رفتن به مطلب

وجود برق در بدنه سیستم

hamidparsafar
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به دوستان 
اخیرا داشتم به پورت usb3 مادربرد فلشمو وصل میکردم که دستم خورد به پنل پشت مادربرد و برق گرفتم، اندازه برقش به قدری بود که نمیشد دستو نگه داشت.بعد از بررسی کل سیستم و باز کردن و دوباره اسمبل کردن سیستم بازهم مشکل پابرجا بود، جاهایی که با فازمتر تست کردم و برق داشت:
بدنه قلزی روی هارد: (w.d , seagate 1tb)
کل کارت گرافیک (پنلش و حتی لوله های رادیاتورش) : (sapphire 6770)
رادیاتور پردازنده (deepcool iceedge 400xt)
پیچ های مادربرد (واشر لاستیکی داره) و پین های زیرش هم برنجی هست : (asus b 75)
پنل پشت مادربورد
بدنه کیس (cooler master elite430)و سینی زیر مادربرد و پاور (green 650 uk gold) هیچ برقی ندارن.
دوتا سؤال
اول اینکه وجود این شدت برق در سیستم عادی هست؟
اگر جواب خیر باشه، چه راهکاری برای رفع این ایراد هست؟(ارت کردن سیستم میتونه راهکار خوبی باشه؟)
با تشکر از همه دوستان

لینک به دیدگاه

شما یه دمپایی بپوش و دوباره دستت رو به کیس بزن ببین هنوز برق داره ؟

تو این مورد خاص احتمالا بدن شما نقش اِرت رو ایفا کرده

معمولا وقتی کف پای شما عرق کرده باشه و روی موکت وایسین این اتفاق میوفته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست گرامی ،

این به برق احتمال زیاد ناشی از نشستن EMI چوک مرکزی بر روی بدنه پاور هست و اکثر مواقعی رخ میده که این قطعه خوب شیلد نشده باشه .

اگه همه قطعات رو جدا کردید و باز هم برق داشت پاور علت همین هست . کار زیادی نمیتونید بکنید ، اگه مدام با کیس کار دارید یه تیکه رو فرشی بندازید زیر پاتون . اگر هم نه بیخیالش بشید این برق آسیبی به سیستمتون نمیرسونه .

البته اگه بتونبد بدنه رو ارت کنید که مشکل هست . بگردید دنبال شوفاژ یا لوله آب یا جایی که تیر آهن ساختمون قابل به دسترسی هست .

لینک به دیدگاه

نظر دوست عزیزم mantel کاملا درست بود ، این هم تجربه ای شد برای من، دقیقا با دمپایی تست کردم و هیچ جریان برقی وجود نداشت :cool:

در جواب دوست گلم mahyar هم باید بگم که کل توان مصرفی سیستم  480W هم نمیشه و پاور هم بتازگی خریداری شده با آینده نگری مثبت :D

مرسی از دوستان حاضر در صحنه :big hug:

لینک به دیدگاه

مرسی از همه دوستان، باید بگم که امروز با ولتمتر میزان برق موجود در قطعات رو اندازه گیری کردم، اونجاهایی که گفته بودم برق شدید داره: 100 ولت برق داشت!
پاورم که سه روزه خریداری شده و از پاورهای خوبه بازاره با استاندارد gold، در ضمن میزان ولتاژ موجود در بدنه پاور و پیچ هاش حدود 5 ولت بود
خارج از کیسم اسمبل انجام دادم و باز به همین منوال سیستم برق داشت!
ارت کردنشم بنظرم جالب نیست
چه کنیم دوستان عزیز؟

لینک به دیدگاه

مانیتوری که استفاده میکنی چه مدلی هست ؟

سیستم شما در چه نقطه ای از منزل قرار داره و چه لوازم برقی در اطراف محیط قرار دارن

ایا بیرون خانه شما انتن یا دکل مخابراتی وجود داره ؟

لینک به دیدگاه

همیشه کیس های فلزی برق دارند ولی نه به اندازه ای که شما رو اونجوری گرفته ...  نگران نباشین چیزی نیست با وصل کردن یه سیم به یه جایی مثل شوفاژ اتاق و گذاشتن یه تیکه موکت به اندازه ای که با زمین تماس برقرار نکنه کافیه ...

لینک به دیدگاه

دوستان گلم گیر دادین به پاور، باید یه توضیح بدم خدمتون،مشکل منم فکر میکردم از پاور باشه،پاور قبلیم 480eu گرین بود که منم مثل شما فکر کردم مشکل از پاور هست و دادمش رفت و این پاور رو گرفتم 650uk گرین (4 روزه) و نه بدنه پاور برق داره نه کابلهاش.
 کلا تمام قطعاتو خارج کیس روی میز چوبی اسمبل کردم، کارت گرافیکو گذاشتم کنار و از گرافیک مادربورد تصویر گرفتم
نتیجه اینکه با ولتمتر ولتاژ DC رو اندازه گیری کردم که 32 میلی ولت بود و AC برابر با 100 ولت روی بدنه قطعات(بدنه پاور AC برابر با صفر) 
ظاهر خازنهای مادربرد هم که سالمه و برای تمام پینهای زیر مادربرد واشر لاستیکی گذاشتم و دوباره تو کیس سیستمو اسمبل کردم اما همچنان مشکل پابرجاست(ممکن هست ایراد از مادربرد باشه؟)
برای من جای سؤاله که این میزان ولتاژ AC تو سیستم از کجا میاد!!!!!
تشکر از تمام دوستان

لینک به دیدگاه

خازن های مادربرد سالمن ؟ البته زیاد ربطی نداره ...

شما هم گیر دادیا .. اگه برق تو رو گرفت و خشکت کرد با من  :D  یه سیم ارت وصل کن تموم

لینک به دیدگاه

دوست من. برق با فازمتر حتی بزنی به بدنه کولر هم داره . من اتاقم طبقه بالاس و کنار دریچه کولر. دستمو به بدنه کیس میزنم و دریچه کولر برق خیلی کمی دستمو میلرزونه. در ایران مشکل ارت داریم. واسه خونه هامون چاه ارت باید باشه و پریز های ارت دار. اگه به ۲شاخه پاورت نگاه کنی متوجه میشی چرا اینجوری طراحی شده. اگه کیس رو به زمین وصل کنی یه جور سیم ارت درست کردی تا حدودی مشکلت حل میشه چون کارایی واقعی ارت رو زیاد نداره. ایندفعه خواستی فلش بزنی روی ببین روی فرش واسادی یا نه. بدنت به سنگ دیوار نباشه. اگه کمی بدنت عرق کرده باشه این لرزش رو بیشتر احساس میکنی.

Sent from my Galaxy Nexus

لینک به دیدگاه

سوالی که کردم را جواب بده احتمالا مشکلت حل میشه

من هم میدونم به پاور مربوط نیست کیس شما احتمالا موقعی که خاموش هست هم برق داره

لینک به دیدگاه

مانیتوری که استفاده میکنی چه مدلی هست ؟

سیستم شما در چه نقطه ای از منزل قرار داره و چه لوازم برقی در اطراف محیط قرار دارن

ایا بیرون خانه شما انتن یا دکل مخابراتی وجود داره ؟

مانیتور: lg e2040s

هیچ لوازم برقی اطراف کیس نیست، فقط خودش و سایر اجزاش و روی میز چوبی در قسمتی که فقط یک پریز برق وجود داره و از 5 راهی برای کیس استفاده شده

دکل مخابراتی هست ولی فاصلش با ما زیاده

نشتی کابلهای برق پرینتر،اسپیکر،مانیتور، مودم رو هم تست کردم و مشکلی نداشتند.

لینک به دیدگاه

سوالی که کردم را جواب بده احتمالا مشکلت حل میشه

من هم میدونم به پاور مربوط نیست کیس شما احتمالا موقعی که خاموش هست هم برق داره

تا وقتی که کابل پاورجدا نشه برق داره

لینک به دیدگاه

اینها را پرسیدم چون در اکثر مواقع کیس امواج مقناتیسی را که در محیط هست مثل دیش ماهواره جذب میکنه و خیلیها فکر میکنن که مشکلی در سیستم پیش امده

اگر در مورد کیس شما با جدا کردن کابل از پاور قطع میشه پس مشکل اتصال هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...