رفتن به مطلب

روشن نشدن سيستم بعد از خاموش شدن

novasix
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه

يه مشكل عجيبى كه برام پيش اومده چند روزيه، من شبا كامپيوترم واسه دانلود شبانه روشنه و idm خاموش ميكنه سيستمو، وقتى صبح ميخوام سيستم رو روشن كنم استارت نميخوره، وقتى باز كردم سيستمو ديدم اصلا برق تو مادر بورد نيست نه LED سبز مادربورد روشنه نه LED كارت گرافيكم، تنها روشيم كه واسه دوباره روشن شدنش هست اينكه باس چند ساعتى صبر كنم بعد كل سيستم رو باز كنم از اول جمعش كنم تا دوباره روشن شه، پاورمم بردم دادم با تستر گرين تست كردن گفتن مشكلى نداره سالمه، همه ى قطعاتم سالمه، خودم كمى از سخت افزار سر در ميارم ولى واقعا اين مشكل عجيبه

ممنون ميشم اگه كسى راهنمايى كنه :)

لینک به دیدگاه

واسه محکم کاری با یه پاور دیگه هم تست بگیر ....سیستم رو از روی خود مین روشن کن ببین میشه یا نه ...

لینک به دیدگاه

ممنون كه پاسخ دادين

منم بيشتر حدسم از پاوره ولي خب بعد چند ساعت و باز و بسته كردن سيستم كار ميكنه اصلا واقعا عجيبه!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

اگه از پاور اطمینان داری. بایوس سیستمت رو اپدیت کن .

باز و بسته کردن سیستم کار حرفه ای نیست دوست عزیز . قبل از باز و بسته کردن سیستم یکبار clr cmos کن با اتصال جامپر موجود در مادربرد ببین با این کار سیستم دوباره راه اندازی میشه یا نه

لینک به دیدگاه

با سلام

سیستمم روشن نمیشه.

ولی وقتی سیم سبز و سیاه کابل برق 24 پین روبا یه سیم به هم ارتباط میدم میتونم از دکمه خاموش روشن پشت کیس میشه سیستم رو خاموش روشن کرد.

مشکل چیه؟؟

لینک به دیدگاه

یاد هندل موتور میوفتم وقتی این تاپیک رو نگاه میکنم :D

چک کنید اتصالاتتون درست هست یا خیر .

همه ی سوکت ها رو چک کنید که پین هاشون در نرفته باشه .

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

یاد هندل موتور میوفتم وقتی این تاپیک رو نگاه میکنم :D

چک کنید اتصالاتتون درست هست یا خیر .

همهی سوکت ها رو چک کنید که پین هاشون در نوفته باشه .

مدتی هست اینجوریه !!

و مدت هاست که یه سیم گذاشتم رو کابل 24 پین(اتصال سیم سبز و سیاه) و از پشت کیس خاموش رو شن میکنم !!!

چندبار همه قطعات و اتصالات رو باز و بسته کردم !! مشکلی ندیدم شاید اشکال از پاور باشه !! ولی پاور رو تازه گیا(کمتر از 1سال) خریدم

ویرایش شده توسط ali nvidia
لینک به دیدگاه

با سلام

سیستمم روشن نمیشه.

ولی وقتی سیم سبز و سیاه کابل برق 24 پین روبا یه سیم به هم ارتباط میدم میتونم از دکمه خاموش روشن پشت کیس میشه سیستم رو خاموش روشن کرد.

مشکل چیه؟؟

سلام. اول ببین سویچ جلو کیست سالمه. شما با سر پیچ گوشتی بزن به پنل مادربرد رو روشن کن ببین روش میشه یا نه. اگه نشد i/o خرابه که اگه گارانتی داره بفرست گارانتی

Sent from my Galaxy Nexus

لینک به دیدگاه

سلام. اول ببین سویچ جلو کیست سالمه. شما با سر پیچ گوشتی بزن به پنل مادربرد رو روشن کن ببین روش میشه یا نه. اگه نشد i/o خرابه که اگه گارانتی داره بفرست گارانتی

سلام

سوییج جلو کیس سالمه دکمه ریستارتش کار هم میکنه ریستارت میکنه ولی وقتی کامپیوتر روشنه و  دکمه خاموش روشن جلو کیس وقتی میزنم تصویر میره کامپیوتر صداش بیشتر میشه پیچ گوشتی هم میزنم رو پنل مادربورد محل دکمه خاموش روشن هم همینجوری میشه !! (پنل مادر برد منظورتون همینه دیگه!!)

i/o چیه؟؟

کامپیوتر مال سال 84 هست!! گارانتی چیه !!

پاور مشکلی نداره؟؟

لینک به دیدگاه

پاورت مشکل داره، منم کاملا مشابه مشکلتو داشتم، گارانتی هم زیر بار نمیرفت، میگفتن سالمه، پاور منم گرین بود، نهایتا پاورو انداختم کنار از اقای حسینی کورسیر گرفتم

لینک به دیدگاه

پاورت مشکل داره، منم کاملا مشابه مشکلتو داشتم، گارانتی هم زیر بار نمیرفت، میگفتن سالمه، پاور منم گرین بود، نهایتا پاورو انداختم کنار از اقای حسینی کورسیر گرفتم

تقریبا" یک سال پیش خریدمش 50 تومن .از این 230 وات هاس فیک هم هست برند نیست.(َATOM)

پس بندازم دور.یه دونه نو بخرم

با تشکر

لینک به دیدگاه

تقریبا" یک سال پیش خریدمش 50 تومن .از این 230 وات هاس فیک هم هست برند نیست.(َATOM)

با تشکر

لینک به دیدگاه

با تشکر

لینک به دیدگاه

با تشکر

اصلا یه سیستم جدید بگیری ابروش بیشتره تا پاورشو عوض کنی[emoji16]

لینک به دیدگاه

اصلا یه سیستم جدید بگیری ابروش بیشتره تا پاورشو عوض کنی[emoji16]

قرار نبود به سیستم بنده توهین کنی !! :D

لپ تاپ i3 یا i5  دست دوم این روزا چنده؟؟

از سیستم خسته شدیم یه لپ تاپ بگیریم راحت تره

ویرایش شده توسط ali nvidia
لینک به دیدگاه

??????????

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز مدار استندبای پاورت مشکل داره

با تعویض پاور مشکلت به کلی حل میشه

البته پاور خودت هم قابل تعمیره ولی ارزش تعمیر نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر همین سیستم کارای مورد نیازت رو انجام میده دلیلی به ارتقا نداره بهتره بر مبنای نیازمون خرید کنیم چه قدیمی چه جدید ((البته منکر تکنولوژی نیستم ))

لینک به دیدگاه

خودم بخام تعمیرش کنم چقد خرج برمیداره؟ درست میشه؟؟

مدار استند بای چیه؟؟ خازنی چیزی باید عوض بشه؟؟

اگر همین سیستم کارای مورد نیازت رو انجام میده دلیلی به ارتقا نداره بهتره بر مبنای نیازمون خرید کنیم چه قدیمی چه جدید ((البته منکر تکنولوژی نیستم ))

برقش باعث شده نه هاردش درست کار کنه نه رایتر و ....

کلا" به هم ریخته!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز به نظر من مشکل از پاورته با یه پاور دیگه تست کن حل نشد بایوس مادریردت رو عوض کن شاید از مادربرد نیز باشه باید یکی یکی قطعاتو تست کنی ولی این جور مشکلات با تعویض پاور قابل حل هست

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز به نظر من مشکل از پاورته با یه پاور دیگه تست کن حل نشد بایوس مادریردت رو عوض کن شاید از مادربرد نیز باشه باید یکی یکی قطعاتو تست کنی ولی این جور مشکلات با تعویض پاور قابل حل هست

بایوس چجوری عوض میشه؟؟

لینک به دیدگاه

برقش باعث شده نه هاردش درست کار کنه نه رایتر و ....

کلا" به هم ریخته!!

؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...