشه....

@};- 

لینک به دیدگاه

اگرم پسورد رو remember کنید دیگه لازم نیست بزنید...

لینک به دیدگاه

با تشکر از راهنمایی دوست عزیزم. با ایجاد پسورد روی یوزرهای هردو کامپیوتر مشکل رفع شد.

ویرایش شده توسط palazplz
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...