رفتن به مطلب

مشاوره در خرید هارددیسک برای گیم نت

sazhen
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان و اساتید
من توی گیم نت یه مشکل دارم ، حجم بازی ها به مرور بالا رفته و همچنین حجم آپدیت هاشون
انتقال و نصب بازی ها از طریق شبکه تقریبا غیر ممکن و سخت شده و زمان خیلی زیادی میببره

برای آپدیت ها هم که نمی صرفه بخوای تمام سیستم ها رو از طریق نت اپدیت کنی

الان هارد اکسترنال دارم ولی یک ترا هست و پر شده
برای خرید هارد 3 ترا جدید یه بررسی کردم
هاردهای اکسترنال که رابط usb میخورن (سیستم های گیم نت usb3 ندارن) از لحاظ استحکام و پوشش بدنه خوب هستن ولی سرعتشون چندان بالا نیستن و اکثرا هم سرعت چرخش هاردشون 5400 هست و اگر هم 7200 باشن باید آداپور داشته باشن و معمولا هم سرعت انتقالشون در عمل به بالای 50 مگ نخواهد رسید

هاردهای اینترنال بسته به نوعی که میخریم سرعتهاشون بالاتر هست فقط مشکل در اینکه برای وصل کردنشون هی باید درب کیس رو باز کرد

حالا به نظر شما خرید کدوم مدل بهتره ؟
و اگه قرار باشه اینترنال یا اکسترنال انتخاب کنید کدوم مدل رو پیشنهاد می دین ؟

مرسی و ممنون

لینک به دیدگاه

سلام .

شما هر مدل هارد اکسترنال بگیری ، چه 5400 و چه 7200 ، چون از USB2 استفاده میکنی سرعت همون حدود های 50 مگ میشه . پس بهتره که هارد اینترنال بگیری که سرعت بالاتری داره . اما مشکل نصب داخل کیس رو داری .

پیشنهاد من اینه که برای سیستم اصلی خودت یک هارد اینترنال حجم بالا بگیری و همون هارد اکسترنال رو  به عنوان وسیله جا به جایی استفاده کنی . بازی ها و آپدیت ها رو روی هارد اینترنال سیستم اصلی نگه داری .

لینک به دیدگاه

سلام .

شما هر مدل هارد اکسترنال بگیری ، چه 5400 و چه 7200 ، چون از USB2 استفاده میکنی سرعت همون حدود های 50 مگ میشه . پس بهتره که هارد اینترنال بگیری که سرعت بالاتری داره . اما مشکل نصب داخل کیس رو داری .

پیشنهاد من اینه که برای سیستم اصلی خودت یک هارد اینترنال حجم بالا بگیری و همون هارد اکسترنال رو  به عنوان وسیله جا به جایی استفاده کنی . بازی ها و آپدیت ها رو روی هارد اینترنال سیستم اصلی نگه داری .

مرسی و ممنون بابت راهنماییتون

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

قطعا شما بیشتر از من تجربه دارید ولی متوجه نشدم چرا آپدیت و نصب بازیها از طریق شبکه غیرممکنه؟

هرچی باشه سرعت لن بیشتر از یو‌اس‌بی دو که هست؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز فکر کنم سوال اشتباه را می پرسید!

سوالی که باید بپرسید این هست "چرا نمی تونم از طریق شبکه به راحتی فایل انتقال بدم ؟" 

ضعیف ترین کارت های شبکه هم حداقل 100 مگ هست که میشه 12.5 مگابایت بر ثانیه! یه فلش usb 2 به سختی چنین سرعتی میده!(حداقل زیر 60 تومنی هاش)

تازه این ضعیف هاش هست! خود مادر برد ها بیشتری LAN دارن که 1 GB سرعتش هست! یعنی می تونه 128 مگابایت بر ثانیه انتقال بده که عالی هست و حتی 1TB اطلاعات هم سریع انتقال پیدا می کنه ! (اگر هارد مقصد بتونه 128 mb/s بنویسه!)

خلاصه

LAN خیلی خیلی سرعتش بالا هست! و با ترابایت اطلاعات هم مشکلی نداره! لطفا بگین با شبکه چه مشکلی دارین تا با دوستان راهنماییتون کنیم.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط ahmadi3d_ali
لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز فکر کنم سوال اشتباه را می پرسید!

سوالی که باید بپرسید این هست "چرا نمی تونم از طریق شبکه به راحتی فایل انتقال بدم ؟" 

ضعیف ترین کارت های شبکه هم حداقل 100 مگ هست که میشه 12.5 مگابایت بر ثانیه! یه فلش usb 2 به سختی چنین سرعتی میده!(حداقل زیر 60 تومنی هاش)

تازه این ضعیف هاش هست! خود مادر برد ها بیشتری LAN دارن که 1 GB سرعتش هست! یعنی می تونه 128 مگابایت بر ثانیه انتقال بده که عالی هست و حتی 1TB اطلاعات هم سریع انتقال پیدا می کنه ! (اگر هارد مقصد بتونه 128 mb/s بنویسه!)

خلاصه

LAN خیلی خیلی سرعتش بالا هست! و با ترابایت اطلاعات هم مشکلی نداره! لطفا بگین با شبکه چه مشکلی دارین تا با دوستان راهنماییتون کنیم.

موفق باشید.

شبکه مشکل خاصی نداره ولی خوب من نتونستم این سرعتی که شما میگید رو بدست بیارم

مشکل اونجاست که مثلا آپدیت بازی مثل lol  معمولا با اینکه حجم چندانی نداره ولی تعداد فایلهاش خیلی زیاده هنگام کپی زمان زیادی رو میگیره

هاردهای سیستم های گیم نت هم چون چند ساله کار میکنن دیگه اون سرعت اولیه رو ندارن

یه دلیلی هم که میخوام هارد بگیرم نداشتن فضای کافی هست

راه حل مناسبی داری خیلی خوشحال میشم کمک کنی

لینک به دیدگاه

مشکل اونجاست که مثلا آپدیت بازی مثل lol  معمولا با اینکه حجم چندانی نداره ولی تعداد فایلهاش خیلی زیاده هنگام کپی زمان زیادی رو میگیره

خوب چند راه حل وجود داره

1- برای بازی هایی مثل league of legend که تعداد فایل ها زیاد هست ، اول روی سیستم خودت RAR کن بعد اون فایل را کپی کن توی تمام سیستم ها و در هر سیستم بزار extract بشه

2- یک نرم افزاری هست به نام extreme copy که قدرت زیادی داره و با روش هایی خاص تا 100% هم می تونه سرعت copy و paste را زیاد کنه! پیشنهاد می کنم از سایت های ایرانی با کرکش دانلود کنی.

3- موقعی که می خوای فایل را از سیستم اصلی به سیستم های دیگه بریزی ، چند فایل با هم میزاری ؟ اگر آره ، فراموش نکن سرعت read هارد اصلیت محدوده ! و باید هارد خوبی باشه تا بتونه اون 1GB را پر کنه.

4- در آخر باز هم می گم شبکه شما مشکل داره! یا هارد سیستم اصلی خیلی کند هست ، یا درست شبکه نکردید ، یا چیزی دیگر! توی شرکت ها خیلی خیلی بزرگتر روزانه صدها ترابایت از طریق شبکه انتقال پیدا می کنه! و انتقال از طریق هارد اکسترنال غیر ممکنه، شک نکنید راه درست شبکه هست 

یه سرچ بزنید توی اینترنت شاید سیستم sharing بهتری برای تعداد بالا پیدا کنید و بتونید مشکلتون را حل کنید

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

خوب چند راه حل وجود داره

1- برای بازی هایی مثل league of legend که تعداد فایل ها زیاد هست ، اول روی سیستم خودت RAR کن بعد اون فایل را کپی کن توی تمام سیستم ها و در هر سیستم بزار extract بشه

2- یک نرم افزاری هست به نام extreme copy که قدرت زیادی داره و با روش هایی خاص تا 100% هم می تونه سرعت copy و paste را زیاد کنه! پیشنهاد می کنم از سایت های ایرانی با کرکش دانلود کنی.

3- موقعی که می خوای فایل را از سیستم اصلی به سیستم های دیگه بریزی ، چند فایل با هم میزاری ؟ اگر آره ، فراموش نکن سرعت read هارد اصلیت محدوده ! و باید هارد خوبی باشه تا بتونه اون 1GB را پر کنه.

4- در آخر باز هم می گم شبکه شما مشکل داره! یا هارد سیستم اصلی خیلی کند هست ، یا درست شبکه نکردید ، یا چیزی دیگر! توی شرکت ها خیلی خیلی بزرگتر روزانه صدها ترابایت از طریق شبکه انتقال پیدا می کنه! و انتقال از طریق هارد اکسترنال غیر ممکنه، شک نکنید راه درست شبکه هست 

یه سرچ بزنید توی اینترنت شاید سیستم sharing بهتری برای تعداد بالا پیدا کنید و بتونید مشکلتون را حل کنید

موفق باشید.

برای مورد هارد سرور خودم هم شک دارم و میخوام یه بلک وسترن جاگزین کنم

شبکه هم والا تا جایی که من بلدم درسته مگر تنظیمات دیگه ای برای بالا بردن سرعت باشه

لینک به دیدگاه

برای مورد هارد سرور خودم هم شک دارم و میخوام یه بلک وسترن جاگزین کنم

شبکه هم والا تا جایی که من بلدم درسته مگر تنظیمات دیگه ای برای بالا بردن سرعت باشه

من اینطور تصور می کنم که شما یک کپی از فایل مورد نظر میگیرد و توی چندتا از client ها کپی می کنید درسته ؟

در هر صورت اول تست کنید که LAN سرور 1 GB هست و نه 100mb

چون حتی اگر 100مگ برای client ها کافی باشه! برای سرور کافی نیست چون قراره به چند client اطلاعات بفرسته و طبیعتا به بیش از 100مگ نیاز داره

لینک به دیدگاه

من اینطور تصور می کنم که شما یک کپی از فایل مورد نظر میگیرد و توی چندتا از client ها کپی می کنید درسته ؟

در هر صورت اول تست کنید که LAN سرور 1 GB هست و نه 100mb

چون حتی اگر 100مگ برای client ها کافی باشه! برای سرور کافی نیست چون قراره به چند client اطلاعات بفرسته و طبیعتا به بیش از 100مگ نیاز داره

کپی در آن واحد در چند سیستم ؟ نه بصورت تک به تک انجام میشه

در حالت عادی کپی یک بازی رو با سرعت 17 مگ انجام میشه

اون موضوعی رو هم که گفتید چک میکنم ببینم

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من:

سوییچ و کارت شبکه‌ی۱gb/s  با سیم‌کشی مناسب و یک هارد شبکه 

لینک به دیدگاه

درود

شاید خیلی دیر جواب داده باشم 

ولی امیدوارم کمکی کرده باشم .

در تجربه شخصیم در مورد انتقال بازی در شبکه مثل بازی هایی ( Counter Strike - League of Legends ) و .... همه رو زیپ میکردم انتقال میدادم سپس آنزیپ میکردم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...