رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید فن برای i7

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

من اخیرا سیستمم رو ارتقاد دادم بورد سیستمم Asus P6T Deluxe v2 هست و پردازنده Core i7 930 هست، ضمنا پاورم GREEN GP685B هست و کیس هم GREEN SILENT STORM هست متاسفانه متوجه شدم دمای سی پی یو در صورت full load به 83 درجه مبرسه (البته این بعد از غیرفعال کردن توربو در cpu هست اگر توربو فعال باشه خدا میدونه دما چند درجه بالا میره) الان با توجه به تحقیاتم و نبود هیچ ایرادی در فن استوک یا گردش هوای کیس متوجه شدم به یک فن cpu نیاز دارم.

حالا میخوام یک فن مناسب و ارزان قیمت که راحت بشه نصبش کرد رو بهم معرفی کنید البته اورکلاک نمی خوام بکنم نهایتا اگر شد همون توربو فعال کنم کافیه.

ضمنا چون تازه کارم در مورد پاک کردن خمیر سیلیکون از روی سی پی یو و همچنین مقدار و چگونگی مالیدن خمیر سیلیکون روی سینک یه توضیحی بدید ممنون میشم.

مرسی.

لینک به دیدگاه

سلام

پیشنهاد بنده COOLERMASTER Hyper 212 Plus هست با قیمت 44 / 45 تومن خیلی فن خوبی و به نسبت قیمت کارایی قابل قبولی داره .

ولی اگه حداکثر بودجتون رو مشخص میکردین بهتر میتونستم کمکتون کنم .

لینک به دیدگاه

ممنونم از راهنمایی تون در همین رنج قیمت عالیه

اگر ممکنه شما یا یکی از عزیزان مقدار و نحوه استفاده از خمیر سیلیکون (درست میگم؟) و پاک کردنش از روی پردازنده رو هم برام بنویسه (اولین بارمه) ممنون میشم.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

راهنمايي رو كه اساتيد كردند

اما موقع خريد يه نگاهي هم به كولر CORE CONTACT FREEZER 120 بنداز چون توي اين رنج قيمت عالي است

براي تميز كردن روي cpu از خمير سليكون يك گوش پاك كن رو الكلي كن بعد روي cpu رو پاك كن

لینک به دیدگاه

با یه پارچه بکشی روش راحت پاک میشه .

خمیره جدیدو بزنید دور CPU یا یه ذره بریزید وسطش بعدش با یه کارت تلفن یا یه چیزی شبیه به اون روی CPU پخشش کنید .البته بعضی از خمیر ها توی بستشون یه چیزی مثل کارت دارن که واسه همین کاره .

این تصاویر رو ببین بهتر متوجه میشی :

f9d99e3e53384d7caca7.jpg

cpu-cooler-step-4.jpg

8bd039019c1441a695a9.jpg

لینک به دیدگاه

با یه پارچه بکشی روش راحت پاک میشه .

خمیره جدیدو بزنید دور CPU یا یه ذره بریزید وسطش بعدش با یه کارت تلفن یا یه چیزی شبیه به اون روی CPU پخشش کنید .البته بعضی از خمیر ها توی بستشون یه چیزی مثل کارت دارن که واسه همین کاره .

من خمیر tuniq TX-3 استفاده می‌کنم هیچ رقم با کارت پخش نمی‌شه !!! گوله گوله می‌شه مچسبه به کارت!!!

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از لطف تون

الان بنظرم این کولرCORE CONTACT FREEZER 120 انتخاب خوبی باشه چون نصبش راحت تره و نمیخواد بورد رو از سینی کیس جدا کنم ایا درست میگم یا نه در هرصورت بورد رو هنگام نصب باید از سینی بورد کیس جدا کنم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...