رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید گرافیک 970 یا 290X

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان میخواستم بین این دو مدل یکیو انتخاب کنم

سیستم

پردازنده i7 4790k

رم 32 gig kingston fury 1866

هارد یک ترا گرین وسترن

ssd کینگستون 128 3k

بودجه دیگه ته تهش همون 1500000 و بازی رزولوشن 1080P هست حداکثر.. دوتا نکته هست که به شک انداخته منو بین این دو گرافیک

اول اینکه بجز در کاربردهای 4k و رزولوشن بالا عملن 970 همه جوره سر هست فک کنم تو بنچمارکا (هرچند گویا مموریاش رو انویدیا مشکل دار ساخته و عملن 3.5 گیگ حافظه پرسرعت داره و( بقیش کم سرعت) داره که با توجه به 1080p بودن کار من بحث حافظه شاید خیلی مطرح نباشه و همو 3.5 هم کفایت کنه) وگرنه در مجموع برای زیر 4k و رزولوشنای حول و حوش 1080 فک کنم حدود 5-10 درصد بهتر هست 970.....

دوم اینکه تستای dx12 اومده و گویا انویدیا قشنگ عقب مونده از کارتای AMD... با توجه به بحث آینده نگری و اینکه بشه تا یه دوسال دیکه بازیا رو انجام داد بدون لگ.. به نظر شما کدوم معقول تره خریدش..

اگه واقعا بازیای dx12 بخواد از یه سال دیگه بیاد بازار یا دیرتر... مطمعنن 970  خرید بهتریه.. ولی اگه اینطور نباشه .....

ممنون پیشاپیش

لینک به دیدگاه

سلام ، اینجور که من فهمیدم gtx 970 تو رزولوشن 1080 یه چند فریمی بیشتر از r9290x میده ، ولی وقتی رزولوشنو می بری بالا قضیه کاملا برعکس می شه ، همشم یه خاطر همون vram که تو کارت nvidia دو تیکه است . واقعا چه فلسفه ای پشتش بوده ا... اعلم .    در کل فکر کنم کارت gtx 970 گزینه بهتری باشه مخصوصا سری omega core edition که مال شرکت zotac هستش. هم قیمتش مناسبه هم قدرتش خوبه . آخر سرم میگم یه گوشه چشمی به r9 390 x هم داشته باشی بدک نیست . یا علی مدد .....

لینک به دیدگاه

290x رو دیگه کلا فراموش کنین

برا 1080p  ->  قطعا 970

برا 2k        ->  قطعا  390

4k هم کلا قضیش فرق میکنه :D

لینک به دیدگاه

حاجی اگه می تونی صبر کن برا دو ماه دیگه اگه ام نه یه 980 دست دو تمیز گیر بیار زوتک و هاف تو ۹۸۰ عالین ولی خوب یه گراف یو می گیری که هم به صرفه تره هم شاخ تر تا دو سال دیگه راحت می تونی ابش کنی یه تایتانشو بگیری یا sli کنی پس کلا اگه میخوای هم به صرفه باشه هم اینکه تو بازی دیگه به حصرت اون دو سه فریم بیشتر کارت های دیگه نباشی این کارو کن

لینک به دیدگاه

اگه بیشتر بازی ها به روز میخوای بازی کنی و زود عوض نکنی به دلیل پشتیبانی از dx12.1  کارت 970 مناسب تره + 1080p رزولوشنت باشه  ... 970 بگیر

اگه اهل بازی مثل بتل 4 هستی انلاین میزنی ... با منتل میتونی حتی 110 فریم بگیری !! خودم تست کردم فکم افتاد زمین ! و این که تو رزولوشن بالاتر ای ام دی بهتر عمل میکنه پس 290x

در مورد برنده ی dx12 چیزی نمیشه گفت هر دو خوب قراره عمل کنند ! ولی ظاهرا ای ام دی فریم ریت بهتری میگره و انویدیا تکنولوژی های بیشتر

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

سیستم

پردازنده i7 4790k

هارد یک ترا گرین وسترن

ssd کینگستون 128 3k

بودجه دیگه ته تهش همون 1500000 و بازی رزولوشن 1080P هست حداکثر.. دوتا نکته هست که به شک انداخته منو بین این دو گرافیک

اول اینکه بجز در کاربردهای 4k و رزولوشن بالا عملن 970 همه جوره سر هست فک کنم تو بنچمارکا (هرچند گویا مموریاش رو انویدیا مشکل دار ساخته و عملن 3.5 گیگ حافظه پرسرعت داره و( بقیش کم سرعت) داره که با توجه به 1080p بودن کار من بحث حافظه شاید خیلی مطرح نباشه و همو 3.5 هم کفایت کنه) وگرنه در مجموع برای زیر 4k و رزولوشنای حول و حوش 1080 فک کنم حدود 5-10 درصد بهتر هست 970.....

دوم اینکه تستای dx12 اومده و گویا انویدیا قشنگ عقب مونده از کارتای AMD... با توجه به بحث آینده نگری و اینکه بشه تا یه دوسال دیکه بازیا رو انجام داد بدون لگ.. به نظر شما کدوم معقول تره خریدش..

اگه واقعا بازیای dx12 بخواد از یه سال دیگه بیاد بازار یا دیرتر... مطمعنن 970  خرید بهتریه.. ولی اگه اینطور نباشه .....

اول اینکه شما صد درصد تو خرید 970 شک نکن چون شما اگه رزولویشن 1080p میخوای بازی کنی 970 بنچمارک هاش خیلی واضح هستش و جای حرفی نمیمونه در مورد مساله ی vram هم اون 3.5 گیگ با انتشار اپدیت  از سوی انویدیا حل شده و 4 گیگ رو کاملا استفاده میکنه در آخر در مورد DX12 هم شما خودت حساب کن شرکتی مثل انویدیا که روی چیپ ست های و فناوری های خودش کار کرده و به جای AMD که فقط باس و VRAM کارت هاشو افزایش داده کدوم کارت افزایش عملکرد داره توی DX12؟

لینک به دیدگاه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=48196http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=47813

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/5336-amd-gpu-directx-12

از نظر من باید صبر کنی تا چند تا بازی ساخته شده با دایرکس 12 بیاد بعد گرافیک بخری
اما اگه عجله داری پیشنهاد من 290x یا 390هستش ...

ویرایش شده توسط reza _boost
لینک به دیدگاه

آخرم شک من برطرف نشد.. هرچند اطلاعات دوستان بسیار خوب و مفید هست

لینک به دیدگاه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=48317

اینو بخون شکت برطرف میشه دوست عزیز....

در مورد رم 32 گیگ خیلی زیاده 16 گیگش کن 

درباره ssd هم 128 کمه 256 بگیر.....http://lioncomputer.ir/product/4874/Samsung+850+EVO+250GB+SATA3+SSD/

ویرایش شده توسط reza _boost
لینک به دیدگاه

تو خرید کارتهای Nvidia شک نکن...من 2بار تو زندگیم AMD  خریدم هر 2بار هم پشیمون شدم...کلا کارتهای AMD آدمو پشیمون میکنه :) یه سایت بدرد بخور نداره این AMD...میری تو سایتش انگار رفتی تو سایت خرید شارژ ایرانسل :laughing: در نهایت برتری با Nvidia هست شک نکن...مخصوصا بین این 2تا کارتی که مد نظرت هست منم خیلی تحقیق کردم کلی User Review تو Tomshardware خوندم و بنچهارو نگاه کردم...تفاوتشون چشم گیر نیست ولی وقتی 970 تو دمای پایینتر با برق کمتر کار میکنه و ساپورت بهتری داره چرا باید AMD بخری؟

لینک به دیدگاه

تو خرید کارتهای Nvidia شک نکن...من 2بار تو زندگیم AMD  خریدم هر 2بار هم پشیمون شدم...کلا کارتهای AMD آدمو پشیمون میکنه :) یه سایت بدرد بخور نداره این AMD...میری تو سایتش انگار رفتی تو سایت خرید شارژ ایرانسل :laughing: در نهایت برتری با Nvidia هست شک نکن...مخصوصا بین این 2تا کارتی که مد نظرت هست منم خیلی تحقیق کردم کلی User Review تو Tomshardware خوندم و بنچهارو نگاه کردم...تفاوتشون چشم گیر نیست ولی وقتی 970 تو دمای پایینتر با برق کمتر کار میکنه و ساپورت بهتری داره چرا باید AMD بخری؟

من با توجه به پایین بودن رزولوشن کارم.. فقط سر دایرکت 12 تو خرید انویدیا شک دارم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز لینک هایی که صفحه اول گذاشتم رو مطالعه کردید؟؟؟ لطفا مطالعه کنید بعد نظر بدید

AMD تو ویندوز 10 و دایرکس گل کاشته من برای حرفم دلیل دارم میگم AMD

لینک به دیدگاه

سیستم

پردازنده i7 4790k

هارد یک ترا گرین وسترن

ssd کینگستون 128 3k

ممنون پیشاپیش

همون طور که برخی از دوستان اشاره کردن 970 کارت بهتری هست!بهترین دلیلش هم مصرف برق کمتر با توجه به قدرت مشابه با 290x هستش!

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_970_Gaming/25.html

طبق این بررسی مصرف بیکاری 970 برابر 10 وات و حداکثر لود اون برابر 213 وات هستش(کارت MSI GTX 970 Gaming)

در کارت 290x مصرف بیکاری 16 وات و حداکثر لود برابر 369 وات هستش(MSI R9 290X Gaming)

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_290X_Gaming/22.html

علاوه بر این دمای بیکاری کارت 970 برابر با 43 درجه و در لود نهایی برابر 63 درجه هست

درضمن کارت 970 در حالت بیکاری یا تماشای فیلم و بازی های سبک فن ها رو خاموش نگه میداره و حتی صدای فن در حداکثر فشار به کارت از 30 دسیبل فراتر نمیره

در کارت 290x دمای بیکاری 40 و در لود نهایی برابر با 79 درجه است

این دمای بالاتر 290x میتونه در عمر کارت تاثیر منفی بگذاره!

در کارت 290x فن ها تمام وقت روشن هستند و صدای لود حداکثر به 41 دسی بل میرسه

از لحاظ قدرت پردازشی هم بین این دو تفاوت فاحشی وجود نداره!

ویرایش شده توسط citizen9092
لینک به دیدگاه

تفاوتشون تو بازیهای روز در حد 5-10% هست تو رزولوشن کاری من.. منتهی بحث dx12 که بیاد وسط عادم دو به شک میشه.. :wacko: :wacko:

لینک به دیدگاه

خب جفتشون 12 رو ساپورت میکنن و با توجه به اینکه هنوز بازیهای زیادی مبنی بر دایرکت 12 تولید و عرضه نشده نمیشه قطعی نظر داد!

اما همواره خنک تر و کم مصرفتر بودن 970 رو متن نظر داشته باشین!

در ضمن تفاوتها رو در چه رزولوشنی فرمودین 5 تا 10 درصد؟؟

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

درود
970 فایده نداره چون در رم مشکل داره
به نظرم از کارت های با فناوری HBM استفاده کن واقعا عالیه

البته اینم بگم با 1080 2گیگ هم کفایت میکنه فقط بازی gta v که مصرف رم زیادی داره
99% بازیها روز در فول اچ دی نهایت از 2'گیگ استفاد میکنن

لینک به دیدگاه

این بنچمارک ها که مال یک سال پیشه.... و درایوا هم مال سال پیشه ....
لینک به دیدگاه

بنظرم دو ماهی صبر کن قیمتها متعادل بشن و ۳۹۰ بگیر .منم همین کارو میخام بکنم باتوجه به ۸ گیگ رم و بهتر بودن تو بنچ dx۱۲ نسبت به انویدیا.

لینک به دیدگاه

دوستان از نظرات و لطف همگیتون ممنونم..شرمنده کردید

لینک به دیدگاه

این بنچمارک ها که مال یک سال پیشه.... و درایوا هم مال سال پیشه ....

اجب.....

یعنی تو بنچمارک های جدیدتر با درایور های جدید 970 افت کیفیت داره ؟؟

اونم انویدیا!

:-? :-? :-?

لینک به دیدگاه

اول اینکه شما صد درصد تو خرید 970 شک نکن چون شما اگه رزولویشن 1080p میخوای بازی کنی 970 بنچمارک هاش خیلی واضح هستش و جای حرفی نمیمونه در مورد مساله ی vram هم اون 3.5 گیگ با انتشار اپدیت  از سوی انویدیا حل شده و 4 گیگ رو کاملا استفاده میکنه در آخر در مورد DX12 هم شما خودت حساب کن شرکتی مثل انویدیا که روی چیپ ست های و فناوری های خودش کار کرده و به جای AMD که فقط باس و VRAM کارت هاشو افزایش داده کدوم کارت افزایش عملکرد داره توی DX12؟

درود

970 فایده نداره چون در رم مشکل داره

به نظرم از کارت های با فناوری HBM استفاده کن واقعا عالیه

البته اینم بگم با 1080 2گیگ هم کفایت میکنه فقط بازی gta v که مصرف رم زیادی داره

99% بازیها روز در فول اچ دی نهایت از 2'گیگ استفاد میکنن

این مشکل از طرف انویدیا حل شده دوست عزیز!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...